19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fencl 17.6.2009 21:26

Re: Vykašlat se na snobství

Asi je to pravda. Jsou nicméně výjimky. Laurela a Hardyho (kteří byli, pokud vím, i kolorováni) mám (skoro komplet) černobíle a syn, když byl malý, se stejně mohl usmát a nevadilo mu to. Ne všechny grotesky, ale řada z nich zabírá tedy na děti, nejsou-li tedy úplně vygumované, i v černobílé. IVO

J.G. Pašek 17.6.2009 19:39

Re: Vykašlat se na snobství

http://www.youtube.com/watch?v=3pJFhbegAdU

KLASIKA . . .

Už tomu je neuvěřitelných 57 let, když jsem ten film Pyšná Princezna poprvé a naposledy viděl . . .  v 1952 jsem chodil jsem do 1. třídy  . . .  a na tu začáteční scénu se ševcem si pamatuji a často vzpomenu dodnes . .. KLASIKA.  

Malá Násobilka 17.6.2009 17:57

Vykašlat se na snobství

Vždy, když vidím Pyšnou princeznu, a viděl jsem ji alespoň dvacetkrát, zalituji dnešní děti, že ji nevidí barevnou, jako jsme ji viděli my v dětství, v době kdy televize a většina filmů v kině byla výhradně černobílá a při sledování jsme si filmy v duchu nabarvili (nevnímali jsme je černobíle). V dnešní řvavě barevné době je nebarevnost pro dětské diváky  velmi vážným, až limitujícím nedostatkem. To, že film v přítomnosti natěšené babičky či maminky jsou ochotni sledovat, zčásti také pro krásnou hudbu, ještě neznamená, že by na něj šli sami do kina, nebo si jej sami doma pustili. Předpokládal jsem, že při cenách kolorování - kdysi jen desítky tisíc dolarů, bude pohádka brzy opravena a nabarvena (dnes digitálně), nestalo se tak dodnes, zřejmě z důvodů uvedených v nadpisu, či z nostalgie, přestože všechny kostýmy jsou k dispozici, scény filmu se opakovaly v dalších, již barevných pohádkách. Doufám, že alespoň barevné fotografie kostýmů, zůstanou k dispozici pro možnou budoucí práci. Veškeré diskuze dospělých diváků o barevnosti pohádky jsou bezpředmětné pro toho, kdo  doma zkouší pouštět staré černobílé dětské pořady, či filmy dětem - zlomek zájmu, oproti barevnému provedení jiných, třeba bezduchých pořadů (reklamy s jistotou převálcují vše). Podobně je postižena i řada vynikajících televizních pohádek z šedesátých a sedmdesátých let ve kterých učinkovali tehdy ještě žijící herečtí velikáni - nejznámější je Popelka. Nakonec jen kontrolní otázky - pro koho jsou určeny pohádky,  jaká Krasomila by se líbila dětem, nebo spíše,  jaká Pyšná princezna by je přitáhla do kina, kolik by v dnešních cenách stálo kolorování a digitální vyčištění filmu ? Černobílou verzí se pak dál mohu kochat já  i s ostatními dospělými nostalgiky.

Bum 17.6.2009 13:35

Drak je taky špatně

A do třetice, drak v Českém Honzovi nebyl hodný, ale zlý. Taky ho Honza na náměstí zabil. Asi by stálo za to si ty pohádky znovu přečíst.

Pitipačka 17.6.2009 7:25

Sarka Farka

nebyl žádný čert, ale lupič a arcimordýř. Prosím, opravte si to. Dik.

Anna Š. 17.6.2009 6:42

Vyčerpávající.

Je to příjemně obsažné shrnutí (jenom ta křídla nepatřila Jasněnce, ale dycinky ševcovi ;-)) a jak tak koukám, vernisáž byla určiět báječná. Zvláště, když si někdo může vyzkoušet šatičky opravdové princezny. To je zážitek naprosto nebeský. Moc ho všem holčičkám, velkým i malým, přeju.