19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ddrak 29.5.2008 16:36

Re: Proč kvílíte pro třicet korun?

:-D A Vy berete návštěvu u lékaře, jako ukrácení dlouhé chvíle. Já se jí vyhýbám, chodím tam s velkou nechutí, protože mně tam nečeká nikdy nic příjemného !!;-O

zalozak 29.5.2008 16:25

Re: Re: Americké zdravotnictví

Primárním účelem každé práce je zisk.

Respektuji vas nazor ale divil by jste se kolik lidi s vasim presvedcenim nesouhlasi. Zdravotnictvi v principu je nesmirne nakladna oblast (tedy pokud v nem chcete pokrok) Jeho nakladnost je navic podporena existenci temer monopolu v oblastech dodavek urcite klicove techniky a hlavne leku... Nejsem doktor, ale presto se domnivam ze vetsina lekaru (i tech "privatnich" zapadnich) to dela predevsim pro sebeuspokojeni, profesni prestiz, a take jako slusnou obzivu. Je pravdou ze rada vysokych specialistu na zapade skutecne si uctuje vysoke castky ale co vy nevidite je ze tito "de fakto kontraktori" si take hradi spoustu svych nakladu (napr. vlastni kancelar/ordinaci), plati si sveho asistenta, kupuji velice drahou literaturu pro sebevzdelani, plati si extremne drahe kurzy a konference (z vlastniho), prispevky profesnim organizacim a plati nechutne velke pojisteni. Vetsina tech opravdu bohatych si mnohem vice vydelava publikacni cinosti ci organizovanim kurzu (ovsem to jiz musi mit jmeno)...

Takze ono jim toho na konci pasky sice zbyde dost na slusne zivobyti ale vetsina vam rekne ze kdyz vydelane penize rozdeli poctem hodin tak jejich "zisk" neni az tak zazracny. A to mluvim o "placene" spicce ... pak jsou ti ostatni. 

skrap 29.5.2008 16:19

asi jsem to přehlédl

čtu a čtu a nikde nic o lékárnách co to ??? to jako proč???

zalozak 29.5.2008 16:15

Re: Re: Francie...

sorry- chtel jsem rict - Spoluucast diky omezenemu kryti ....

zalozak 29.5.2008 16:14

Re: Francie...

Ono je hezke psat o cislech ale je take dobre se podivat co se za nimi skryva.

Spoluucast (resp omezene kryti - coz neni totez!!) je ve francii dle typu lecby (ci leku) skutecne mezi 65-80%  Proto existuje tzv. Gap insurance - ktere prekryva tyto naklady,. Soucasne take poskytuje pri-pojisteni pro uhradu takzvaneho stropu ... To je z duvodu ze rada lidi ma moznost si peci do urcite vyse platit sama (a tim padem prispivat pouze minimem ) a v pripade ze ucty preskoci kritickou hranici zbytek hradi pojistovna. (V anglii a australii je se toto nazyva "self-insurance protoze je tento system mozne kombinovat i s tim ze "pouzivam sve vlastni prachy" ktere ale musi byt ulozeny na zvlastnim typu ucty tzv "trust account")

Ovsem stoji take za to zminit ze tato spoluucast se tyka navstev lekaru a ukonu v miste vlastni volby..  A to proto ze doktori kteri nedelaji "na pokladnu" si mohou stanovovat ceny mimo "statni sazebnik"

Takze nemlzte prosim!

Bohata 29.5.2008 15:55

Re: Být Julínkem, odešel bych

Tento vančický (i) se podepsal rozkulačením brněnské úrazovky .Milá ODS zbavte se jej,protože v Brně nedostanete ani 10%.ten člověk vás zničí.

Bohata 29.5.2008 15:51

Re: Poplatky by měly být skutečně regulační a ne jen poplatky

To pojišťovny dělají ,ale doktorům. Takže napsání drahého léku (i když je objektivně zapotřebí) nakonec od/sere lékař.Pojišťovna mu dá pokutu a to sakra.

mda 29.5.2008 15:48

Být Julínkem, odešel bych

Já bych odešel od válu. Ale pan ministr má kačení žaludek a daleké plány. Je mnoho lidí a médií, ketří se mu zaprodali. Julínkovo jednání je třeba zastavit a začít mravně uvažovat o reformě zdravotnictví. Paskvil, který Julínkův tým vymyslel a vymýšlí má jasný záměr. Paskvilem se jen zdá, ale je to promyšlená cesta. Veškerý lomoz kolem poplatků má jen odpoutat pozornost občanů od skutečných plánu. Doporučuji prostudovat články odborníků, které naleznete zde:

http://umlaufoviny.com/www/res_publica/reportaze/zdravotnictvi/kopyto.html

http://umlaufoviny.com/www/res_publica/reportaze/zdravotnictvi/bleskovky.html

Nenechejme se opět někam vláčet. Dost bylo Julínka!

doktor 29.5.2008 15:29

Re: Re: Americké zdravotnictví

S tou první vlaštovkou bezziskových lékařů se mýlíte. My všichni, kteří jsme začali dělat medicinu před rokem 1989, jsme věděli, že jdeme do povolání, které je placeno bídně. No a my, kteří jsme i dnes zůstali ve veřejnoprávních (krajských) nemocnicích, stále ordinujeme "bez osobního prospěchu". Ony jsou i jiné životní hodnoty, než peníze; víte, RomaneL?

doktor 29.5.2008 15:24

Re: Francie...

Průměrné mzdy jsou ve Francii 3 x větší (2.300 Euro), než u nás. 16 Euro je potom cca 120 korun denně. To časové omezení u nás nenajdete.

Ypsilon 29.5.2008 15:21

Re: Re: Když říkáte A , řekněte také B

Vlastní zkušeností bohužel sloužit nemůžu, ale kolega tam nedávno pobýval zhruba rok a co o tom vykládal, tak to zhruba odpovídalo údajům v linku, který jsem uváděl výše. T.j. asi 9% zaměstnanec (i s připojištěním) a asi 14 % zaměstnavatel. Postihla ho tam nějaká patálie se žaludečními vředy a péči si pochvaloval.

doktor 29.5.2008 15:12

Re: Když říkáte A , řekněte také B

Před lety (nevím, jak teď) se ve Francii platilo SPOJENÉ zdravotní a sociální pojištění kolem 20% příjmu. To už se od našeho tak neliší.

doktor 29.5.2008 15:09

Pane řediteli Leoši Hegere,

poslal jste už tento váš servilní článek kolegovi Julínkovi, nebo to mám udělat za vás? Ministr Julínek Psa nečte. Trochu vás chápu: po těch letech by pro vás jistě byl návrat na radiologii nemožný. Nezbývá, než stát se politikem z povolání. Ta profese je ovšem u nás profláknutá. Risknete to?

Ypsilon 29.5.2008 14:55

Když říkáte A , řekněte také B

Francouzský systém patří k systémům s vysokou spoluúčastí pacienta. Proto většina Francouzů (99 %) má uzavřeno doplňkové zdravotní pojištění u některé z celé řady soukromých pojišťovacích institucí. V případě, že pacient má sjednáno doplňkové zdravotní pojištění, ve většině případů jsou náklady kryty v celé výši. Výše příspěvku doplňkového zdravotního pojištění činí kolem 2,5 % z výše platu." http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/podnikatelske-prostredi/systemy-zdravotniho-pojisteni-ve/1000520/13637/

Pravdou ovšem je, že část platu, kterou Francouz celkem zaplatí za zdravotní pojištění je vyšší než u nás

Bohata 29.5.2008 14:51

Lékařenka rusky vračenka.něco jako stravenka

Tramvajenky se prodávají v trafice.Proč by se tam nemohly prodávat "léčenky" po 30ti Kč?

Každý by si tři koupil a tím by přispěl do nemocenského pojištění.U praktika by dal jednu,první den v nemocnici 2 a když by musel na pohotovost tak tři.

Když zaměstnavatelé dávají stravenky tak by mohli zaměstnanci dávat 3 "léčenky"jako nákladovou položku.Všichni by si to hlídali a ten kdo je zdravý by je klidně dával příbuzným nebo prodával.         Vše bez administrativy a jakých si automatů za hrůzu peněz.Ale to by se těm kamarádům dodavatelům asi nelíbilo,že?

Tx 29.5.2008 14:44

No,

víte, možná jsou bohatí doktoři (znám takovou zubařku), ale mám ve svém blízkém okolí 5 mladých Dr.a -ek, ta jedna nastoupila za 11563 hr., přestože ještě pochopitelně nemá atestaci (ale už jsem byl svědkem, jak zachránila život) , tak jí hodili na krk ještě mladší kolegyni na "zaučení", další, vynikající kardiochirurg na transplantacích srdce odešel kvůli platu 18000 hr. (koupil si byt na hypotéku) a  jezdí se sanitkou... Jeho žena, rtg, CT , sono atd. má kolem 17000... za ty peníze by řemeslník nepracoval.

RomanL 29.5.2008 14:39

Re: ztráta času, autore

... mám stejnou zkušenost. :-(

gerontusinza 29.5.2008 14:38

Samo, zvláště kdy ODS stejně ty volby proflákne.....Re: ztráta času, autore

jen blbec optimista to nevidí...

gerontusinza 29.5.2008 14:37

Zírám urale....Re: souhlasím

"když jsem ji tvořil, věděl jsem co dělám...... " ;-D;-D;-D

Už jenom ta věta svědčí o absolutní absenci šedých buněk....... nebo o masochistické osobnosti... račte se jít vycpat...;-D;-D

RomanL 29.5.2008 14:35

Re: Americké zdravotnictví

Primárním účelem každé práce je zisk. To se týká i zdravotnictví. Pokud se ovšem stanete lékařem, nic vám nebrání v tom ordinovat bez osobního prospěchu. Buďte první vlaštovka a dokážete, že to myslíte vážně. Takový inteligentní člověk, který si dokáže najít tolik faktů o americkém zdravotnictví přece nemůže být tak tupý, aby propagoval levičácké teorie o tom, že všichni doktoři musí dělat bez zisku. Proto to musí být ryzí charakter a já mu do jeho neziskové budoucnosti přeji mnoho zdaru. R^

gerontusinza 29.5.2008 14:32

Souhlasím, hulákat na doktora si skutečně dovolí jen opravdu zdravý člověk....Re: Re: Re: Re: Přesně podle Julínka,

nebo někdo snažící se o sebevraždu...... ale výjimky mezi doktory a i hodnými pacienty samozřejmě existují, ale zeptejte se lékaře jak rád (a jestli...) přijme pacienta, který si stěžoval na jiného doktora  a to nemusí být v této zemi o statečnosti, ale o pudu sebezáchovy..i z obou stran;-D Mám kliku, na mě sice doktor huláká, ale tvrdí že v mém vlastním zájmu aby omezil mou hypertenzi a chorlesterol, ale mám pocit ,že to úspěšně vede k mrtvici.. mojí ;-)

StandaT 29.5.2008 14:32

ztráta času, autore

Hezký článek. Ale zbytečný. Kdo chápe nutnost regulace, ten už se s poplatky smířil, pokud je už je neakceptoval hned od počátku. A na ty ostatní je to plýtvání časem - viz diskuse.

RomanL 29.5.2008 14:26

Re: Re: pan ředitel splnil svoji roli mořenína za své ustavení do funkce

Volejte třeba na nádraží, pokud si myslíte, že vám (zadarmo) pomohou. Je to zcela na vás.

Tx 29.5.2008 14:25

Francie...

Francie je velmi sociální až socialistický stát (taky jsou samá stávka). Podívejme se na poplatky ve zdravotnictví, přestože i oni podepsali Listinu práv a svobod, kde je zaručena bezplatná zdr. péče.

U doktora -        30% spoluúčasti

Lab.vyšetření    40% spoluúčasti

Léky:                  0-85% spoluúčasti (cca jako u nás)

V nemocnici      20% nebo 16 Eu (400 Kč) denně (max.30 dní).  To se tedy prohnete. Navíc to musíte vysolit 100% na prkno a pak Vám to pojišťovna částečně vrátí. A pak řveme kvůli posr..., 30 Kč... Co píše Pasáček koz, je sice pravda, ale velice záleží na tom, jakémáte v USA pojištění. Kamarádka (pracovala, pravda, ve farmaeutickém výzkumáku a zamestnavatel jí platil maximální pojištění) platila jen 100 USD, za což jí byla poskytnuta um. ledvina, vyměněny klouby atd.

RomanL 29.5.2008 14:20

Re: Re: Proč kvílíte pro třicet korun?

... a pak spolu šťastně žili až do smrti. Jo vlastně ne, to je jiná pohádka, tahle je o tom jak jedna paní nemá ani na jídlo pro děti. Předpokládám, že jste ten dojemný příběh zaslechl v jídelně Armády spásy, protože zatím jsem ještě v čechách nepotkal nikoho, kdo by umíral hlady. Zato ty přežraný jako kdyby shazovaly shůry, kapitalisty jedny... ;-D

Tomáš z Vokovic 29.5.2008 14:19

Cena zdravotní péče

Cena zdravotní péče je nejen ten poplatek, ale (a to hlavně) zdravotní pojištění.

Výr 29.5.2008 14:15

Poplatky by měly být skutečně regulační a ne jen poplatky

Pojišťovny mohou bez problémů zjistit kdo zneužívá péče a léky dle četnosti návštěv a spotřeby léků s ohledem na závažnost diagnózy. Těmto lidem zavést poplatky, včetně lékařů, kteří předepisují nadměrné množství léků. Po nápravě pak poplatky odstranit. Není přece možné, aby na to dopláceli poctivý lidé, kteří si běžné léky stejně kupují sami a k lékaři nechodí.

kuchl 29.5.2008 14:07

Re: Re: Re: Správně jste sdělil, že regulačními poplatky

Odpovědný a solidární občan RÁD zaplatí poplatek , pokud ví , že jeho příbuzný či kdokoliv potřebný dostane maximální drahou péči ve vážných případech / rakovina , operace , závažné choroby / .

RomanL 29.5.2008 14:04

Re: Re: Re: Pragmatický

To jako že je to moc, nebo málo? Kousek sýra dnes stojí 20 korun (to jenom tak pro ilustraci v případě, že jste nebyl posledních 10 let nakupovat).

Pasáček koz ve Vermontu 29.5.2008 14:01

Americké zdravotnictví

Američané platí za zdravotní služby nejvíce ze všech států. V průměru vydají ročně 4,000 dolarů. Podle World Health Organization jsou však USA ve kvalitě poskytované péče na 37. místě za Portugalskem, Kolumbií a Spojenými Arabskými Emiráty. Na 1. místě je Francie a po ní Italie. Podle společnosti HealthGrade, Inc, která shromažduje data pro pojišt´ovny, každý rok zemře v amerických nemocnicích asi 195 tisíc pacientů v důsledku chyb lékařů, podání chybných léků a jiných omylů. Před časem se stalo, že v nemocnici uřízli pacientovi omylem zdravou nohu. Ten chirurg snad musel být opilý. Lékaři jsou za svoje omyly často žalováni u soudů, jeden známý bostonský chirurg si platí pojištění 90,000 dolarů ročně pro kompenzaci poškozených.

A jaké jsou ceny (částka, kterou žádají zdravotníci, kdo má pojištění, platí méně):  Návštěva praktického lékaře (na venkově) sestávající z poptání na zdraví, potřesení rukou, změření teploty a krevního tlaku, vypláznutí jazyku a předepsání léků stoji 100 dolarů. Léky na snížení krevního tlaku, cholesterolu a cukru v krvi (Vytorin, Lisinopril, Nifediac, Glyburide) stojí 150 dolarů měsíčně. Den v nemocnici, jídlo a postel (bez lékařských zákroků) je za 500 až 1000 dolarů.  Vytržení zubu 150 dolarů, Můstek (10 zubů) 9,000 dolarů, protéza (8 zubů) 4,700 dolarů. Jiný případ: Pacient navštívil zubaře. Po umrtvující injekci se mu udělalo špatně. Byla zavolána sanitka, pacient převezen  na pohotovost (asi 3 km), kde pobyl 30 minut. Účet byl 1300 dolarů. Se sanitkou nejezdí lékař, ale pouze střední zdravotní personál. Bylo by to příliš drahé.

Pojištění 4 členné rodiny stojí ročně asi 6,000 dolarů (záleží v kterém státu). Pro 47 miliónů Američanů je to příliš mnoho, nemohou si to dovolit.  České zdravotnictví je vlastně levné.  Pan Julínek to jistě brzy změní.

Účelem výroby automobilů není, aby lidé měli v čem jezdit, ale zisk. To funguje velmi dobře. Účelem amerického zdravotnictví není zdraví lidí, ale zisk. To někdy funguje hůře.