16.7.2019 | Svátek má LubošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


RADAR: Západ lepší VýchoduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 508, poslední: 21.9. 2007 15:56, přehled diskusí

no páni, radar sa premenil na tému mimo záujem:
Autor: alamo Datum: 21.9.2007 15:56

najšvandovnejší je postoj západnej Európy, je to pštrosia pozícia v extrémnej dokonalosti, nie sú proti radaru, veď byť v suchu pod dáždnikom a navyše za dara je výhra. a nie sú ani za pretože:

O tom , ako fungujú dáždniky Predstav si že stojíš v dave a začne pršať, vytiahneš dáždnik vystrieš

ho nad hlavou a si v suchu, teda aspoň ty, ľudia okolo teba stoja v

daždi ďalej, a čo je hlavné, tečie im za krk voda ktorá steká s tvojho dáždnika. Dostanú to dvakrát, vyžerú to aj za teba a budú ťa mať naozaj veľmi radi.

Zostáva už len otázka, kto ľuďom vedľa, teda nám, prispeje na liečbu leukémie?:-P

nikto neodpovedá, musím to povedať sám:
Autor: alamo Datum: 21.9.2007 4:50

vezmite mapu europy, v čechách si označte radarovú základňu a v poľsku základňu s antiraketami, tieto dve miesta spojte čiarou, potom nakreslite ďalšiu čiaru, začnite zhruba tak na čiernomorskom pobreží turecka a ťahajte ju smerom na severovýchod až do ruska, územie medzi týmito dvoma čiarami začiernite, zaslúži si totiž jediný názov zóna zaručenej smrti, práve sem totiž budú padať zostrelené rakety a hlavice

STÁLE SA CÍTITE BEZPEČNE ???;-P

technická otázka - kam dopadnú trosky?:
Autor: alamo Datum: 20.9.2007 17:39

myslím tým to čo zostane zo zatiaľ fantazmagorickej medzikontinentálnej strely ktorú američania možno raz zostrelia, v tom prípade sa vysoko v atmosfére vytvorí veľká porcia rádioaktívneho hnusu, ten tam samozrejme nezostane visieť ale padne na zem, a tu sa nám zjavuje otázka KAM ???

je aj horšia možnosť ako rádioaktívny prach, to v prípade že "dáždnik" zničí len nosič a hlavica zostane v poriadku a potom dopadne na zem, a zase je tu otázka KAM ???

a čo ak to neskončí tým že dopadne čo ak vybuchne?

Re: Většina nemá patent na rozum.:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 18:29

1) Ano, většina nemá patent na rozum. Úplně to samé však platí pro menšinu.

2) Když se Vám nelíbí demokratické mechanismy, tak si račte vyhledat nějakou pěknou diktaturu a přestěhujte se tam.

Re: Re: Re: Re: Re: Jen tak naokraj:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 18:22

Ad 1) Realizovat to skutečně nemusí. Stejně tak vláda nemusí posílat vojáky do Iráku - a přesto to dělá. Porovnáním obou těchto postojů naší vlády pak musí těch 70 % obyvatel ČR, kteří si přejí referendum, zcela logicky dojít k závěru, že naše vláda neprosazuje ani tak zájmy obyvatel ČR jako spíše zájmy americké administrativy. A to je velký problém.

Ad 2) Děkuji.

Re: Prostoduchá demagogie, Crutone:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 17:52

No, pochybuji, že jste někoho přesvědčil o tom, že Britové nebo Dánové by na našem místě americký radar na svém území vítali.

Re: Crutone:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 17:48

Každý se může přesvědčit, že ODS ve svém programu žádný negativní postoj k referendu neměla. Příště netvrďte něco, o čem nemáte žádný šajn.

http://www.ods.cz/volby/weby/2006/download/docs/volebni_program_ODS.pdf

Re: Re: Prostoduchá demagogie, Crutone:
Autor: Joska Datum: 11.9.2007 16:14

Britové a Dánové jsou jistě velmi hrdé národy. Čím to, že jako na potvoru jsou také nejloajálnějšími spojenci USA v NATO?

Re: Re: Většina nemá patent na rozum.:
Autor: Joska Datum: 11.9.2007 16:10

Ale tito "cizí" vojáci jsou přece naši nejvýznamnější spojenci, kteří tady nemusí být pokud to chtít nebudeme. Opravdu cizí vojáci byli Rusové, kteří nás okupovali a předtím Němci. Vypadá to pak jako byste považoval ony doby za shodné s naší situací nyní. A to přece nemůžete myslet vážně!

Re: Re: Většina nemá patent na rozum.:
Autor: pozorovatel Datum: 11.9.2007 15:53

Ludvo,pokud nejste muslim,tak pro islámské teroristy jste, stejně já, ďaur které je třeba vraždit /džihád v jejich praxi/ radar to nezmění. Pokud máte na mysli Rusy, samozřejmě  budou  proti, kde jsou amici tak už se nedostanou zpět.Na druhé straně už si zvykli na americké základny v Německu a jsou zase kamarádi.Rusové nejsou hlupáci a kšeft je kšeft.

Re: Re: Většina nemá patent na rozum.:
Autor: wasza Datum: 11.9.2007 14:14

Konkretne nesouvisi. On se Vam jen snazil priblizit, ze vetsinovy nazor nemusi nutne byt nazorem spravnym. Argumentace o islamskych teroristech me moc fascinuji - tercem jsme jiz diky tomu, ze se radime k zapadni civilizaci, a je jedno jestli radar mame ci ne, umoznenim stavby radaru naopak pomuzeme k ochrane civilizace ke ktere se radime. Co se tyce obchodu - ano, mate pravdu, Rusko je vetsim obchodnim partnerem. Nicmene ne zasluhou jeho vlady. A nemyslim si ze obchodnikum z Ruska radar nejak dalece vadi, ze by chteli obchody s nami rusit, nebo omezit. A konecne nezavislost - stavbou radaru se stavame zavislymi?

Re: Re: Re: Re: Jen tak naokraj:
Autor: wasza Datum: 11.9.2007 14:05

1) Realizovat se muze, lec nemusi. Porad to nechapete? Vlada proste nema legalni povinnost referendum vypisovat a s tim nic nenadelate.

2) Velice duchaplne

Re: Prostoduchá demagogie, Crutone:
Autor: mel Datum: 11.9.2007 13:04

Z jednoho prostého důvodu, protože mají svoji hrdost.  Po skončení studené války  se Rusové stáhli domů a jejch místo nahradili amíci. Využívají opětné zbabělosti nových  evropských vlád a připravují se na válku mimo své území. A takoví trotlové jako Brich jim ještě tleskají. To je opravdu k  blití.

Re: Většina nemá patent na rozum.:
Autor: Ludva Datum: 11.9.2007 11:09

Nevím jak souvisí odmítání radaru s nacismem nebo bolševismem. Já si právě naopak myslím, že záíkladna nás zatáhne do problémů, které bychom jinak neměli. Například se staneme terčem islámských teroristů a vztahy s Ruskem se změní z chladných na nepřátelské. Pochybuji, že by pro nás USA obchodně znamenaly to co Rusko. Kromě toho mám raději nezávislost, cizích vojáků tady už bylo dost, tak nevím, proč je tady zase taháte.

Prostoduchá demagogie, Crutone:
Autor: Pete Brich Datum: 11.9.2007 9:41

Na základě čeho usuzujete, že pokud by na jejich území žádné cizí základny nebyly, že by je tam nechtěli?;-)

PB

Re: Většina nemá patent na rozum.:
Autor: ODSak Datum: 11.9.2007 9:08

Ano - také si myslím, že základna US ARMY na našem území zaručuji naše bezpečí už jen samotnou existencí. A to i bezpečí před komunistickými experimenty!

Crutone:
Autor: ODSak Datum: 11.9.2007 9:04

ODS rozhodně měla ve svém programu negativní postoj k referendu. ODS podporuje parlamentní demokracii a to znamená, že svobodní občané se sami rozhodnou které politické straně, prostřednictvím jejích kandidátů, předají svou důvěru a očekávají, že parlament učiní závažná rozhodnutí o čemkoliv! Pokud se poslanci na referendu dohodnou budu to akceptovat. Znění otázky je ale velkým problémem - na jejím znění se zastánci a odpůrci nedohodnou....

Většina nemá patent na rozum.:
Autor: pozorovatel Datum: 11.9.2007 8:19

Vážení co se oháníte většinovým názorem ,většina soc.demokratů v Rusku prosadila bolševismus ,v Německu nacismus atd. Většina po 1948 volala po smrti zrádců lidově-demokratického zřízení ,většina Britů souhlasila s Mnichovskými dohodami atd. Já referendum nechci ,protože nerozumím obraným problémům a z uvedeného je zřejmé , že rozhodnutí většiny o odborných problémech je horor.Nestal bych ani o referendum a bezpečnostním zajištění JETE , přestože její havárie by měla větší dopad na ČR než x radarů.

Nechci taky abychom skončili jako ruská kolonie /sovětskou jsme byli dost dlouho/ radar je jistota , že další vojenská pomoc od Ruska nehrozí.Evropská armáda je Rusům k smíchu-bohužel.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vůle většiny obyvatel je reprezentována většinou v parlamentu.:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 8:09

Umíte pochopit napsaný text? Reagoval jsem na to, že PetrH psal o financování NATO v tom smyslu, že jej financují jen USA a ostatní státy se jen "vezou".

Re: Re: Re: Jen tak naokraj:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 7:27

ad 1) Ano, je to možnost. A proč si myslíte, že v Ústavě je? Aby se nikdy nerealizovala?

ad 2) Ano volby budou za pár let. Otázka je, zda před nimi ještě nedojde k defenestraci.

Re: Crutone,:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 7:22

1) Můžete nám doložit jak Rusové nutí Evropu do energetické závislosti na nich? Oni nám snad své dodávky podmiňují tím, že nesmíme stavět jaderné elektrárny?

2) Rusové přestali s lety strategických bombardérů v roce 1991. Američané přesto dál vesele létali a Vy s tím evidentně nemáte problémy. Tak proč teď vidíte problém v tom, že Rusové začali létat také? Někdo snad podle Vás létat může a jiný nikoliv? Co je klíčem k tomuto dělení?

3) Komponenty ABM nejsou Polska ani ČR - jsou to komponenty americké obrany. A ruští generálové netvrdí, že hodlají ničit ČR nebo Polsko. Ruští generálové oznamují, že v případě svého napadení Američany se budou řídit všeobecně uznávaným právem na sebeobranu před agresorem. Součástí tohoto práva je právo ničit síly agresora KDEKOLIV - tzn. i na území jiných států.

Re: To X:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 7:01

Prostoduchá demagogie. V Británii a v Dánsku jsou americké základny pozůstatky studené války. Na základě čeho usuzujete, že pokud by na jejich území žádné cizí základny nebyly, že by Britové a Dánové jednali v této otázce jinak než my?

Re: Crutone,:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 6:52

Dosti slabý argument.

Postupy při epidemiích  (i morových) jsou již dávno implementovány zákony a příslušnými vyhláškami. Tyto postupy byly mnohokrát ověřeny, osvědčily se a tak není důvod k této problematice pořádat referendum.

Re: Crutone,:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 6:47

1) 70 % občanů si k otázce radaru přeje referendum. Toto číslo jde napříč stranami - patří sem voliči VŠECH stran. Těchto 70 % občanů otázku radaru považuje za důležitou a při volbách by tak zcela jistě postoj stran k této otázce zohlednili

2) Nehodlám se smiřovat s tím, že strany se nebudou vyjadřovat před volbami k důležitým otázkám, aby poté vystupovaly proti vůli občanů a drze jim přitom tvrdilí, že toto je demokracie.

Crutone,:
Autor: Fafa Datum: 11.9.2007 3:10

Crutone, jeste doplnek. Zadna strana se v programech nevyjadrila k problematice dymejoveho moru. Kdyby nahodou vypukla morove epidemie, budeme mit napred referendum nebo vlada a parlament maji za ukol chranit zajmy obcanu podle sveho nejlepsiho svedomi?

Dobrou noc.

Re: Re: Jen tak naokraj:
Autor: Fafa Datum: 11.9.2007 3:02

ad 1) Moznost, ne povinnost referenda.

ad 2) Lid se smiril s tim, ze nemame trest smrti, lid se smiril s tim, ze se plati dane. A po pravde receno, nemam pocit, ze vetsina lidu, je ve veci radaru tak vasnive zaujata, jako jste Vy. No, uvidime. Volby budou za par let.  

To X:
Autor: Fafa Datum: 11.9.2007 2:59

pripada Vam, ze treba Britove nebo Danove nejsou svobodni a samostatni lide?

Crutone,:
Autor: Fafa Datum: 11.9.2007 2:58

Ne, Rusove pouze chteji mit vyrazne slovo v tom, co Evropa dela pro svoji obranu a jak si ridi svoji politiku. Napriklad proto, aby  od nich musela kupovat plyn a ropu misto vlastni nuklearni energetiky. Ja jim to nezazlivam, ale stejne jako maji sve plany a ambice oni, tak je snad muzeme mit i my. Ruske bombardery nahle zacaly letat blizko k britskym a norskym teritorialnim vodam. Fajn, jsou v mezinarodnich vodach, maji na to pravo. Jiste byste se divil, kdyby Britanie okamzite zacala mluvit o nutnosti namirit na Moskvu jaderne rakety. Kdyz ceska a polska vlada uvazuji o instalaci komponentu ABM na svem uzemi, tak se rusti generalove nechali slyset o moznosti namireni jadernych raket na stredni Evropu. To Vam pripada jako chovani normalniho, spolehliveho souseda?   

Crutone,:
Autor: Fafa Datum: 11.9.2007 2:50

pokud vim, tak politicke strany se k tomu (vetsinou) nevyjadrily. Takze u tech, ktere dnes radar podporuji bych pripadne zklamani nechal na jejich volice. Mne osobne je celkem jedno, co po volbach dela CSSD, nejsem jejim volicem.

Tak by mne docela zajimalo, jestli Vy jste volil treba ODS a dneska jste zklaman jejim postojem. Pokud jste ODS nevolil, tak si myslim Vam muze byt celkem lhostejne, jestli mela radar ve svem predvolebnim programu.

Re: Re: Re: Re: Tak já nevím...:
Autor: Cruton Datum: 11.9.2007 1:22

Nevím zda jste levičák, já však nikoliv. Spoléhám totiž vždy jen na sebe - včetně myšlení.