26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Výcvikový tábor s retrívryŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 147, poslední: 24.7. 2008 0:29, přehled diskusí

Re: Re: Re: Re: Re: Re: OT - svatba:
Autor: baty Datum: 23.7.2008 12:32

všechno se zvládne, Tobě to bude slušet a budeš senzační svatební matka a mladí beztak nebudou vědět nic z toho, co se děje kolem.  Všichni budou spokojení a taky musí být o čem mluvit, jako například, že když ženich odmítl bílou marcipánovou dortu s tmavomodrým vodopádem růží k tmavomodrým nevěstiným šatům s tím, že teta upeče něco lepšího, a na stole pak trůnila  sice úúúúžasně dobrá, ale růžová rokoková panenka jak z Disneylandu, vaúúú - fotila se skoro jako nevěsta a dodnes se řežem smíchy při vzpomínce.VVVV

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OT - svatba:
Autor: terra Datum: 23.7.2008 13:33

Držíme palce, jasně že všechno dopadne dobře, líp a vůbec nejlíp (škoda, že čeština nemá absolutní superlativ - tak musím napsat OPTIMÁLNĚ:-D)... R^

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OT - svatba:
Autor: Zdena b.p. Datum: 23.7.2008 13:50

Vavís, neboj! Během 25 hodin bude po "bitvě". Tak ať to přežiješ při smyslecha vzhledem k tomu, že se bude letnit počasí, nabízím den poté oázu pod třešní. Jen mi nesmíš tak moc svádět Mouryna. Nebo tě přetrhnu!!;-)

Re: OT - svatba:
Autor: Lucka V. Datum: 23.7.2008 14:45

Máš můj hluboký obdiv, jak to zvládáš. Já tyhle akce nemusím jako účastník, natož jako organizátor8-o. Nedávno se docela  ve velkém slavily padesátiny MLP a mám z toho těžké sny dodnes;-D. Příbuzní jsou fajn, ale když se vyskytují jednotlivě. Deset lidí vyžadujících péči už je pro mě dav a mám tendence v panice prchat;-D. Moc držím palce, ať je vám všem moc spokojeno!R^

Re: Re: OT - svatba:
Autor: veram Datum: 23.7.2008 15:37

Vavísku, ať je to všecko všecinko tak, jak to má být. Vím, tohle je tak trošku dvojsečné, ale všichni tady drrržíme palce, ať je to, jak to má být - nádherné. A když něco nebude tak akorát, bude na co vzpomínat. A mladým - no co jim jenom přát? Ať je všecko nej nej nej - furt.

Člověk se jen:
Autor: Vave Datum: 23.7.2008 8:57

musí znovu a znovu obdivovat Centrální distribuci, jak to má skvěle zmáknuté! R^VV

Akční Áje přidělí EvuŽ, protože ví, že Eva se potřebuje vylítat na čerstvém vzduchu, a Ája jí toho dopřeje vrchovatě. ;-) A navíc, jako bonus, si smí milá EvaVV občas metat kachnami do rybníka! Óóóó! 8-o8-o8-oR^:-)

Na tom světě je to přece jen krásně zařízeno! R^R^R^VV

Re: Člověk se jen:
Autor: EvaŽ Datum: 23.7.2008 9:01

Kachnami, bažanty i králíky občas taháme. CD ví, že se nějakého hnusu neleknem. Ája by mohla dělat i jiný výcvik. Agility, záchranařinu. Ale holt jsme se chytli téhle party;-) a na "lítání" při loveckém výcviku stačím, agility bych už nezvládla.

OT Postěžování si na Boomíšku:
Autor: Li Datum: 23.7.2008 8:18

Předevčírem jsem se pracovně děsně zasekla a k holkám přijela až večer ;-( Když jsem přijížděla Boomča se vyvalovala na gauči. Na uvítanou mi nezamávala ocáskem jako normálně, anébrž jsem ještě koutkem oka zahlédla, že štěkla. Když jsem lezla z auta a odemykala "boudu" štěkala a štěkala u dveří, štěkala na mě i vevnitř - žádné vítání. Kdyby měla na jedné pacince hodinky - jistě by druhou na ně poťukávala ;-D Štěkající šla za mnou do výběhu a viděla jsem na ní, že zvažuje i nějaký ten štípanec paničce do zadele ;-D Takhle mi v životě ještě nevynadala ;-P A pak se stalo něco neuvěřitelného, hodila "splašenýho psa", tryskem oběhla celý výběh a v běhu se zakousla do Darlenky - ne ve zlém!!!! prostě jí vyzvala ke hře a ta to radostně přijala a začaly se spolu honit ;-) Bohužel tuto krásnou chvíli pokazila Eliška, nepochopila situaci a šla mámu bránit :-/ Tož tak, jak by řekla Vave.....  

Re: OT Postěžování si na Boomíšku:
Autor: EvaŽ Datum: 23.7.2008 8:22

Je na nich nádherné, že tě vždy překvapí. Můžeš si myslet, že je znáš a najednou máš jiné psy. Aspoň trochu jinéVVV

Tož tak...;-D

Re: OT Postěžování si na Boomíšku:
Autor: Xerxová Datum: 23.7.2008 8:34

Stejně jsi hvězda, že jsi rozpory ve smečce fenek dokázala ustát  VV. A že tvůj "asociálek" Darlenka si s macechou Boomčou dokáže pohrát. I Elišáka to překvapilo :-)

Boomča je dobrá, že se zdravotně tak dobře drží. Myslím, že chladnější léto jí vyhovuje.

Re: Re: OT Postěžování si na Boomíšku:
Autor: Li Datum: 23.7.2008 8:57

Díky milá Xerxová ;-)VV Víš, nevím co je v tom za podvod, ale stylem pokus - omyl jsem přišla na to, že Darlence vadí, když zvolám "Boomi pocem, pojď".  Na to začne okamžitě chrochtat, vrčet, napadat. Nic jinýho nevadí, klidně je můžu obě drbat zároveň, klidně spolu baští piškotky, večeři, pochoutky, nic nevadí, ale jakmile se zapomenu a řeknu třeba: "Boomí, pojď se učesat" je zle...Na Elu si můžu volat jak chci, to nevadí. Jo a Boomíšku můžu taky oslovovat - ve slově Boomi to taky není. Zřejmě se kdysi něco blbého stalo v očích Darlenky, ale nejde mi to rozklíčovat. Nicméně jsem šťastná, že je to tak jak to je ;-)

Re: Re: Re: OT Postěžování si na Boomíšku:
Autor: Vave Datum: 23.7.2008 8:59

To je skvělé, Lídošku zlatej!VVR^Mám obrovskou radost z takového pokroku! :-):-):-)R^

Je vidět, že naděje opravdu umírá poslední! VV

Re: Re: Re: OT Postěžování si na Boomíšku:
Autor: Zdena b.p. Datum: 23.7.2008 13:55

Teda Li, to je naprostá věda. Nojo... fraucimór. VV

Je to šikovná holka:
Autor: LA Datum: 23.7.2008 8:07

Druhé místo je takhle brzo po porodu a výpadku tréninku úplně skvělé. Ale ten tanec bez psa. 8-o  Člověk se nemá bát udělat ze sebe kašpara. ;-) Mě se to stalo naposled v pondělí - pořídila jsem si opasek na odkládání psa.

Re: Je to šikovná holka:
Autor: EvaŽ Datum: 23.7.2008 8:19

Druhé místo z feltů, celkově osmé.

Jaký opasek na odkládání psa? Povídej! To neznám8-o

Kašpara z tebe s přehledem udělá pes, na to se nemusíš zas tolik snažit;-P

Re: Re: Je to šikovná holka:
Autor: LA Datum: 23.7.2008 8:25

Ve specializovaném obchodě pro psy jsem si vybrala obojek nadměrné velikosti (prodavačka ze mě měla děsnou srandu, když si všimla, že vždycky sundám obojek a zkusím si ho kolem pasu). Má tu výhodu, že jde normálně zapnout a ještě má očko na vodítko. Takže můžu karabinku na jedné straně vodítka zapnout na Anežky obojek a karabinku na druhé straně na opasek. Na běžné chození to není moc bezpečné, ale pokud člověk potřebuje na chvíli obě ruce volné.... ;-)

Re: Re: Re: Je to šikovná holka:
Autor: EvaŽ Datum: 23.7.2008 8:30

Hezkýý.;-D;-DV Obávám se, že tak nadměrné velikosti obojků, abych si je mohla zapnout kolem pasu, nemají (ta fotka u rákosí u článku je ilustrační, moje maličkost je podstatnější). Ale používám vodítko přes rameno, tak ruce volné mám.

Re: Re: Re: Je to šikovná holka:
Autor: Xerxová Datum: 23.7.2008 8:52

vyrábějí se i speciální "obojky" i s měkou opěrkou na záda... třeba tady http://www.manmat.cz/cs/products/index/2/4 

Re: Re: Re: Re: Je to šikovná holka:
Autor: LA Datum: 23.7.2008 8:59

Na to, jak často ho potřebuji, mi naprosto stačí tamten za poloviční cenu. Navíc to člověka nutí hlídat si rozměry. ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Je to šikovná holka:
Autor: Li Datum: 23.7.2008 9:17

No, on je lepší postroj na paničku :-P My chodíme běhat u koloběžky a tam se mi připnutí na opasek neosvědčilo, kdežto postroj, kterým držíš psa de facka zádama je bezva ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to šikovná holka:
Autor: LA Datum: 23.7.2008 10:59

Z držení zádama mám docela strach, s takovými případy mívám dost problémy. Navíc já to potřebuji jen na chvíli, než vyhrabu z kabelky, batůžku nebo kapsy požadovanou věc. Na nějaké běhání rozhodně ne, Anežka má v tu chvíli spořádaně sedět vedle paničky (což se vždycky nepodaří).

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to šikovná holka:
Autor: terra Datum: 23.7.2008 12:38

Je pravda, že takový "postroj na paničku" umožňuje jedné starší paní ze sousedství (žádná vetchá kmetka, donedávna aktivní myslivec) pracovat s jejími dvěma kokry i poté, co jí diagnostikovali "Bechtěreva" a začíná mít problémy s pohyblivostí páteře...

Kynologický slovník:-):
Autor: Li Datum: 23.7.2008 7:55

To mě pobavilo, jak je to u všech pejskařů stejné ;-) Mám známou, která když si brala štěnisko, byla vyučená literaturou, kterak na jeho výchovu. Jako, že se za nic nesmí bít a když plácnout, tak novinama, nebo proutkem - rukou nikdy. Jo a pak jsem jí načapala, jak v hlubokém předklonu za štěňátkem běžela, bušila do něj pěstičkama, vykřikovala zajímavé povely a štěňátko si neslo jakýsi fujtajbl v pusince a rozhodně se úlovku nechtělo vzdát a rozzuřená panička mu byla k smíchu;-D

Evo, moc hezké povídání VV

Re: Kynologický slovník:-):
Autor: EvaŽ Datum: 23.7.2008 8:04

Jojo, všichni to známe. S tím rozdílem, že já bych v běhu nemohla do pejska bušit, jelikož bych ho nedohonila. Měla jsem vždy rychlé, dlouhonohé psy;-);-D

Re: Re: Kynologický slovník:-):
Autor: Li Datum: 23.7.2008 8:05

Šlo o pudlíka ;-)

Re: Re: Re: Kynologický slovník:-):
Autor: EvaŽ Datum: 23.7.2008 8:23

Předpokládám malého;-). Jo, možná pár metrů mu jde stačit. Pudl je lovecký pes, i když to tak nevypadá. Tak si ulovil;-);-P;-D

Re: Kynologický slovník:-):
Autor: terra Datum: 23.7.2008 12:45

Tak tuhle transformaci znám jako slovník "laboratorní":-D Obvykle se demonstroval v průběhu turnusových cvičení, kdy uzavřená skupina jedinců trávila dlouhé hodiny denně v laborce vystavena úkolům a pronásledování službukonajícím asistentem (s občasnými přepady příslušného docenta). První týden se nesl v duchu "prosím tě, nemohl bys, s dovolením..." - jsme přece lidi! Druhý týden charakterizovalo spíše "dělej, dej to sem, nepleť se mi tu..." - potřebuju pracovat, ještě pořád mi chybí tři úlohy na zápich! A třetí? To ovzduší houstlo do nepublikovatelna a slušně byly snad jen předložky a spojky. Kde jsi, ó duchu kolegiality?! 

hezký den:
Autor: Xerxová Datum: 23.7.2008 7:52

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům.

Holky budějovický - jste šikovný - to už jsem vám mnohokrát psala. A že si Ája občas dělá z paničky psinu?? ;-D;-D to je fajn, lepší než vystresovaný pesan, který se strachy třese, aby něco nepokazil...

Betka odmítla svoji snídani a čekala u trouby, až dostane koláč... Teprve po pořádné porci sladké snídaně šla spucnout i granule se sýrem...

Re: hezký den:
Autor: Li Datum: 23.7.2008 7:58

Tssss, to dá přece rozum, že k snídani má být koláč, a ne nějaké hloupé granulky ;-P

Re: Re: hezký den:
Autor: Xerxová Datum: 23.7.2008 8:17

Mě spíš šlo o to, že věděla, že když je napečíno, tak ta sladká snídaně bude. Normálně sjede granule a pak si vyžebrá kus mého chleba. Ona mi jen dávala najevo - nezapomeň na ty koláče... Prostě je po paničce - sladký a maso ;-D