22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Může Česká televize cokoliv?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 324, poslední: 6.9.2008 21:45, přehled diskusí

Tendenčnost x Názor:
Autor: Petr L. Datum: 11.12.2007 19:48

Že byla reportáž ČT tendenční je evidentní, ale je více než zřejmé, že v ní bylo mnoho pravdivého. Vytýkáte reportáži nedostatečnou objektivnost, ale Váš článek k ní inklinuje mnohem více. Jde o to využívat fakta tak, aby vytvořila určitý dojem. Reportáž mohla být objektivnější, však pokud je snad 1% z ní pravda, pak vedení Třebíče jsou nebetyčná hovada.

Mimo jiné, strýc byl jednou v třebíčském zastupitelstvu také a když viděl, jak politika města vypadá, byl zcela zděšen, vzdal to a další období již nekandidoval.

Je zřejmé, že každý má svůj názor a podle toho každá reportáž či článek vypadá a nevyhnulo se to pochopitelně ani reportáži pana Macháčka a už vůbec ne Vašemu článku! To, že novináři hledají kauzy a jsou to jen lidé a rozzuří je úder do kamery je pochopitelné. Pro mě je mnohem podstatnější řada i nesestříhaných věcí, které jsem viděl. On obvykle politik, který nemá co skrývat před novináři neprchá a nevolá na ně policii, neboť politik mnovináře potřebuje!! Mimochodem, kdyby to sprosté prase, co udeřilo do kamery udělalo toto mě, tak bych mu okamžitě roybil tlamu policajti - nepolicajti, protože to, co si dnes dovolují politici je opravdu přespříliš a chyby, kterých se dopustil Macháček jsou opravdu malicherné. Bohužel níykost povahy politiků odráží (a nejen v demokracii!!) nízkost povahy celé společnosti, proto jsou naší reprezentací takováto třebíčská hovada, nebo ve vyšší politice banda nejrůznějších podlých Paroubků, Bublanů, Topolánků, Langerů, Filipů, Bursíků, a tak bych mohl pokračovat s výčtem hodně dlouho. Myslím, že nastal čas, aby se slušná část naší společnosti začala bránit a to nejen všemi legálními prostředky, ale VŠEMI prostředky!! Zákon státu není vždy to pravé a  nejlepší (např. za protektorátu byl zákon udat Žida, schovaného u sousedů, bylo to snad správné, když to bylo zákonné?). A navíc zákony u nás platí pro každého jinak! Např. pro veřejné činitele často neplatí takřka vůbec.

Sám využíváte informací velmi zkresleně a tendenčně...

Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Roman Šula Datum: 12.12.2007 10:36

Článek nebyl o chování politiků v Třebíči, ale chování námi placených novinářů, kteří mají dnes takřka větší moc, než politikové, ale mají přitom nulovou zodpovědnost.

Re: Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Petr L. Datum: 17.12.2007 0:04

Na tom je možná mnoho pravdy, však v tomto případě reportéry chápu a zastal bych se jich. Z mého pohledu, pokud bych jako novinář zjistil, že daný politik je naprosté hovado, které mi bez hnutí brvou lže sprostě do očí, snažil bych se před lidmi o jeho diskreditaci jakýmikoli prostředky, byť zkreslováním, protože není důvod chovat se čestně k nečestnému (byla by to spíš najivita a hloupost) a odstranění tohoto člověka z politiky bych považoval za službu lidu a svoji morální povinnost. A účel světí prostředky - důležitý je výsledek!

Re: Re: Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Roman Šula Datum: 17.12.2007 12:13

Účel světí prostředky? To je velmi podivný argument. Jesltiže chci někoho usvědčit, že se Vašemi slovy chová jako hovado, tak se musím jako hovado chovat také? A ještě mu úmyslně bez zardění vložit v sestřihu do úst lež, kterou dotyčný neřekl? To je pokrytectví hodné pánů Al Gorea a Bursíka.

Re: Re: Tendenčnost x Názor:
Autor: Joska Datum: 17.12.2007 1:00

To jsou tak přiblblé kecy, že je mi trapné na to reagovat - " námi placených novinářů s nulovou odpovědností". Námi placení jsou hlavně politici, kteří si dovolí ještě nás okrádat! A novináře nechte být, námi placení jsou jen ti z ČT, kteří jsou tak už dost ustrašení, když jsou zase pod vlivem politiků, zase placených jen námi. Tak už toho nechte! Nebo jste tak hloupej, a nemyslíte ani na sebe?

Je tu několik:
Autor: Joska Datum: 11.12.2007 8:33

souhlasných postojů s názorem autora, že Zelení se dostali do parlamentu díky ČT. Zdá se mi to být velká spekulace.... ale na druhou stranu: Má-li být ČT na na naší straně ( tedy koncesionářů) a občanů tohoto státu, neměla by při té bídě stávající politické nabídky, při té provázanosti stále stejných figur na scéně, při stále se vynořujcí a tušené gigantické korupci ve všech sférách... Neměla by být na naší straně a nepomoci nám občanům dostat do veřejného a politického života nějakou naději  v podobě nové slušně se chovající strany? Vzpomeňte, jak tehdy nadějnou stranu DEU s paní Hromádkovou zadupali všichni do země. Nejen politické strany ale i média. Přitom tak bychom ji my občané ( a stát) tehdy potřebovali Proto také byla protivná těm " zavedeným" politickým stranám. Chápete? Nepotřebuju za každou cenu vyváženost, jestliže ta by měla sloužit k zakonzervování ze všech stran vystupujícího svinstva...

Re: Je tu několik:
Autor: Roman Šula Datum: 11.12.2007 18:44

Tou slušně chovající nadějnou stranoz myslíte zelené? Rakouskou agentku Kuchtovou, politického cestovatele a vyděrače Bursíka, tuneláře Pávka, hysterickou Kateřinu Jacques a ochránkyni cikánů Džamilu Stehlíkovou?

Re: Re: Je tu několik:
Autor: Joska Datum: 11.12.2007 19:56

No tak pane Šula, nemyslím zrovna nutně Zelené, i když ti se mi zdají především dílem zrovna pana Bursíka jako nejslušnější strana. Jde jen o to, jestli je Bursík ukočíruje.. Proč ho častujete cestovatelem a vyděračem mi je záhadou. Pan Bursík je rozhodně přínos pro naši shnilou politickou kulturu. ( Pro Vás - nejsem voličem Zelených). Jde mi o to, aby se pokud možno náš politický establishment co nejdříve provětral a zkultivoval.

Re: Re: Re: Je tu několik:
Autor: Roman Šula Datum: 12.12.2007 10:34

Vážený pane, pokud se z hlavy nepletu, tak Bursík už je členem třetí politické strany a je ve vysoké politice déle, než většina občanů tuší. Je sice poněkud pragmatičtější než samotné tvrdé ekoteroristické jádro zelených, ale jeho postoje např. k jaderné energetice poškozují zájmy naší země. Jeho útoky na ůřad pro jadernou bezpečnost přesně kopírují postupy zelených a protlačování plynových elektráren, které z hlediska emisí CO2 oproti uhelným nic neřeší svědčí o napojení evropských zelených (nebo aspoň těch německých, rakouských a českých) na RWE, případně přímo na ruský Gazprom. Kdo to chce vidět vidí, kdo nechce nevidí.

Re: Re: Je tu několik:
Autor: myc-hal Datum: 14.12.2007 15:35

Teď už to pane Šulo chápu.

Ještě pár takových Šulů:
Autor: Joska Datum: 10.12.2007 23:33

a možná budeme bez svobodných médií. To si pak politici a zastupitelé všeho druhu budou chrochtat.

Re: Ještě pár takových Šulů:
Autor: Roman Šula Datum: 11.12.2007 0:43

Vážený pane, média musí zůstat svobgodná, stejně jako třeba soudy. Ale svobodný je i každý z nás a ani novinář nemá právu komukoliv svobodu omezovat. Lze se médiím vyjádřit k čemukoliv, ale musí se i ta média chovat slušně. Když si domluví schůzku na termín a oznámí účel své návštěvy, není důvod jim rozhovor neposkytnout. Ale někoho přepadat, stát někde před východem od policie či soudu a štěkat jeden přes druhého na sprostého podezřelého, to je hyenismus, nikoliv informování veřejnosti.

Media a svět... v Třebíči :o):
Autor: RBi Datum: 10.12.2007 22:56

Pane Šulo, zdravím Vás jako krajana :o) Pokud budeme rozebírat situaci z hlediska mediálního pojetí radnice jde opravdu o excelentní případ jak se nechat nachytat a sežrat od médií. Nedělejme si iluze, i ČT potřebuje sledovanost a žurnalistické tendence jsou dnes víc než jasné - negativa a message pro bábu Dymákovou. Positivní sdělení do médií nedostanete, i kdyby jste se rozkrájel a když už, tak to stojí opravdu dost peněz. . Na toto téma můžeme opravdu akademicky diskutovat, ale skončíme u obchodního oddělení, které zajišťuje inzertní prostor...a to i na ČT.

Ad Mr. Macháček - dovolím si nesouhlasit s Vaším názorem vyznění reportáže. Bylo to trochu populistické a "sexy", ale podle mě pan Macháček neudělal tolik, co mohl. Dal prostor protistraně a ti to jednoduše neustáli. Reportáž jsem v přepisu několikrát studoval..U "celovečerního" vysílání reportérů ČT však vycenil zuby jak se patří, sestříhali to skvěle, umístili ty nejhorší záběry...zkrátka takto dopadnete, když novináře opravdu naštvete. Pan Macháček se málem vyrovnal mistrovi ve "smažení" obětí panu Veselovskému. Bohužel (nebo bohudík) z těchto reportáží vznikají nejzajímavější kauzy :o) I toto je právo novinářů a když se podáváme za hranice našeho státečku zjistíme, že tady jsou to vlastně jen hodní kluci.

Zásadní problém z hlediska komunikace je mediální zastoupení radnice. Pan mluvčí Přibík neměl dopustit, aby se povedlo natočit takový materiál. Pokud pracuje pro takové "šéfy", měl štáb odbavit sám, nebo zajistit rozhovor a dostatek materiálu. V nejhorším případě měl ty své nadřízené zamknout na WC a nepřipustit kontakt se štábem. Z hlediska krizovky je toto prostě diletantství. Osobně panu Přibíkovi mnoho úspěchů na dalším působišti, ale mediálně to nezvládl. A to stačilo si dát školeníčko za prá stovek, nebo povolat zdatnou komunikační ag. (pokud ovšem v CZ taková vůbec existuje :o)

Kauza "radnice Třebíč" je výborný studijní materiál , kteří se oblasti médií a jejich vlivu věnují.

Binty

Re: Media a svět... v Třebíči :o):
Autor: Roman Šula Datum: 10.12.2007 23:23

Ano, přesně tak je, když "novináře opravdu naštvete". Ovšem pak je to povolání nade vše jiná neetické. Já osobně si neumím představit, že bych k někomu někam vpadl a začal se ho vyptávat. A ani k dobrým známým nebo příbuzným nevpadnu neohlášen, protože každý má svůj program. Dovedu si velmi živě představit situaci, kdyby mi vpadl do kanceláře neohlášený tým se zapnutou kamerou a mikrofonem a já je slušně vykázal s tím, že nechť si se mnou dohodnou schůzku a dají seznam otázek, abych si mohl najít, oživit, ověřit, zjistit dané informace, tak to dopadne tak, že bude odvysílána reportáž o tom, jak jsem se k hodným novinářům, kteří chtějí informovat veřejnost, zachoval arogantně. Přitom jsou to právě oni, kdo se chová ještě arogantněji, než politici. A obrana neexistuje.

Dneska v té Třebíči byla demonstrace proti radnici.:
Autor: zíralek Datum: 10.12.2007 21:00

Žádných pár nespokojenců, ta radnice tam opravdu musí být síla. Že je v ČT Paroubek třikrát častěji než premiér, není chyba ČT ale pana premiéra. On se kloudně neumí vyjádřit a novinářů se bojí jak Fredy Kruger bdění, není to určitě protěžování Paroubka. Holt je jeden schopný, druhý neschopný. Ono gestama se vyjadřovat v televizi lze tak jednou do roka. Jestli si myslíte že máte pravdu od které jste ovšem galakticky vzdálen, obraťte se na radu Čt. Jako koncensionář máte na to nárok.  Tady akorát nastavujete svůj úhled pohledu, který je zcela mylný.:-/

Re: Dneska v té Třebíči byla demonstrace proti radnici.:
Autor: Roman Šula Datum: 10.12.2007 21:36

Přečtěte si celou diskusi, pak zjistíte, že je fůra dalších věcí, o kterých neinformuje ČT objektivně. Např. radar pro a proti a podobně. A zrovna tak se to týká i různých podezření ze spáchání nějakého trestného činu, kdy je médii, ale to prakticky všemi, dotyčný odsouzen dřív, než mu vůbec někdo sdělí obvinění, natož než ho někdo odsoudí. Porušování presumpce neviny ze strany novinářů je útok na základní lidská práva zakotvená v listině ratifikované Českou republikou.

Vážený pane Šulo:
Autor: Táta Datum: 7.12.2007 18:26

Nenchte se vyprovokovat,protože tady to není psí podrbání ale sprostá drbárna.Každý máme nějaký názor a nejsme jen Neviditelní psi.ČT není zrovna vnejlepší formě,ale to neznamená že nebude ukazovat na agresivitu,hulvátskost,některých regionálních politiků.Děkuji za článek.

Nejde jen o ČT:
Autor: Pamětník Datum: 7.12.2007 12:13

Nejde jen o ČT, jde o novináře obecně. Novináři kritizují jen toho, o kterém si myslí, že jsou ve srovnání s ním dostatečně silní. Zkrátka, že na něho mají.

Dovedete si představit tu komedii, kdyby se vrhli na Václava Klause se stejnou vehemencí, s jakou propírali a propírají Jiřího Čunka?

Vyborny clanek:
Autor: mik Datum: 6.12.2007 22:52

Podobnou zkusenost muze clovek videt i v kauze radaru: kdyz v Brne na Svobodaku se kona proradarova demonstrace na kterou prijde nekolik stovek lidi, jsou tam takove osobnosti jako pani Masinova, panove, Paumer, Hucin tak CT ani nepipne, kdyz ale nejaka dedina vedena starostou, ktery nema sajnu o radiotechnice, udela uplne neplatne "referendum" o tom co ma byt postaveno mimo jeji rajon, hned je z toho kauza na mnoho mesicu a vysledkem je zbytecna investice do dedin, ktere vzhledem ke kvalite svych starostu stejne nikdy poradne fungovat nebudou.

Re: Vyborny clanek:
Autor: nee Datum: 6.12.2007 23:48

Souhlas, to samé v případech demontrací proti vládě, reformám (kde se sešlo max. 3000 lidí a početnou část tvořila skupina prašivých anarchistů, mladých, starých komunistů, odborových bossů, sociálních demo"G"ratů). A je toho mnohem víc. Všimněte si jaký prostor a v jakou hodinu dostávají populističtí štváči (hlavní tel. noviny) z levého bloku a kdy se seriózně diskutuje s odborníky a dostávají slovo také vládní činitelé......Zajímavý byl také nedávný dokument o ultralevici a ultrapravici, kdy ČT, resp. autor postavil proti sobě do kontrastu levicové extrémisty (Anarchisty, Mladé komunisty) a klub umírněných demokratů?(nebo jak se jmenují..omlouvám se, nevím přesně). Neonacisté (pravicoví extrémisté) tam byli jaksi naokraj. To mi přišlo dosti nefér. >-(Y)

Romane Šulo,:
Autor: Bert Datum: 6.12.2007 22:49

teď už si to nemyslím, nýbrž vím, že jste absolutní blb.

Re: Romane Šulo,:
Autor: mik Datum: 6.12.2007 22:54

Proc? Ze neskace jak soudruh Janecek piska?

Re: Re: Romane Šulo,:
Autor: Bert Datum: 6.12.2007 22:57

Co s tím má společnýho Janeček?

Re: Romane Šulo,:
Autor: Haf Datum: 7.12.2007 20:20

Tvoje mysl Berte, to je argument !

Problém je v Třebíči někde jinde:
Autor: Pavel Doležal Datum: 6.12.2007 22:42

Čau Romane,

s názory na ČT nemohu nic jiného než souhlasit. I když s těmi zelenými je to asi velká spekulace.

Hlavní třebíčský problém je však v rozhodnutích radnice. Prodeje městských pozemků přes spřízněné firmy. A nejedná se jen o dnes už slavný Interspar a Lidl. Prakticky všechny pozemky v Třebíči dnes už prodávají 3. strany, které dobře nakoupily. Proč je neprodává přímo město, jsem dodnes nepochopil. Vždyť to je evidentní a do nebe volající tunel. Centrální vytápění v Třebíči. No to je další nehoráznost. Výborný business pro nadstandardně protěžovanou firmu.

Oba problémy vznikly ještě před nástupem dnešního starosty. Ale za dob pana Maška a pana Mastného. Takže „chudák“ Uher je tam jen jako ambiciózní naivní figurka pod kterou mohli být všichni schovaní.

O objektivnosti ČT silně pochybuji. Důkazem mi mohou být rozhovory s panem Rynešem. Místním “objektivním” novinářem. Přesto si myslím, že ČT zde píchla do vosího hnízda a chování radních jistě nebylo dáno nějakou nálepkou na kameře, ale nepříjemnými otázkami na výše uvedená témata. Snad nám to všem v Třebíči otevře oči.

Přijďte na soud!:
Autor: Víťa Datum: 6.12.2007 21:50

Ve středu 19. prosince odpoledne bude v budově třebíčského soudu líčení

ve věci František Ryneš versus Lidl a spol. Ryneš společnost Lidl a dvě

další žaluje, že chtěl ty pozemky na Vídeňském rybníku koupit a bylo mu

to právě těmito společnostmi znemožněno. Doufám, že na soud přijede i Česká televize,

aby viděla, že napomáhá osobě, která je zaujatá.

Re: Přijďte na soud!:
Autor: Havrann Hermann Datum: 18.12.2007 22:06

Já to spíš vnímám jako snahu do toho obchodu podivného obchodu radnice zavrtat.

Ač pana Ryneše rozhodně nemusím, myslím, že v kauze velice pochybného pozemků sice možná nechtíc,  hraje z mého pohledu pozitivní roli.

Česká televize má povinnost být bílá:
Autor: kirast Datum: 6.12.2007 21:41

Nevím, která politická strana je nebo v budoucnosti bude bílá. Česká televize tudíž musí být bezbarvá, lépe řečeno nestranná či nestranická, ale jinak souhlas. Ač Netřebíčan, mívám podobné pocity při sledování "veřejnoprávní" televize.

Čt může za zvolení Zelených? Netrpíte paranoidní schizofrenií?:
Autor: Rosa Datum: 6.12.2007 21:15

A ještě k té nehorázné demagogii, že zelení se dostali do parlamentu kvůli Čt. Tohle může vypustit z huby jen nějaký exaktně vzdělaný paranoidní imbecil. Chtělo by to trochu vyváženou analýzu předvolebního vysílání, než vypíchnout nějakých pět minut. Výtečné na této spekulaci je skutečnost, že se nedá vyvrátit ani potvrdit. Je to typická spiklenecká demagogie. Pane Šulo, vy jste šulda. A díky za propagaci vaší přiblblé webovky. Doufám, že na tom pořádně vyděláte. Pozdravujte kamaráda Neffa.

Re: Čt může za zvolení Zelených? Netrpíte paranoidní schizofrenií?:
Autor: Haf Datum: 6.12.2007 21:56

1) Róza - voni by mohli psát  ve slově t i pický i tvrdý y

2) ve všech hodinovejch pořadech mediálního žoldáka Moravce byli nasazený zelený, naprosto bez vohledu na předchozí volby, jak říká zákon vo ČT. Protest několika stran dala rada ČT k ledu, návrh soudu na vydání  předběžnýho vopatření si soudy přehazovaly jak horkej brambor.

3) žaloba na neplatnost voleb je stále neřešena, dnes už u ústavního soudu, kterej její řešení protahuje, asi se čeká buď na další volby, nebo až Rychetskej umře.

Takže Róza, štěkáš vedle, jak ta jedle. Pan Šula to napsal seriózně a ještě moc mírně, vo procpání zelenejch do PČR s pomocí medií a zejména ČT 1 není pochyb !!!  Vono Róza vědí  Guvno ! Nebo nechtěj vědět a pak je to jiná....