23.4.2019 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Může Česká televize cokoliv?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 324, poslední: 6.9. 2008 21:45, přehled diskusí

Re: Re: Každá mince má vždy dvě strany.:
Autor: Lájoš B. Datum: 6.12.2007 13:15

založte si stranu proti sledování TV a ukažte co ve vás je !

Re: Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: sdf Datum: 6.12.2007 13:13

no je to asi věc majitelů a akcionářů, ne ?

Re: Referendum a následná privatizace.:
Autor: Lájoš B. Datum: 6.12.2007 13:13

Referendum v této věci je zcela nevhodné nebo vysvětlete, jak zahrnete do referenda zájem hendikepovaných lidí, kteří jsou bez titulků a znakových překladů de fakto od TV odříznuti.

Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: sdf Datum: 6.12.2007 13:12

jasně že má, však to píšu. Jenom by si měla uvědomit, že není její jedinou hnací silou bulvár, špína, pomluvy a večer krváky (které lidi skutečně chtějí vidět), ale protože má již vše zaplaceno, tak může vklidu dělat svoje nezaujaté pořady a filmy.

Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: sdf Datum: 6.12.2007 13:10

halíře na cenovce jsou blbost. To už by tam muselo být, kolik z každého výrobku dostal monopolní Čez za elektriku, stát z daně za benzín a naftu kterou se zboží a jednotlivé suroviny dopravovaly,...

Re: Re: Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: POklop Datum: 6.12.2007 13:10

Provoz na magistrále přeruší každou chvíli fanouškové Sparty a kde by se vzalo 5000lidí a to je stejně strašně málo a je to jak když prdne do Stromovky.Proč nepřiznáte,že jste to trochu s tím Václavákem přehnal?Přesně jako ti naši politici.Lhát,lhát,......

Re: Důvěryhodnost:
Autor: Lájoš B. Datum: 6.12.2007 13:10

Jedinou důvěryhodnou tam byla Bobošíková s tím, jak ve třech nasadila zprávy ala předlistopadové televizní noviny. Dost jsem se lek, ale naštěstí si našla flek v Bruselu.

Re: Souhlasím s autorem:
Autor: Bubik Datum: 6.12.2007 13:08

no ono to globální oteplování.....

já jsem už za svůj život zažil v televizích globální chlazování, po kterém vznikne doba ledová, posun zemských ker, který způsobí globální zemětřesení, ozonovou díru, která nás zahubí, Golfský proud, který slábne až umře, nemoc šílených krav, která zničí stáda dobytka na celém světě, ptačí chřipku, která jistě zmutuje.....kde jsou ty jisté katastrofy?

Teď je "in" globální oteplení.

Za dva roky po něm ani pes neštěkne........:-D

Re: Klaus to říkal už dávno.:
Autor: Lájoš B. Datum: 6.12.2007 13:07

Pro Klause zcela jistě.

Re: Re: Re: Zrušit ČT:
Autor: westík Datum: 6.12.2007 13:04

Ivane, když je Vám NP tak protivný, proč sem vůbec lezete ?  Abyste jako misionář mezi lidojedy hlásal  "pravdy o světlé budoucnosti", kterou  už máme za sebou ?  Já  osobně na takové "mučednictví" bych tedy nervy neměla . Nechte si své nářky k diskusi na /Rudém/ Právu :-P

Re: Jsem proti placení ČT,jsem pro privatizaci této socialaistické organizace!:
Autor: Luděk Datum: 6.12.2007 13:03

Souhlas, zrušit poplatky, rozpustit. Je mi fyzicky zle, když vidím, co je "vyráběno" i z mých poplatků!

Re: Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: Roman Šula Datum: 6.12.2007 13:03

První demonstrace proti Paroubkovi, ta spontánní hned po volbách, se konala tuším 6. června. Tam bylo odhadem 5000 lidí. Druhá, 13. června, už připravená i s velkoploškou projekcí, hromadou hostů, byla bohužel menší, odhadem asi 1500 lidí. Pak začaly gladiátorské zápasy v podobě mistrovství ve fotbalu a na třetí demonstraci 20. června už opravdu přešlo jen několik set lidí, to se pak už těžko rozlišuje, kde je demonstrant a kdo náhodný chodec či přihlížející, ale tehdy se podařilo zastavit dopravu na severojižní magistrále i přes snahu policie tomu zabránit. Takže nějaký nezanedbatelný dav to být musel.

Souhlasím s autorem:
Autor: drak Datum: 6.12.2007 13:00

Mě osobně na české mediální scéně silně vadí hlavně její stále klesající celková úroveň a trvalé, nezadržitelné přibližování k bulváru. U veřejnoprávní ČT, která je finančně méně závislá na příjmech z komerčního prostředí mě to vadí dvojnásobně, protože je to placené také z mých peněz a mě není jedno jak se z prostředky které se vyberou ode mne nakládá mimo jiné proto, že jich je docela dost.

Její role při z mrtvých vstání zelených není nic co by mne těšilo, její zcela zaujatá naprosto jednostranná propagace antropogenního globálního oteplování a naprosto nepřiměřeně velký prostor vymezený podvodníkům jako je Al Gore to je něco, co už překračuje všechny rozumné meze. To vše se děje za peníze nás všech a za jen a pouze za tím účelem aby jiné, mnohem větší objemy společných peněz šly do kapsy bezcharakterních individuí, která už vlastní ty správné firmy na ty správné výrobky. Co se toho oteplování (správně změny klimatu) týče, tak celý ten humbuk jenž je už poněkud nablblý a nepřiměřeně vlezlý je výsledkem matematického modelování, kde si ale nemůžeme být jistí ani správností matematického aparátu, který byl použit ani tím, že máme dostatek údajů abychom takovýto model těmi daty „nakrmili“ a tím pádem dá-li někdo ruku do ohně za to, že ty výsledky, které z toho lezou, jsou správné je blázen. Jediné k čemu ty výsledky opravňují je abychom do onoho výzkumu dali další prostředky a aby se rozpracovávaly případné varianty jak na tu či onu změnu klimatu reagovat.

Co stávky v ČT týče, tak je to jen a pouze ilustrace toho, jak je náš stát neschopný, správně by měli všechny zaměstnance, kteří pracovat nechtějí vykázat či vynést z budovy a najmout jiné, jak to kdysi udělal president Reagan s leteckými dispečery, když byly jejich požadavky příliš nestydaté.

Závěrem chci říci, že než abychom měli na mediální scéně takovouto nanicovatou až škodlivou veřejnoprávní televizi, tak to ať je raději privatisována a zkusí štěstí v tržním prostředí. Tam by jí ty roupy hodně rychle přešly.

Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: Roman Šula Datum: 6.12.2007 12:57

Jenom haléřů? Já jsem přesvědčen, že kdyby se telekomunikační společnosti vykašlala na zcela stupidní reklamy na všech televizních kanálech, tak mohou snížit ceny hovorů na polovinu.

Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: JanaH Datum: 6.12.2007 12:57

Oni se Vás nebudou ptát, jestli chcete připlatit nebo ne, přímo to dají do zákona a budete platit jak mourovatý.

tak jsem o pár stránek našel od Ivana tuhle perlu::
Autor: Bubik Datum: 6.12.2007 12:57

"Tak bylo například uměle dumpingovými cenami zlikvidováno pěstování zeleniny a ohromné zelinářské podniky na okrajích měst zanikly. Zelenina se začla dováže z míst stovky kilometrů vzdálených. Kdo by těm levným cenám a krásným paprikám neodolal?  Když se místní výrobci zlikvidovali, tak se ceny mohly "narovnat" a teď hloupí spotřebitelé musí platit za zeleninu dovozovou  dvakrát tolik, než by platili za domácí. Obdobně byly zlikvidována výroba nejrůznějšího drobného domácího zboží, které sice nemělo lákovaý obal, ale bylo kvalitnější a levnější než šuntový dovoz."

Ano, pamatuji v Praze v Kyjích, v Modřanech a v Radotíně ty krásné skleníky, kde se v únoru pěstovaly papriky, rajčata a další zeleninka. U těch skleníků stála výtopna, do které se vozily náklaďáky uhlí denně a která ty skleníky zasklené obyčejným sklem v 15ti stupňových mrazech vytápěla na 25 stupňů nad nulou. Ač uhlí stálo pár korun a mzdy personálu nebyly zrovna horentní, "výrobní cena" papričky byla dvakrát až třikrát větší, než za co se pak prodávala v obchodech Ovoce zelenina, národní podnik..........

Tehdy to ovšem nevadilo, uhlí bylo státní, skleníky byly státní, podnik ovoce zelenina byl národní poté státní, proti jiným výrobám se ještě jednalo o vynikající efektivitu. A heslo "v potravinách soběstační" bylo náš vzor.

Jestli je tohle možné i dnes, kdy světová cena ropy je 100 dolarů za barel, nechám na zvážení.......

Re: Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: POklop Datum: 6.12.2007 12:57

Pane Šulo,to máte pravdu,ale co tahle začít u sebe?Chodím denně Na Václavak a viděl jsem ty demonstrace proti Paroubkovi a jednou tam bylo dokonce až asi 200lidí a vy píšete-skoro plný Václavak..Pořad,který kritizujete jsem neviděl,tak se k tomu těžko můžu vyjádřit.Mám jen dotaz.To jste špatný počtář a nebo lhář?S tou poslední větou plně souhlasím a měla by  platit i pro Vás.

Re: Re: Re: Ale ČT není osamocena!:
Autor: Roman Šula Datum: 6.12.2007 12:56

Já nekopu za ODS, já kopu za seriozní informování veřejnosti, a za to, aby kdokoliv podezřelý z čehokoliv nebyl veřejně odsouzen ještě před soudem.

Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: Kylchap Datum: 6.12.2007 12:51

Klidně si na ČT připlatím. Když z ní zmizí reklamy. Na každé cenovce by mělo být napsáno, kolik haléřů zákazník zaplatil na reklamu TV NOVA.

Re: zastávat se třebíčské radnice je trapné a hloupé:
Autor: Roman Šula Datum: 6.12.2007 12:50

Tiskový mluvčí třebíčské radnice nic neodnesl, neplnil svoje pracovní povinnosti.

Re: Ano, více méně souhlas.:
Autor: Roman Šula Datum: 6.12.2007 12:49

Já si myslím, a mnozí asi ale se mnou nebudou souhlasit, že veřejnoprávní, tedy veřejně placená televize má mít své místo mezi médii. Ale musí chovat slušně, politicky neutrálně a neměla by vysílat tendeční zaujaté pořady.

Re: Re: Re: Nemusíš, hafiku::
Autor: westík Datum: 6.12.2007 12:45

 Také si to myslím /a proto - se slzami v očích- platím / ;-(

Re: Re: Re: Šulo,:
Autor: wer Datum: 6.12.2007 12:44

Je!! Povinnost se týká jen odběratelů elektrického proudu. Postavte si vlastní elektrárnu, a platit nemusíte.

Re: Re: Re: Re: Re: Ano, něco tak manipulativního a jednostranného jsem dlouho neviděl ! Dzp.:
Autor: Kylchap Datum: 6.12.2007 12:42

I když vyhraji, tak bohužel pruhované kotě nemohu akceptovat. Nemám možnost se starat o domácí zvíře a ani jsem o domácím zvířeti nikdy ani na vteřiku  neuvažoval.

Re: Pane Šulo mnohomluvné.....:
Autor: westík Datum: 6.12.2007 12:41

geronte- § 158 tr.z.-zneužívání pravomoci veřejného činitele:

1)veřejný činitel,který v úmyslu zpúsobit jinému škodu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný majetkový prospěch a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu, b) překročí svou pravomoc , nebo c)nesplní povinnost vyplývající z jeho pravomoci ...../to je skutková podstata tr.činu zneužívání pravomoci veř.činitele..

Takže: napřed přečíst si  a pak žvanit  !

Re: Re: Referendum a následná privatizace.:
Autor: sdf Datum: 6.12.2007 12:34

a proč ne ? zachvilku to bude stejně jedno, sledujících ubývá na všech frontách

Re: Re: Re: Re: Ano, něco tak manipulativního a jednostranného jsem dlouho neviděl ! Dzp.:
Autor: westík Datum: 6.12.2007 12:33

to  víte, jsem sensitivní člověk  / a VK je také můj guru / !

Ano, více méně souhlas.:
Autor: sdf Datum: 6.12.2007 12:32

Bohužel ČT si po dlouhá léta není schopna uvědomit, že tady není kvůli tomu, aby s někým soupeřila o sledovanost. Aby soupeřit nemusela dostává od nás všech ročně 5 mld Kč. Bohužel se chovají stejně jako Nova a Prima, kteří však soupeřit o diváka musí, protože jim jde o příjem z reklamy. Protože má autor pravdu v tom, že tato praxe se neustále stupňuje vidím jediné, zprivatizovat ČT. Konec placení poplatků. A potom si Janečku můžeš soupeřit o sledovanost.

Pane Šulo mnohomluvné.....:
Autor: gerontusinza Datum: 6.12.2007 12:32

Nehájím novináře ani trochu.... ale poslat městskou policii jako honicího psa místo toho aby mluvil starosta  je zneužití pravomoci veřejného činitele....

Re: Re: Re: Re: Ano, něco tak manipulativního a jednostranného jsem dlouho neviděl ! Dzp.:
Autor: westík Datum: 6.12.2007 12:30

Kylchape, o pruhované kotě, co dodá nick rezy / březnu /:-D