17.6.2019 | Svátek má AdolfDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Dosáhla Čína u nás svého?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 13.8. 2008 23:03, přehled diskusí

Re: Re: Zajímavý článek, zajímavé hodnocení. Děkuju, vaše úvahy a názory budu vždy číst rád.:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 23:03

Občane, vy jste neuvěřitelný. Nejenže máte problém porozumět textu, Vy byste nejraději umlčel všechny, kteří mají jiný názor než Vy sám. To mi opravdu stačí.

Re: Re: Re: Pane Sláničko,:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 23:00

Vážený pane, zkuste se pozeptat sociologů třeba ve STEM-u, zda pozmění současné zpravodajství mínění občanů. Garantuji Vám, že náhled bude stále stejný, Číně se nevydařilo změnit svůj obraz. Takže drzost, aroganci, samolibost či nevědomost hledejte spíše u sebe.

Re: Pane Sláničko,:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 22:56

Opět říkám, že článek nebyl o připravenosti her, nýbrž o politickém pozadí olypiády a přístupu médií. Pokud jste toto nepochopil, pak je mi to líto, ale v textu nenajdete jediné hodnocení sportovišť, organizace her, olypijské vesnice, apod..

Re: Re: Re: Pane pisálku:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 22:53

Věřte mi, že mé zevšeobecnění nároru bude přesné, Čína dnes opět zatýkala protestující kvůli Tibetu. Ten režim se zkrátka tváří jen jako nový a přívětivější. Číně neměla být hlavně olympiáda svěřena vůbec. Bohužel jste nepochopil politické pozadí her, proto se nyní rozčilujete. Já nehodnotil připravenost nebo nepřipravenost her, to jste si měl všimnout primárně.

Re: Re: Pane Sláničko,:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 22:11

Pane Lucifere, nejsem soudruh.Jen nesouhlasím ,aby pisálek mluvil jménem všech  a i jmeném Vaším, když názor občanů nezná.To je opravdu drzost ,arogance, samolibost nebo nevědomost.

Re: Pane Sláničko,:
Autor: Lucifer Datum: 12.8.2008 22:03

Můj dosavadní dojem je, že olumpiáda v Číně je katastrofa a ponižující blamáž - ale nenechte se zviklat, soudruhu, je to jen můj názor(Y)

Re: Zajímavý článek, zajímavé hodnocení. Děkuju, vaše úvahy a názory budu vždy číst rád.:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 21:59

Pane, myslím, že jste ten článek ani celý nečetl, jinak by jste s ním nemohl souhlasit , máte však právo s ním souhlasit, ale jak můžete souhlasit s tím, že někdo hovoří za Vás a ještě to vyřvává Vašim hlasem za Vás  do celého světa -tomu nerozumím.Jinak nic ve zlém.

Pane Sláničko,:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 21:52

Jsem přesvědčený, že Čína zajistila olympijské hry na jedničku a dlouho jejich úroveň nebude po všech stránkách překonána.

Re: Re: Pane pisálku:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 21:36

Vážený pane.Stačí když si přečtete jen 2 poslední věty Vašeho článku. Jakým právem zevšeobecňujete Váš názor a považujete ho za názor všech. Jak to víte ,že se číňané naše občany nepřesvědčili.Jinak Vážený pane. Oni přijali úkol zajistit hry  a ty hry hlavně zajiˇšťují, nebo snad měli něco zanedbat. Pak by jste rozhodně psal o jejich nepřipravenosti a neschopnosti zajistit hry.Ještě nikdy jsem se nenaštval nad žádným článkem tolik jako nad Vašim.Psát o tom, jak chtějí někoho ve světě ošálit v souvislosti s jejich snahou vše připravit a nic nezapomenout ke spokojenosti všech - no pane.

Ťáp, ťáp a ruka v guláši...:
Autor: Sumo Datum: 12.8.2008 21:20

Pane Slaničko, ťáp, ťáp a ruka v guláši. Co chtěl básník vůbec říci? Pletete 5 věcí dohromady. Čína má pevnoua a tvrdou  vládu a půjde nejméně 10 roků nahoru. Žene je touha po vyrovnání se se světem a chtivost mít se lépe.Vláda nedopustí, aby někdo vyčníval a proto půjde vzhůru celek.  Užasně pracovitý národ, který má odpočinuté mozky. 8-o

No to víš,:
Autor: Jakub S. Datum: 12.8.2008 18:41

- olimpane - ! Nás nevybudíš, trumbelíne.

Re: Pane pisálku:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 17:28

Vážený pane Budíši, já Vám to řeknu stručně. Každý pohledd člověka, tedy i toho pisálka, je pohled obyčejného občana. Takže je spíše drzost okřikovat občana (byď pisálka) za vyjádření názoru. Chcete-li, napište svůj náror a pošlete jej redakci, já si jej rád přečtu, a nebudu Váš názor považovat za drzost. Názorem přispíváte k diskusi, nepřivlastňujete si právo na absolutní pravdu. Takže smutný můžete být z toho, co jste napsal. Pokud chcete říci, že stát, který má méně obyvatel a ne všechny věci ideální, pak jste směšný Vy, poněvadž ideální stav není nikde, takže právo něco vytknout určitě máme i my, a na základě velikosti populaci selekci už radě vůbec nečiňte.

Re: Re: Pane pisálku:
Autor: čiman Datum: 12.8.2008 17:06

Bloude nebuď bloud.Umíš si vůbec představit , jaký by byl u nás bordel a lidská práva, kdybychom měli 1,3 miliardy lidí.Spočítej si kolikrát větší by byl.Až některá země bude mít tolik obyvatel a dokáže to alespoň tak jako Čína ukočírovat, tak ať potom radí.Nedokázali by to ani USA na to dám krk.

Re: Pane pisálku:
Autor: Bloud Datum: 12.8.2008 16:11

Bordel tu určitě máme, v porovnání se západním standardem značný. K tomu čínskému "pořádku" máme naštěstí přece jenom dost daleko.

Pane pisálku:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 16:02

Pohled pisálků na olimp. není pohled občanů a od Vás je to drzost ,že to tak prezentujete.Myslím, že v tom našem Kocourkově najdete místa pro tlachání dost.ČÍNA SI VYSTAČÍ I BEZ VAŠEHO BLA,BLA, BLA. CHCEME RADIT CELÉMU SVĚTU, ALE SAMI MÁME DOMA BORDEL A NEUMÍME ŘEŠIT NEJZÁKLADNĚJŠÍ VĚCI.JE NÁS MÉNĚ NEŽ  ŽIJE V ČÍNĚ V JEDNOM MĚSTĚ A CHCEME JÍM RADIT. PANE PISÁLKU, JSTE SMUTNÝ A SMĚŠNÝ.

Re: Ovšem záběry z olympiády:
Autor: Čumil Datum: 12.8.2008 14:50

Hehehe, když vás tu vidím plácat, pane Nový, už v íte, kdo navrhl to ptačí hnízdo? ;-D

Ovšem záběry z olympiády:
Autor: Ivan Nový Datum: 12.8.2008 14:37

ukazují totáčovost a chudobu Číny.

Zkouším:
Autor: yorik Datum: 12.8.2008 13:49

Nepodařilo ošálit svět, v českém mediálním prostředí dosáhnout efektu, v českých očích, v naší zemi......... Vy jste pane Sláničko nějaký mluvčí České republiky nebo zeměkoule? Neslušelo by se raději mluvit v jednotném čísle? Souhlasím s vašim hodnocením, že ty nadnárodní korporace půjdou tam, kde jsou lidé ochotni pracovat pouze za stravu, jde jim přece o ta nedělitelná lidská práva. A jakého efektu podle vás chtějí Číňané  u nás dosáhnout. Nějak mi tam schází motiv.

Máte pravdu:
Autor: Honza2 Datum: 12.8.2008 13:41

Mediální obraz Číny v našich médiích rozhodně není růžový. Ovšem nemyslím si, že by to Číňanům extra vadilo.

Naši podnkatelé i bez těch novinářských keců vidí profesionálně připravenou akci, turisté vidí kulturní zemi s krásnou přírodou a bohatou historií. No a koneckonců každý vidí, že miliardová Čína ty své "separatisty" sice drčí pod krkem, ale apoň je nebombarduje do úplného vybombardování, jako Gruzie Osetce, Rusko Čečence nebo Turecko Kurdy.

Re: Re: Re: byl jste v Číně:
Autor: ceskej Honza Datum: 12.8.2008 13:32

Prectete si nekde, co napsal po návratu z Ruska uz  K.H.Borovský  ! A to bylo jeste pred bolsevikem.  Bohuzel na to nemám odkaz, ale dá se to najít. Snad je to i v " Toulkách ceskou minulosti "

-:
Autor: xy Datum: 12.8.2008 13:28

Je dost Cinanu, kteri si pred novinari ze Zapadu pousteji pusu na spacir.Riskuji kriminal, kde asi mnozi skonci. Novinar ma story a ti lidi nejsou zadni prominentni disidenti, tak kdo by se o ne dal staral.

Zajímavý článek, zajímavé hodnocení. Děkuju, vaše úvahy a názory budu vždy číst rád.:
Autor: Jakub S. Datum: 12.8.2008 13:17

Kdo hned zaútočí, (dis)kvalifikuje přece sám sebe, trouba. Tihle nechápou, že lze kromě hospodského vyřvávání vlastního názoru (= pravdy) i prostě zajímavě debatovat. Co máte z nich.

Re: Re: byl jste v Číně:
Autor: Jakub S. Datum: 12.8.2008 13:13

Totéž, bohužel, se o maličko později v CCCP stalo i - bohužel - Janu Werichovi... klesl tak hluboko, že po návratu se z jeviště OD vysmíval těm, co tvrdí, že v té zemi je hladomor a tábory... Jiří Voskovec tam odmítl jet. Je zajímavé, bohužel už jenom hypotetické, co by tam viděl a cítil on.

Re: byl jste v Číně:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 12:45

Rozhodně nevycházím jen zmédií, ačkoliv článek byl především o mediálním pojetí Číny českými médii. Máte pravdu, že v normálním životě není vždy vidět, že jste v komunistické společnosti, i když zde berme sousloví "komunistická společnost" hodně s rezervou. Nicméně pokud jste zabrousil s obyčejnými Číňany na téma politika, určitě jste zaznamenal výraznou změnu chování, kritika veřejných záležitostí je téma, o kterém se zkrátka bavit nebudou. A řeknou Vám, že nestojí o problémy. Pokud jste procestoval tu část Číny, pak jste určitě i zaznamenal disproporci vývoje čínské společnosti.

Re: Jako student politologie:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 12:37

Zkuste ten svůj názor více rozvést.

Re: Časy se mění, ale...:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 12:24

Ale to je omyl. Zde jste na názorovém serveru, já si nečiním nárok na absolutní pravdu, pokud jsem udělal chybu v "analýze" přístupu médií k problému, rád s Vámi o tom budu diskutovat. Čili neříkám, co si má kdo myslet, nýbrž nabízím možnost pohlédnout na věc z mého úhlu pohledu, a Vy mi svým názorem nabízíte totéž. Jde o demokratickou diskusi. V Rudém právu by s Vámi nikdo nediskutoval, natož aby připustili, že se můžou mýlit.

Re: média:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 12:19

Pokud jste to postřehl, já se věnoval pouze mediálnímu obrazu, není na mě, abych hodnotil kvalitu či obsah, dovedu si představit i jiný způsob informování. Nemyslím si, že média zastupují názor většiny, jde o sedmou velmoc, obraz, který vytvoří, nemusí být ani názorem většiny a ani menšiny. Média mají svůj specifický svět. Ano, říkají nám, co si máme myslet, což je špatně, respektive my špatně nakládáme s podanými informacemi, a axiomaticky jim věříme, tudíž média jen využívají situace. Mimochodem nevycházím jen z médií, text byl konzultován s osobami, které v Pekingu žijí.

objektivně o Číně:
Autor: dedek Datum: 12.8.2008 10:52

Nezdílím autorovo nadšení z objektivnosti zpravodajství ČT všeobecně a tím méně k dění v Číně v podání Tomáše Etzlera.Je neojektivní a mememektá.dedek

Re: Časy se mění, ale...:
Autor: Chalupa Datum: 12.8.2008 10:52

V Číně jsem byl pracovně a díky tomu hošíkovi jsem "zjistil," že jsem tam vůbec cca 3 roky nebyl. : - )))))))))))))))))))))))))))))))))))(Y)

Re: byl jste v Číně:
Autor: Bimbrdle Datum: 12.8.2008 10:15

Veleslavný dramatik George Bernard SHAW byl na začátku 30. let navštívit rudou Moskvu. Už jsem zapomněl, v kterém - opravdu výtečném na tehdejší zoufalé poměry - hotelu byl ubytován. Výborně vařili, skvělá obsluha. Byl všemi obletován a snášeli mu modré s nebe. Prostě všechno eňo, něňo. Opravdu. Z toho USOUDIL, že je v sovětském Rusku VŠECHNO DOBRÉ, pro všechny. Buržoazním pomluvám proti SSSR nevěřil (političtí vězni, tábory, řádění policie, nesvoboda, vysoké tresty za všechno možné i nemožné, zakázaná literatura, atd.) Logika Shawa: JEMU se toto všechno zlé NEDĚLO, nestalo. A teď nevím: buď si dělal svým hodnocením Ruska ze všech blázny (což si občas dělal v jiných záležitostech) a nebo byl v té chvíli MAGOR. Přikláním se spíš k té druhé verzi. Intelektuálové i světového formátu mají dost často sklony k magoření. Na tom se dodnes nic moc nezměnilo.

Jinak dopadl spisovatel André GIDE. Ve své brožuře "Návrat ze Sovětského svazu" (také česky, 30. léta) se OPOVÁŽIL řadu negativních jevů v sovětské společnosti objektivně kritizovat a se zlou se potázal. Pan soudruh silně stalinského ražení Julius FUČÍK knížku z ideologického a politického hlediska úplně rozcupoval na maděru (viz jeho posmrtný soubor článků "O literatuře", asi 1952). Jiný pan soudruh básník Stanislav Kostka NEUMANN o té Gideho brožuře napsal jinou brožuru "Anti Gide". Vřele doporučuji ke čtení. Snad ani nemusím dodávat, že ještě v 80. letech byla GIDEHO knížka u nás na indexu - nesměla se v knihovnách půjčovat. Ta NEUMANNOVA samozřejmě ano! Můžeme z toho pochopit způsob bolševického vidění světa a skutečnosti. DODNES se na tom skoro nic nezměnilo. Také i čínští komunističtí zločinci nesnášejí pravdu. Nepochybně jsou i v Číně krásně věci, lidé, vztahy, přátelství, hodnoty, atd. Jen je mi líto těch terorizovaných lidí tam. I tam to jednou skončí. Jde o to JAK. Kéž by to stálo co nejméně lidských životů.