17.6.2019 | Svátek má AdolfDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZDRAVOTNICTVÍ: Regulační poplatky - výraz spoluúčasti a solidárnostiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 148, poslední: 27.6. 2008 15:38, přehled diskusí

regulace-řečičky:
Autor: Míra Datum: 27.6.2008 15:38

Proč se pořád mluví o regulaci? Já mam rakovinu a léčím se, u doktora jsem byl asi 30x a vždycky jsem platil a to jsem sám od sebe šel k doktoru akorát poprvé, jinak mě zvali a posílali. Tak je to spíš dostat z lidí víc peněz. A jestli někdo teď řekne, že léčba rakoviny je drahá, abych mlčel, tak já jsem v živitě nestonal, ale platil jsem docela dost. V neschopnosti nejsem. 

Re: Re: Re: Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: Márty Datum: 23.6.2008 22:12

všechno to sou hyeny zasraný...

Re: Re: Julínek je chytrej:
Autor: jj Datum: 1.6.2008 21:30

Milá Bianco,

o zdravotnictví toho pravda mnoho nevím, nicméně poplatky mají být příjmem daného zdravotního zařízení. A třeba praktický lékař má platby od ZP podle počtu registrovaných pacientů a ne podle výkonu. Tedy - ubylo mu návštěv a má navíc příjem z poplatků. Koneckonců - viz http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_view.php?id=315799

jj

Re: Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: kima Datum: 31.5.2008 18:48

to je dobré,nařídit placení soukromníkům vyhláškou.Co kdyby mi také všichni lidé přidávali na moji firmu.Vyhlášku bych snad napsal sám.Nebo lekárník není soukromá osoba OSVČ ????

Re: Francie...:
Autor: Bianca Datum: 30.5.2008 14:36

Francouzsky system zdravotnictvi se mi zamlouva.

Re: Jak neodborné :) a odporné:
Autor: Bianca Datum: 30.5.2008 14:30

Hmmm, zdravotnictvi a velke ryzovani zlata? Jak prokoho. Opravdu myslite, ze pro zdravotniky?

Re: Julínek je chytrej:
Autor: Bianca Datum: 30.5.2008 14:28

Mily jj, zda se, ze o zdravotnictvi nemate valneho poneti. Ministr Julinek zamestnancum jeho resortu zadne penize nepridal.  Nevim nic o tom, ze by se, v dusledku Julinkovych opatreni zvysily platy zamestnancu v nemocnicich. Jaky konkretni ubytek prace zamestnancu pak mate na mysli? Dle ceho soudite, ze zamestnanci ministrova resortu jsou spokojeni? Nebo snad  ti zamestnanci, kteri pred tydnem demonstrovali pred uradem vlady proti reforme zdravotnictvi nebyli zamestnanci Julinkova resortu?

Jeste pro informaci.  Ten trik s poplatky  je jeste vtipnejsi, nez si myslite. On totiz ten Julinek napr. ambulantnim specialistum penize nepridal, protoze jim soucasne se zavedenim poplatku snizil hodnotu jejich prace. A tem, kterym, v dusledku tolik zadaneho regulacniho ucinku poplatku, ubylo prace,   ubylo i na celkove vysi uhrady od ZP. Takze zdaleka ne vsichni zdravotnici jsou se zavedenim poplatku spokojeni, natoz aby meli pocit, ze se o ne pan ministr stara. 

Re: Re: Pragmatický:
Autor: Prazak Datum: 30.5.2008 8:24

Kdyz si dam k snidani parek a pivo, tak mi to vyjde na 50 Kc.

Julínek je chytrej:
Autor: jj Datum: 29.5.2008 23:29

Celý trik je v tom, že přidal doktorům peníze a nemusel sáhnout do státního rozpočtu. Navíc jim ubyla práce. Takže zaměstnanci jeho rezortu jsou spokojený - pan ministr se o ně stará - co víc by mohli chtít?

No a vzkaz pro autora článku - být ředitelem fakultní nemocnice - tak bych si dal při psaní pozor nejen na obsah, ale i na gramatiku. Ten předposlední odstavec by mohl i něco napovědět

Re: Zírám urale....Re: souhlasím:
Autor: Pat Datum: 29.5.2008 23:09

R^

Solidarita zdravích s nemocnými??:
Autor: neználek Datum: 29.5.2008 22:09

Teze o „prohloubení solidarity mezi pacienty“, vyslovená v bodě 124 odůvodnění nálezu, vnáší do celého konceptu sociálních práv pro mě poněkud překvapivý aspekt. Domníval jsem se doposud (patrně naivně), že sociální práva jsou spíše výrazem solidarity zdravých s nemocnými, mladých se starými, silných se slabými, nikoliv projevem solidarity nemocných s ještě nemocnějšími.

Re: Re: Pane řediteli Leoši Hegere,:
Autor: Hrad Datum: 29.5.2008 21:41

Irko. To je tedy výkon. Když tě něco takového napadlo, musíš mít šestý smysl. Po těch pěti však zatím není ani památky.  Patříš, jak si toho všimlo již mnoho lidí,  zřejmě mezi ty drobné pidimužíky v modrých kazajkách, kteří při svých "výletech" do pro ně cizích krajů, sebou vozí vlastní cibuli.

Re: Re: Být Julínkem, odešel bych:
Autor: Hrad Datum: 29.5.2008 21:39

Hrad.

Kdybyste měla mozek, byla byste nebezpečná. Tak jste jenom vulgární. A neviděli jsme se už někde? Občas si nedávám pozor, kam šlápnu. Vakuum mezi bradavkami se snadno přehlédne.

 

Re: Re: Být Julínkem, odešel bych:
Autor: A. Datum: 29.5.2008 21:20

 co se čílíte, vemte to tak, že poplatky, to je jako pití krve upíry, tak proč dávat krev dvak8-orát

Re: Re: Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: A. Datum: 29.5.2008 21:18

 ne lékárník jen slintá, aby jste vyklopil tu šrajtofli :-)

Re: Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: A. Datum: 29.5.2008 21:16

vše pro pacienty, ale nejprve tvrdý byznys!!Rv

Jak neodborné :) a odporné:
Autor: A. Datum: 29.5.2008 21:15

 pan ředitel zpívá - řídí se heslem - koho chleba jíš, toho píseň zpívej, je zřejmé, že ředitelé nemocnic i pojišťoven jdou ruku v ruce s ministrem, proč taky ne, asi vědí proč,jdu na vyšetření vstupní, jaksi nad rámec - neuvedu kam - platím cca 700 Kč ! Zdravotnictví je a bude jedno velké rýžování zlata a kdo to popře, tak nemluví pravdu!

Re: Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: Bohata Datum: 29.5.2008 20:24

Lékarenská loby podepřená zájmy farmaceutických firem(v jedné z nich i soudružka Elmerová)  musí být poražena.Jinak se nehneme.Poplatek v lékárně je mafiánské výpalné.

Podívejte se kdo ty lékárny vlastní.Znal jsem jednoho obchodníka s tureckým zbožím a ten před deseti lety začal říkat ,že to už je howno a raději si otevře lékárnu.

Re: Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: kuchl Datum: 29.5.2008 19:44

Ale pro lékárníky vybírání poplatků za položky je větší komplikací než pro pacienty !!! Pokud jste nespokojen s informovaností , zkuste jinou lékárnu . Lékárník -podavač krabiček to opravdu není to pravé ořechové ...

Re: Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: skrap Datum: 29.5.2008 19:14

bene bene

Poplatky ve zdravotnictví:
Autor: Antonín Datum: 29.5.2008 18:38

Pořád slyším, že Ústavní soud potvrdil poplatky lékařům. Ale už se vůbec nemluví o poplatcích za položku v receptu v lékárnách. To snad Ústavní soud nepotvrdil ?  Když jdu k lékaři, zaplatím za vyšetření 30 Kč. Budiž. Ale když mi napíše 2 léky na recept, zaplatím v lékárně 60 Kč za podání  několika krabiček z regálu s dotazem na číslo pojišťovny.  To je morální ? Kdo má za moje zdraví větší odpovědnost ? Lékař nebo ,s prominutím, podavačka krabiček ? Mnozí lékárníci dodnes neztratí odborné slovo pro pacienta. Pouze přečtou to, co je na receptu a vyinkasují peníze. Když už, tak 30 Kč za recept.   Vše pro pacienty !!!

Re: Být Julínkem, odešel bych:
Autor: hana Datum: 29.5.2008 17:57

Proč vůbec pracujete v jiném oboru,než je JULINKOVO ZDRAVOTNICTVÍ?Úplně v klidu můžete pracovat v jakékoli nemocnici za 10000 měsíčně , včetně výhodných svátků+SO,NE. za tuto úžasnou mzdu. Starat se opáchnoucí bezdomovce, kteří mají víc než VY-10000Kč.Je to náhodou bezva. Kdokoli, si může vám říct, ž jste .... , a vy po těch chudých  lidech, ač zvracející, uklidíte a když k nim hovoříte , tak jsou schopní vám říct- běž do pi.... ty krávo, stejně tě  jednou zabiji nebo zaškrtím. A to jste vy, kterří píšete tyto debilnosti.. Doufím jenom že se ovás bude staratr Petra Paroubkoví a Filip ALIAS falmer. vRAťE SE DO reality!!!

Re: Marate,:
Autor: Talián Datum: 29.5.2008 17:26

Marate, souhlasím s vámi. Zdejší populace je dlouhodobě vycvičena na známé: Pracuj když se dívají a přikrádej, když se nedívají. 30 Kč není ani na kafe v kavárně, ale jako regulační poplatek funguje. Mnozí již mají zdravotní péči na čistě tržním principu už dávno ( třebaže to není čistě legální ). Viděl jste někdo šéfa firmy, nebo podobnou úroveň sedět v čekárně? Jsem přesvědčen, že zdravotní služby a pojištění je nutno oddělit od státu a ponechat tržním principům. Nevidím podstatného rozdílu mezi pojištěním auta a zdraví. A také by tam patřily bonusy a malusy. Kdo hulí a chlastá, by si musel výrazně připlatit.

Re: Být Julínkem, odešel bych:
Autor: jirka.s. Datum: 29.5.2008 17:23

ČTK, vydáno: 29. května, 2008

Sdružení dárců krve ČR, ke kterému se hlásí asi třetina z celkového počtu 340.000 dárců, se obrací na všechny dárce, aby protestovali proti vládní reformě zdravotnictví. Řekl to zmocněnec sdružení Jaroslav Kotrman.

Soudruh Kotrman by měl být s okamžitou platností zažalován pro trestný čin obecného ohrožení !!!;-O

BTW: Ty tvé umlaufoviny jsou v podstatě magazínem ha/ló novin !(Y)

Re: Pane řediteli Leoši Hegere,:
Autor: jirka.s. Datum: 29.5.2008 17:14

No, asi takhle, "doktore"! Na rozdíl od tebe, od kterého bych si nenechal přilepit ani náplast, bych se do rukou pana doktora Hegera klidně svěřil!  Ta závist, to je ale stejně sviňa, co ? :-/

Re: Souhlasím, hulákat na doktora si skutečně dovolí jen opravdu zdravý člověk....Re: Re: Re: Re: Přesně podle Julínka,:
Autor: jirka.s. Datum: 29.5.2008 17:09

No, zaplať pánbůh, hodný pan doktor !!! Až se mu povede ta tvoje mrtvička, zatáhnu ten poplatek za tebe! ;-D;-D

Re: Lékařenka rusky vračenka.něco jako stravenka:
Autor: mleziva Datum: 29.5.2008 17:01

Zato by se to líbilo někomu, kdo by měl licenci na tisk "léčenek" :o)

Re: Vážený pane řediteli ...:
Autor: ddrak Datum: 29.5.2008 16:50

:-DFerry, dokonale řečeno!!!;-O

Re: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej:
Autor: kik Datum: 29.5.2008 16:43

MUDr. Heger je reditelem FN v Hradci Kralove minimalne 12 let. Setkal jsem se s nim nekolikrat, kdyz jsem pracoval ve fime, ktera tam tenkrat zavadela nemocnicni informacni system. Diky jemu a jeho spolupracovnikum je tato nemocnice snad jedina, ktera NIKDY nemela financni problemy a nemusela prosit o penize. Takze si myslim, ze tady jde hlavne o vysledky, ne o to, ze by musel MUDr. Heger nekomu pochlebovat.

Mozna by v tomto pripade nebylo naskodu, kdybyste si pred "vylitim" sve duse neco zjistil a pak se podle toho choval.

Poznamka na zaver: Do teto nemocnice uz radu let chodim pouze jako pacient nebo doprovod mych pribuznych.

Re: Re: Správně jste sdělil, že regulačními poplatky:
Autor: ddrak Datum: 29.5.2008 16:41

:-DAldo, v Havířově bylo za totalityy 5 lékáren, dnes je jich 24, Myslítě, že si žijí špatně?;-O