27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Český národ a jeden doktorátVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 11, poslední: 24.8.2008 21:11, přehled diskusí

islamofobie:
Autor: lucinapes Datum: 16.8.2008 13:15

není žádné národovectví, to je sebeobrana, a kdo to nechápe, je (sami si dosaďte).

Re: islamofobie:
Autor: EW Datum: 16.8.2008 13:26

Ja proti islamu v arabskych zemich nemam vubec nic, dokonce ani proti sem tam mesitce ve velkych kosmopolitnich mestech. Ale mam hodne proti tomu, kdyz se v Evrope vyhrazuji v bazenech hodiny pro islamske zeny, kdy se povoluje detem nechodit na telocvik z nabozenskych duvodu a uznava se polygamie, pokud takove manzelstvi bylo uzavreno v islamske zemi (vcetne platby socialnich davek na vice manzelek). Proste kdyz ohledy na toto nabozenstvi pronikaji do verejneho zivota v mire takove, o niz si puvodni krestanstvi muze leda nechat zdat.

Re: Re: islamofobie:
Autor: M. Datum: 16.8.2008 13:48

z pohledu mohamedánů se už dávno nejedná o "sem tam mešitku", dokonce ani o pronikání ne. je to invaze, kolonizace nového teritoria, kompletní náhrada obyvatelstva a kultury v rozmezí 50 let.

onehda jsem projížděl Freistadtem, rakouským okresním mikroměstem vzdáleným nějakých 30 km od našich hranic a hlavně, utopeným v lesích Waldviertelu, de facto na Šumavě a co tam nevidím - krom všude běžných mešit  I TAM tři mahomedánky v plném hidžábu (zakrytá tvář), odhadem hodně mladé, dvě s kočárky a jedna s velkým břichem pod baloňákem. uvažte, mladá holka v hidžábu není obyčejná muslimka ale radikálka a ty děti v kočárcích se dožijí doby, kdy nám budou vládnout.

už to holt dávno není záležitost velkých měst. přemýšlel jsem pak, zda náš vstup do Schengenu nebyl chybou a zda by nebylo rozumnější opravit pohraniční opevnění.

Re: Re: Re: islamofobie:
Autor: EW Datum: 16.8.2008 14:36

Prave. Od roku 2000 jsme byli s manzelem nekolikrat ve Francii. Pri prvni navsteve byla jeste mestecka okresniho formatu francouzska. Dnes i tam potkavame cerne a arabske imigranty, zahalene imigrantky s jednim ditkem za ruku, druhym v kocarku a tretim v brise. Pravda, i rodile Francouzky maji dnes viditelne vice deti, nez pred tim, ale obavam se, ze to stacit nebude.

Re: Re: Re: islamofobie:
Autor: EW Datum: 16.8.2008 14:37

Radikalka? Spis primy snatkovy import nejake sestrenky ze vzdalene vesnice v Anatolii nebo Maroku.

Re: Re: Re: Re: islamofobie:
Autor: M. Datum: 16.8.2008 14:50

ktero si importoval kdo: radikál. a její dítka exportují kam? kamkoli, třeba i těch 60 km na sever do Dvořiště, Kaplice, Horní Plané...

Re: Re: Re: Re: Re: islamofobie:
Autor: EW Datum: 16.8.2008 14:54

Ony ty snatky zprostredkovane ze stare vlasti maji dvoji ucinek - jednak pomoci sirsi rodine do evropskeho konzumniho raje (a ten je primarni, nebot rodinne svazky jsou svate)  a jednak posilit rady komunity, jak ostatne doporucuji i imamove.

Koneckoncu napriklad i turecky premier Erdogan pri sve navsteve Nemecka. ten rekl na plnou hubu na setkani s krajany, ze integrovat se znamena gernocidu a ze je treba prosadit i tureckou univerzitu a dalsi paralalni ciste turecke struktury. V Nemecku...a Nemci jen trosilinku zabrblali, protoze prece nebudou za ty rasisty, protoze vecna vina...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: islamofobie:
Autor: M. Datum: 16.8.2008 14:59

což by byl, kdykoli v dějinách kromě posledního čtvrtstoletí (a let 450-476), jednoznačný casus belli, nebo aspoň důvod k zahájení repatriací

..hlavne ze turci se chovaji stejne ohleduplne ku kurdum......:
Autor: Karem Datum: 16.8.2008 18:01

.....podstatou vetsiny islamistickych rezimu a politickych hnuti je bezostysne pouzivani dvojiho metru a drzeho lhani jinovercum a nakonec i sobe samym.......

Re: Re: Re: islamofobie:
Autor: Talián Datum: 16.8.2008 16:43

Vazba montovna = imigranti je zavádějící. Existují také montovny plně automatické a to je o něčem jiném a je to žádoucí, neboť to posouvá technologickou úroveň strmě vzhůru. Tam Mongoly nepotřebují. Pokud jde o jinověrce, posloužím příkladem. Na trajektu z Doweru do Calais byly mezi standardní mezinárodní společností dvě mladé ženy zcela zahalené a s početnou tlupičkou dětí. Zatíco holčičky zabalené  až po oči seděly jako zařezané, mladí chlapci se chovali jako utržení ze řetězu. Viditělně a se zálibou otravovali kdekoho a ničili, co jim do pracek přišlo. Maminky ani necekly. Řada spoluplavců se viditelně přikláněla k nápadu naházet hošánky  do moře. To napětí bylo očividné. Naštěstí pro ty chlapečky plavba končila. Tento budoucí problém je třeba řešit dřív, než přezraje. Samozřejmě, že je výhodné zvyšovat produkci, ale způsobem, který nepotřebuje lumpenploretariát. To se dá ošetřit. Jen chtít.

Re: Re: Re: Re: islamofobie:
Autor: EW Datum: 16.8.2008 18:14

Dalo by se - proc napriklad v Japonsku tak silne tlaci na vyzkum robotiky? Protoze nechteji jit cestou importu lacine pracovni sily. Cetla jsem, ze jeden mladenec vymysli robota pro stare zemedelce (mladi odchazeji do mest) - neco na zpusob toho manipulatoru, v nemz Ripleyova v Alien2 porazi vetrelce. Proste si do toho starik vleze a bude moci pobihat po svazitych ryzovych polich jako krepelka. Zatim je ten stroj jeste moc tezky, ale vynalezce je optimisticky.

Nebo treba sber rajcat ve sklenicich - napriklad Spanelsko vesele vyuziva ty ilegalne privandrovale cernochy, co se jim tam vyloduji po desitkach a udili jednu amnestii za druhou, zatimco Nizozemi nasazuje roboticke sberace, kde barva rajcete je spektroskopicky vyhodnocena...