27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Palestinští Arabové - nejvzácnější etnikum světaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 201, poslední: 27.4. 2009 17:04, přehled diskusí

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: sandra Datum: 27.4.2009 17:04

Rvmuslimove se modli k allahovi a jsou palestinci,krestane se modli k bohovi a jsou take palestinci,doufam ze  to vsichni vite!!!  koran nema desatero ale ma celou sbirku zakonu a povinosti pro vericiho krome toho ze se modli,drzi pust do zapadu slunce v ramadanu,dava penezite dary chudym,muze se ozenit s dalsi zenou a  nerozvede-li se s ni , je povinny podle koranu prvni zenu a deti ekonomicky zabezpecovat. Ten bordel je v tzv teritoriich ktere ovladaji izraelci,nevidim zadny bordel v emiratech,jordansku,libanonu,syrii,v izraeli na nas hazeli odpadky  v sobotu protoze jsme projizdeli autem a to je podle jejich sabatu zakazano,fanatismus,diversita ve spolecnosti izraele,nenavideni evropskych zidu ostatnimi skupinami zidu z afriky,jemenu je prilis velka, takze se neda mluvit o jednotnem zidovskem narodu,kdyz rusti zide ani velmi casto neovladaji jazyk hebro.

Re: Pelištejci:
Autor: F. Čech Datum: 27.4.2009 9:42

Máte jistě pravdu. Pelištejci byli před několika tisíci let vyhubeni (stejně jako řada dalších národů v průběhu dějin). Když  byli vyhubeni tak tam dnes ale  Pelištejci (Palestinci) vůbec neexistují. To podporuje dost frekventiované tvrzení, že je to účelově vymyšlený národ, jehož existence je vydávána za důvod, aby měl vlastní stát. Že by se jim pro tento účel hodil Židy zvelebený stát Izrael je jasné. Proč jim to ale OSN žere tak to nechápu.

Re: S tak nevzdělaným (nebo jen demagogickým?) autorem:
Autor: Revo Datum: 26.4.2009 17:53

Pokud jde o tebe, Rothe, nám nevadí, že jsi žid (píše s malým ž, židé nejsou příslušníky národa jako Češi či Američani), nám vadí, že jsi Roth a že někdo takový jako ty se může volně pohybovat po světě.

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Peter Datum: 25.4.2009 16:28

"Jakube S", vubec se nejedna o trapnost ! Kdyz se se mnou nekdo chce dohadovat o Palestincech a Zidech, o naroku na zivotni prostor ( defacto cely spor neni o nicem jinem ), musi prijit s nezvratnymi dukazy. Wikipedia tam  zcela jiste nepatri. V historii je premnoho dukazu o zasahu politicke autority v "nestrannem" vysledku vedeckych pracovniku. Vedeni dnesniho Izraele si nemuze politicky "dovolit" jiny zaver vedeckeho tymu. Sionisti by totiz ztratili tzv. pravo na tzv. "starou vlast". V nedavne "historii" je patrna manipulace statu na vysledcich vysetrovani napriklad v atentatu na J.F. Kennedyho, kdy Warrenova komise prisla s teorii jednoho strelce a s teorii "kouzelne kulky". Dalsi pripad s podezrelymi vysledky vysetrovani statem je napr. zaver komise 9/11. Osobne jsem schopen "spolknout" hodne nejasnosti v 9/11, mam nejvetsi problem se zricenim "budovy cislo 7". Budova nezasazena letadlem, budova bez znacne strukturalni skody se zriti jako krabicka od cigaret. Takze si nemyslim, ze bych soudnemu cloveku pripadal trapny, mezi soudnymi a informovanymi lidmi nakonec jsou zalostne naivni a trapni oni "historikove" snazici se nam lidem vnutit jejich "historii". Navic, je pravdepodobne "Historiku", ze jste studoval z bolsevickych historickych knih coz samo od sebe je duvodem k pochybnosti. Jinak chci vyslovit uznani jak "Jakubovi" tak "Kopretine" za zdrzeni se vulgarnosti a hloupeho slovniho napadani. Nakonec to my Cesi taky umime.

Jo, ja vim ze mate:
Autor: Sarka Datum: 25.4.2009 7:17

kralovstvi - kdysi jsem nabizela svuj pozemek u SF jako exteritorialni uzemi Valasska, ze sympatii k malemu a zneuznanemu ethniku, ale kral nemel cas se ozvat ;-D ;-D ;-D

A ano, pokusy po genetickou definici narodnosti smrdi na sto honu. A cpi sirou, a kourem z kominu. Ale ono toho tim kourem cpi vic. Zdravim Valassko! VR^

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: Sigmund Datum: 25.4.2009 0:09

Ach jo. A co to má společného s tím Vaším nesmyslným výrokem, že Islám nesnáší Židy? Teď píšete že jste se dočetla,že kromě "křesťanského antisemitismu" existuje i "islámský antisemitismus". Takže mi z toho vychází,že pokud existence "islámského antisemitismu" znamená - Islám nesnáší Židy,pak existence "křesťanského antisemitismu" znamená-Křesťanství nesnáší Židy. Tedy,křesťané jsou vlastně židobijci. Vy jste křesťanka,tudíž Židy nesnášíte.  Bůh ví,co jsem v té Palestině dělala.. Nejspíš roznášela bomby po školních autobusech židovských dětiček! :-)

Palestinsti uprchlici maji nekolikanasobne vyssi zivotni uroven....:
Autor: Yussuf K Datum: 24.4.2009 23:18

...nez obyvatelstvo sousednich arabskych zemi.

Israelsti arabove maji za stejne zamestnani cca stejnou zivotni uroven jako zide. S ohledem na rozvoj prumyslu atd je zivotni uroven v Israeli celkem zapadoevropska, v neropnych arabskycvh statech pak celekm bidna. Palestinci pred prvni intifadou  a pred vlnou sebevrazednych atentatu jezdivali ve velkem pracovat do israele. Po kampani sebevrazednych atentatu a vrazd civilu jezdi mnohem mene - nelze se tomu divit.

O stavu uprchliku v Gaze.......:
Autor: Yussuf K Datum: 24.4.2009 23:12

...za 40 let "israelske hruzovlady" narostl pocet Gazanu z cca 300 tisic na cca 1.5 milionu, to jest cca 5tinasobne.

Prumerna delka doziti se zvysila ze 45 na 72 let. Porodnosti Gazane prokonavaji vetsinu arabskych statu.

Po skonceni oprace Cast Lead si Gazane stezovali, ze Israel docasne brzdil dodavky originalnich italskych testovin. Tunely z Rafahu se pasuji mimo jine motocykly, notebooky atp.

Palestinsti uprchlici jsou jedini uprchlici na svete.....:
Autor: Yussuf K Datum: 24.4.2009 23:06

...kteri nevymiraji, ale naopak jejich pocty explozivne narustaji.

Vsude jinde na svete jsou uprchlici ti, kteri skutecne nekam uprchli - a to do te doby, dokud si nenajdou misto v nove spolecnosti.  Je to logicka a univerzalni "OSN-definice" uprchlika.

Jedinou vyjimkou z tohoto jsou palestinsti uprchlici - uprchlicke "pravo" se dedi - jako dekrety na byt za sociku. Na rozdil od dekretu na byt vsak dedi vsechny deti, vnuci atd atd.  Co je predmetem "uprchlickeho dekretu"?  Pravo na byt stravu a podpory a lekarskou peci - vse v urovni prevysujici zivotni uroven manuelne pracujicich v okolnich arabskych zemich o stovky procent.

 Dusledek? Jako i jine podpory i tato ma za nasledek "past chudoby" z kratkodobeho hlediska je pro manuelne prac vyhodnejsi "uprchlikovat", nez se integrovat, zacit nekde makat a nechat spadnout zivotni uroven na uroven hostitelske zeme.   Mimochodem - velka cast uprchliku byli bezzemci ci mali zemedelci - trida, ktera v Egypte, jordansku i syrii vydelava - bohuzel - plus minus - povestny dolar na den.  Vyse uvedena suma (US$ 7,6 miliardy) toto nekolikanasobne presahuje.  Nemluve o dalsich neviditelnych transferech z iranu atp atp. 

Re: Peníze ze všech stran:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 22:58

I já Vás zdravím. Konečně někdo rozumný.R^R^R^VV

Re: dlouhodobé řešení:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:24

Přesně, ano.

Re: Palestinci si zaslouzi mnohem vice, nez doposud dostavaji:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 22:24

V článku na Wikipediii o antisemitismu (kromě křesťanského) zahrnuli i islámský antisemitismus. Příklad pogromů na Židy v muslimských státech. I muslimové se dopouštěli nepráví na Židech.

Re: Peníze ze všech stran:
Autor: PP2 Datum: 24.4.2009 22:22

 Zdravím Kopretinu R^. Starý rabín než umřel řekl synovi: "Nikdy nikomu nic nevysvětluj".

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:22

Petře, šma Jisroel!! Vy věříte těm stupiditám o Chazarech?! Neblbněte - ! Nebuďte trapný! - Historik

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: kopretina Datum: 24.4.2009 22:19

Aškenázští Židé jsou Židé, kteří se z Judee přesunuli do oblasti Německa a východní Evropy. Část z Aškenázů se přesunula do Chazárie. Královská vrstva Chazarů přijala judaismus, ale pouze královská vrstva, ne většina. Většina Aškenázů nemá s Chazary nic společného, dokazuje to literatura, DNA testy, Wikipedia. Wikipedia je objektivní zdroj. Ukázala Váš omyl. To byste měl uvěřit. Přečetla jsem díla Izrael dějiny od Martina Gilberta, Dějiny židosvského národa od Paula Johnsona. Tam se nikde nepíše o chazarech. Doopravdy věřte teze o jakémi chazarském původu Aškenázů je jen muslimská propagada, která se snaží delegitimizovat nároky Židů na Eretz Jisrael. Aškenázové i Sefardé a Orientální (Mizrachi) Židé jsou pravými biblickými potomky Izraelitů. Věřte prosím, je to pravda.Jinak je to pravda, Žid, který jekonvertovaný na jiné náboženství je považován za Žida hlavním rabinátem. Příkladem je karmelitánský bratr Daniel. Daniel byl Žid, konvertoval ke katolické církvi. Je Žid původem a vírou křesťanem. I když není náboženstvím Žid smí zůstat v Izraeli, protože se narodil jako Žid.A většinu v Izraeli nemají Aškenázové, ale Sefardové a Mizrachi. Sefardové a Mizrachi (Orientální) Židé tvoří 52% židovského obyvatelstva Izraele, Aškenázové tvoří 48% židovského obyvatelstva Izraele.

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:17

To je velmi dobrá definice! Přesná. Jasná. Nevyhovující blbům a fanatikům.

Re: Pelištejci:
Autor: Mno prece Datum: 24.4.2009 22:14

ze tam ziji dodnes a nejsou moc pratelsti:-/

Re: Přestěhuj se do Palestiny:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:13

Chudáčku - to nejsou postřehy, to jsou fakta. Fakta neodstraníš zesměšněním. To je blbý, co? Udav se svou genialitou. Ostatním šalom!

Re: Pelištejci:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:11

A co to podle vás má co dělat s dneškem - ?

Smrt Izraeli - v Evropě pouze pro slaboduché:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:10

El mout tu Israíl, el nout, el mout, el mout tu Israíl - !!! To je pane poezie, symfonie, a to podložení těmi maršírujícími fanatiky... to by měl každý vidět. Děkuju!!!

Pelištejci:
Autor: strejda Datum: 24.4.2009 22:06

Je výstižné, že v lokalitě dnešní Gazy žili největší nepřátelé Izraele, Filištíni (Pelištejci).

Zajímavé na tom faktu je, že tam žili před příchodem izraelských kmenů. Pak je Židé vyhubili.

Smrt Israeli - pouze pro slaboduché?:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:03

Milióny, jistě. Nepochybuju. Bohužel.

Re: Na hlavu dostávají Palestinci více než ze státního rozpočtu Češi:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 22:02

No budeme jim muset ještě přidat, o tym žádná... šak my se zase uskrovníme, jenom ať nemusejí jít do práce (!!!) a můžou si v klidu vyrábět a odpalovat raketky, hošíci šikovní... zatím ne na nás.

Re: Napadla mne otazka -:
Autor: Jakub S. Datum: 24.4.2009 21:59

Zdravím, Šárko! Pozor: my Valaši už dávno své království přece máme - to se ani k vám nedoneslo? Já nevím... a dokonce aji vzdorokrála už máme, a bárco... šak možeme mět všecko, ne?

A teď vážně o něčem, o čem něco vím: samozřejmě geneticky definovaný Čech ani Žid neexistuje, to je absurdní. A ano, vlastní povědomí o vlastním společenství (krve, jazyka, místa...) je dostačující k tomu, aby tu byl národ. Kdo by mu to pak mohl brát? On národem chce být, šlus ende damit. Na stalinské pindy velkého vědce-lupiče z Kavkazu o tom, co definuje národ, zapomeňte.

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Sumo Datum: 24.4.2009 21:37

Já to vidím jednodušeji, byl jsem v Izraeli, veni, vici, Židé jsou pořádný národ, modlí se k Jehovovi, dodržují desatero, mají jednu ženu. Palestinci uznávají korán, je tam bordel, terorismus, uznávají Allaha, mohou mít 4 ženy.8-o

Napadla mne otazka -:
Autor: Sarka Datum: 24.4.2009 21:29

souvisejici s opakovane a nekonecne diskutovanym a diskutailnim, tematem toho zda je etnikum definovane vlastnim rozhodnutim skupiny ( sorry, panstvo, toto se nikdy netykalo jednotlivcu, takze se nemuzete jen tak rozhodnout byti Eskymakem, pokud ovsem nejste zrovna Eskymo Welzl a neodstehujete se tam stravit zbytek zivota) ci genetikou.

(Naskyta se ovsem dalsi ozehava otazka: existuje "geneticky Cech"? Ja jen ze tu nekolik moudrych hlav tak zhave operovalo "genetickym Zidem" ci "genetickym Arabem")

Ted k te oztazce: Co by se stalo, kdyby se Valasi - nepopiratelne specificke etnikum ktere nema koreny tahnouci se k praotci Cechovi a jinym pohadkam, nybrz k nam privandrovalo daleko pozdeji od Jihu a ma tudiz uplne jine praotce - rozhodli ze uz nechteji byt specifickym etnikem mezi Cechy, ale chteji svuj vlasni narod a vlastni stat. Jak by to resili zastanci "geneticke" teorie naroda, a jak by to resili zastanci "kulturni" teorie naroda? A meli by receni Valasi pravo na sebeurceni? Byli by zastanci prav narodu na sebeurceni ochotni demonstrovat pred budovami Ceskych velvyslanectvi vsude po svete, zapalovat auta, omlouvat vrazdy civilistu v ceskych kavarnach pravem Valachu na vlastni uzemi a vlastni vladu? Co myslite, prispivala by jim EU a zbytek Slovanstva 100 tisic dollaru na hlavu rocne?

Re: A není to náhodou jinak?:
Autor: Kubíček Datum: 24.4.2009 21:10

Prorok je obyčejný provokatér. Nediskutujte s ním.

Re: Takového chujoviny:
Autor: Peter Datum: 24.4.2009 20:56

Pane "Zima" souhlas, cely clanek mi pripada plny nenavisti vuci kazdemu kdo vidi svet jinak. Mnohdy se pozastavuji sam nad sebou ze vubec zabijim cas u tohoto chatu. (sedim u dvou PC takze az takova ztrata to neni). Nic, jdu cvicit, konec nesmyslu.

Re: Velmi mnoho českých pisatelů štve:
Autor: Peter Datum: 24.4.2009 20:33

"Kopretino" jsem rad ze se konecne muzeme zapojit do "civilizovane" debaty. Priklad "sebenenavidejicich" at jiz na strane zidu nebo muslimu dokazuje na "zpolitizovani" etnickeho pozadi jednotlivce.Jeho geny nemaji vahu, politicka autorita - stat - urcuje kdo jsi. Neni to obludnost v pravem smyslu ? Nema to hodne spolecneho se systemem od ktereho jsme my na Zapade odesli ? V doporucovane encyklopedii  pod odstavcem "Odpadnuti (apostasy): V Izraeli, izraelsky zid ktery je konvertovany na jine nabozenstvi NENI povazovany za izraelskeho zida statem Izrael ale je povazovany za zida Hlavnim rabinatem (nejsem si jisty presnym - ceskym - prekladem u tohoto posledniho slova). I Tebou doporucovana "Wikipedia" (temer kazdy muze prispivat udaji do teto encyklopedie proto je lepsi se zdrzet agumentovanim z tohoto zdroje - o "zpolitizovani" mnohych dnesnich "zdroju" dnes neni pochyb)  na pocatku se zminuje o Ashkenazi zidech ale skutecne se nezminuje o zpusobu jak se dostali do zap. Germanie. Je velmi tezke uverit  verohodnosti Tebou doporucovanych "Wikipedii", politicky vliv v dnesnich tzv. uznavanych zdrojech je evidentni.

Re: song Smrt Israeli - pouze pro slaboduché:
Autor: Harpyje Datum: 24.4.2009 19:28

Určitě.