25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Společná bolest Íránu a IzraeleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 136, poslední: 11.10.2007 15:18, přehled diskusí

Ach jo:
Autor: Vážný Datum: 7.10.2007 23:55

Cha, cha, zakázali vám ten zapfenstreich Maislovkou, tak se musíte realizovat tady...(Y)

Pro židonacistu je :
Autor: AndyO/XX Datum: 7.10.2007 19:03

příznačné, že v každé větě musí být něco o ruském imperialismu a jeho hrozbě pro světový mír.Proč?Brání snad někdo ruskému Židovi, aby se vrátil z toho militaristického židovského ráje do Ruska a podřídil se konečně zákonům většinové společnosti?Nebrání, jenže to by musel pracovat a ne parazitovat, a to je ta obtíž, protože to se v Izraeli nikdy nenaučil.Lepší je v sionisticko-židovských médiích Rusa a Peršana pomlouvat, vyjde to levněji.

Re: Pro židonacistu je :
Autor: PetrH Datum: 7.10.2007 23:44

Pro vás je příznačné, jak i lidské utrpení a neštěstí zneužíváte pro svou úchylnou propagandu. A pokud se na obou stranách najdou rozumní lidé, nejde vám to do krámu.Rv

Re: Pro židonacistu je :
Autor: NevericiTomas Datum: 8.10.2007 0:16

Tak vy uz sjet opravdu spadl z vrby. On nekdo odjizdi z Ruska, kde vsichni drou jako mezci do Izraele, ktery je prosluly linou populaci? Prehnal jste to s ruskou samohonkou?8-o

A že by mik:
Autor: AndyO/XX Datum: 7.10.2007 18:00

vsadil svůj měsíční plat není špatný nápad, jenže když lže o údajném íránském terorismu, tak také lže o svém měsíčním platu, protože ním míní svoji sociální dávku.Ale můžu ho uklidnit, USA nikdy dle přání židovských vyžírek z Izraele na Írán nezaútočí, protože Ahmadinejada budou potřebovat daleko více než proradného žida, který se jim snaží namluvit, že je jejich spojenec.

Re: A že by mik:
Autor: čtenář Datum: 7.10.2007 18:13

VolAndy, ta jsi hotová Pythie, ale něco pravdy na tom je, protože stará ruská politická doktrina má cíl na březích Perského zálivu.  :-) :-) :-)

tohle je krasny PR stunt od Izralele..:
Autor: franta Datum: 7.10.2007 16:21

Pro ty co nevi co je to PR, PR je zkratka pro "Public Relation" priblizne to znamena, jako kdyz Klaus vyleze na televizi, a tvari se kamaradsky na Paroubka...

Ale zpet spadlemu letadlu a humanitni akci Izralele.. bylo to hezke a bylo by to jeste hezci kdyby Izrael neplanoval a nepounoukal americany aby bud napadli Iran, (ne jen stavbu atomove elektrarny) nebo aspon bombardovali vse co je dulezite pro obranu Iranu.

Proste zase jeden Izraelsky trik jak odvadet pozornost od svych skutecnych zameru.. proste vyhrabu par zabitejch Irancu, a zabiji stovky dalsich.

Re: tohle je krasny PR stunt od Izralele..:
Autor: čtenář Datum: 7.10.2007 17:06

A teba přidaj jako collateral damage.  ;-D

Re: tohle je krasny PR stunt od Izralele..:
Autor: ignorant Datum: 11.10.2007 15:18

Jasně, hambatej neřád své alláhulibé záměry takto podle neskrývá...

Za jak dlouho Safdar Šafi zmizi?:
Autor: Jenda Datum: 7.10.2007 14:36

Otázka je:
Autor: mik Datum: 7.10.2007 14:26

jestli by v případě, že by role byly obrácené Irán také zastával postoj  „při humanitárních neštěstích je naše bolest společná a tady není místo pro politiku“. Vsadil bych měsíční výplatu, že ne. Naopak, jako každá brutální diktatura by toho využil k dalším útokům na svého soupeře.

Ano, pro lžidy je Ahmadinejad skutečným nepřítelem číslo jedna,:
Autor: AndyO/XX Datum: 7.10.2007 12:40

protože není nenávistný antisemita, tak jako jimi nebyli ani němečtí nacisté oslnění sionistickou myšlenkou jednotného židovského státu.Uspořádat konferenci o Ježíši z Holokaustu byl jeho největší zločin, ohrožující samotnou prolhanou a teroristickou existenci Izraele.Židovší mediální lháři budou dále pracovat na jeho image šíleného antisionistu co nejlépe, protože se jim krátí lhůta na provoz tiskařských rotaček s barevnými papírky.

Re: Ano, pro lžidy je Ahmadinejad skutečným nepřítelem číslo jedna,:
Autor: mik Datum: 7.10.2007 14:27

Deb ile

zidozrouty z Juochelkovi vrby, vcetne tupeho vodnickeho dua:
Autor: Sidrman Datum: 7.10.2007 11:49

kdo to je ? Ví to někdo ?

souhlas Karime:
Autor: tich@dohoda Datum: 7.10.2007 10:03

neni to ovsem jen Iran, nybrz i dalsi zeme bohate na ropu ci plyn. Napr. Azerbajdzan nebo Turkmenistan, ktere by teoreticky svym obcanum mely zajistit zivotni standard jako Kuvait nebo Norsko, presto se ty zeme utapi v bide vetsiny . U Iranu bych zminil zejmena mocenske ambice, armada a zbrojeni spolykaji obrovskou cast tech "petrodolaru" , podobne Venezuela a pochopitelne z nerostneho bohatstvi profituje jen par rodinnych klanu. Koneconcu i jelcinovske Rusko jelo ve stejne koleji, nez jim Putin alespon castecne utahl kohoutky :-) . Cest :-)

Re: souhlas Karime:
Autor: scorpion Datum: 7.10.2007 10:50

Jenže kupříkladu Rusko se vždy mohlo spolehnout na svou jadernou odstrašující sílu. Írán a ostatní tuto možnost nemají proto musí utápět spoustu peněz na konvenční zbrojení. Tragická podpora šáhova režimu USA a Izraelem http://www.fas.org/irp/world/iran/savak/index.html  a poté USA podoporovaná válka Iráku proti Íránu zanechala obrovské rány a navíc je tu stále reálný strach z dalšího napadení.

 Koneckonců i vyjádření paní Ebadíové http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=510181 je jednoznačné.

co to je za kravina:
Autor: tich@dohoda Datum: 7.10.2007 11:10

jakou odstrasujici silu ma Norsko, nerostne zdroje jsou komodita azisky z nich  mely by slouzit vsem obcanum te ktere zeme. Norsko je v tomto smeru skoro ideal. Iran zadnou odstrasujici slilu nepotrebuje. Je paradoxem, ze porazene zeme z WW II , Japonsko a Nemecko byly potrestany zakazem zbrojeni a silne omezeny ve zbrojnich programech sveho prumyslu. Ekonomiky techto zemi ustrily obrovske prostredky, ktere se investovaly do jinych odvetvi , proto /mimo jine/ vznikl japonsky a nemecky hospodarsky zazrak. Take Turecko, ktere vsadilo na spolupraci v ramci NATO a hospodarskou spolupraci s EU musi krotit sve ambice prave s ohledem na spolupraci. Rusko/SSSR byla supervelmoc a dnes je jen otazkou casu kdy se na tu pozici vrati. Iran nikdy nedosahne pozice malych velmoci typu Francie nebo UK. Sveho casu mela podobne ambice Ukraina, take Polsko si s podobnou myslenkou pohrava, ovsem velmoc je predevsim zalezitost ekonomicka, jen bohata zeme s vyspelou vedou a prumyslem muze na podobne veci myslet a to Iran neni ani nahodou. Cest :-)

Re: co to je za kravina:
Autor: scorpion Datum: 7.10.2007 13:11

A kdo ohrožuje vojensky Norsko, Japonsko, Německo nebo třeba Turecko. Nejprve přemýšlejte než něco napíšete.

Re: Re: co to je za kravina:
Autor: mik Datum: 7.10.2007 14:29

A kdo by ohrozoval Iran pokud by neskolil a nevyzbrojoval teroristy, nevrazdil iracany po tisicich? Zacni s tim myslenim u sebe.

Re: Re: Re: co to je za kravina:
Autor: scorpion Datum: 7.10.2007 16:43

Írán vraždí iráčany po tisících? Děláte si srandu nebo jste zešílel?

Re: Re: co to je za kravina:
Autor: Jenda Datum: 7.10.2007 15:11

No tak treba zrovna Turecko ohrozuje ten usilovne zbrojici Iran.

Re: Re: Re: co to je za kravina:
Autor: scorpion Datum: 7.10.2007 16:38

Turecko má s Íránem korektní vztahy a dá se předpokládat, že spolu s návratem islámu do politiky se budou zlepšovat.

Re: co to je za kravina:
Autor: scorpion Datum: 7.10.2007 13:22

A ještě jeden dodatek. Írán, že žádnou odstrašovací sílu nepotřebuje? Kde žijete? Od chvíle , kdy Írán začal uvažovat o znárodnění ropného průmyslu se stal terčem USA. Šáha USA a Izrael podporovaly jen z důvodu, že nechá nadnárodní koncerny fungovat. Stejně se to nepovedlo a islámská revoluce je v prvé řadě jejich vina. V islámských zemích dovezená demokracie nefunguje a Irák by měl být dostatečně odstrašující příklad. Írán si své věci musí vyřešit sám, ale pokud bude neustále ohrožován ze strany USA a jejich noshledů tak musí bohužel zbrojit.

Re: Re: co to je za kravina:
Autor: čtenář Datum: 7.10.2007 15:14

"Od chvíle , kdy Írán začal uvažovat o znárodnění ropného průmyslu se stal terčem USA."  -  to je pravda. Je to úplně stejné, jako když norské ropné zdroje patří Američanům a jsou provozovány americkými firmami. Přece jsou americké nebo ne ?! Určitě jsou, jinak by už Amíci na ně vlítl, rozumbrado. Tobě se to z té ropy už úplně popletlo v kebulce.

Re: Re: Re: co to je za kravina:
Autor: scorpion Datum: 7.10.2007 16:35

Jste uplně mimo čtenáři, ostatně jste mimo dost často. A pokud si myslíte, že přítomnost USA v Pesrkém zálivu je kvůli šíření demokracie tak byste se měl probudit.

Re: Re: Re: Re: co to je za kravina:
Autor: čtenář Datum: 7.10.2007 17:08

Já si hlevně nemyslím, že tam jsou kvůli ropě.

Re: Re: Re: Re: Re: co to je za kravina:
Autor: scorpion Datum: 7.10.2007 17:13

A kvůli čemu?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: co to je za kravina:
Autor: čtenář Datum: 7.10.2007 17:27

Protože se přeskládává stavebnice zvaná svět.

Re: souhlas Karime:
Autor: ps Datum: 7.10.2007 13:25

Komu Putin utáhl kohoutky? Bohatí oligarchové z Jelicnových dob jsou za Putina ještě bohatší, tedy kromě několika jedinců  co měli politické ambice. Obyčejný rus z nerostné bohatství Ruska nci nemá, a to jak s toho co je v soukromých rukou, tak s toho státního (nebo nově znárodněného), ze kterého jdou příjmy na propagandu a na dobrodružnou zahraniční politiku Ruska.

Re: Re: souhlas Karime:
Autor: tich@dohoda Datum: 7.10.2007 16:53

bohati oligarchove za Putina zacali platit dane, nechteji dopadnout jako Chodorkovsky, coz za Jecina nedelali ani nahodou. Velka cast ropneho prumyslu je dnes ovladana Gazpromem  a vlada konecne vypaci duchody, investuje do skolstvi a modernizuje infrasrtukturu, to vse obycejny obcan nejen vidi ale take obcas pociti v kapse kdyz dostane duchod, na ktery za Jelcina cekal casto dlouhe mesice. Znovu se investuje do kosmickeho programu a leteckeho prumyslu. Ovsem pokud ziskava informace jen v modrm koutku od politruka, tak potom se v Rusku nic nezmenilo. Cest soudruhu :-)