21.7.2019 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Rozbitá politikaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 1.4. 2009 13:20, přehled diskusí

Re: Tak tím bych se nechlubil:
Autor: kopec Datum: 1.4.2009 13:20

KDU CSL nezdruzuje jen katoliky,cleny mohou byt i bezverci.Cunek sam  neni take katolik, ale evangelik ceskobratrskeho vyznani. CSL neni nabozenske sdruzeni,ale politicka strana.   Pri uvazovani je nutno zbavit se ustalenych klise a pover, ktere vycitate KDU CSL

Re: Nejsem lidovec:
Autor: JaS Datum: 30.3.2009 23:43

R^To desatero "božích" přikázání jsou zásady slušného života a lze k nim dojít normálním rozumem, žádný pánbůh k tomu není potřeba. Akorát je problém, že většina lidí není zvyklá přemejšlet o něčem jiném, než jak koho oblafnout a jen část pánbíčkářů se nechá přesvědčit ke slušnějšímu životu ze strachu z božího hněvu. To není dobře, doplatíme na to.

Nejsem lidovec:
Autor: Josef Datum: 30.3.2009 19:25

ani člen jiné strany. Ale noviny již také nečtu, nekupuji. Pouze hledám informace v internetu. Jsem ateista. Ale s desaterem "božích" přikázání souhlasím. Měla by na občany vychovný vliv, pokud by se dodržovala. Ovšem ne ve smyslu "miluj svého bližního a kde můžeš - píchni ho" !

V tomto národě je mnoho nenávistných tupců, ostatně jako jediný národ Evropy jsme si v roce 1948 dobrovolně naordinovali  a předtím zvolili komunismus. A nejme z toho venku doposud.

Ftip týdne:
Autor: vládík Datum: 30.3.2009 16:30

"Především pan prezident by měl být balzámem politiky. Jako rozumný

politik a také člověk, který již svým zjevem zklidňuje rozbouřenou

politickou scénu." (zvýrazněno mnou)

Nebuďte hnidopich:
Autor: Forstmeister Datum: 30.3.2009 15:17

Psané slovo od pedagoga by mělo býti "vytříbené", v tom máte asi pravdu. Ale pan učitel nesdělil, jakou má aprobaci, ona ta mrška je i pro pedagoga "češtináře" ošemetnou věcí, pokud ji mají v rukou "jazykozpytci" z (onoho luzného) lůna MŠMT a jakéhosi "Ústavu pro jazyk český". Buzerace pedagoga odborných předmětů inspektorem se stává koloritem, když pan inspektor nerozumí odbornému výkladu, alespoň se exhibicionuje na jazykově-formálních nedostatcích přednášejícího. "Nesklonné" odborné výrazy pojímá jako hrubou chybu, chybí mu nesmyslné přechylování a pokud je jako školdozorský zvrhlík, bazíruje (a už jsme u výrazu "bazíruje", "má za podstatný základ") na hovadinách. "Z" a "S" je jeho "doménou"(???). A v tom to asi všechno vězí: "Věz, na klystýrech stojí Rakousko" (někdo známý to kdysi řekl). Když nemáte argumenty, alespoň chybu "jazykového klystýru" naleznete. Forma jazykové presentace zastíní podstatu myšlenky. "Nalesnu" řešení v Katechismu. Parafrásuji, ještě než Bůch odpočíval, stvořil rákos. Katechismus se vždy nejlépe učil pomocí produktů z rákosu. Mozná by prospělo tuto metodu výuky opět i v jiných předmětech zavést do našeho školství (vždyť i "multikulti" v EU nás svými metodami a koloritem výuky obohacují, nemáš čádor či džubu, pedagog to toleruje, v rodině to ale napravíme). S žáky to je jako s politiky, pokud nedostanou pořádně přes hubu, když si adolescentně "vyskakují", pak nastane "soumrak" školství, potažmo "soumrak" bono publico. Můj názor.

PS. Nejsem jazykozpytec, takže promiňte jazykovou formu mého "expozé". Rád se nechám od pedagogů ČJ poučit, kde se stávám "nedostatečným".  

Otázka:
Autor: twok Datum: 30.3.2009 13:30

Vážený autore, domnívám se správně, že jste učitel? Pokud ano, přeji Vám, abyste sám, nebo za pomoci svých kolegů, nalesl takové řešení, pomocí kterého nalesnete a opravíte případné nalesené chyby.

Re: Autore článku, nedělejte unáhlené soudy !:
Autor: Forstmeister Datum: 30.3.2009 13:11

Doporučil bych Katolické noviny, i tam se občas věnují světským záležitostem a politice...

Re: Co říci?:
Autor: Forstmeister Datum: 30.3.2009 13:06

Asi tak. Oni mnozí "lidovci", kteří si dali do vínku křesťanské atributy jako "politikum", bývají mnohdy klasickými farizeji a dokonce "modloslužebníky", kteří i dle Bible byli kdysi vyhnáni z chrámů. Mojžíšovo Desatero a výklad "křesťanské věrouky" berou jako vhodný nástroj svého politického pletichaření a možnosti "býti u lizu" vždy, a v každé době. Kdyby nebylo církve, snad by si ji museli i vytvořit (i když vykladače víry, tedy církev, jako "institut", ke své víře nepotřebuji). Pan učitel má jistě ušlechtilé myšlenky, nicméně Jeho stesky na úroveň lidoveckých medií mi připadá jak jistá úvaha a otázky v Katolických novinách z počátku minulého století: "1. Čím nám je katolický tisk? 2. Čím bychom byli bez katolického tisku?  3. Čím nám bude katolický tisk?". Samozřejmě k masáži voličů či příznivců církve, strany či sympatizantů (ostatně jakýkoliv "echtovní" spolkový či strannický tisk sebechválou skoro smrdí). A o to vlastně asi "go" (třeba přesvědčit laické sympatizanty, že sudá odmocnina ze záporného čísla obecně "neexistuje" s důkazem, že každá sudá mocnina je kladná, přičemž cudně zamlčí "obory čísel"). Taková je "obecně" politika a její protagonisté (věrchuška). Mohu se ale mýlit. Můj názor.

    

Autore článku, nedělejte unáhlené soudy !:
Autor: Landys Datum: 30.3.2009 12:59

Pane Žůrku, vy jste na těchto stránkách buď poprvé, nebo máte nový počítač - jinak to nevidím. Pokud vám jako zbožnému křesťanovi přináší uspokojení čtení zde prezentovaných článků, zejména však následných diskusních příspěvků, pak mám pro vás jednu dobře míněnou radu. Vyzkoušejte radši ještě komunistické Haló noviny.  Čtení tohoto periodika (pokud ještě existuje), bude mít na vaši duševní kondici rozhodně menší neblahý dopad. Tady je to jen pro otrlé, musíte ještě hodně potrénovat. R^

Co říci?:
Autor: hafusak2 Datum: 30.3.2009 12:19

Asi jen: Upřímnou soustrast.

Re: Asi jste hodný člověk,:
Autor: Tis Datum: 30.3.2009 10:38

Noviny už také nekupuji ani nečtu. Právě v souvislosti s aférou Čunek se ukázalo jací jsou novináři bezcharakterní a zkorumpovaní grázlové. Ačkoliv Čunkovi neprokázali nic špatného, jeho obvnění z braní úplatku bylo absurdní a jenom blbec nechápal, že se jedná o znemožnění křesťanského politika, novináři ho obviňovali ze všeho možného. Podle posledních odhadů už hon na Čunka jeho aktéry stál 40 milionů.

Re: Tak tím bych se nechlubil:
Autor: PF Datum: 30.3.2009 9:57

Omyl, většina poslanců nejsou praktikující křesťané, oni jen věřících zneužívají. Nebo muslíte, že Pithart je věřící katolík!!O křesťanských zsadách nemá ani ponětí.

Vážený pane Žůrek,:
Autor: chv Datum: 30.3.2009 9:56

snad Vám to Pán Bůh odpustí.

pan Žurek:
Autor: PF Datum: 30.3.2009 9:54

Souhlasím s vámi, ale tím, že jste vstoupil k lidovců snižujete hodnotu toho článku. Protože lidovci rozhodně nejsou ti, kteří by dělali věřícím čest. Jsem věřící člověk a jejich jednání mě uráží, protože na jejich jednání není nic křesťanského. jejich křesťanské hodnoty jsou pouze prázdná slova. Tím, že vzali do vlastních řad Pitharta, komunistu padesátých let jen potvrzují,že křesťanské zásady jsou pro jen žebříček ke kariéře. Zneužívají věřící k vlastnímu prospěchu. zásada s komunisty nespolupracujeme, ale jejich pokrytectí, že  bývalý komunista už není komunista je neomluvitelné.

Re: Asi jste hodný člověk,:
Autor: fox Datum: 30.3.2009 9:53

Fuj.Kromě Kalouska,který se dobře vybarvil jako ministr,ale není ministrem za stranu,jak řekl Čunek,je to ostudná strana.

Re: Tak tím bych se nechlubil:
Autor: F..A.Kekule Datum: 30.3.2009 8:01

A to jste zapoměl na katedrálu!

Tak tím bych se nechlubil:
Autor: emil Datum: 30.3.2009 7:28

že jsem se stal členem KDU-ČSL. "Křesťané", kterým jde především o prachy. To je KDU-ČSL.Zatím byli v každé vládě, každé vládě trochu pomohli do pekel. Předseda Čunek je dost bezcharakterní a směšná postavička, která nekřesťansky svýmkamarádům z regionu přeléval státní peníze, ministr Svoboda se soudí o podle něj údajně darovaný dům za desítky miliónů. Takhle si "křesťané z KDU-ČSL" představují vztah k bližnímu. A kdo nepíše tak, jak oni chtějí, je nepřítel. Nakonec počet voličů ve volbách ukáže, kdo tyto rádobykřesťany má rád.

Re: Křesťanský učitel Žůrek a novináři.:
Autor: Jirka Datum: 30.3.2009 1:35

:-D:-D:-D:-D

Křesťanský učitel Žůrek a novináři.:
Autor: S.T.K. Datum: 30.3.2009 0:39

Máte zvláštní postoj k médiím pane Žůrku. Když nepíší tak jak chcete - t.j. křesťansky a dokonce si dovolí napadnout "křesťanského politika" (pro jeho víru?) tak je odhlásíte.

Je-li pro vás "přítulnost" ke křes'tanství jediným kriteriem kvality, založte si vlastní list. Možná ho budete číst jen vy sám, zato vás nebude iritovat. :-)

Asi jste hodný člověk,:
Autor: bh Datum: 30.3.2009 0:36

ale proč mám pocit, že tu tvrdíte cosi o vyjimečném postavení"křesťanských" politiků, kteří mají být nějak zvláštně chráněni... ?

Pane učiteli, vaše strana opravdu není stranou Mirků Dušínů....