21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Senzidebil na ostravském úřaděVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 6, poslední: 27.12.2008 7:27, přehled diskusí

úřední blbost:
Autor: černá můra Datum: 4.7.2008 11:26

Blbost, nic se neděje. Není to náhrada škody ale jen chtějí bezdůvodné obohacení dle § 451 a násl. občan. zákoníku a vzal to tam do ruky trotl.  No a když máte dům na cizím pozemku bez smlouvy o nájmu tohoto pozemku tak se prostě obohacujete a je jedno, že za to, že smlouva není, můžou ty volové na úřadě.U bezdůva není logicky splatnost dohodnutá, pak jste povinen plnit prvého dne po té, co jste byl požádán (§ 563 o.z.). Což bylo až teď tím dopisem. Jestli spolu s ním dali exekuční přípaz je to konina, nemůžou exekuovat nesplatnej dluh. Zjistěte si běžnej nájem za obdobnej pozemek v tom místě a pro legraci to posílejte po desetikoruně denně ne na účet obce ale k rukám starosty, snad mu pak dojde, co zaměstnává za voly.

Re: úřední blbost:
Autor: Han Datum: 4.7.2008 11:38

Jestli ona to není blobost pana autora. To on mluví o nějakém "jako" exekučním příkaze, ve výzvě samé není o exekuci žádná řeč, jenom o tom, že věc bude řešit odbor úřadu, zabývající se vymáháním pohledávek - česky řečeno - budou jej upomínat, případně žalovat, nebudou provádět žádnou exekuci. Z ničeho také nevyplývá, že by někdo chtělo po  autorovi úhradu z bezdůvodného obohacení za dobu, která ještě nenastala. To jsou jen dedukce pana autora, ve výzvě, jak je citována, nic takového  uvedeno není. Jinak platí : kdo užívá cizí věc, musí za její užívání zaplatit.

Re: Re: úřední blbost:
Autor: Han Datum: 4.7.2008 11:41

Opravuji : blbost pana autora...

Re: Re: Re: úřední blbost:
Autor: nobody Datum: 4.7.2008 11:44

No, taky mi přijde, že se ti senzadebilové prostě přitahujou ;-D

Re: Re: úřední blbost:
Autor: černá můra Datum: 4.7.2008 12:53

No , zas taková blbá konstrukce to není. Ona ta paní, co má na strarost uzavření smlouvy, nebude komunikovat s tím pánem, co ted chce žaplatit to bezdůvo. A ten, až mu vyběhne, že nebylo zaplaceno, to odnese třetímu pánovi, co bude dluh  vymáhat soudně. A ten zas nebude komunikovat s těma dvěma ostatnímai.  A jste u soud ani nevíte jak. Výše bezdůva ve výži běžného nájemného se určí znaleckým posudkem, náklady, odvolání, dovolání, ústavní soud ,štrasb....přitom by si stačilo sednout ted´ke stolu. Vsadím se, že kanceláře maj ty úředníci na jedný chodbě vedle sebe.Fakt je, že nepíše, zda již zaslal obci písemný návrh na uzavření smlouvy o nájmu, kde by sám nájemné navrhl.  

Re: úřední blbost:
Autor: Jindřich Datum: 5.7.2008 13:06

Ještě drobné připodotknutí. Bezdůvodné obohacení se promlčí za dva roky. Takže například dnes v 0:00 hodin se promlčelo právo na vydání bezdůvodného obohacení, které vzniklo užíváním dne 4.7.2006. A o půlnoci se  promlčí užívání ze dne 5.7.2006.