20.4.2019 | Svátek má MarcelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Palestinští Arabové - nejvzácnější etnikum světaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 201, poslední: 27.4. 2009 17:04, přehled diskusí

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: Sigmund Datum: 24.4.2009 19:23

A jsme zase na začátku. Proč bych měl nenávidět Židy? Napsal jsem snad něco takového?A kde jste vyčetla že Islám nenávidí Židy? A co studujete Vy? Čím se zabýváte? Potřebuji to znát,abych věděl co nenávidíte. Třeba studujete angličtinu a proto samozřejmě nenávidíte Francouze. Nebo se učíte na řeznici a tudíž nenávidíte vegetariány a po nocích s basebalovou pálku v ruce naháníte příznivce hnutí Hare Kršna.... ;-D 

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 19:04

http://en.wikipedia.org/wiki/Antisemitism

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 18:57

http://cs.wikipedia.org/wiki/Antisemitismus

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 18:56

Zde máte odkaz na to, co je antisemitismus a nevykládejte zde mohamedánskou propagandu- http://cs.wikipedia.org/wiki/Antisemitismus

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 18:49

Tyto odkazy Vás usvědčily ze lži, milý Petře. Tyto odkazy říkají, že Židé nemají s chazary NIC společného. Všichni Židé, Aškenázi i Sefardi jsou Semité. Jinak izraelská společnost není složena většinově z Aškenázů, ale Sefardů. 52% Izraelských Židů jsou sefardského a orientálního původu a 48% Izraelských Židů jsou aškenázského původu. Testy DNA to dokázaly.

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 18:45

No proto tak nenávidíte Židy a Izrael. Protože se zabýváte islámem. Islám totiž Židy nenávidí. :-)

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 18:43

Diderot je objektivní zdroj.

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 18:42

Nesouhlasím. Nesouhlas není považován za projev antisemitismu. Za projev antisemitismu je však považován odpírání židovskému národu právo na sebeurčení. Že jsou Soros a Chomský považováni za sebenenávidějící Židy? Podobně je to u muslimů. Paní Sultan, Syřanka se kriticky vyjadřuje o syrské vládě a musela ze Sýrie odejít nebo Walid Shoebat, palestinský Arab, kdysi terorista OOP a stal se sionistou. Jeho rodina se ho zřekla a nenávidí ho.

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 18:38

To není pravda. Židé nemají s chazary nic společného. Genetické testy DNA dokázaly, že všichni jsou Semité.Zde jestli umíš anglicky, si pročti odkazy:.http://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jews

http://en.wikipedia.org/wiki/Khazars

Opakuji nelži. Všichni Židé jsou Semité. Opakuješ jen muslimskou propagandu.

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Peter Datum: 24.4.2009 18:16

"Sigmunde" absolutni souhlas. Pokud se bavis s "normalnimy" zidy, nepovazuji pochybovani o cemkoliv v jejich historii za projev "antisemitismu". Pouze sioniste napadaji kazdeho pri sebemensim projevu pochybnosti a oznacuji dotycneho za antisemitu. Nejlepsi obranou je utok ! Politici jim to "berou", my, lidi nepotrebujici jejich podporu je casto tzv. "napadame" nasimi pochybnostmi. Moje dcera pracuje pro investicni dum Wood Gundy, jeji sef je zidovskeho puvodu a ten ma stejny nazor. Napriklad i lidi jako G. Soros nebo N. Chomsky jsou na tzv. listine "antizidu" ackoliv jsou zidovskeho puvodu. Je obtizne si predstavit Cechy majici a doplnujici tzv. listinu anticechu. Sioniste vymysleli pro lidi jako Soros nebo Chomsky termin "self-hating Jew" ("sebenenavidejici se Zid") coz je skutecne urazejici pro kazdeho "normalniho" zida.

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: Sigmund Datum: 24.4.2009 17:54

Jsem islamista. Islamista je totiž člověk,který se zabývá studiem islámu,islámských zemí,islámské společnosti a kultury. Není to tedy muslimský terorista,jak si patrně myslíte... :-)

Re: song Smrt Israeli - pouze pro slaboduché:
Autor: Dr. Chocholoušek Datum: 24.4.2009 17:53

Že by....?;-)

Technická poznámka:
Autor: KD Datum: 24.4.2009 17:44

Těch 1,3 miliónů Palestinců, které uvádíte, zahrnuje pouze obyvatelstvo pásma Gaza. Nepočítáte cca 2 milióny (přesným číslem si nejsem jistý) těch, kteří obývají Západní břeh Jordánu.

Re: jsou to odpustky:
Autor: Sigmund Datum: 24.4.2009 17:44

Ale opakovaný vtip prý přestává být vtipem.. ;-)

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Peter Datum: 24.4.2009 17:23

Zcela nepopiram, ze definice ze slovniku Diterot je doslovna. Jiz citace prvni vety musi kazdemu prinest "husi kuzi". (Zvlaste "prumernych DEKLASOVANYCH vrstev) "Kopretino", skutecne mas "dobre" zdroje". Je videt, ze zijes v Cesku. Neverim, ze rabbi by pronesl Tvoji definici.

Hamas a Fatah:
Autor: Informace Datum: 24.4.2009 17:22

Human Rights Watch: Hamas a Fatah týrají a zabíjejí protivníky.

http://www.osservatoriosullalegalita.org/09/note/04apr3/2133palestina.htm

Proč se Palestinci těší takové podpoře?:
Autor: KD Datum: 24.4.2009 17:20

Myslím, že jedním z hlavních důvodů je to, že tak západní státy uklidňují své špatné svědomí. Stejně jako bylo umožnění vzniku Izraele po druhé světové válce odpustkem za zločin holokaustu ...

Přestěhuj se do Palestiny:
Autor: LiD Datum: 24.4.2009 17:19

Se svými geniálními postřehy se tam určitě budeš mít dobře. Potom znovu napiš, jak si u těch inteligentů žiješ.

Na hlavu dostávají Palestinci více než ze státního rozpočtu Češi:
Autor: LiD Datum: 24.4.2009 17:16

Dary z celého světa Palestincům představují ročně 150 miliard Kč pro 1,3 milionu obyvatel Palestiny.

Český státní rozpočet představuje ročně na hlavu cca 100 tis. Kč.

Pouze dary Palestincům představují ročně na hlavu 115 tis. Kč.

A ti chudáčci ubozí žijou přitom v tak politováníhodné bídě. Kampak se tedy ty penízky kutálejí? Že bychom jim přidali, ať mají na další vyzbrojování?

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Peter Datum: 24.4.2009 17:06

Jak videt "Kopretino", nejsem sam ktery tvrdi ze vetsina tzv. izraelskych Zidu maji khazarsky puvod. Pred nejakym casem jsem mel "filozofickou" debatu na toto tema s mojim pritelem Rubinem (rusky zid  - v dobach "perestroyky" diky Gorbacevovi emigroval do Izraele, po nejakem case se rodice rozhodli odejit na Zapad, udajne protoze tehdy v Izraeli existovala vysoka nezamestnanost  a nedostatek klidu pro normalni zivot - nepokoje s Palestinci) ktery mi prinesl ukazat noviny z Izraele anglicky psane (skutecne si nepamatuji nazev novin) s 5cm titulkem na hlavni stane "Who is a Jew" ("Kdo je Zid") . Jednalo se o velmi ostrou debatu tehdy vedenou v Knessetu mezi izraelskymi poslanci. Rubin mi tehdy pomohl objasnit puvod nekolika "etnickych skupin" ( "Kopretino" neber tento termin urazlive, tak to chapu ja, pokud Tebe urazi tento termin - ma uprimna omluva) mezi izraelci. Pred nejakym casem samotni izraelci  provedli DNA testy mezi tzv. zidovskou populaci kde se potvrdily tyto zavery. Vidim, ze Tvuj slovni rejstrik se skutecne nemeni, uzivas slova "svoloc" jez skutecne nesvedci o vyssim moralnim standartu. Chtel jsem Te pozvat na veceri v Ceske republice a mit s Tebou slusnou debatu o cemkoliv, Tvuj slovnik prozrazuje  "neosviceneho" a popudliveho ducha jez nema zajem o zmenu k vyssimu standartu coz mne odrazuje. Obcas mam cestu do Evropy, Cesko je napric  pouhych 3-4 hodiny cesty autem. Mohla by jsi se presvedcit, ze nejsem a ani nevypadam jako mohamedan. Setkani s damou je vzdy vitana zmena oproti nudnych muzu. Nevim proc volis tato  urazejici slova,  mozna ze jsi pochytila "barevnost" Tveho vyjadrovani od pana Topolanka (zaznamenala jsi jeho "diplomaticke" picoviny {?} - poznamka nevyjadruje me politicke postaveni).

Re: song Smrt Israeli - pouze pro slaboduché:
Autor: Harpyje Datum: 24.4.2009 16:58

Vaše otázka mě překvapuje, doktore. Jsem si jistá, že tato kompozice osloví velkou část arabských posluchačů.

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 16:35

No je to hnusné. Proč dáváte odkaz na písničku Hizballahu? Přece nejste islamista. Vůbec se mi píseň nelíbila.

song Smrt Israeli - pouze pro slaboduché:
Autor: Dr. Chocholoušek Datum: 24.4.2009 16:16

Někdo sem hodil odkaz na propagační video Hizballáhu, kde hizbálácký orchestr snaživě vyhrává song Smrt Israeli. Kdo se chce pobavit, ať klikne sem. Jsem zvědav, na jakou cílovou skupinu je tento klip zacílen. Nad IQ 50 to asi nebude...:-P

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 16:03

Definice antisemitismu ze slovníku Diderot: "zločinná ideologie hlásající nenávist k Židům. Má většinou iracionální charakter nenávisti průměrných deklasovaných vrstev vůči komunitěm která se odlišuje od ostatní společnosti a na niž se často pragmaticky svaluje zopdovědnost za problémy, jimiž společnost trpí". Vidíte nikde není psáno, že je antisemitismus ideologie proti Arabům. Je to ideologie proti Židům.

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: Sigmund Datum: 24.4.2009 16:01

;-D Jasně. Jeden národ,jedna víra,jeden Izrael! Vítězství sláva!

Tak já Vám věnuji odkaz na pěknou písničku a zajedu si na nákup. Pak si přečtu jak se Vám líbila,ju?

http://www.youtube.com/watch?v=cFXhdmZcgPQ

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Sigmund Datum: 24.4.2009 15:56

Rozhodně se o tom nehádám. Spisovná arabština je jen jedna. A ovládají ji pouze vzdělaní lidé. Když jsem minule psal,že se obyčejný Palestinec nedomluví s obyčejným Jemencem,věděl jsem co tvrdím. Konečně,zkuste se domluvit spisovnou němčinou ve Švýcarsku.. A to jsou jen třeba Hannover a Zurich pár stovek kilometrů od sebe. No,toliko k arabštině.

A slovo antisemitismus... Já jej chápu jako odpor k semitům. Proč by mělo označovat jen nenávist k Židům nevím... Spíš jak to slovo Židé stále opakují,zůstalo Vám tak v paměti.

Re: Autorovi článku:
Autor: trakk Datum: 24.4.2009 15:55

:-P

A víc nic?! Jak prostoduché...

Re: jsou to odpustky:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 15:53

Fakta se misí opakovat pořád.:-)

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 15:51

Ne, palestinští Arabové nejsou doma v Izraeli. V Izraeli jsou doma Židé. Arabové jsou doma v okolních arabských zemí.