25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Může Česká televize cokoliv?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 324, poslední: 6.9. 2008 21:45, přehled diskusí

Re: PAN ŠULA LŽE:
Autor: Truhlář Josef Datum: 6.9.2008 21:45

   Jediný kdo v celém příběhu lže,jste Vy pane Macháček.Mám s Vámi osobní zkušenosti,kdy jste překroutil veškerá fakta!

                                               Truhlář

Re: Přijďte na soud!:
Autor: Havrann Hermann Datum: 18.12.2007 22:06

Já to spíš vnímám jako snahu do toho obchodu podivného obchodu radnice zavrtat.

Ač pana Ryneše rozhodně nemusím, myslím, že v kauze velice pochybného pozemků sice možná nechtíc,  hraje z mého pohledu pozitivní roli.

Re: Re: Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Roman Šula Datum: 17.12.2007 12:13

Účel světí prostředky? To je velmi podivný argument. Jesltiže chci někoho usvědčit, že se Vašemi slovy chová jako hovado, tak se musím jako hovado chovat také? A ještě mu úmyslně bez zardění vložit v sestřihu do úst lež, kterou dotyčný neřekl? To je pokrytectví hodné pánů Al Gorea a Bursíka.

Re: Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Joska Datum: 17.12.2007 1:00

To jsou tak přiblblé kecy, že je mi trapné na to reagovat - " námi placených novinářů s nulovou odpovědností". Námi placení jsou hlavně politici, kteří si dovolí ještě nás okrádat! A novináře nechte být, námi placení jsou jen ti z ČT, kteří jsou tak už dost ustrašení, když jsou zase pod vlivem politiků, zase placených jen námi. Tak už toho nechte! Nebo jste tak hloupej, a nemyslíte ani na sebe?

Re: Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Petr L. Datum: 17.12.2007 0:04

Na tom je možná mnoho pravdy, však v tomto případě reportéry chápu a zastal bych se jich. Z mého pohledu, pokud bych jako novinář zjistil, že daný politik je naprosté hovado, které mi bez hnutí brvou lže sprostě do očí, snažil bych se před lidmi o jeho diskreditaci jakýmikoli prostředky, byť zkreslováním, protože není důvod chovat se čestně k nečestnému (byla by to spíš najivita a hloupost) a odstranění tohoto člověka z politiky bych považoval za službu lidu a svoji morální povinnost. A účel světí prostředky - důležitý je výsledek!

Re: Re: Je tu několik:
Autor: myc-hal Datum: 14.12.2007 15:35

Teď už to pane Šulo chápu.

Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Roman Šula Datum: 12.12.2007 10:36

Článek nebyl o chování politiků v Třebíči, ale chování námi placených novinářů, kteří mají dnes takřka větší moc, než politikové, ale mají přitom nulovou zodpovědnost.

Re: Re: Re: Je tu několik:
Autor: Roman Šula Datum: 12.12.2007 10:34

Vážený pane, pokud se z hlavy nepletu, tak Bursík už je členem třetí politické strany a je ve vysoké politice déle, než většina občanů tuší. Je sice poněkud pragmatičtější než samotné tvrdé ekoteroristické jádro zelených, ale jeho postoje např. k jaderné energetice poškozují zájmy naší země. Jeho útoky na ůřad pro jadernou bezpečnost přesně kopírují postupy zelených a protlačování plynových elektráren, které z hlediska emisí CO2 oproti uhelným nic neřeší svědčí o napojení evropských zelených (nebo aspoň těch německých, rakouských a českých) na RWE, případně přímo na ruský Gazprom. Kdo to chce vidět vidí, kdo nechce nevidí.

Re: Re: Je tu několik:
Autor: Joska Datum: 11.12.2007 19:56

No tak pane Šula, nemyslím zrovna nutně Zelené, i když ti se mi zdají především dílem zrovna pana Bursíka jako nejslušnější strana. Jde jen o to, jestli je Bursík ukočíruje.. Proč ho častujete cestovatelem a vyděračem mi je záhadou. Pan Bursík je rozhodně přínos pro naši shnilou politickou kulturu. ( Pro Vás - nejsem voličem Zelených). Jde mi o to, aby se pokud možno náš politický establishment co nejdříve provětral a zkultivoval.

Tendenčnost x Názor:
Autor: Petr L. Datum: 11.12.2007 19:48

Že byla reportáž ČT tendenční je evidentní, ale je více než zřejmé, že v ní bylo mnoho pravdivého. Vytýkáte reportáži nedostatečnou objektivnost, ale Váš článek k ní inklinuje mnohem více. Jde o to využívat fakta tak, aby vytvořila určitý dojem. Reportáž mohla být objektivnější, však pokud je snad 1% z ní pravda, pak vedení Třebíče jsou nebetyčná hovada.

Mimo jiné, strýc byl jednou v třebíčském zastupitelstvu také a když viděl, jak politika města vypadá, byl zcela zděšen, vzdal to a další období již nekandidoval.

Je zřejmé, že každý má svůj názor a podle toho každá reportáž či článek vypadá a nevyhnulo se to pochopitelně ani reportáži pana Macháčka a už vůbec ne Vašemu článku! To, že novináři hledají kauzy a jsou to jen lidé a rozzuří je úder do kamery je pochopitelné. Pro mě je mnohem podstatnější řada i nesestříhaných věcí, které jsem viděl. On obvykle politik, který nemá co skrývat před novináři neprchá a nevolá na ně policii, neboť politik mnovináře potřebuje!! Mimochodem, kdyby to sprosté prase, co udeřilo do kamery udělalo toto mě, tak bych mu okamžitě roybil tlamu policajti - nepolicajti, protože to, co si dnes dovolují politici je opravdu přespříliš a chyby, kterých se dopustil Macháček jsou opravdu malicherné. Bohužel níykost povahy politiků odráží (a nejen v demokracii!!) nízkost povahy celé společnosti, proto jsou naší reprezentací takováto třebíčská hovada, nebo ve vyšší politice banda nejrůznějších podlých Paroubků, Bublanů, Topolánků, Langerů, Filipů, Bursíků, a tak bych mohl pokračovat s výčtem hodně dlouho. Myslím, že nastal čas, aby se slušná část naší společnosti začala bránit a to nejen všemi legálními prostředky, ale VŠEMI prostředky!! Zákon státu není vždy to pravé a  nejlepší (např. za protektorátu byl zákon udat Žida, schovaného u sousedů, bylo to snad správné, když to bylo zákonné?). A navíc zákony u nás platí pro každého jinak! Např. pro veřejné činitele často neplatí takřka vůbec.

Sám využíváte informací velmi zkresleně a tendenčně...

Re: Je tu několik:
Autor: Roman Šula Datum: 11.12.2007 18:44

Tou slušně chovající nadějnou stranoz myslíte zelené? Rakouskou agentku Kuchtovou, politického cestovatele a vyděrače Bursíka, tuneláře Pávka, hysterickou Kateřinu Jacques a ochránkyni cikánů Džamilu Stehlíkovou?

Je tu několik:
Autor: Joska Datum: 11.12.2007 8:33

souhlasných postojů s názorem autora, že Zelení se dostali do parlamentu díky ČT. Zdá se mi to být velká spekulace.... ale na druhou stranu: Má-li být ČT na na naší straně ( tedy koncesionářů) a občanů tohoto státu, neměla by při té bídě stávající politické nabídky, při té provázanosti stále stejných figur na scéně, při stále se vynořujcí a tušené gigantické korupci ve všech sférách... Neměla by být na naší straně a nepomoci nám občanům dostat do veřejného a politického života nějakou naději  v podobě nové slušně se chovající strany? Vzpomeňte, jak tehdy nadějnou stranu DEU s paní Hromádkovou zadupali všichni do země. Nejen politické strany ale i média. Přitom tak bychom ji my občané ( a stát) tehdy potřebovali Proto také byla protivná těm " zavedeným" politickým stranám. Chápete? Nepotřebuju za každou cenu vyváženost, jestliže ta by měla sloužit k zakonzervování ze všech stran vystupujícího svinstva...

Re: Ještě pár takových Šulů:
Autor: Roman Šula Datum: 11.12.2007 0:43

Vážený pane, média musí zůstat svobgodná, stejně jako třeba soudy. Ale svobodný je i každý z nás a ani novinář nemá právu komukoliv svobodu omezovat. Lze se médiím vyjádřit k čemukoliv, ale musí se i ta média chovat slušně. Když si domluví schůzku na termín a oznámí účel své návštěvy, není důvod jim rozhovor neposkytnout. Ale někoho přepadat, stát někde před východem od policie či soudu a štěkat jeden přes druhého na sprostého podezřelého, to je hyenismus, nikoliv informování veřejnosti.

Ještě pár takových Šulů:
Autor: Joska Datum: 10.12.2007 23:33

a možná budeme bez svobodných médií. To si pak politici a zastupitelé všeho druhu budou chrochtat.

Re: Media a svět... v Třebíči :o):
Autor: Roman Šula Datum: 10.12.2007 23:23

Ano, přesně tak je, když "novináře opravdu naštvete". Ovšem pak je to povolání nade vše jiná neetické. Já osobně si neumím představit, že bych k někomu někam vpadl a začal se ho vyptávat. A ani k dobrým známým nebo příbuzným nevpadnu neohlášen, protože každý má svůj program. Dovedu si velmi živě představit situaci, kdyby mi vpadl do kanceláře neohlášený tým se zapnutou kamerou a mikrofonem a já je slušně vykázal s tím, že nechť si se mnou dohodnou schůzku a dají seznam otázek, abych si mohl najít, oživit, ověřit, zjistit dané informace, tak to dopadne tak, že bude odvysílána reportáž o tom, jak jsem se k hodným novinářům, kteří chtějí informovat veřejnost, zachoval arogantně. Přitom jsou to právě oni, kdo se chová ještě arogantněji, než politici. A obrana neexistuje.

Media a svět... v Třebíči :o):
Autor: RBi Datum: 10.12.2007 22:56

Pane Šulo, zdravím Vás jako krajana :o) Pokud budeme rozebírat situaci z hlediska mediálního pojetí radnice jde opravdu o excelentní případ jak se nechat nachytat a sežrat od médií. Nedělejme si iluze, i ČT potřebuje sledovanost a žurnalistické tendence jsou dnes víc než jasné - negativa a message pro bábu Dymákovou. Positivní sdělení do médií nedostanete, i kdyby jste se rozkrájel a když už, tak to stojí opravdu dost peněz. . Na toto téma můžeme opravdu akademicky diskutovat, ale skončíme u obchodního oddělení, které zajišťuje inzertní prostor...a to i na ČT.

Ad Mr. Macháček - dovolím si nesouhlasit s Vaším názorem vyznění reportáže. Bylo to trochu populistické a "sexy", ale podle mě pan Macháček neudělal tolik, co mohl. Dal prostor protistraně a ti to jednoduše neustáli. Reportáž jsem v přepisu několikrát studoval..U "celovečerního" vysílání reportérů ČT však vycenil zuby jak se patří, sestříhali to skvěle, umístili ty nejhorší záběry...zkrátka takto dopadnete, když novináře opravdu naštvete. Pan Macháček se málem vyrovnal mistrovi ve "smažení" obětí panu Veselovskému. Bohužel (nebo bohudík) z těchto reportáží vznikají nejzajímavější kauzy :o) I toto je právo novinářů a když se podáváme za hranice našeho státečku zjistíme, že tady jsou to vlastně jen hodní kluci.

Zásadní problém z hlediska komunikace je mediální zastoupení radnice. Pan mluvčí Přibík neměl dopustit, aby se povedlo natočit takový materiál. Pokud pracuje pro takové "šéfy", měl štáb odbavit sám, nebo zajistit rozhovor a dostatek materiálu. V nejhorším případě měl ty své nadřízené zamknout na WC a nepřipustit kontakt se štábem. Z hlediska krizovky je toto prostě diletantství. Osobně panu Přibíkovi mnoho úspěchů na dalším působišti, ale mediálně to nezvládl. A to stačilo si dát školeníčko za prá stovek, nebo povolat zdatnou komunikační ag. (pokud ovšem v CZ taková vůbec existuje :o)

Kauza "radnice Třebíč" je výborný studijní materiál , kteří se oblasti médií a jejich vlivu věnují.

Binty

Re: Dneska v té Třebíči byla demonstrace proti radnici.:
Autor: Roman Šula Datum: 10.12.2007 21:36

Přečtěte si celou diskusi, pak zjistíte, že je fůra dalších věcí, o kterých neinformuje ČT objektivně. Např. radar pro a proti a podobně. A zrovna tak se to týká i různých podezření ze spáchání nějakého trestného činu, kdy je médii, ale to prakticky všemi, dotyčný odsouzen dřív, než mu vůbec někdo sdělí obvinění, natož než ho někdo odsoudí. Porušování presumpce neviny ze strany novinářů je útok na základní lidská práva zakotvená v listině ratifikované Českou republikou.

Dneska v té Třebíči byla demonstrace proti radnici.:
Autor: zíralek Datum: 10.12.2007 21:00

Žádných pár nespokojenců, ta radnice tam opravdu musí být síla. Že je v ČT Paroubek třikrát častěji než premiér, není chyba ČT ale pana premiéra. On se kloudně neumí vyjádřit a novinářů se bojí jak Fredy Kruger bdění, není to určitě protěžování Paroubka. Holt je jeden schopný, druhý neschopný. Ono gestama se vyjadřovat v televizi lze tak jednou do roka. Jestli si myslíte že máte pravdu od které jste ovšem galakticky vzdálen, obraťte se na radu Čt. Jako koncensionář máte na to nárok.  Tady akorát nastavujete svůj úhled pohledu, který je zcela mylný.:-/

Re: Re: Re: Re: PAN ŠULA LŽE:
Autor: dedula Datum: 10.12.2007 19:58

Honzo musím se k Vašemu názoru připojit. Otázkou také je proč třeba p. Macháček nepíše o tom, že p. Ryneš je bývalý ODS, který byl vyloučen z ODS (zejména kvůli morálnímu kreditu atd., "staří členové ODS určitě ví víc" a nyní se svoje mindráky léčí přes "svoje nezaplacené" noviny. Také telvizní šot, kde p. Ryneš využívá hodnověrné svědectví -cha cha, pana Jiřího D, který je v třebíčském podsvětí znám pod přezdívkou "hrobař" patří mezi tzv. KZO-kriminálně závadové osoby a i třebíčská galerka ví, že je to "bezpáteřák" a p. Ryneš jeho a další osoby jako je p. Truhlář J. který má obdobnou minulost co p. J.D. Když se p. Ryneš obhajuje demokracií co tomu říkal jeho soused, kterého soukromá kamera nasnímala jak se vrací večer domů a banda z ČT ho hned použije jako svědka. Nikde jsem neviděl v daném prostoru, který snímá a nahrává kamera p. Ryneše veřejný prostor, písemné upozornění, že prostor je monitorován, co takhle zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, to panu Macháčkovi nevadí, že je zde samotným mravokárcem zákon porušován?!

Takže Honzo a pane Šulo souhlasím s Vámi.

Re: Re: Re: Konfidenti, hysterky a mesiáši.:
Autor: občasný čtenář Datum: 9.12.2007 8:59

Bohužel si myslím, že se v odpovědi nejedná o zlobu, ale realitu. Ze zákona se tomu vyhnout opravdu jde jenom tak, že zapečetíte (případně vyhodíte) televizor z bytu nebo domu. No a nebo se musíte přestěhovat a to do jiného státu, neberete-li tu předchozí (dle mého názoru i vtipnou) odpověď.

Re: Re: Referendum a následná privatizace.:
Autor: studený čumák Datum: 8.12.2007 21:14

kdyby nova odkoupila čt, na programové skladbě a úrovni pořadů to ani nepoznáte, ale přestanete si za ty hrůzy platit

Re: Re: S tím střihem to je nesmírně znepokojivé!:
Autor: studený čumák Datum: 8.12.2007 20:51

na radu si radši nestěžujte, aby se fibingerová nenaštvala a nedala vám jednu koulařskou po čuni:-)

Re: Re: Re: PAN ŠULA LŽE:
Autor: Honza Datum: 8.12.2007 19:50

Kdepak, kde nic, tu nic. PANE MACHÁČKU, JSTE OBYČEJNÝ ZBABĚLEC. JESTLI JSTE CHLAP, TAK ODPOVĚZTE. NEBO Z TOHO MÁTE NA KALHOTECH VELKÝ HNĚDÝ FLEK???

Re: Romane Šulo,:
Autor: Haf Datum: 7.12.2007 20:20

Tvoje mysl Berte, to je argument !

Vážený pane Šulo:
Autor: Táta Datum: 7.12.2007 18:26

Nenchte se vyprovokovat,protože tady to není psí podrbání ale sprostá drbárna.Každý máme nějaký názor a nejsme jen Neviditelní psi.ČT není zrovna vnejlepší formě,ale to neznamená že nebude ukazovat na agresivitu,hulvátskost,některých regionálních politiků.Děkuji za článek.

Re: Re: PAN ŠULA LŽE:
Autor: Jáchym Vacek Datum: 7.12.2007 16:25

Ještě jednou:

zkrátka jako zaměstnanec veřejnoprávní televize odpovězte na tyto následující otázky:

1.) proč jste neuvedl celou pravdu ohledně probíhajícího soudního přelíčení Ryneš versus developeři na Vídeňském rybníku? Proč jste neuvedl, že pan Ryneš je vlastně jednou ze stran sporu o pozemky? Proč jste neuvedl, proč pan Ryneš k soudu vůbec nepřišel?

2.) proč jste v reportáži neuvedl i názory jiných občanů na Fóru, zejména stran privatizace Horáckých novin a jejich nesouhlas s touto mediální kampaní, kterou pro pana Ryneše děláte?

3.) jak dalece jste pokročil v přípravě reportáže ohledně podvodu při privatizaci Horáckých novin a kdy konkrétně ji uvedete na obrazovkách ČT?

Re: PAN ŠULA LŽE:
Autor: Jáchym Vacek Datum: 7.12.2007 16:16

Pane Macháčku,

vy jste nedůvěryhodná osoba, která neustále překrucuje fakta a chytá se za kdejaké slovíčko. Autor článku napíše "byli tam dva chlapi s mikrofonem" - vy ho obviníte ze LŽI jenom z toho důvodu, že jste tam byli ve skutečnosti tři a mikrofon držela žena. Prosím vás, nebuďte tak úzkoprsý!! Důležitá je podstata věci a tou je, že jste se chovali vlezle, arogantně a drze - tak by se nikdo jiný nedovolil vůči zastupitelům chovat, jen vy novináři snad máte nějaké extra způsoby. Na diskusi Jihlavských listů jste byl usvědčen z nefér jednání, ať už v Třebíči nebo na obrazovce ČT, tak jste zbaběle z této diskuse vyplul a po vás popél... Ve vaší reportáži jsem neslyšel ani slůvko o tom, že by pan Ryneš vedl soudní spor o pozemky, protože je chtěl údajně KOUPIT! Dále jste v záběrech z Fóra VYSTŘIHL názory těch občanů, které se vám jaksi nehodily do krámu - pardon, do vašich ZMANIPULOVANÝCH reportáží, o nichž už jednoznačně tvrdím, že je děláte na objednávku pro neúspěšného uchazeče o pozemky. Schválně, jestli se svým slavným štábem na soudní přelíčení přijedete. Tipuji, že ani náhodou!

Nejde jen o ČT:
Autor: Pamětník Datum: 7.12.2007 12:13

Nejde jen o ČT, jde o novináře obecně. Novináři kritizují jen toho, o kterém si myslí, že jsou ve srovnání s ním dostatečně silní. Zkrátka, že na něho mají.

Dovedete si představit tu komedii, kdyby se vrhli na Václava Klause se stejnou vehemencí, s jakou propírali a propírají Jiřího Čunka?

Re: Re: Re: a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu:
Autor: Roman Šula Datum: 7.12.2007 12:10

Mastný už rok pod sebou městskou policii nemá.

Re: PAN ŠULA LŽE:
Autor: Roman Šula Datum: 7.12.2007 11:57

Zajímavé, že se tím Přibík chlubil. Tak potom lže pan Přibík, pokud nelžete Vy.