29.3.2024 | Svátek má Taťána


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ZW 19.9.2007 17:30

Re: Kdo chce psa bit...?

Protože zdraví je to nejdůležiější, co máme, lze tímto argumentem "logicky" ospravedlnit jakékoliv platby až do výše našich čistých příjmů. Když jsou lidé ochotni tolik utrácet za dovolenou, hospodu, dopravu, kulturu, bydlení, jídlo (atd.), proč by nemohli totéž platit za svoje zdraví? Že?

vládík 19.9.2007 21:59

Re: Re: Kdo chce psa bit...?

Nojo. Ale kdo to tedy zaplatí, myslíte?

Hawk 19.9.2007 17:53

Re: Kdo chce psa bit...?

Trisi, nejsem osobně nějak principielně proti poplatkům. I když na druhou stranu vidím, že např. pro jednu moji starou příbuznou to bude dost podstatná částka. Ovšem argument, že  lidé prosázejí nebo zaplatí u veterináře větší sumy, je nesmyslný. Kde je nějaká informace o tom, že množina lidí, kteří potřebují častou lékařskou péči a poplatky jim silně nabourají rozpočet,  je shodná s množinou sázejících? nebo pejskařů? Je to podpásová demagogie, nic jiného.

Dan M. 19.9.2007 18:52

Re: Re: Kdo chce psa bit...?

Částečně souhlas, ale na druhou stranu lze mít stejnou námitku i v případě plateb za psy, takže se ptám, proč se nikdo nebouří proti tomu, že musí platit za zdraví svého psa? Proč jsou lidi ochotni platit za zdraví svých miláčků tisíce, ale za zdraví vlastní nechtějí dát ani zlámanou třicetikorunu?

 Prostě si myslim, že dochází k plýtvání a lidé si času doktora neváží, protože je to nic nestojí. Podle mě existuje dost lidí, co si občas řeknou: Sice pomoc tak nutně nepotřebuju, mohl bych si pomoci sám, ale proč nevyužít služby, která je zadarmo?

Hawk 19.9.2007 20:12

Re: Re: Re: Kdo chce psa bit...?

Mě tento způsob argumentace neskutečně sejří  snad i víc jako chybná logická konstrukce, kterou by neměl stvořit ani maturant, nez jako obratná demagogie. 

S platbami za veterináře to také není srovnatelný argument- neexistuje ani lkomerční zdravotní pojištění zvířat ani "zdravozní daň na psa", kterou bychom  platili ze svých příjmů. Takže nic jiného než platba cash neexistuje.To už by pak byla logičtější paralela a auty, kde pojištění existuje :-)))  S plýtváním nebudu polemizovat, asi existuje, ale jak na straně pacientů, tak špitálů a pojišťoven. Chaotické vybavování stejnými drahými přístroji nemocnic ležících kousek od sebe (v 90. letech naprosto běžné). Ani v jedné z nich  přístroj nebyl plně využit. Nákladné opravy nemocnic a jejich následná privatizace za zlomek ceny... Nedovedu posoudit v čem zmizely a mizí větší peníze, jestli tady nebo v Paralenech a návštěvách lékaře s rýmou.

Dan M. 19.9.2007 20:58

Re: Re: Re: Re: Kdo chce psa bit...?

Paralela s auty a procentní spoluúčastí je samozřejmě přesnější, ale to je obecně známo. Stejně tak platí, že pokud se někdy zavede dobrovolné zdravotní pojištění psa, tak se nikdo nepozastaví nad procentí spoluúčastí, která bude mít za úkol motivovat k lepší péči něj. Proč teda nelze připustit spoluúčast u lidí motivující k péči o vlastní zdraví a k úsporám na straně spotřeby. Úspory na straně nemocnic jsou samozřejmě nutný, ale proč nešetřit víc?

Hawk 19.9.2007 22:45

Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce psa bit...?

Nejsem proti šetření. Ale proč lít do děravého kýble -nehospodárně nastavený systém pojišťoven, nemocnic a lékové politiky -další vodu- další peníze od pacientů? Není logičtější napřed ucpat díry a teprve pak podle potřeby zvýšit přítok vody? Jenže skásnout pacienty je nejjednodušší. Moc se bránit nemůžou. Pojišťovny, nemocnice a hlavně pharmafirmy to jsou jiní hráči

Dan M. 20.9.2007 0:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce psa bit...?

jj, tak s tim můžu souhlasit a bylo by to ideální řešení, ale bohužel o ucpání děr se "snažilo" už mnoho vlád a vždycky to skončilo oddlužovánim nemocnic. Je možný, že to opravdu nejde, lobbing je silnější a snížení spotřeby pomocí poplatků (nikoli dolití vody) je jediná možná cesta.

STK 20.9.2007 0:06

Re: Re: Re: Kdo chce psa bit...?

Takže moje úcta k lékaři nyní bude stát "1 zlámanou třicetikorunu" za kus?

drahá tris, 19.9.2007 20:19

Re: Kdo chce psa bit...?

(asi hodně hodně drahá, přesto tak jednoduchá), navrhuji, když jsou lidi schopný rvát peníze do a) zvířátek, b) alkoholu, c) cigaret, pak jim jistě nic nebrání zaslat mi každý měsíc na účet 5,- Kč. No není to skvělá logika, skoro tak dobrá, jako ta Vaše, he?;-P

Předseda 19.9.2007 14:20

Jak si vůbec dovolujou

s'rát se do lidí, že platěj u veterináře? Co je komu po tom, za co já utrácim svý těžce zdaněný prachy?! Navíc u veterináře necham další X prachů DPH za léčiva a za práci a loterie se daněj dokonce snad ještě víc, což jsou desítky miliard do státní kasy. A tydle z¨mrdi ještě maj tu drzost otvírat si hubu! No to mi zase zvedli žluč! Omlouvám se za ty vulgarity, prostě jsem si musel ulevit.

Předseda 19.9.2007 14:20

Re: Jak si vůbec dovolujou

Kruci, vypadá to hrozně, fakt se omlouvám.

I-Worm 19.9.2007 16:20

Re: Re: Jak si vůbec dovolujou

omlouvat se nemusíte, vždyť to sedí jak .... no, Jandák je už pasé, tak třeba jak Julínek na ministerském křesle...

krista 19.9.2007 14:08

Těch problémů

s poplatky je víc.  třeba přijde matka s dítětem k lékaři s bolestmi v krku a teplotou. Zatím to na angínu nevypadá a tak pediatr naordinuje léčbu zatím bez antibiotik  s tím, že dojde-li ke zhoršení, má matka přijít  znovu. A stav se skutečně zhorší a při další návštěvě už je vidět streprokoková angína a teprve teď logicky pediatr naordinuje antibiotika. Nemoc se vyvíjí, lékaři  nelze vyčítat, že nedává  antibiotika okamžitě, naopak je to chvályhodné, že se nechová alibisticky. Ovšem řada matek si určitě bude myslet, že to je k vůli poplatku. Takže aby se vyhnul podobným nařčením, naordinuje antibiotika na každou banalitu.

praktickej_dr 19.9.2007 14:21

Re: Těch problémů

nenaordinuje, protože by je druhou půlku měsíce platil ze svého.  :-((

I-Worm 19.9.2007 14:28

Z toho plyne poučení

chodit k lékaři zásadně v první polovině měsíce, jinak bude nutno čekat na léky do prvního...

Předseda 19.9.2007 14:08

Mě to štve spíš v širším aspektu

Štve mě, že když dostanu chřipku MUSIM jít k doktorovi, kterej mi napíše neschopenku (= automaticky to zaplatim) a pak zůstanu doma, kde mi stát NEPLATÍ prvních pár dní vůbec nic. = hned dva důvody, proč lidi budou přecházet chřipku.

pepa novák 19.9.2007 19:05

Re: Mě to štve spíš v širším aspektu

Předsedo, předsedo! Jestlipak víš, ty trulante, že doktor nemá ani korunu za vystavená pracovní neschopnosti a celé vedení její doscela rozsáhlé agendy? Je to práce pro ČSSZ a vůbec není žádným způsobem honorována. Děláš ty něco zadarmo? Prosím odpověď, ale parvdivou.

pepo, 19.9.2007 20:14

Re: Re: Mě to štve spíš v širším aspektu

ty trulante, kde si tady stěžuje někdo na doktory??

pepo, 19.9.2007 20:15

Re: Re: Mě to štve spíš v širším aspektu

kde si tady někdo stěžuje na doktory??

razítko 19.9.2007 13:31

Zdravotní pojištění

Pochybuji o tom, že výběr zdravotního pojištění probíhá na legální bázi. Chybí totiž přesná definice toho co za své peníze, které mu jsou bez jeho souhlasu odebrány, občan dostane. Myslím si, že jeden z hlavních důvodů existence ministerstva zdravotnictví spočívá právě v definování seznamu vyšetření na která má člověk za své peníze nárok. No, asi tam mají málo lidí ;-D. Realita pak vypadá tak, že člověk přijde k lékaři a jen čeká kolik po něm bude požadováno.

 Je také těžko uvěřitelné, že přestože všichni platí různě vysoké pojištění, dostane každý stejnou službu. To také ukazuje na to, že se nejedná o zdravotní pojištění, ale o dan.

benon 19.9.2007 13:24

staří se ptají mladších

moje matka chodí na prvidelné kontroly s hladinou cukru,v70 to není nic neobvyklého...je zvána odbornou doktorkou ccaza2měsíce.otázka zní bude platit 30kč za návštěvu?nikde není podobná informace k sehnání...můj názor,co jsem vyčetl je,že nebude.je tomu tak,poradí někdo??mluvčí Cikrt nepodává informace jasně a srozumitelně

MUDr Jiří Kilian 19.9.2007 13:42

Re: staří se ptají mladších

Ministerstvo na principiálně stejnou otázku písemně odpovědělo, že každá návštěva, spojená s klnickým vyšetřením, bude spojena i s poplatkem. Ministerstvo ale nepodalo definici klinického vyšetření. 

Jara London 19.9.2007 16:24

Re: Re: staří se ptají mladších

Pane doktore, definici klinického vyšetření lze najít ve skriptech pro I. ročník kterékoliv lékařské fakulty. To si snad děláte srandu z lidí i ze svých kolegů. Co na klinickém vyšetření chcete proboha definovat?!

Doktor 19.9.2007 17:11

Re: Re: Re: staří se ptají mladších

Nikoliv, klinické předměty začínají až ve 3. ročníku.

Klinická vyšetření definuje vyhláška ministerstva zdravotnictví 493/2005 Sb, a příslušné registrační listy výkonů

MUDr Jiří Kilian 20.9.2007 1:26

Re: Re: Re: Re: staří se ptají mladších

nikoli ale pro účely poplatku

MUDr Jiří Kilian 20.9.2007 1:28

Re: Re: Re: staří se ptají mladších

to mi prosím ukažte  nebo mne odkažte na jedna jediná scripta, kde je definováno klinické vyšetření.

krista 19.9.2007 13:08

Je zvláštní,

 že Julínek jako stínový ministr zdravotnictví  nebyl na funkci lépe připraven a reformu tvoří za pochodu. Pak je jaká je. S autorem souhlasím i v tom, že ministerstvo by se mělo vyjadřovat přesně a nezaměňovat názvy položek.  Zdánlivě hloupost, která na poplatku za pobyt v nemocnici nic nemění, nasvědčuje však tomu, že autoři reformy nevědí a čem mluví. A co když je to i v ostatním, moc důvěry to nevzbuzuje.

doktor 19.9.2007 12:53

Ministr Julínek

má sice titul MUDr., a pracoval kdysi jako anestesiolog a ředitel malé nemocnice, ale už 9 let se živí pouze politikou (kdyby se chtěl do mediciny vrátit, musel by dělat nové zkoušky) a o situaci v českém zdravotnictví ví zřejmě jen málo, a ještě z druhé ruky. Domnívám se, že je to jen politická figura, která ve skutečnosti neřídí nic, jen arogantně papouškuje extremní názory svého "náměstka pro zdravotní pojištění" Pavla Hroboně, "absolventa  Harvardu" .Co se tak asi mohl v USA se zcela odlišnými poměry dozvědět o řešení problémů zdravotnictví v postkomunistické východoevropské zemi? Druhý, kdo na ministerstvu zdravotnictví "vrtí psem", je "ředitel odboru komunikace s večejností", skrček s napoleonským komplexem Tomáš Cikrt, dříve neúspěšný šéfredaktor Zdravotnických novin. Jeho arogance, se kterou napomíná nejen jednotlivce s odlišnými názory, ale celé organizace, na příklad Českou lékařskou komoru, je až patologická. A - nic se neděje. Ministerstvo, které hodlá direktivně, bez nějakých diskusí řídit - a už i řídí - každou prkotinu oboru v této zemi (kam se se svou totalitou a vedoucí úlohou hrabali komunisti) si ve vládě, vedené namyšleným flinkem a lenochem, dělá, podobně jako ministerstva další, co se mu zlíbí. Demokracie po česku v roce 2007. Hanba nám!

televizní divák 19.9.2007 13:02

Re: Ministr Julínek / ve zdravotnictví - Indie náš vzor ?

Začíná se to jevit jako v Indii - kdy chudí nemají jistotu ani po smrti .