23.4.2019 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Palestinští Arabové - nejvzácnější etnikum světaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 201, poslední: 27.4. 2009 17:04, přehled diskusí

Re: Takového chujoviny:
Autor: j Datum: 24.4.2009 11:36

Takže zakázat a Zima bude cenzor co se tady smí probírat a co ne. Zimo založ si vlastní web a dávej si tam příspěvky jaký chceš

Proč ten dopis Rothschildovi nezveřejníte celý?:
Autor: Prorok Datum: 24.4.2009 11:34

Pak by totiž vyšlo najevo, že to vůbec nebylo o zřízení státu Izrael.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Balfourova_deklarace_(1917)

Autorovi článku:
Autor: xxxxKubeš Datum: 24.4.2009 11:34

R^

Re: Je tristní, když sionistický propagátor, Jakub Roth, obviňuje jiné z demagogie.:
Autor: Jakub Roth Datum: 24.4.2009 11:32

Lehni, Frištenský!

Re: Jakube:
Autor: Jakub Roth Datum: 24.4.2009 11:31

Čtenáři zdrojů, asi jsem se vyjádřil špatně. Chtěl jsem naznačit, že genetické výzkumy obyvatel oněch území provedeny nebyly, takže doktor plácá hověziny. Je možné, že jde o podobnou směs jako u nás Středoevropanů, je možné, že na rozdíl od nás jsou geneticky čistčí, ale to já nevím, a vy také ne. Pokud jde o vaše údajné židovství či nežidovství, odpovím vám takto - podle Židovské obce Žid nejsem (kromě toho jsem křesťan), protože nejde o geny, ale o kulturní či náboženský úzus. Podle nácků Žid jsem, protože zde jde o geny. 

Nicméně - odmítám tvrzení, že národnost si lze zvolit. Lze si zvolit pouze státní příslušnost. To, že někdo při sčítání lidu do kolonky národnost napíše "keltská" z něj ještě potomka Vecingetorixe nedělá. A neexistuje Jordánský národ, Sysrský národ, ani Saúdskoarabský národ. Jde pouze a jenom o Araby. Ohledně Bosňáků - národ definuje kromě jazyka také odlišná (svébytná) kultura - to z Bosňáků národ (etnikum) činí, ať se vám to líbí nebo ne. Palestinská kultura byla a je totožná s ostatní kulturou v jiných okolních arabských zemích.

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: Ivan Datum: 24.4.2009 11:29

Nepleťte si dary slíbené s dary skutečně poskytnutými.  USA toho standardně naslibují velmi mnoho a stejně standardně neposkytují takřka nic.  V přepočtu na obyvatele poskytuje např. chudá ČR pomoc rozvojovým zemím několikanásobně vyšší než USA.

Tady nejde o islám, ale zlodějské sionisty, kteří terorizují své okolí a:
Autor: Prorok Datum: 24.4.2009 11:28

kteří terorizují své okolí a tváří se přitom, že je ubližováno jim.

Re: Jakube:
Autor: Ivan Datum: 24.4.2009 11:26

Jistě, onen černoch je určitě Slovák. A byl by dokonce SLovák i tehdy, kdyby se k tomu teď nehlásil.  Příslušnost k národu závisí na mnoha faktorech. Na tom, co si "zvolím" závisí také, ale jen v malé míře.

Podle ortodoxních židů je židem jen ten, kdo pochází z židovské matky. Nikdo jiný. Nerozhoduje víra, ale genetika.

Je tristní, když sionistický propagátor, Jakub Roth, obviňuje jiné z demagogie.:
Autor: Prorok Datum: 24.4.2009 11:25

Sudety jsou kontinuální součástí Království českého:
Autor: prorok Datum: 24.4.2009 11:22

Není, co vracet. Navíc Čeští Němci chtěli do Říše a tak jsme jim to umožnili.

Re: dlouhodobé řešení:
Autor: Starý J. Datum: 24.4.2009 11:22

Velmi přesné!R^R^R^

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem:
Autor: Jakub Roth Datum: 24.4.2009 11:21

Ha, to jsem se zasmál. Vám vadí něco na mém jménu? Co je nick? Vadí vám, že jsem Žid? Kdybyste skutečně používal k myšlení mozkovou kůru, tak nepindáte nesmysly.(Y)

Arabáci:
Autor: Huščák Datum: 24.4.2009 11:13

Mimo zákeřností a nenávistí neoplývají ničím! Ale světové velmoci jsou na hlavu, když si chtějí tu pakáž koupit. V tomto případě to ale nebude vůbec fungovat! :-(

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem:
Autor: doktor Datum: 24.4.2009 11:04

Kdybyste se nehlásil svým nickem k Semitům, neřídil byste se svými emocemi, ale studiem pramenů. Takto používáte z mozku jen malou část, která je odpovědná za vaše emoce (limbický systém). My ostatní používáme k myšlení mozkovou kůru.

Jakube:
Autor: čtenář zdrojů Datum: 24.4.2009 11:00

Tak to mi tedy vysvětlete, jak se jazykově a geneticky liší Bosňáci od Srbů a Chorvatů. Ptám se jen proto, že Bosňaci jsou asi nejmladším národem na světě a vznikli náhle v 90.letech.

Také by mě zajímalo, proč moji bratranci, můj otec a moje teta jsou dle židoského učení čistí Židé, zatímco já už nikoli. Kam se ty moje geny ztratily, zatímco bratrancům zůstaly?

Tím chci jen potvrdit doktorovo tvrzení, že národnost si lze zvolit a národ se může sám definovat na základě své ideologie nebo náboženství. Tedy nikoli díky jazyku či etnickému původu.

Mimochodem, před rokem jsem v Praze potkal čistokrevného černocha, který mluvil plynulou slovenštinou a řekl mi, že žije odmalička v Bratislavě a je tudíž Slovák.

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem:
Autor: Jakub Roth Datum: 24.4.2009 10:44

Kdybyste nebyl RSDr., tak byste věděl, že to není Stalinova definice a že stále platí. Pokud jde o původ genetický, tedy rozdíl mezi oněmi Arabi (všichni jsou Arabi tak, jako my jsme Češi a jsou Semité, jako my jsme Slované), mohl byste to nějak podpořit argumentačně? Já myslím, že ne, dumájeve.

Re: dlouhodobé řešení:
Autor: Jakub Roth Datum: 24.4.2009 10:37

Problém je v tom, že cca 18 let (49 - 67) oba státy tyto enklávy měly. Egypt se Gazy rád po šestidenní válce vzdal, Jordánsko Záp. břehu v podstatě taky. Takže - tyto státy ona území nechtějí a stejně tak nechtějí palAraby u sebe doma. Zvlášť Jordánsko po roce 70, kdy OOP podnikla vnitrostátní puč a zavraždila bratra jordánského krále. Ostatně, stejně se palArabi zachovali v Libanonu.

Re: dlouhodobé řešení:
Autor: Honza Datum: 24.4.2009 10:23

R^R^R^

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: Honza Datum: 24.4.2009 10:22

Ano, Palestinci si zaslouží víc. Například aby za každou raketu nebo minometný granát dostali zpátky dělostřeleckou salvu většího kalibru ...

dlouhodobé řešení:
Autor: Jan Daniel Datum: 24.4.2009 10:21

Řešením současné nenormální situace s tzv."palestinci" by bylo vnutit Gazu Egyptu a Západní břeh Jordánsku. Vznikly by standardní vztahy, kdy tyto oblasti by měl pod kontrolou svrchovaný stát, zodpovědný za to, že z jeho území se na někoho útočí. Vše by bylo průhlednější. Jenže ten tlak na Egypt a Jordánsko by musel být enormní, a ještě by za to museli něco dostat, jinak na to nikdy nepřistoupí. Palestinské Araby nikdo nechce. Na takovém řešení by se musel sjednotit Západ s Rusáky aby byla síla to prosadit. Jenže ti budou mít vždy rozdílné geopolitické zájmy a jedna ze stran to vždy zablokuje. Navíc současná americká iniciativa k tomu rozhodně není nazrálá. Obama bude raději na Blízký Východ jezdit s naivními a zoufale beznadějnými mírovými iniciativami, které pak jeho marketing prodá jako "novou tvář americké zahraniční politiky". Výsledek bude nula nebo zhoršením situace v oblasti, ale o to nejde, důležitý bude mediální efekt "hodný Obama, nositel míru".

Palestinský stát je evidentní nesmysl, to už je dnes jasné. Sotva tihle magoři dostali autonomii, začali si podřezávat krky mezi sebou. Dejte jim stát a uvidíte bor/del, jaký jste ještě neviděli.

Takového chujoviny:
Autor: M. Zima Datum: 24.4.2009 10:15

(Dušan, toto, Olšer, atd.) sem dává Neff, aby odvedl pozornost od českého chléva. To přeci není možné, aby tohle byla úroveň české pravice.

Re: jsou to odpustky:
Autor: Rostislav Zídek Datum: 24.4.2009 10:14

A oni tam Palestinci měli stát? Já jen aby se jich vůbec šlo zeptat.

to ze je to nesmysl:
Autor: Martin Datum: 24.4.2009 10:05

dokazuje opirani se na starych slovech sefa oop. kdyby to tak bylo tak by neexistovala nepredstavitelna nechut mezi syrijci a libanonci ci jordanci. pokusy o sjednoceni to je vec minulosti a NEPOVEDLA SE.  a nepovedla se proto, ze tam jde uz davno o rozdilne narody a ne o jakesi bratrske araby. jsou pribuzni ale je to asi totez, jako kdyby nekdo nas bral za rusy, prece vsichni jsme slovani proto neni duvod rozlisovat mezi prazakem a moskvanem

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem:
Autor: Pešek Datum: 24.4.2009 10:03

Ano, já jsem Tuareg, protože jsem si to určil SÁM!   ;-)

Tak tak:
Autor: kpt Datum: 24.4.2009 10:03

proto i v ČR je tak málo cikánů, většina z nich jsou Češi, že ano. Přesto je zajímavé, že každý na první pohled rozezná Čecha od Nečecha-cikána, proč asi...

Kristepane,:
Autor: Dáša Datum: 24.4.2009 10:02

přečtěte si něco z historie. Většina z vás tady zahlcuje internet nesmysly.

S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem:
Autor: doktor Datum: 24.4.2009 9:59

nemý smysl diskutovat. Ale přece jen... Národy Blízkého východu (Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci) nejen netvoří národ jeden, ale nemají ani stejný původ genetický. Libanonci, jako potomci Féničanů, ani nejsou Semité. Palestinští Arabové mají historicky a geneticky nejblíž právě k Židům - ne ovšem těm titulárním, kteří dnes většinově obývají Izrael, ale k Židům genetickým. Jinak opakovaně připomínám, že už 50 let neplatí Stalinova definice národa jako lidí stejného jazyka a kultury, ale že svou příslušnost k nějakému národu si každý jedinec určuje SÁM.

Re: V detailu bych oponoval - Jordánsko by nemělo:
Autor: Pešek Datum: 24.4.2009 9:56

Škoda, že jsem ženat, hned bych využil ten zvyk palestinek, býti krásná a vzdělaná, taková manželka, to by bylo terno!   ;-D

Re: Je to všude stejný.:
Autor: Pešek Datum: 24.4.2009 9:51

Zapomněla jste ještě na množení.  ;-)

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: Mika Datum: 24.4.2009 9:49

Ted se resi Palestinci, ale to hned zacnete ukazovat na Izrael ve jmenu logiky oni yas bijou černochy.