27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


DOPRAVA: Kvalita státu celkem jednodušeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 26.10. 2007 21:13, přehled diskusí

Jednoduše to půjde,:
Autor: zíralek Datum: 26.10.2007 21:13

až na jakémkoli postu se bude důsledně dodržovat osobní zodpovědnost.  Tyhle kamarádšofty by ti co zastupují investora, tedy stát, třeba v tom Německu tvrdě odskákali. Řediteství silnic je zbytek socialistického molochu, na zdůvodňování proč to nejde lépe a levněji. Na té dálnici u Rozvadova jsem taky dělal. U Přimdy. Jezdil na válci od lesa k lesu. Občas přijeli měřit kvalitu,právě z těch zmińovaných silnic.  Na jednom metru, jsem musel jezdit sem a tam třeba dvacekrát. Pak teprv vzali vzorek pevnosti. Někdy se jim to nezdálo a musel jsem znovu. Pak spokojeně sepsali protokol o vzorku. Jednou dokonce když už jsem tam z toho jednoho metru zblb, jak dlouho jsem ho přejížděl a jim se to pořád nezdálo. Zavolali na jiný válec a ten taky do blba. Ono je pro ně lepší takhle, než se handrkovat s přítelíčky kteří jim cpou horem dolem. To jde fakt blbě. Chtělo by to větší práva, třeba obchodní inspekci.  Ta zjistit že vzorky neodpovídají skutečnosti, tak ti co tam jsou podepsaný by to šeredně odskákali. Jenže to se nestane, u nás ruka ruku myje.:-/

naše dálnice:
Autor: jára Datum: 26.10.2007 20:55

navrhuji aby se svazák Langer opět vrátil k bilbordům,ted už ale je po volbách,tak s jinou tematikou,nejlépe nějaká budovatelská hesla.,protože tato vláda po převzetí moci prokazuje nejen svoji neschopnost,ale také mnozí ministři prokazují svoji průpravu jako bývalí svazáčtí funkcionáři8-o

naše dálnice:
Autor: jára Datum: 26.10.2007 20:44

Re: Re: "Stát" představovaný:
Autor: jára Datum: 26.10.2007 20:43

:-(Langerovy bilborde možná pomohly ODS před volbami,ale ted už nestačí jen kritizovat ale věci konkretřně řešit  a to je pro tuto slabou vládu příliš  náročný úkol.

Vono je to těžký, Ladislave N., voni vás už asi na magistrátu musej dobře znát...:
Autor: Psí vrah Čumil Datum: 26.10.2007 19:35

;-D

Re: USA:
Autor: Kotas Datum: 26.10.2007 17:11

Autor se zminuje o "severni Americe", cimz je mineno nekolik severnich statu USA a cela Kanada (rozhodne ne jizni staty Ameriky!). A v tom s nim naprosto souhlasim dle vlastni mnohalete zkusenosti. Jinak celkove shrnuto, jsme tak 20 let pozadu oproti civilizovanym krajinam. Bohuzel zapricineny clkovou lhostejnosti nas vsech. Bohuzel.

Belgické dálnice:
Autor: Poloněmec Datum: 26.10.2007 16:50

Chtěl bych mít zde údajně chaotické značení belgických dálnic, ale s jejich hustotou, počtem pruhů (u Antverp je jich až moc) a s nočním osvětlením.

Re: "Stát" představovaný:
Autor: Jura Jurax Datum: 26.10.2007 16:03

No, napřed se vymyslí hříchy, pak sankce za ně (pozor, až potud v případě silniční dopravy docela v pořádku) no a pak je třeba vymyslet ještě prodej odpustků. Za pár tisíc si někde posedím a tři bodíky dole ... a stát můj macešský si zamne ruce, že kromě pokuty za prohřešek ze mne další peniz vyrazil ... ;-€

A silnice, najmě dálnice D1 - to se nedá komentovat, až by jeden hojnými vulgaritami nepopudil místního cenzora ... ;-€(Y)

Re: Re: Nemecke dalnice jsou super:
Autor: Jura Jurax Datum: 26.10.2007 14:39

Hm - a na co budou ty železnice jezdit? Na elektriku z větrníků nebo na uhlí, jehož taky moc není?

USA:
Autor: P.P. Datum: 26.10.2007 13:46

V Americe jste asi moc dlouho nepobyl nebo si to moc idealizujete.

Kvalita dálnic v Evropě:
Autor: Jens Datum: 26.10.2007 12:45

Zajímavá diskuze a nedá mi to dodat můj vlastní "top ten": 1. CH   2.GB     3.F    4.D    5. I     6.DK  7.NL     8.A     9. HR - Zagreb-Split (až na tu nulovou vybavenost ) 10. ..... 

Celá Západní Evropa je někde bohužel jinde než my. Jezdí  se tam jak na polštáři - na dálnicích i ve městech. Od Rozvadova ten pocit lze mít tak po Plzeň, pak už následuje šílená roleta, která vytřepává z auta všechny šroubky. Všichni to známe. Snad až na pár nových úseků na Moravě ( u Olomouce nebo od Vyškova ke Kroměříži).

Ale neklesejme na mysli. Největší šok jsme zažili loni cestou z dovolené. V Německu přes Cottbus k polské hranice dokonalé. Pak dalších 100 km k Wroclawi "dálniční" středověk na úrovni našich zemědělských panelovek.  České silnice pak byly úlevou a vzorem dokonalosti.

A co takhle chorvatske dalnice:
Autor: kik Datum: 26.10.2007 12:40

Vetsina tamnich dalnic vede hornatym terenem se spoustou terennich staveb a presto snad kazdym rokem pribyva nekolik set kilometru dalnic v kvalite, o jake se nam na D1 nebo D11 muze jen zdat. Pravda, nekde je vyrazen jen jeden tunel, takze se behem dovolenych tvori fronty. Nemecke dalnice jsou proti nasim taky o tridu vyse. Rakusane dost let sve dalnice neudrzovali, ale v poslednich letech do jejich udrzby a dalsiho rozvoje dost mohutne investuji a tak ty nejhorsi useky jsou vetsinou uz minulosti. Jenom u nas se akorat keca, stavi se draze (casto urcite diky ruznym penezum bokem, ktere uz jsou predem dany v rozpoctu) a apod.

Re: Dálnice :
Autor: nup Datum: 26.10.2007 12:22

No přesně to samé jsem si říkal! Kromě toho, dá se použít jednak vlak (a vsadil bych se, že bude rychlejší než auto po dálnici), jednak letadlo. Neměl by ten autor být tak přízemní... :-)

Re: Re: Dalnice:
Autor: JJ Datum: 26.10.2007 12:13

Holandani jsou naslapani na malem uzemi, pokryt uzemi 200x200 km dalnicemi, navic na rovine neni opravdu zas tak velky problem (jiste, je tam par mostu a tunelu pres vodni toky, ale jinak pohodovka). Dale vezmete v uvahu to, ze tam mrzne a je snih jenom par dni do roka, takze udrzbu delaji casto jenom, aby drzeli zamestnanost.

A v zacpe na holandske dalnici jsem uz stal mnohokrat. A obcas jsem i cekal pred zvednutym mostem (na dalnici) na to, az projede lod. Je tedy fakt, ze je clovek skvele informovan o tom, kolik kilometru ma ta kolona pred nim. Ale to je tak vsechno.

vcelku lze souhlasit, ale:
Autor: erre Datum: 26.10.2007 11:37

autor článku se dopustil několika nepřesností. Jednu z nich sice změkčil konstatováním, Přesto výrazně lepší než u nás (v Německu). Dobrá, ale domnívám se,že srovnat dálnice u nás a Německu prostě nejde. Je to tak propastný rozdíl, že jakékoliv srovnání kulhá. Rakousko to nezvládlo dodnes. Je v tom ale též kus pravdy Německo mělo k Rozvadovu velké zpoždění. Naproti tomu Rakušané z toho mají zmatek. Dodnes se neví kam mají přivést dálnici. K Břeclavi nebo k Mikulovu. V tom Češi nemají jasno. O dálnici směrem k Horním Rakousím se u nás jenom nekonečně kecá. Takže proč by se snažili. Mají dost času. Přesto letos začala stavba  z Vídně na Moravu. Jak řečeno víše asi se brzo stavba zastaví někde za Gaweinsthalem, asi 50 km z Vídně kde se budou muse rozhodnout jak dál. Podle rychlosti stavby to asi bude někdy v koncem roku 2009. My ale budeme pořád ve stádiu diskuze. A ministři dopravy to je galerie komiků sama o sobě. Vždy ten následující v neschopnosti překonal svého předchůdce. Řebíček to bude mít velice obtížné. Šimonovský v této disciplíně nastavil laťku velmi vysoko.Stávající ministr bude mít úlohu velmi těžkou, aby svého předchůce překonal. ale je na dobré cestě a jestli nesejde ze svého nastoupeného trendu jistě se mu to do konce funkčního období podaří.

Re: Dálnice :
Autor: Pete Datum: 26.10.2007 11:37

No ona už vede silnice i přes africkou Saharu. A zpevněná ! Tam ale opravdu bydlí málo Rusů.

Re: Taky nevim co se autorovi nelibi na Nemecku.:
Autor: Pete Datum: 26.10.2007 11:35

V Rakousku je to ovšem docela běžné. Kamarád jel lyžovat a zastavili ho rakouští policajti u Insbruku na dálnici. Nelíbil se jim prý karton cigaret a tak mu vlezli do kufru! Rakouský policajti prostě prudí a buzerujou. Možná že jen nás.

Re: Re: Nemecke dalnice jsou super:
Autor: .lucina Datum: 26.10.2007 11:21

Už se těším na formany a dostavníky, a Bursík zavede biopaliva z koňských briket.

Pane Homoláči lidem to samozřejmě vadí. :
Autor: gerontusinza Datum: 26.10.2007 11:15

Jenže co udělat se zloději, kteří vás veřejně okrádají a když je přistíhnete , jdou na vás s argumentací " ... ale ti komouši, to byli zloději co?...." Ano, a takhle se dnes chovají všechny parlamentní strany až na jednu, hádejte kterou....;-D Jenže zatím ještě není nejhůř, já to odhaduji tak v půlce příštího roku, až dopadnou deformy ODS (platby v převážné většině za nic -tak jako placení lidí a firem na veřejných prostranstvích za částky 34 000 Kč á rok á vozidlo)v plné šíři a lidé začnou přebývat pod mosty..... Pokud tak vyvozujete z relativního klidu v ulicích, na to stačí drobně přiložit zápalku a pak se nebudete stačit divit.....;-D

Taky nevim co se autorovi nelibi na Nemecku.:
Autor: Petr Benes Datum: 26.10.2007 11:14

Dalnice jsou v dobrem stavu udrzovane, pokud se nekde neco opravuje, tak se pracuje i v noci. Se znacenim jsem tam taky problemy nemel na rozdil se znacenim u nas. A hlavne jsem v Nemecku nikde nevidel, ze policajti jen tak pro ni za nic svedou 2 pruhy do jednoho, daji tam 60 a za sloupem cihaji s radarem!!! Nikdy mne tam policajti nezastavili kvuli nejake zbytecne buzeraci u nas zvane "silnicni kontrola". U nas maji policajti heslo misto: "Slouzit a chranit" jednoduse: "Buzerovat a nachytat".

Re: "Stát" představovaný:
Autor: Marat Datum: 26.10.2007 11:10

V padesátých a šedesátých létech se body neumázavali,i když něco podobného bylo.Každý měl v průkaze kupon,.Když spáchal přestupek a byl lapen,tak mu esenbák udělal do kuponu dírečku.Když měl třetí přestupek,dostal kupon č. II.Když ale další rok neudělal žádný přestupek,tak mu byl vrácej kupon č. I.Bylo to něco nemravného? Co je špatné na tom,že když řidič nespáchá žádný přestupek,tak je mu jsou  umazané body?

Re: Zlodějský stát, zlodějské úřady a zloději úředníci v nich....:
Autor: I-Worm Datum: 26.10.2007 10:07

tak to se přece jenom už trochu zlepšilo. Před pěti léty byla pokuta 500.- Kč při zpoždění dva týdny...

Re: Nemecke dalnice jsou super:
Autor: Josef Datum: 26.10.2007 9:59

Hele, Uliku, uklidni se! Slavna era automobilu pomalu konci. Ropa je jiz na $ 90. A to se jeste nenarazilo na nedostatky! Az k nim dojde, tak vyskoci i na $200! Cesi prichazeji s dalnicemi po funuse. At zije romantika zeleznic !!  

Dálnice :
Autor: Kylchap Datum: 26.10.2007 9:04

z Moskvy do Vladivostoku? Přes tisíce kilometrů neobydlených území? Svatá prostoto! 

Špatné silnice?:
Autor: Karatel Sviní Českých Datum: 26.10.2007 8:12

Ale  v některém kraji jsou silnice výborné! Asi záleží na krajských zastupitelích, jak dokáží použít peníze na určité priority.

Fuj:
Autor: Veselý Datum: 26.10.2007 7:40

tady se plive na náš milý stát a naše představitele. Je fakt, že jsou třeba drobné díry na silnicích, ale to je jen v zájmu bezpečnosti silničního provozu. Já jsem u Holešova jel po silnici, která byla trochu zablácená, zase to bylo v rámci bezpečnosti silničního provozu. Vzhledem k tomu, že tam byly stejné podmínky, jak na sousedním poli, jel jsem rychlostí asi 10 km v hodině. No a pak jsem auto umyl. Zjistil jsem, že jedno umytí nestačí, tak budu muset ještě jednou. Nevím proč si lidé stěžují.

"Stát" představovaný:
Autor: eTony Datum: 26.10.2007 6:40

vládou a parlamentem si udělal dopravní byznys, který je vlastně obrazem vlády samotné - všivárna. Ministři dopravy byly vždy slabí, ale co předvádí Řebíček ( prosím a to je absolventem vysoké školy dopravní !! ) je doslova na pár facek. Poslední "výkřik módy", systém umazávání si tří trestných bodů, beru jako nebetyčnou drzost a plivnutí do tváře. To  se tedy ODS "vyznamenala".

Re: Dalnice:
Autor: eTony Datum: 26.10.2007 6:33

Holandsko že má "pár" dálnic ? Sakra už jste někdy viděl i automapu Evropy ? A vzít si jako měřítko - délka dálnic na 1 obyvatele - je přinejmenším nesmysl.

dokončení: Zlodějský stát, zlodějské úřady a zloději úředníci v nich....:
Autor: Ladislav N. Datum: 26.10.2007 2:16

Před časem jsem si vyhledal článek, v němž byly porovnávány sankční poplatky a úroky z prodlení vymáhané státem v Česku a jiných státech světa. Před námi bylo jenom Lukašenkovo Bělorusko, jinak bychom byli zřejmě bezkonkurenčně první. Z tohoto pohledu je úplně jedno, která z parlamentních partají zrovna sedí ve vládních křeslech. Klaus před časem ještě jako předseda vlády zvýšil cenu dálničních samolepek pro osobní automobily, jejichž podíl na opotřebení silnic a dálnic je v porovnání s nákladními zanedbatelný, o rovných 100% (ze 400 na 800 Kč/rok). Socialisté pak po letech přidali stovku, a v situaci, kdy po nich zbyla ve státní kase bilionová "díra", zvyšuje ODS dálniční samolepky pro os. automobily o další stovku...

Co za to občan dostane od státu? Nic. Jenom díry v silnicích, na nichž si nadměrně opotřebovává automobil. A spoustu keců o tom, jak je výstavba a údržba dopravní infrastruktury náročná.... Rv:-/

Zlodějský stát, zlodějské úřady a zloději úředníci v nich....:
Autor: Ladislav N. Datum: 26.10.2007 2:14

Potíž je v tom, že v Česku čím dál tím víc lidí závisí v příjmech na státu, ať už přímo (pobíráním dávek) nebo nepřímo na státních zakázkách přidělovaných za úplatek.

Silniční provoz je pro státní kasu zlatý důl, viz ceny paliv a maziv a podíl daní na spotřebitelských cenách (v řádu 50% i více). České vlády nám namlouvají, že daně z paliv a maziv nemohou být automaticky reinvestovány do rozvoje silniční a dálniční sítě, ale do ztrátových provozů s podporou státu (např. ČD). A když už všechny peníze rozfofrují, tak si vzpomenou, že je taky potřeba udržej silniční a dálniční síť v provozu a zvýší daně a poplatky, aby tyto výdaje prý bylo z čeho financovat. Kocourkovská "logika", co jiného?

Zlodějina úřadů v tomto státě jenom kvete. Obdržel jsem od magistrátu (Brno) výměr na částku 450,- Kč jako sankční poplatek za to, že jsem (bez upomínání) zaplatil 500,- kč paušální poplatek za odvoz domovního odpadu místo do konce května až na konci července. Netuším, jak vysokou újmu utrpěl magistrát dvouměsíčním zpožděním mé platby, ale podobnou výši sankčního poplatku neznají ani české banky (a ty už svého klienta dokážou oškubat velmi profesionálně), dokonce ani cigánští lichváři!! Brněnský magistrát holt ví, jak na to...