20.4.2024 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vlado Z 23.6.2009 19:08

Je to k zamyšlení

Že zaměstnanci firem, které přivedli na pokraj bankrotu, z peněz kterí za svou práci utržili, kupují nemovitosti, kterých se často ty samé firmy musí zbavovat. Očividně vysoké oměny manažery nepřiměli, aby spravovali banku jako svůj vlastní podnik. Tato část motivačního programu selhala až natolik, že v extrému si zbohatnuvší zaměstnanec/vrcholový manager bude moci nakonec koupit svého krachujícího zaměstnavatele z peněz, které u něj předtím vydělal. To je pro akcionáře všech velkých firem, skutečně na zamyšlení.

důchodce30 23.6.2009 4:42

Pěkné!

Opravdu krásný svět, moc krásný! Orlové bankéřští, z nichž se střávají mrchožrouti realitní!

Karel Modrý 23.6.2009 6:23

Nebojte bude zase nový

Petrohrad.

neokolonialismus2009 23.6.2009 7:58

Re: Nebojte bude zase nový - potravinová bezpečnost státu

Bohaté vlády a korporace začínají zkupovat miliony hektarů zemědělské půdy v rozvojových zemích s cílem zajistit si dlouhodobě přísun potravin.

Jacques Diouf, šéf organizace OSN pro potraviny a zemědělství, varoval, že to může vést k "neokolonialismu", kdy chudé státy budou produkovat potraviny pro bohaté státy na úkor vlastního chudého obyvatelstva.

Stoupající ceny potravin už vyvolaly "druhou vlnu kolonializace" Afriky. Tento týden oznámila jihokorejská firma Daewoo Logistics, že má v plánu pronajmout si na Madagaskaru na 99 let milion hektarů zemědělské půdy. Plánuje tam do roku 2023 pěstovat ročně 5 milionů tun pšenice a na dalších pronajatých 120 000 hektarech půdy bude pěstovat palmový olej. Zemědělské pracovníky najme z Jižní Afriky. Výroba bude určena pro Jižní Koreu, která chce omezit svou závislost na dovozu potravin

"Jsou to čistě komerční projekty, ale podkládá je bezpečnostní imperativ, nutnost zajistit spolehlivou dodávku potravin, program, který podporuje vláda," řekl Carl Atkin, poradce v britské firmě Bidwells Agribusiness, která pomáhá vyjednávat takovéto velké mezinárodní prodeje zemědělské půdy.

Vláda Madagaskaru uvedla, že bude nutno vypracovat studii ekologických dopadů tohoto projektu, avšak návrh na investici od firmy Daewoo uvítala. Tento obrovský nájemní projekt je dosud největším z velkého počtu dohod o pronájmu zemědělské půdy, které byly uzavřeny od loňska, kdy začaly stoupat ceny potravin

Micurin 23.6.2009 11:30

Re: Nebojte bude zase nový - potravinová bezpečnost státu

No a co ? Naprosto nikdo a nic nebrani obcanum -potazmo vlade  Madagaskaru na milionech hektaru vlastni pudy 5milionu tun psenice a jeste palmovy olej ! Vyhodou tohoto podnikani by byla skutecnost, ze by za najem pudy nemuseli platit ani zlamanou gresli. Nezodpovezenou otazkou zustava skutecnost, proc ani vlada ani obyvatelstvo Madagaskaru toto ncini

M

Vojta49 23.6.2009 15:57

Re: Nebojte bude zase nový - potravinová bezpečnost státu

Jelikož jde o státní půdu, je to na madagaskarské vládě. A vláda, to jsou úředníci. Už jste někdy viděl nějakého úředníka, dělat cokoliv smysluplného pro svoji zemi?  Proč by to dělal? Vždyť kdo nic nedělá, nic nezkazí. Hlavně neriskovat jistotu!stálého příjmu. Mýlím se?

JR 03/09 23.6.2009 8:08

Re: Pěkné!

Rogers: Říkáte „bohaté země“. Problém je, jak definujete, co jsou bohaté země. Toto jsou země, které bývaly bohaté. Británie, USA, a tak dále.  Podívejte se na infrastrukturu v Americe a srovnejte ji s infrastrukturou v Asii. Kapitál je nyní v Asii. A ten, kdo tomu nerozumí, by si měl sehnat nějaké knihy a přečíst si pár faktů. Anebo navštívit Asii a podívat se. Mně se to nijak zvlášť nelíbí, že tohle musím říkat, jsem americký občan. Mám rád Británii. Ale nemůžu předstírat, že se nic neděje. Jinak i já udělám bankrot. Býval jsem kdysi chudý. Nechci být chudý. To už jsem zažil.

Reportér: Takže Gordon Brown a prezident Obama nemůžou udělat nic? Dochází k podstatnému poklesu životní úrovně lidí žijících na západě. A lidé si to nechtějí přiznat.

Rogers: Samozřejmě. Podívejte se na fakta. Nejzadluženější stát na světě jsou Spojené státy. Propadají se stále hlouběji do dluhů. Každý týden, každý měsíc. To není můj názor, to jsou prostá fakta. Lidi vám můžou říkat, ale zadluženost nevadí. Nedělejte si starosti. My jsme úspěšná země. Můžou si to říkat celý den. Popírají realitu. Reportér: Ale americká měna je světovou rezervní měnou. To přece Ameriku hodně chrání.

Rogers: Ano, to je jediným důvodem, proč má Amerika možnost se stále hlouběji propadat do dluhů. Protože oni můžou ty peníze tisknout, jsou světovou rezervní měnou. I když lidi začínají říkat, že možná nechtějí už používat dolary. Postupně dochází k odklonu, jako v padesátých letech došlo k odklonu od libry. A jak dlouho zůstane americký dolar rezervní měnou? Avšak nakonec, když natisknete příliš mnoho peněz, nefunguje to. Nikdo s tím neuspěl.

Reportér: Zdá se, že Británie začíná používat kvantitativní ulehčování, bude kupovat vládní obligace. To je přece rozumná strategie. Snažit se rozjet ekonomiku tištěním peněz. Rogers: Já jsem prodal všechny své libry před půl rokem. Navrhuju, abyste udělal totéž. Tištění peněz nikdy nefunguje.