25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

JUSTICE: Ve stylu retro

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Iva (aktérka) 6.11.2008 9:29

!!!

Milane, skvělé, moc ráda jsem si to přečetla - oživilo mi to vzpomínky.

kunhuta 25.7.2008 10:14

Jen pro přesnost

Neznám notářku JUDr. Fejfarovou, bývalou soudkyni. To si mohl autor článku snadno předem ověřit.

Jovo Miks 25.7.2008 7:51

Je to velice demotivujici, sam jsem odhadoval, ze to bude trvat 50 let od 1989.nez vymrou

A medle: Nevite, co ted dela byvaly Generalni Prokurator Ceske a Slovenske Socialisticke Republiku,  ten pan JUDr. Ivan Gasparovic?Nepovysil take nekam? Uz jsem o nem neslysel od 1993.

kunhuta 25.7.2008 11:15

Re: Je to velice demotivujici, sam jsem odhadoval, ze to bude trvat 50 let od 1989.nez vymrou

No on byl generálním prokurátorem v letech 1990 až 1992. Předtím byl pedagogem, a teď už je několik let prezidentem Slovenské republiky.

kunhuta 25.7.2008 11:18

Re: Je to velice demotivujici, sam jsem odhadoval, ze to bude trvat 50 let od 1989.nez vymrou

... a jen dodatek - dělal generálního prokurátora za České a slovenské federativní republiky, nikoliv za socialitické. V té socialistické byl generálním prokurátorem JUDr. Krupauer.

Chris Kelvin 24.7.2008 16:11

Pro "R":

"...a přece bylo na Strahově založeno, někdy v roce 1985 nebo 86..."

Žádné kolejní radio na Strahově nebylo až do roku 1990. Vím to naprosto jistě. Takže nevím, jestli se jenom mýlíte, nebo prostě lžete. Byl jsem jedním z těch, kteří se ho přesně v těchto letech neúspěšně zakládat pokoušeli.

R 24.7.2008 16:28

Re: Pro "R":

V roce 1986 v květnu nebo červnu byla na Strahovských kolejích konference nebo sjezd zástupců studentských rozhlasových studií. Cílem bylo dosáhnout úrovně Slovenska, kde rozhlasové studio tehdy bylo automatické vybavení studentských kolejí. Pořádali to právě strahováci a moderoval kdosi starší, možná podle vzhledu Kantůrek?  nevím už. A strahováci se tam presentovali jako začínající studentské radio s nějak hodinou nebo dvěma hodinami vysílání týdně. Konkurence byla přes Prahu právě na kolejích v Suchdole, potom tam byli z Liberce, někdo z Báňské z Ostavy, snad někdo odněkud z Brna, to už nevím kdo. Jak to pokračovalo dál nevím, protože zrovna v 86 jsem promoval, sice jsem ještě nějaký rok potom do Pardubic jezdil za známými a do rozhlasu, ale na toto nepřišla řeč.

Chris Kelvin 24.7.2008 16:37

Re: Re: Pro "R":

8-o blbost na entou, sorry.

R 24.7.2008 17:29

Re: Re: Re: Pro "R":

Kdepak, ta schůzka byla.

Chris Kelvin 24.7.2008 17:54

Re: Re: Re: Re: Pro "R":

Schůzka určitě nebyla. Navíc komunisti nepotřebovali špatně kontrolovatelný sdělovací prostředek, kterým kolejní radio vždycky je. Někde to přesto fungovalo, ale na Strahově nikdy.

R 25.7.2008 12:05

Re: Re: Re: Re: Re: Pro "R":

Schůzka byla, otázka je, kdo ze Strahova na ní byl, bylo zkouškové a na kolejích bylo prázdno, a jak moc bylo radio na Strahově přání a ne skutečnost. Jak tak o tom uvažuji, vlastně nám na Strahově nic neukázali, jenom předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku vyrobenou kterousi Teslou s tranzistory a vím, že jsme tam diskutovali, jestli je ta s tranzistory lepší nebo horší než ta, kterou jsme měli my v Pardubících s operačním zesilovačem Ma 748 udělanou podle Amatérského radia nebo něčeho takového mou maličkostí. To na kolejích zemědělské v Praze Suchdole  nám aspoň ukázali rozhlas ve stavu zrodu, tuším tam měli provizorně zapojený koncový zesilovač a právě dělali podle jejich tvrzení tehdy nějaké zkušební pořady. 

R 25.7.2008 12:07

Re: Re: Re: Re: Re: Pro "R":

Nechápu, jak může být nekontrolovatelné nebo špatně kontrolovatelné  radio po drátě, které mohli poslouchat všichni na kolejích a kdokoliv na pokoji zapnout magnetofon a nahrávat.   Navíc rozhlas po drátě je v podstatě pro uzavřenou společnost, tady studentské koleje, kdo nemá drát, prostě neposlouchá, to není žádný "éter", kde by vlny mohly uniknout někde mimo koleje nebo dokonce mimo stát. A bylo nepsaným pravidlem, že studenti mezi sebou si toho k režimu mohli dovolovat podstatně více než  ostatní, to by jinak musela být polovina studentů z vysokých škol vyházena. Co si dovolovali folkáči na veřejných vystoupeních teprve  2 - 3 měsíce před listopadem 1989, tak to a ještě více si dovolovali folkáči v uzavřených studentských klubech o 5 -  10 let dříve .

mackie 24.7.2008 15:52

Kdo chce psa bít...!

Diskuse o tom, jestli se někomu líbí Plastici, nebo jestli se mohl pouštět Kryl nebo cizí nahrávky jsou mimo. Hlavní je to bezpráví, že Ti kteří se soudruhům znelíbili, mohli být za něco podobného kriminalizováni, prakticky bez řádné obhajoby. Ožralí soudruzi si pak klidně zabékali i toho Kryla a o čem to svědčí???

R 24.7.2008 16:17

Re: Kdo chce psa bít...!

Myslím, že v 80 letech neexistoval soudruh starší tak 30 let, který by byl schopen zanotovat Kryla. Říkám starší 30 let, protože v 80 letech "naši" komunisté, teda naši spolužáci na vysoké v převážné většině pařili s námi a nějakou ideologii měli na háku. U komunistů byli jen kvůli rodinné setrvačnosti a tradici anebo kvůli tomu, že se chtěli dostat k moci.

Jinak s tou neexistencí obhajoby a bezprávím souhlasím. Nicméně v 80 letech to už bylo silně uvolněné, kdo se znelíbil, musel být už mimořádně silně a otevřeně proti komunistům nebo musel padnout na zvlášt velkého blbce, všechno ostatní šlo bez následků okecat.  Nicméně ve vysokoškolském prostředí se tito lidi nevyskytovali, kromě ojedinělých blbců a ti byli ve vysokoškolském prostředí známí a  vidět jako maják na moři. Takže k nám se dostala akorát ta muzika, Kryl, Plastici atd. Jinde, ve fabrikách a podobně to mohlo být úplně jinak.

Chris Kelvin 24.7.2008 16:20

Re: Re: Kdo chce psa bít...!

Nevím, jestli měli ideologii na háku nebo ne, ale někteří z nich byli pěkné s v i n ě. A vyletět ze školy šlo i koncem osmdesátých let. Skoro za nic. A právě nejčastěji díky podobným.

R 24.7.2008 16:31

Re: Re: Re: Kdo chce psa bít...!

U nás se svině velice rychle prozradily a jejich pověst se roznesla po kolejích. Koneckonců bylo nás v ročníku každý rok jen po 200 lidech, z toho se musí odečíst tak čtvrtina nebo třetina šprtů a nespolečenských lidí, takže jsme se všichni dost dobře znali přes několik ročníků.

quax 24.7.2008 13:47

Brežněv zemřel v roce 1983, ne v r. 1985

trochu škoda té zbytečné chybičky. Vím to naprosto jistě, byl jsem tehdy na vojně a tu "řachu" jsme sledovali povinně na pévéesce...

Parvus 24.7.2008 14:59

Re: Brežněv zemřel v roce 1983, ne v r. 1985

Lidská paměť je nespolehlivá. Brežněv zemřel v r. 1982. Konkrétně tob ylo takto:¨

Moskva, 11. listopadu (TASS) - Ústřední výbor komunistické strany Sovětského svazu, prezídium Nejvyššího sovětu SSSR a rada ministrů SSSR s hlubokým zármutkem oznamují straně a všemu sovětskému lidu, že 10. listopadu 1982 v 8.00 hodin moskevského času náhle zemřel generální tajemník ÚV KSSS, předseda prezídia Nejvyššího sovětu SSSR L. I. Brežněv. Jméno L. I. Brežněva, věrného pokračovatele ve velkém Leninově díle, zaníceného bojovníka za mír a komunismus, bude navždy žít v srdcích sovětských lidí a celého pokrokového lidstva. Zpráva o úmrtí L. I. Brežněva se hluboce dotkla československého lidu a byla přijata se smutkem v celé naší zemi. Skončila životní pouť věrného a oddaného přítele naší vlasti. Nesmrtelné zůstává jeho dílo. Nesmrtelné zůstává přátelství, spojenectví mezi ČSSR a SSSR, mezi bratrskými stranami a lidem obou zemí, k jejichž upevnění, rozvoji a rozmachu tak významně přispěl právě soudruh Brežněv. Věčně živé zůstávají vzpomínky na něj, na jeho návštěvy u nás, na setkání s pracujícími na sjezdech strany, v ulicích Prahy, při oficiálních setkáních s našimi nejvyššími stranickými a státními představiteli. Měl velmi vřelý a blízký vztah k Československu, k našemu lidu. Měl úzké a osobní kontakty s naší zemí, stranou a lidem. Jsme mu za to hluboce vděčni. Veliký syn sovětského lidu, veliký přítel Československa. Byl prostý, skromný, moudrý. Syn dělníka a sám dělník, ale i technik, inženýr, stranický pracovník a voják nakonec stanul v čele Leninovy strany. A neochvějně pokračoval v leninské politice Komunistické strany Sovětského svazu a Sovětského státu, vždy věrný ideálům Marxe, Engelse a Lenina, vždy těsně spjat s lidem, vášnivý obhájce věci svobody národů, pokroku, demokracie a trvalého míru. Tak jak jej zná celý pokrokový svět, tak jej známe i my, českoslovenští komunisté, a občané naší republiky.

Karel Růžička 24.7.2008 17:48

Re: Re: A když šel do díry,

tak jim soudruhům vypadl.

ignorant 25.7.2008 10:03

Re: Re: Brežněv zemřel v roce 1983, ne v r. 1985

Ještě byl umělec. Autobiografický spisek ohledně jeho politruckého působení během bolšoj otěčestvennoj dokonce použila jako operní libreto jistá gruzínská skladatelka, bezpochyby vzápětí národní umělkyně.

jurijv 24.7.2008 15:16

Re: Brežněv zemřel v roce 1983, ne v r. 1985

Pokud jsem dobře četl, pak pan Hulík psal o procesu v roce 1985 ne o tom, že v tomto roce zemřel Brežněv.

Michaela 24.7.2008 16:54

Tuším, že v roce 1985 natáhnul brka Andropov ??

 ale už si to také nepamatuji ... :-)

ceskej Honza 24.7.2008 12:33

pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

Uzavrít príjezdovou cestu a potom zasahovat, ze úcastníci ucpali provoz a ze chodili pres louku, je presne podle komunistického scenáre. Pak potrebovali nejakého vola ( bolsevického starostu Primdy), nelakou krávu ( bolsevická bába z Mlýncú ) a nejakého debila z exekutivy ( bolsevickej tachovskej picejní séf). Kdyz se k tomu pridali jeste dva superbolsevici Bublan a Paroubek, byla ruka v rukáve a mohlo se BOUCHAT  !

Takze jeste jednou opakuji:  Lidé bdete !

Nejsem technác a je mi skoro 60. Ale nemám rád hony na carodejnice a bydlím vedle, tekze presne vím o cem písu !

Tom 24.7.2008 13:02

Re: pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

Spatřoval bych v tom dost podstatný rozdíl.

Nálet sarančat na vás.

ceskej Honza 24.7.2008 13:18

Re: Re: pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

Célé párty mohlo probehnout bez zásahu ( usetrilo by se 80 milionú) a stacilo zajistit prístupovou cestu ( ne ji zablokovat ). Srovnání se sarancaty je hloupé a neznalé situace.  

R 24.7.2008 14:11

Re: Re: Re: pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

Celé párty by mohlo tehdy  proběhnout bez zásahu, kdyby někdo koupil barevnou výstražnou pásku, v ceně asi 1,50 za metr, vytyčil s ní pronajatý pozemek a zajistil, buď domluvou nebo pořadatelskými silami, aby mimo pásku nikdo nevegetoval. 

Tom 24.7.2008 14:46

Re: Re: Re: Re: pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

Né, nezlobte se, ale dělat několikadenní technopárty v blízkosti civilizace tak, že se tam nikdo nevyspí, je čirá bezohlednost. Bez ohledu na to, zda si pronajmete pozemek nebo ne.

Že si ničíte vlastní zdraví postihne především vás.

R 24.7.2008 14:52

Re: Re: Re: Re: Re: pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

Ten hluk tam ale zas tak kritický nebyl, baráky byly poměrně dost daleko a bylo to u dálnice, kde nějaký hluk vždycky je. Mohl ale fungovat jako spouštěč, majitelé pozemků se mohli díky hluku naštvat.

ceskej Honza 24.7.2008 14:58

Re: Re: Re: Re: Re: pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

závody " do vrchu", které v této oblasti probíhají kazdorocne a za podpory vsech radních, jsou daleko hlucnejsí, daleko nebezpecnejsí, vzdy pri tom ponicí nekolik plotú a zahrádek, o poslapanejch prístupovejch loukách pro tísíce návstevníkú ani nemluve!  Srovnávejte prosím takto a budme spravedliví!  Nekteré akce se proste nekomu protiví, tak se zkriminalizují, jiné stejne debilní se povolují a propagují. O to mi jde.

Osobne kaslu jak na techno, tak na závody automobilú. Jde mi jenom o princip a fair pohled!

Chris Kelvin 24.7.2008 16:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokracováním bolsevickejch manýr byl zákrok proti Technopárty

Závody do vrchu neprobíhají šest dní v kuse 24 hodin denně. Jejich konání je řádně ohlášeno, předem projednáno, mají své odpovědné pořadatele, daná pravidla. Nepleťte si prosím demokracii s anarchií.