23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PORTRÉT: ZorroŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 81, poslední: 17.4. 2009 22:23, přehled diskusí

Re: a nezaprší a nezaprší...:
Autor: Vave Datum: 17.4.2009 22:23

Praha prší furt pryč. ;-) Což je sice moc fajn, ale nemuselo to být zrovna tento víkend, kdy mám Tádoška. :-/

DÍKY MARI A OT HLÁSÁNÍ:
Autor: LENKA S. Datum: 17.4.2009 22:15

MARI A VŠICHNI  ZVÍŘETNÍČCI,DOBRÝ  VEČER. PŘICHÁZÍM AŽ  NYNÍ , ABYCH  NA  POSLEDNÍ  CHVÍLI POCHVÁLILA   KRÁSNĚ  NAŠTĚKANÉ   HLÁSÁNÍ  ZORÍSKA.   UŽ  OD   VČEREJŠÍHO  VEČERA  U  NÁS  TOTIŽ  NEPŘETRŽITĚ  LIJE. JE  TO  TAKOVÝ SPRÁVNÝ  ZAHRADNICKÝ  DÉŠ´T, ALE  UŽ   TRVÁ  NĚKOLIK  DESÍTEK  HODIN A  MÁM UŽ   ÚPLNĚ  VEŠKERÉ  NÁDOBY  PLNÉ  DEŠ´TOVKY. NE, ŽE  BY  MI  TO   NEBYLO PŘÍJEMNÉ.  VÍM, ŽE  AŽ  DEŠTĚ  SKONČÍ, VŠECHNO  KOLEM POVYROSTE  A ZAZELENÁ  SE   SVĚŽESTÍ. MÁME  VŠAK  NA ŠI  ZAHRÁDKU  NA OPRAVDU  HODNĚ   MOKRÉ  LOUCE, KTERÁ  BÝVÁ   DOSTI VLHKÁ  A  VYSYCHÁ  JEN   ZA OPRAVDOVÝCH  VEDER.  VÍM, ŽE    ROSTLINSTVO  A  ŽIVOČIŠSTVO   TU   VODU    POTŘEBUJE, ALE   UŽ  BY   TO  SNAD  STAČILO. MÍSTO  ZAHRÁDKY   MÁM  SKORO  RYBNÍK A STÁLE   DÁL A  STEJNĚ  VYTRVALE   PRŠENÍ POKRAČUJE.  JSEM  RÁDA, ŽE  JE   VLÁHY  HODNĚ, ALE   VŠEHO  MOC    ŠKODÍ  TAKY. ZÍTRA  MUSÍM  KOUPIT  ASPOŇ  PÁR  NÁHRADNÍCH  KBELÍKŮ, JELIKOŽ   MI VANA  I VŠECHNY   PODOKAPOVÉ  SUDY   NĚKOLIKRÁT PŘETEKLY. VODA  JE  TŘEBA, ALE UŽ  TO  STAČÍ, ÚPROSÍM JEN. ZA  CHVÍLI UŽ   BUDOU PLAVAT  VŠICHNI PŘIŘÍČNÍ OBYVATELÉ  U NÁS  V BĚLÉ. PŘED  CHVÍLÍ  JSME  SE  S JIŘÍM VRÁTILI  ZA  ZAHRÁDKY. ABY   NEVZNIKLO MÍSTO  ZÁHONKŮ POUHÉ  A JEDNOLITÉ  JEZERO,  ŠLI  JSME   VYHLOUBIT  UŽ  ZA   SVITU  BATERKY   STRUŽKY, KTERÉ  MUSEJÍ   VODU  DVÉST  NA   DOLEJŠEK  ZAHRADY, KDE   VODA   TOLIK   ŠKODY  NENAPÁCHÁ. KROM  TOHO   ČEKÁM, ŽE  PO  TAKOVÉ   SRÁŽKOVÉ  NADÍLCE  ZAS  VYLEZOU   ŽRAVÍ  SLIMÁCI  V  HEJNECH A BUDOU NIČIT  A  ŽRÁT  VŠE, CO  NAJDOU. UŽ  JSEM NA NĚ  PŘIPRAVENA. JAHODY  A  VŠECHNY  SADIČKY   MÁM   OBSYPANÉ  HOBLINAMI,  DO  KTERÝCH JSEM  ZAMÍCHALA   OBYČEJNÉ  MLETÉ  KAFE. STAČÍ  PRÝ  IJEN  TROCHU, ABY   SE  SLIMÁCI   LÓGREM  ČI  KAFEM UDUSILI, JELIKOŽ  SE  JIM UCPOU   DÝCHACÍ  OTVORY. TEN  LÓGR   Z  MLETÉ   KÁVY      FUNGUJE  SKVĚLE.UŽ  JSEM  O  ZPŮSOBU  BOJE   SLYŠELA   LETOS  I V  RÁDIU. TAM ZAHRÁDKÁŘE CHLÁCHOLILI  ŽE  BYLY  MRAZY,A POPULACE   SLIMÁKŮ BYLA  ZDEVASTOVÁNA.  NEVĚŘÍM. KRÁSNÝ  VÍKEND   VŠEM PŘEJU

Re: a nezaprší a nezaprší...:
Autor: zana Datum: 17.4.2009 21:12

Jseš prostě nezmar:-)R^

Re: a nezaprší a nezaprší...:
Autor: Karolína Datum: 17.4.2009 21:04

Východní Krkonoše hlásí lehký denní deštík, říkali sousedi, ale po našem příjezdu sice byla půda zvlhlá, nicméně nepršelo a neprší ani teď. Já jen doufám, že trochu bude, protože je fakt hodně sucho, i přes to množství sněhu, co letos napadlo - ještě minulý týden jsme měli před zápražím 2 obrovské závěje sněhu a 1 byla u zahradního domečku. Mám 2 varianty aktivit víkendových: bude pršet? Není problém! Budu uklízet půdu. Nebude pršet? Není problém! Budu dělat skalku! Tak a mně počasí nedostane!

Jejda, to je krasaveček!:
Autor: Hanča Datum: 17.4.2009 21:00

Já mít takového kulatého puclíka doma, tak bych se musela moooc přemlouvat k jiné činnosti než je hlazení a chování a mazlení, snad jen kdyby ňuňánek spal - a ani v tom si nejsem jistá, oni jsou strašně roztomilí i ve spánku. Posílám Zorrouškovi pohlazení a hubičku V!

Re: a nezaprší a nezaprší...:
Autor: Xerxová Datum: 17.4.2009 20:34

;-P bylo by lepší, kdyby jste si lijavec nechali jen dopoledne a odpoledne ho poslali na sever ;-P

Re: a nezaprší a nezaprší...:
Autor: JoVo Datum: 17.4.2009 20:18

8-oV Plzni od rána prší a prší, a ještě teď stále lije.8-o

Re: a nezaprší a nezaprší...:
Autor: zana Datum: 17.4.2009 20:17

Tady po polední přestávce zase kolem třetí hodiny začalo. Přírodě to určitě prospěje, ale já bych byla bejvala dala přednost nějakejm botám, do kterejch neteče;-P.

R O Z V E R N Í Č E K:
Autor: JoVo Datum: 17.4.2009 20:15

:-)Minulý týden šel premiér Topolánek po Václavském náměstí a ztratil kapesník. Náhodný chodec mu ho zvedl a podával. Premiér mu velice děkoval. Chodec mu říká: „Ale, pane premiére, proč tolik děkujete? Vždyť je to jen kapesník.“ Premiér na to: „ Já vím, ale je to jediná věc, do které já mám právo strkat nos!“:-)Hezký večer a držte si kapesníky.8-oVVR^

a nezaprší a nezaprší...:
Autor: Xerxová Datum: 17.4.2009 20:03

tak jsme koukla na předpověď a bojím se bojím, že tady moc nenaprší 8-o. Po obědě spadlo pár kapek a chviličku mžilo, vítr to hned osušil a jinak nic... Zahrádka by si trošku deštíku zasloužila - snad alespoň v noci něco spadne. Ale ochladilo se citelně -  Betka se z oblíbeného venkovního pelíšku přestěhovala raději k topení ;-D

Re: Na té první fotce:
Autor: Jiřina z ČR Datum: 17.4.2009 19:02

Přilípnu se sem, protože to slovo ňuňací, je přesne ono...

MaRi, užívej si ho, rostou strašně rychle...

krásné štěňátko:
Autor: JiLe Datum: 17.4.2009 17:35

Zoro jsi krasavec přímo k umazlení. Taková štěňátka mám moc ráda a přímo závidím, bane přeju

Re: Xerxová:
Autor: terra Datum: 17.4.2009 17:09

U těch konvalinek je to něco podobného - taky se připouští narůžovělá barva květů. Ale podle popisu jde o tmavší růžovou... Spíš než půdou může být tmavší zabarvení dané množstvím světla - na více osvětlených místech mají kytky snahu vytvářet víc anthokyanů, protože jsou červené a absorbují světlo tak šikovně, že chrání molekuly chlorofylu před přílišným množstvím světla (mohly by se poškodit, protože rozhodně neplatí, čím víc - tím líp:-D). Těžko soudit, tady to bohužel není jako u dymnivek, kde je méně obvyklá smetanová barva daná geneticky...

Re: Xerxová:
Autor: Zdena b.p. Datum: 17.4.2009 17:01

Já zase vím o růžových konvalinkách. Je to asi složením půdy, protože sazenice se u nás vrátily k bílým květům.

Re: Betí vstávání:
Autor: Zdena b.p. Datum: 17.4.2009 16:58

Takovou šikovnou hafuši máte. Připomněla mi Mínuši, těsně po císaři, když jí foukalo na oholený pupík. Jako dáreček jsem marodnici dala úplně novou fleecovou prachovku, nebo co to bylo) Míně náramně vyhovovalo spaní pod dečkou. Když vstala a šla se napít, tak ji měla přes záda, jako dostihový koník po běhu. A když ji dečka omrzela, tak z ní vylezla s pokrčenýma tlapkama. Dečka ve tvaru tunelu na majitelku počkala, až po ní zase začala toužit. Ale to bylo v době, kdy už bylo dáááávno vyhráno. :-)

Re: Xerxová:
Autor: Xerxová Datum: 17.4.2009 16:50

ta prostřední vpravo je podobná (ta moje je barevnější), ale píšou tam, že ty japonské jsou podzimní ;-D;-D Kvetou, když fouká ze strnišť ;-)

Xerxová:
Autor: Rpuť Datum: 17.4.2009 16:43

Hele a co takhle zplanělá japonská sasanka:

http://www.pelargonie.cz/sasanky.html

Re: Na té první fotce:
Autor: Zdena b.p. Datum: 17.4.2009 16:24

To je krásnej ňuchňací milášek. VRRR. Už se těším na průběžná hlásání o jeho "vývoji". :-)VV:-)

Re: Dobré ránko!:
Autor: Zdena b.p. Datum: 17.4.2009 16:22

když jsem ráno vyrážela z domu, pokukovaly ze západu mraky, ale bylo sluníčko a docela teplo. UF. Než jsem se vrátila, tak jsem 3x zmokla a mražená jsem jako eskymo. Pomalu taju u kafe.

Re: Terrovi - jste tuuuu ???:
Autor: Xerxová Datum: 17.4.2009 16:05

jsem si vygooglila patřičné obrázky - blanda, stellata i apenina mají větší množství úzkých okvětních lístků. Tahle potvora jich měla šest širokých - jako u "klasických" sasanek...

blahopreju Zorovi nebo taky naopak:
Autor: vitr Datum: 17.4.2009 15:57

spis blahopreju k Zorovi ;-D   jinak   jsem dostal emilem tohle - to je asi  aprilovy vtip?

http://www.cistatlapka.cz/     pekny vikend vsem ;-)

Re: Terrovi - jste tuuuu ???:
Autor: Xerxová Datum: 17.4.2009 15:44

Dík - zítra zkusím zdokumentovat - včetně listů a oddenku (jestli to je vlastně vůbec sasanka ;-D), ale ten porost vypadal zcela "sasankovatě" - až na tu barvu. 

Re: Xerxová,:
Autor: Rputi, Datum: 17.4.2009 15:21

můj nejlepší překlep je věta "měl hlas jako vlk". Jistěže správně mělo být "hlad" - ale kdeže se nacházejí písmena "d" a "s"? Zajisté vedle sebe, milí žáci. Tak jsem prostě sáhl vedle a neštěstí bylo na světě. To mám z toho, že nepíšu jako blesk - semo tamo rána.

Re: Terrovi - jste tuuuu ???:
Autor: terra Datum: 17.4.2009 15:15

Jsem tu na skok, ale se sasankami moc neporadím. U těch "našich" se připouští barva bílá až slabě růžová, jediné barevné sasanky, které u nás nejsou domácí, ale mohou zplaňovat, jsou anemone blanda a anemone stellata (obě růžové až světle fialové) a anemone apenina, která je bílá až světle modrá - ale moc se u nás nevidí. Mohly by vytvořit křížence, který se prostě v daném místě uchytil a rozrostl, složení půdy (hlavně pH) může barvu pozměnit (z růžové na modrou), ale to tam napřed nějaké ty anthokyany musejí být. Mohla by to být i barevná mutace, proč ne. Bílé květy obecně obsahují spíš flavonoidy, které jsou sice pro nás bílé, ale pro hmyz atraktivně neonově modré... Vážně nevím. Zkusím pohledat, jestli to někde není popsané.

A když už jsem tu, tak chválím velkého psa Zorra, jak to skvěle naštěkal, a jak se má čile k světu. Zatím jsi úsměvný štěnísek, ale určitě porosteš jako z vody a bude z tebe hrdý pan PES. Tak zase někdy naštěkej, jak ti to jde s P a M, myslím, že je časem zvládneš:-D Krásný konec týdne přeji.

Re: Betí vstávání:
Autor: Vave Datum: 17.4.2009 15:07

Hihi! Zlatíčko malé milé strakaté! VV Jsem zvědavá, kdy - chudák ona - bude muset dotáhnout do kuchyně celou postel, aby to i vám nedoftipům došlo, že Kosatčí princezny by měly snídat v klidu, v postýlce, a za zvuků nějaké vybrané hudby. Na zlatých podnosech prý - ve své nekonečné shovívavosti a laskavosti - netrvají. ;-)

Na té první fotce:
Autor: Vave Datum: 17.4.2009 15:02

malý Zorro VV kouká tak, že bych mu nanosila všechny boty se šňůrkami, co jen máme doma, a možná bych sehnala i nějaké od sousedů. ;-)  Milá MaRiVV, tohle "nadělení" je tak okouzlující, tak ňuňací, že Ti ho dočista závidím! Strakatá voňavá kuliška to je! ;-)VVR^

Děkuju Ti za pěkný článek a doufám, že bude následovat Zorro 2, Zorro 3 - že budou celé sebrané Zorrovy spisy! ;-)

Re: Xerxová,:
Autor: Rpuť Datum: 17.4.2009 14:57

Nic si z toho nedělej, já jednou napsala - do posudku pro nakladatelství  - "objef". A to jehat se mi moc líbilo;-)

Re: Xerxová,:
Autor: Xerxová Datum: 17.4.2009 14:41

no co co - jakmile se opravdu nehlídám a nečtu to po sobě vícekrát, tak se mi ty hrubky daří ;-D Vždyť říkám, že jazyky jsou mé hobby 8-o To rychlopsaní tomu napomáhá...

Re: MaRi:
Autor: MaRi Datum: 17.4.2009 14:33

Zorro děkuje za projevenou přízeň a vzkazuje, že mu bylo ctí potěšit. Už pomalu vyrůstá ze soudečkového tvaru, taky už jméno Pucánek je stále častěji nahrazováno jménem Škubánek. Teď zrovna visí z rukávu Petrova vaťáku.

bezvadný :-)):
Autor: LuckaV. Datum: 17.4.2009 14:31

Zorro, ty jsi úžasný pytlík štěstík! :-DV:-D A umíš bezvadně koukat. Když si představím, jak s tím vážným výrazem zodpovědně likviduješ ponožku....;-D No copak se na tebe může někdo zlobit?