16.7.2019 | Svátek má LubošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Arabská výstava o holokaustuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 6.2. 2009 17:51, přehled diskusí

Re: My si ve 20 století pořád myslíme, že se dá s každým jednat:
Autor: morskehovnoZ Datum: 6.2.2009 17:51

Já se domnívám že je jen úplně  blbá Ivanka.

Re: My si ve 20 století pořád myslíme, že se dá s každým jednat:
Autor: ivana Datum: 4.2.2009 8:16

Ano byl to Zyklon B, I.G. Farben, a je to prosím historicky dokázané. Tak nechápu, když se jeden dotkne tématu, tak není inteligentní, je urážejícící atd. atd. bla bla bla. To proto, že se dneska už lidi bojí vyslovit slovo žid, aby nebyl persekuován a nesmí říci nic? Tak to jsme to dopracovali.;-O

Re: Čeho je moc, toho je příliš !:
Autor: jc Datum: 3.2.2009 23:04

....popiste nam tu vasi "nejakou zaminku".....a jeste nezda se vam nahodou,ze je vseobecne spis "prepalestizovano" nez "prezidovano"???

Re: Čeho je moc, toho je příliš !:
Autor: vincenzo Datum: 3.2.2009 22:23

To by mě fakt zajímalo, co si postavíte za dvacet euro .. maximálně vám za to některá z pohraničních pracovnic postaví ptáka jarabáka, ale jen jednou do roka ;-D

Když nebudou Araové střílet na Židy, nebudou Židé střílet na ně.:
Autor: Emill XX Datum: 3.2.2009 22:10

Jinak

http://christianactionforisrael.org/medigest/may00/arabnazi.html

http://www.eurabia.cz/PrintArticle/44-gruppenfuhrer-a-velky-mufti-muslimove-v-ss.aspx

Re: My si ve 20 století pořád myslíme, že se dá s každým jednat:
Autor: Emill XX Datum: 3.2.2009 22:06

Plete to tak, že je to nevěrohodné. Orange B byl americký defoliant, používaný v době Vietnamské války, o kterém se ale ukázalo, že má karcinogenní účinky (něco podobného se ve stejné době vyrábělo u nás ve Spolaně Neratovice provoz musel být uzavřen a po letech pomalu dekontaminován).

V koncentrácích používali nacisté Zyclon B, což byl kyanovodík. Vyráběla jej firma I.G.Farben.

Re: My si ve 20 století pořád myslíme, že se dá s každým jednat:
Autor: Jakub S. Datum: 3.2.2009 22:04

Ivanko, šma Jisroel - no tohle ale vyrazí dech. Taková ubohost, absolutní nedostatek slušnosti, etiky, inteligence...

Re: My si ve 20 století pořád myslíme, že se dá s každým jednat:
Autor: ivana Datum: 3.2.2009 20:52

Nejsem si jistá, ale k vyvražďování v koncentračních táborech plynem Orange B, jistila jakási firma z Německa, teď si nemohu vzpomenout  (snad Krupop) a vlastník velkotovárník výroby tohoto plynu byl žid. Bohužel tam skončili chudáci, kteří tady vlastnili malé krámečky a žili skromně. Ti pupkáči, kteří utekli před Adou do Ameriky, tak to přežili a teď po těch mrtvejch žádaj majetek, který jim nepatří, protože původní naprosto nepříbuzná rodina bohužel koncentrák nepřežila. Ale podle některých prostě se dědí ne v příbuzenské linii, jako všude na světě, ale od žida po žida.

Test:
Autor: Pamětník Datum: 3.2.2009 15:35

Test spojení.

Re: Čeho je moc, toho je příliš !:
Autor: Landys Datum: 3.2.2009 15:33

;-€Pane, pane - píšete stejně jako většina zapálených, ale moc toho o věci nevíte, nebo spíš nechcete vědět. Za ty možná už stovky miliard dolarů, které dostal Izrael za dobu své axistence od USA, by toho dost zbudovali i ti Palestinci (to by jim to ale nesměl někdo každé dva roky rozbít). No ale na druhou stranu je nutno přiznat, že tak přičinlivý jako Židé, je málokdo. Rozhodně to nejsme ani my Češi, natož zaostalí Arabi. To ale nezakládá důvod k tomu spáchat na nich takové bezpráví (to myslím směrem k velmocem, které si tímto způsobem chtěli poléčit své špatné svědomí vůči Židům - tím, že potrestají pro změnu jiného). No ještě bych snad připomenul časy, kdy samotným Židům nebyl terorismus vůbec cizí. O tom by mohli vyprávět nejdřív Angličani, pak samozřejmě Arabi - to když se feláhům silou zabíraly pozemky a preventivně ničily příbytky i s fíkovníky a dalším, jen aby neměli důvod se vracet. Víte, mě na tom všem nejvíc rozčiluje, že Židi v míře vrchovaté používají ty samé metody, na které si tak rádi  z minulosti stěžují. A začali je uplatňovat okamžitě, jak se jim k tomu naskytla možnost. A asi mě těžko teď někdo  přesvědčí o tom, že Židi s Američany za zády nejsou jedním z nejmilitatnějších a nejagresivnějších národů (národů ???) na světě. To je prostě fakt, stejně jako skutečnost, že život Araba je pro ně nic. A tu jedinou elektrárnu v Gaze, kterou vzpomínáte, jim zatím vždycky Izraelci rozbili mezi prvním ! Stejně tak universitu i další školy, mešity, vládní budovy, a někdy i nemocnice. Zkrátka, jsou to lidumilové od přirození.RvRvRv

Já nehledám záminky, natož ospravedlnění, jak mi chcete podsunout:
Autor: Historik Datum: 3.2.2009 14:57

Úplně obecně bych mohl napsat, že úděl, který byl Židům z části vnucen, zčásti si ho sami vybrali, prostě přinášel zvýšené riziko pogromů. Všude byli zřetelně se odlišující menšinou a často, jak uvádíte, i menšinou ekonomicky úspěšnou. Vůči mešinám se občas některé státy, resp. společnosti v některých dobách chovaly zle, někdy z vlastních vnitropolitických dovodů, to je prostě fakt. V čínském Kantonu byli např. ve středověku takto zmasakrováni tam usazení arabští obchodníci. Stali so obětí zhoršené hospodářské situace, se kterou neměli nic společného.

Jedinou alternativou, kterou Židé měli bylo přijetí většinového náboženství a asimilace. Naprosto neříkám, že to měli udělat, někteří nicméně tuto cestu také zvolili a jejich potomci o tom dávno neví (procentuální čísla neznám).

A kdy podle Vás Židé neměli vůbec žádnou možnost ovlivnit chod států? Např. Španělé je v dobách rekonquisty považovali za "politicky nespolehlivé," nebylo to náhodou někdy oprávněné? Já nikoho neodsuzuji ale zkuste si to uvědomit. Menšina uprostřed náboženské války, jejíž příslušníci žijí na území obou válčících stran. Nemohli mít zájem jednoznačně se přiklonit na jednu stranu, státy to ale od nic požadovaly.

Re: Čeho je moc, toho je příliš !:
Autor: Phoenix Datum: 3.2.2009 13:45

Pane, proc si za ty stedre dotace z EU ve vysi 300 milionu Euro rocne (http://blog.ihned.cz/c3-32303400-YHNiHN_d-najdou-cesi-odvahu-ptat-se-na-evropske-dotace-palestiny) nepostavi zachody, nevybuduji elektrarny a nevypestuji jidlo? Protoze pracovat je tezsi nez rvat, ze se mam spatne? Co delate, kdyz Vam doma praskne zarovka? Jdete do obchodu a koupite novou nebo cekate, kdo se o Vas postara? A ano, kdyby nebyli lini, mohli uz davno neco vybudovat, meli na to ostatne stejne casu jako Izrael. Ono je holt ale jednodussi chcit vyplenit uspesnejsiho souseda nez v potu tvare obdelavat pole. O vyvazenosti nasich medii pomlcte, ve vsech jsem se docetl o 1300 plastelinskych obetech, aniz by se kdokoli obtezoval sdelit ze slo jednak o cislo realite na hony vzdalene made by plastelinska pallywood media, druhak i podle techto medii tvorili prislusnici teroristicke organizace Hammas nadpolovicni vetsinu (minimalne 800), nikdo uz Vam nerekl, kolika z tech "civilnich" obeti stihli zavcas odebrat kalach, kolik bylo byvalych zivych stitu a kolik trefila frendly-fire kassamu. Jestli chteji na plastelince vybirat pouze charitativni organizace tak budu prvni, kdo to uvita, onech 300 milionu jde i z mych dani. Vy si teroristum davejte vypalne jake chcete, jestli je tak milujete, tak se k nim nejlepe odstehujte mlatit 5x denne hlavou o zem a rvat Smrt USA a Izraeli. To, ze USA je nejvetsi Satan uz je trapne, uz si vy pobouchani multikulti levicaci vymyslete neco jineho. Nebyt USA tak buhvijak dopadnou dve svetove valky, ktere shodou okolnosti zacaly vzdy diky politice appeacementu v predposrane Evrope. O porazeni silenstvi jmenem SSSR ani nemluve.

Re: Srovnávat Holocaust s jinými tragediemi je možné, ba i nutné:
Autor: Květoslav Datum: 3.2.2009 13:07

Antisemitismus zde byl dávno před Hitlerem. Antisemitismus a pogromy na Židy zde byly už v dobách, kdy Židé neměli vůbec žádnou možnost jakkoli ovlivnit chod států.

Hledáte záminky pro něco, co je způsobeno náboženskými předsudky a závistí.

Re: Čeho je moc, toho je příliš !:
Autor: Landys Datum: 3.2.2009 12:51

;-€Ano, neuvěřitelně se nudícím z toho, že celá desetiletí někdo rozhoduje o tom kdy půjdou na záchod a kdy ne, kdy si posvítí, kdy jim poteče voda, kdy k nim dorazí jídlo - zkrátka čekají ve vlastní zemi na milodary od jiných. A jen se mě nesnažte přesvědčit, že kdyby se jim chtělo dělat, tak nebudou na nikoho odkázáni ! To můžete akorát ty, kteří neví, jak se tam věci mají. A jestli to nevíte ani vy, někdy si udělám čas vám to osvětlit. A jinak v zájmu vyváženosti informací - tak to přeci u nás funguje - se těším na hezký článek o izraelské výstavce fotografií z úspěšných bojových akcí v Gaze i jinde. Jistě nebudou chybět ani obrázky roztrhaných těl žen a dětí, aby to vyvolalo v lidech patřičnou vlnu solidarity a soucítění s palestinským lidem. To aby se mi lehčeji dávaly peníze, až k nám domů zase přijde nějaká charitativní organizace vybírat. Akorát mi uniká smysl tahoto počínání. Američani a Židi v zájmu nejvyšších cílů (nebo se taky hodně často říká cílů Nejvyššího) budou po světě kde co ničit, a my se budeme pak humanitárně skládat na obnovu (ale už podle nového pořádku, který ale nám žádný užitek nepřinese). Kdoví na jakou budoucnost si vlastně  spoříme ! RvRvRv

Květoslave, četl jste ten článek?:
Autor: vita Datum: 3.2.2009 12:39

Pokud ano, pak nechápu na co se ptáte.

Já diskutuji k článku - a vy?

Re: Nepřijde nikomu divné,:
Autor: vicenzo Datum: 3.2.2009 12:38

No právě .. a proč bychom jim měli teda jako něco platit, když ji tam pro nás těží Shell, že ;-D

A vůbec:
Autor: Julie H. Datum: 3.2.2009 12:30

Palestinský prostor se natrvalo nesmí nikdy ponechat v takovém stavu, který by vůbec Palestincům umožnil tvrdit, že je to jejich prostor.

Re: Srovnávat Holocaust s jinými tragediemi je možné, ba i nutné:
Autor: Phoenix Datum: 3.2.2009 11:51

Hitler se svym antisemitismem uspel zejmena proto, ze vetsina Zidu je schopna ochotna velmi tvrde pracovat. Coz jde ostatne videt na tom, co byli schopni vybudovat na neurodnem cipu zeme (Izrael, pokud Vam to neni jasne). Protoze se vetsina ostatnich drzi hesla "Boze, dej aby sousedovi chcipla koza" (cehoz brilantne vyuzili treba komuniste nebo dne Paroprase), tak Zidum nehorazne vysledky jejich tvrde prace zavideli. A od toho byl k antisemitismu jen krucek. To, ze se mezi Zidy, stejne jako vsude jinde, najde nemalo idiotu, je holy fakt, ktery tady asi nikdo nezpochybnuje. Nicmene zidovsky puvod nekterych zde uvedenych vytecniku je vice nez sporny. A propo, jak presne poznate zidovsky puvod pokud se k nemu dotycny sam nehlasi? podle delky nosu jako nackove?

Re: K tomu však přistupuje ještě základní myšlenka::
Autor: Historik Datum: 3.2.2009 11:46

Ten citát z Heydrich, týkající se Čechů nesedí. Izraeli by otevřené povstání Palestinců možná vyhovovalo, mohl by snáze v otevřeném boji zlikvidovat jejich ozbrojené složky. Oni Palestice k ničemu nepotřebují, Heydrich české dělníky ano.

Re: Nepřijde nikomu divné,:
Autor: Phoenix Datum: 3.2.2009 11:45

Nebyt nas, osklivych a zlych bilych heterosexualu, na ktere si zejmena dnes kazdy rad plivne, tak arabove jezdi doted na velbloudech. Nebo si myslite, ze se naucili ropu tezit sami?

Re: Čeho je moc, toho je příliš !:
Autor: Phoenix Datum: 3.2.2009 11:43

"Ze všeho nejvíc  musíme ale prý pochopit, že všechno co Židé dělají, dělají z této obavy."

No, oni to Zide delaji hlavne z toho duvodu, ze uz je prekvapive nebavi nekolikalete ostrelovani jejich uzemi plastelinskym (diky stedremu vypalnemu od EU neuveritelne se nudicim) obyvatelstvem.

Re: Srovnávat Holocaust s jinými tragediemi je možné, ba i nutné:
Autor: Historik Datum: 3.2.2009 11:42

Nikdo masové vraždění Židů neospravedlňuje. Není ospravedlněno nejen Marxem, ale ani takovými "výtečníky," jako byli Trockij, Lacis a Kaganovič. Pokud ale pátráte po příčinách, proč mohl Hitler se svým antisemitismem uspět, nemůžete toto ignorovat.

A v Číně například už vůbec ne.:
Autor: Schumacher Datum: 3.2.2009 11:42

Nebo například na čtvrté oběžnici Lamoddámu. Přesto jsou spokojeně živi.

Re: To je nádherný článek, skvělá argumentace:
Autor: vicenzo Datum: 3.2.2009 11:40

Ale výstavka určitě bude putovní, to na rádiu řikali.

Re: Nepřijde nikomu divné,:
Autor: vicenzo Datum: 3.2.2009 11:39

No zkuste si pro porovnání najít od uvedených uskupení nějaký cifry o odhadu hdp .. třeba vám něco docvakne, i když bych na to teda nespolejhal. A u pumpy platíte nějakym Arabům? Já chodim normálně ke kase ;-D

Re: K tomu však přistupuje ještě základní myšlenka::
Autor: vicenzo Datum: 3.2.2009 11:37

Správná řeč ;-D

Re: Srovnávat Holocaust s jinými tragediemi je možné, ba i nutné:
Autor: Historik Datum: 3.2.2009 11:34

Lev Davidovič Bonštejn-Trockij, Lazar Mojsejevič Kaganovič, dále Lasic, Sverdlov, Béla Kuhn, Karl Liebknecht, Rosa Luxemburg nebo i Rudolf Slánský.

A kromě Marxe je udáván i jistý rusko-kalmycko-židovský míšenec, známý pod jménem Lenin.

Například z tohoto důvodu - oni se přímo podíleli na Holocaustu:
Autor: Historik Datum: 3.2.2009 11:26

http://www.eurabia.cz/PrintArticle/44-gruppenfuhrer-a-velky-mufti-muslimove-v-ss.aspx

http://christianactionforisrael.org/medigest/may00/arabnazi.html

No, tak TOHLE mi přijde taky divný.:
Autor: vita Datum: 3.2.2009 11:16

Jestli oni nepoužívají Palestince jako takovou záminku...

Ale v každém případě obhajování násilí tím, že násilník kdysi strádal, mi přijde jako ekvivalent omlouvání darebáků tím, že v mládí byli odarebákováni.

K tomu však přistupuje ještě základní myšlenka::
Autor: Julie H. Datum: 3.2.2009 11:16

veškeré počínání izraelců v tomto prostoru musí být v tomto okamžiku usměrňováno naprosto jednoznačně, totiž tak, že vzhledem k válce a z taktických důvodů nesmíme přimět Palestince, aby se v jistých věcech rozzuřil a rozpálil doběla, že musíme být v tomto okamžiku z jistých taktických důvodů tvrdí, musíme však přesto jednat tak, aby si snad Palestinec - nezná-li žádné jiné východisko - nemyslel, že právě teď musí jít do konečného povstání. Základní linie však musí, ač nevyslovena, i při takovém jednání platit: tento prostor se jednou musí stát židovským a Palestinec tady už nemá, koneckonců, co pohledávat.