18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Dosáhla Čína u nás svého?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 13.8.2008 23:03, přehled diskusí

Pane Sláničko,:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 21:52

Jsem přesvědčený, že Čína zajistila olympijské hry na jedničku a dlouho jejich úroveň nebude po všech stránkách překonána.

Re: Pane Sláničko,:
Autor: Lucifer Datum: 12.8.2008 22:03

Můj dosavadní dojem je, že olumpiáda v Číně je katastrofa a ponižující blamáž - ale nenechte se zviklat, soudruhu, je to jen můj názor(Y)

Re: Re: Pane Sláničko,:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 22:11

Pane Lucifere, nejsem soudruh.Jen nesouhlasím ,aby pisálek mluvil jménem všech  a i jmeném Vaším, když názor občanů nezná.To je opravdu drzost ,arogance, samolibost nebo nevědomost.

Re: Re: Re: Pane Sláničko,:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 23:00

Vážený pane, zkuste se pozeptat sociologů třeba ve STEM-u, zda pozmění současné zpravodajství mínění občanů. Garantuji Vám, že náhled bude stále stejný, Číně se nevydařilo změnit svůj obraz. Takže drzost, aroganci, samolibost či nevědomost hledejte spíše u sebe.

Re: Pane Sláničko,:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 22:56

Opět říkám, že článek nebyl o připravenosti her, nýbrž o politickém pozadí olypiády a přístupu médií. Pokud jste toto nepochopil, pak je mi to líto, ale v textu nenajdete jediné hodnocení sportovišť, organizace her, olypijské vesnice, apod..

Ťáp, ťáp a ruka v guláši...:
Autor: Sumo Datum: 12.8.2008 21:20

Pane Slaničko, ťáp, ťáp a ruka v guláši. Co chtěl básník vůbec říci? Pletete 5 věcí dohromady. Čína má pevnoua a tvrdou  vládu a půjde nejméně 10 roků nahoru. Žene je touha po vyrovnání se se světem a chtivost mít se lépe.Vláda nedopustí, aby někdo vyčníval a proto půjde vzhůru celek.  Užasně pracovitý národ, který má odpočinuté mozky. 8-o

Pane pisálku:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 16:02

Pohled pisálků na olimp. není pohled občanů a od Vás je to drzost ,že to tak prezentujete.Myslím, že v tom našem Kocourkově najdete místa pro tlachání dost.ČÍNA SI VYSTAČÍ I BEZ VAŠEHO BLA,BLA, BLA. CHCEME RADIT CELÉMU SVĚTU, ALE SAMI MÁME DOMA BORDEL A NEUMÍME ŘEŠIT NEJZÁKLADNĚJŠÍ VĚCI.JE NÁS MÉNĚ NEŽ  ŽIJE V ČÍNĚ V JEDNOM MĚSTĚ A CHCEME JÍM RADIT. PANE PISÁLKU, JSTE SMUTNÝ A SMĚŠNÝ.

Re: Pane pisálku:
Autor: Bloud Datum: 12.8.2008 16:11

Bordel tu určitě máme, v porovnání se západním standardem značný. K tomu čínskému "pořádku" máme naštěstí přece jenom dost daleko.

Re: Re: Pane pisálku:
Autor: čiman Datum: 12.8.2008 17:06

Bloude nebuď bloud.Umíš si vůbec představit , jaký by byl u nás bordel a lidská práva, kdybychom měli 1,3 miliardy lidí.Spočítej si kolikrát větší by byl.Až některá země bude mít tolik obyvatel a dokáže to alespoň tak jako Čína ukočírovat, tak ať potom radí.Nedokázali by to ani USA na to dám krk.

Re: Pane pisálku:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 17:28

Vážený pane Budíši, já Vám to řeknu stručně. Každý pohledd člověka, tedy i toho pisálka, je pohled obyčejného občana. Takže je spíše drzost okřikovat občana (byď pisálka) za vyjádření názoru. Chcete-li, napište svůj náror a pošlete jej redakci, já si jej rád přečtu, a nebudu Váš názor považovat za drzost. Názorem přispíváte k diskusi, nepřivlastňujete si právo na absolutní pravdu. Takže smutný můžete být z toho, co jste napsal. Pokud chcete říci, že stát, který má méně obyvatel a ne všechny věci ideální, pak jste směšný Vy, poněvadž ideální stav není nikde, takže právo něco vytknout určitě máme i my, a na základě velikosti populaci selekci už radě vůbec nečiňte.

Re: Re: Pane pisálku:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 21:36

Vážený pane.Stačí když si přečtete jen 2 poslední věty Vašeho článku. Jakým právem zevšeobecňujete Váš názor a považujete ho za názor všech. Jak to víte ,že se číňané naše občany nepřesvědčili.Jinak Vážený pane. Oni přijali úkol zajistit hry  a ty hry hlavně zajiˇšťují, nebo snad měli něco zanedbat. Pak by jste rozhodně psal o jejich nepřipravenosti a neschopnosti zajistit hry.Ještě nikdy jsem se nenaštval nad žádným článkem tolik jako nad Vašim.Psát o tom, jak chtějí někoho ve světě ošálit v souvislosti s jejich snahou vše připravit a nic nezapomenout ke spokojenosti všech - no pane.

Re: Re: Re: Pane pisálku:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 22:53

Věřte mi, že mé zevšeobecnění nároru bude přesné, Čína dnes opět zatýkala protestující kvůli Tibetu. Ten režim se zkrátka tváří jen jako nový a přívětivější. Číně neměla být hlavně olympiáda svěřena vůbec. Bohužel jste nepochopil politické pozadí her, proto se nyní rozčilujete. Já nehodnotil připravenost nebo nepřipravenost her, to jste si měl všimnout primárně.

No to víš,:
Autor: Jakub S. Datum: 12.8.2008 18:41

- olimpane - ! Nás nevybudíš, trumbelíne.

Ovšem záběry z olympiády:
Autor: Ivan Nový Datum: 12.8.2008 14:37

ukazují totáčovost a chudobu Číny.

Re: Ovšem záběry z olympiády:
Autor: Čumil Datum: 12.8.2008 14:50

Hehehe, když vás tu vidím plácat, pane Nový, už v íte, kdo navrhl to ptačí hnízdo? ;-D

Máte pravdu:
Autor: Honza2 Datum: 12.8.2008 13:41

Mediální obraz Číny v našich médiích rozhodně není růžový. Ovšem nemyslím si, že by to Číňanům extra vadilo.

Naši podnkatelé i bez těch novinářských keců vidí profesionálně připravenou akci, turisté vidí kulturní zemi s krásnou přírodou a bohatou historií. No a koneckonců každý vidí, že miliardová Čína ty své "separatisty" sice drčí pod krkem, ale apoň je nebombarduje do úplného vybombardování, jako Gruzie Osetce, Rusko Čečence nebo Turecko Kurdy.

-:
Autor: xy Datum: 12.8.2008 13:28

Je dost Cinanu, kteri si pred novinari ze Zapadu pousteji pusu na spacir.Riskuji kriminal, kde asi mnozi skonci. Novinar ma story a ti lidi nejsou zadni prominentni disidenti, tak kdo by se o ne dal staral.

Zajímavý článek, zajímavé hodnocení. Děkuju, vaše úvahy a názory budu vždy číst rád.:
Autor: Jakub S. Datum: 12.8.2008 13:17

Kdo hned zaútočí, (dis)kvalifikuje přece sám sebe, trouba. Tihle nechápou, že lze kromě hospodského vyřvávání vlastního názoru (= pravdy) i prostě zajímavě debatovat. Co máte z nich.

Re: Zajímavý článek, zajímavé hodnocení. Děkuju, vaše úvahy a názory budu vždy číst rád.:
Autor: Budíš Datum: 12.8.2008 21:59

Pane, myslím, že jste ten článek ani celý nečetl, jinak by jste s ním nemohl souhlasit , máte však právo s ním souhlasit, ale jak můžete souhlasit s tím, že někdo hovoří za Vás a ještě to vyřvává Vašim hlasem za Vás  do celého světa -tomu nerozumím.Jinak nic ve zlém.

Re: Re: Zajímavý článek, zajímavé hodnocení. Děkuju, vaše úvahy a názory budu vždy číst rád.:
Autor: Michal Slánička Datum: 13.8.2008 23:03

Občane, vy jste neuvěřitelný. Nejenže máte problém porozumět textu, Vy byste nejraději umlčel všechny, kteří mají jiný názor než Vy sám. To mi opravdu stačí.

objektivně o Číně:
Autor: dedek Datum: 12.8.2008 10:52

Nezdílím autorovo nadšení z objektivnosti zpravodajství ČT všeobecně a tím méně k dění v Číně v podání Tomáše Etzlera.Je neojektivní a mememektá.dedek

Časy se mění, ale...:
Autor: bbb Datum: 12.8.2008 10:01

Připomíná mi to články vycházejíci kdysi v Rudém právu, které nám vysvětlovaly jak se máme na určité události dívat a jak je hodnotit z pozice socialistického internacionalismu. (nyní kapitalistického)

Re: Časy se mění, ale...:
Autor: Chalupa Datum: 12.8.2008 10:52

V Číně jsem byl pracovně a díky tomu hošíkovi jsem "zjistil," že jsem tam vůbec cca 3 roky nebyl. : - )))))))))))))))))))))))))))))))))))(Y)

Re: Časy se mění, ale...:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 12:24

Ale to je omyl. Zde jste na názorovém serveru, já si nečiním nárok na absolutní pravdu, pokud jsem udělal chybu v "analýze" přístupu médií k problému, rád s Vámi o tom budu diskutovat. Čili neříkám, co si má kdo myslet, nýbrž nabízím možnost pohlédnout na věc z mého úhlu pohledu, a Vy mi svým názorem nabízíte totéž. Jde o demokratickou diskusi. V Rudém právu by s Vámi nikdo nediskutoval, natož aby připustili, že se můžou mýlit.

média:
Autor: realysta Datum: 12.8.2008 9:42

Vážený pane Slepičko, trochu jste ve svém článku vyslepičil, že nemáte zřejmě vlastní názor a vlastní poznání, ale sledujete média. Ano média se pokoušela ukázat na Číně spíše negativa.... Kde nejsou. Ale soudný člověk viděl především technicky a organizačně dokonale připravenou "estrádu" (pardon za to slovo - ale zahájení olympiád estrádami skutečně bývá všade). Viděli jsme nadšení a národní sjednocení  spojené s hrdostí Číňanů na to, co dokázali a vůli to dokázat. Myslíte, ž enázor médií je názeorem většiny lidí? Možná si to mysleli i soudruzi z předlistopadu 1989....

Re: média:
Autor: Dr. Chocholoušek Datum: 12.8.2008 9:55

"Technicky a dokonale připravenou estrádu", jistě, to mohl rozpoznat každý osel, ale mozek snad máte na to, abyste se díval i co je za nějakým přiblblým ohňostrojem:-P

Re: média:
Autor: Michal Slánička Datum: 12.8.2008 12:19

Pokud jste to postřehl, já se věnoval pouze mediálnímu obrazu, není na mě, abych hodnotil kvalitu či obsah, dovedu si představit i jiný způsob informování. Nemyslím si, že média zastupují názor většiny, jde o sedmou velmoc, obraz, který vytvoří, nemusí být ani názorem většiny a ani menšiny. Média mají svůj specifický svět. Ano, říkají nám, co si máme myslet, což je špatně, respektive my špatně nakládáme s podanými informacemi, a axiomaticky jim věříme, tudíž média jen využívají situace. Mimochodem nevycházím jen z médií, text byl konzultován s osobami, které v Pekingu žijí.

byl jste v Číně:
Autor: ykos Datum: 12.8.2008 8:00

Vážený pane Slepičko, k Vašemu příspěvku jen jedno. Byl jste v Číně osobně a pokud ano pak ne s cestovní kanceláři.My jsme tam byli soukromě dva měsíce a poznali jsme i normální život čínských obyvatel. Projeli jsme sice oblast pouze jihozápadní Číny ale dojem byl mimořádný.Přestaňme posuzovat svět přes média a přejděmě na osobní zkušenost.Naše zkušenosti z přibližně stejně dlouhého pobytu ve Spojených státech jsou přinejmenším srovnatelné, ne- li horší.

Re: byl jste v Číně:
Autor: ortelius Datum: 12.8.2008 9:19

Taky jsem tam byl. Dojem dynamické a bouřlivě se rozvijející země byl jednoznačný. Ale stačí se podívat trošku pod povrch a tak úžasné to není. Podle mě se Čína drží a rozvíjí hlavně proto, že se většina lidí bojí změn - takže radši podporují čínské komunisty v obavách, co bude po nich. A hospodářský růst založený na exportu levných výrobků (v zásadě dotovaných "vykořisťováním" čínských dělníků) může být zdrojem skutečně velkých problémů.

Re: byl jste v Číně:
Autor: Bimbrdle Datum: 12.8.2008 10:15

Veleslavný dramatik George Bernard SHAW byl na začátku 30. let navštívit rudou Moskvu. Už jsem zapomněl, v kterém - opravdu výtečném na tehdejší zoufalé poměry - hotelu byl ubytován. Výborně vařili, skvělá obsluha. Byl všemi obletován a snášeli mu modré s nebe. Prostě všechno eňo, něňo. Opravdu. Z toho USOUDIL, že je v sovětském Rusku VŠECHNO DOBRÉ, pro všechny. Buržoazním pomluvám proti SSSR nevěřil (političtí vězni, tábory, řádění policie, nesvoboda, vysoké tresty za všechno možné i nemožné, zakázaná literatura, atd.) Logika Shawa: JEMU se toto všechno zlé NEDĚLO, nestalo. A teď nevím: buď si dělal svým hodnocením Ruska ze všech blázny (což si občas dělal v jiných záležitostech) a nebo byl v té chvíli MAGOR. Přikláním se spíš k té druhé verzi. Intelektuálové i světového formátu mají dost často sklony k magoření. Na tom se dodnes nic moc nezměnilo.

Jinak dopadl spisovatel André GIDE. Ve své brožuře "Návrat ze Sovětského svazu" (také česky, 30. léta) se OPOVÁŽIL řadu negativních jevů v sovětské společnosti objektivně kritizovat a se zlou se potázal. Pan soudruh silně stalinského ražení Julius FUČÍK knížku z ideologického a politického hlediska úplně rozcupoval na maděru (viz jeho posmrtný soubor článků "O literatuře", asi 1952). Jiný pan soudruh básník Stanislav Kostka NEUMANN o té Gideho brožuře napsal jinou brožuru "Anti Gide". Vřele doporučuji ke čtení. Snad ani nemusím dodávat, že ještě v 80. letech byla GIDEHO knížka u nás na indexu - nesměla se v knihovnách půjčovat. Ta NEUMANNOVA samozřejmě ano! Můžeme z toho pochopit způsob bolševického vidění světa a skutečnosti. DODNES se na tom skoro nic nezměnilo. Také i čínští komunističtí zločinci nesnášejí pravdu. Nepochybně jsou i v Číně krásně věci, lidé, vztahy, přátelství, hodnoty, atd. Jen je mi líto těch terorizovaných lidí tam. I tam to jednou skončí. Jde o to JAK. Kéž by to stálo co nejméně lidských životů.