18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZIMBABWE: Tragédie - peníze v rukou státuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 28.8. 2007 0:42, přehled diskusí

Zimbabwe:
Autor: Hrad Datum: 28.8.2007 0:42

Jenom jestli je zcela pravda to, co zde tak sebevědomně "žuchláte". Skuste se všichni podívat na indikátory vládnutí v Zimbabwe, jak je uvádí World Bank(Světová banka není socialismu nakloněná instituce). Protože nepředpokládám, že na stránky Světové banky chodíte, nabízím tuto adresu:

http://info.worldbank.org/governance/wgi2007/sc_chart.asp

 Indikátory vládnutí jsou  vypočítány pro všechny země světa, a jejich vývoj od roku 1996 do 2006. Aspoň si počtete. Je to ovšem nebezpečné. Co když to naruší vaši, zatím tak pevnou integritu(předsudky) osobnosti? Stojí vám to za to?Není lepší než vědět, věřit? Třeba ve vaší víře se  skrýva váš půvab!!

Re: Re: Re: Re: takhle může skončit socialismus,:
Autor: PP Datum: 27.8.2007 8:13

Fuj.

Zdravý = i duševně zdravý.

Re: Re: Re: To je tím, že Mugabe je klasický socialista:
Autor: Vlad Datum: 26.8.2007 0:05

R^

Re: Re: A vsuvka:
Autor: Vlad Datum: 26.8.2007 0:04

Hrade, máte-li protiargumenty, sem s nimi. Nadávek nám netřeba.

Ekonom Mugabe.:
Autor: Joora Datum: 25.8.2007 22:02

Bydlím v JARu a musím se s vámi podělit o hádanku která tu koluje.

Otázka: Kdo je nejlepší ekonom na světě?

Odpověď: Mugabe - z  většiny občanů Zimbabwe udělal milionáře!

Re: Kdyby to bylo takhle jednoduché...:
Autor: EW Datum: 25.8.2007 18:40

Neposkytovani pomoci by cely proces urychlilo. V predposlednich volbach to skoro vypadalo, ze Mugabeho stranu trochu upozadi, i pri tom zhuverilem volebnim systemu, co tam maji, kdezto posledni volby byly pro tu jeho ZANU mnohem priznivejsi. Tak at si uziji, co si zvolili.

Re: Re: Re: Zimbabwe je jedna z prvnich obeti ...:
Autor: EW Datum: 25.8.2007 18:34

Tak napr. Cina se uz dolarovych rezerv zbavuje. Spojene staty jsou zadluzene az hanba - mozna by si meli pujcit nasi vladu, zby proti tem jejich schodkum zakrocila :-)

Re: A vsuvka:
Autor: Hrad Datum: 25.8.2007 7:31

Vy jste si při tom pádu musel pořádně narazit hlavu. Je div, že po takové ráně jste zůstal naživu. Musela to být hromadná havárie, protože nejste sám. Kdyby jste měl mozek, byl byste  nebezpečný. Tak jste jenom směšný.  Uděláte užitečnou věc, když dál budete pěstovat kolem obličeje to,  co jiným lidem roste kolem zadku a budete mlčet. Je to dobrá rada. Připadá-li vám však špatná, není to moje vina;-O

Re: Re: Re: Re: Re: Zimbabwe je jedna z prvnich obeti ...:
Autor: Hrad Datum: 25.8.2007 7:19

Nemáš tam náhodou překlep? Neříká se správně "Bush s vámi a zlé pryč"?!!

Re: Re: Re: takhle může skončit socialismus,:
Autor: Hrad Datum: 25.8.2007 7:13

Senilní, neznamená nezdravý. Kdž vám řeknu že jste imbecill, neznamená to nic jiného, než že jste nevzdělávatelný, ale vychovatelný. Jestli používáte takto volně slova, asi máte potíže s komunikací. Jak se domlouváte s milenkou v posteli. Citoslovci?

Re: Re: Re: Zimbabwe je jedna z prvnich obeti ...:
Autor: Lada3 Datum: 25.8.2007 1:09

To Jenda: Ono to zase tak moc dobre neni, i kdyz se Vam zda, ze je lepsi, kdyz o Vasich financich rozhoduje nekdo jiny!  Dokazete si predstavit situaci, kdy s  Vasi sporitelni knizkou hospodari nekdo jiny (jini) a Vy do toho nemate co mluvit???  Nevim take, jak si vysvetlit Vas argument, ze Us dolary "jsou podlozene dost".  US dolary jsou sice ve svete stale akceptovany, ale mnohe staty se priklaneji vice k Euru.  To zpusobuje znacnou nervozitu v americkych kruzich, protoze tato skutecnost spolu s velkym mnozstvim US dolaru drzenych v ruznych statech jako rezervy (jako na pr. Cina sama drzi vice nez 1 trillion US$ rezervnich fondu) a permanentni deficit zahranicniho obchodu USA spolu s velkou zadluzenosti USA (financovani valky v Iraku, financni podpory mnoha statum atd. ) muze lehce zvrtnout jazycek vah a prinest velkou zmenu v hospodarstvi USA a dopadem pro cely svet.  Ve snaze udrzet US dolar dochazi ke zkreslovani skutecne hospodarske situace ( na pr. zverejnovana mira inflace neodpovida skutecnemu stavu), jsou nadhodnocovany vysledky podniku se snahou udrzet hodnoty cennych papiru na bursach atd.  A nervozita je o to vetsi, kdyz Vam s Vasim majetkem hospodari nekdo cizi a Vy do toho nemuzete "kecat"!!

Re: Re: Kdyby to bylo takhle jednoduché...:
Autor: G21 Datum: 24.8.2007 22:41

Majdo, čtu si Vaše přízpěvky už u druhého článku, nechtělo se mi na ně reagovat, i když je považuji za velmi hloupé, ale už se to fakt nedá vydržet: ty hovadiny Vám radí Váš předseda Falmer?

Re: Re: Re: To je tím, že Mugabe je klasický socialista:
Autor: Majda Datum: 24.8.2007 21:40

Nakonec, známe to i z domova, nemusíme chodit daleko, kdejaký šmejd tu má větší práva než člověk, který celý život maká, platí daně a snaží se vychovávat děti jako slušné lidi. Ale ten s prominutím póvl, a je ho stále víc, má stále více možností i práv. Stačí být sprostý, ke slušnosti přezíravý až agresivní a ukázat všem vzdělanečkům (doktoři, učitelé, posléze kdokoli s titulem, který nemá pořádně vyfutrovaný penězi), kdo je tady pánem.

Re: Re: A ještě přípodotek::
Autor: Majda Datum: 24.8.2007 21:35

Ano, ať žijí europoslanci a globallobby protěžující všechny ostatní národy a země, kde se také vyrábí, hlavně když je to levně, i když mizerně. Za chvíli budeme v Evropě naprosto nesamostatní, závislí na potravinách z Jižní Ameriky, Číny, na oblečení a spotřebním zboží také odtud a až se ti vtipálkové rozhodnou, že nás přitlačí ke zdi, abychom se svými dějinami, historií, vzdělaností a schopnostmi lépe poslouchali, nedodají nám jídlo a ostatní materiální věci potřebné k životu a na "kulturní nadstavbu" pak už nebude ani pomyšlení... Ale hlavně že globálfirmy vydělávají, protože zisk je dnes to, co všichni chtějí. Zapomnělo se na těžce vybojované ekologické zákony, chránící přírodu, zapomnělo se na ochranu národního bohatství, na prosperitu vlastních zemí, důležitý je jen a jen zisk, a to samozřejmě do vlastní kapsy. Evropa prodá i vlastní babičku a dojede na to. Protože si neváží ani své historie, ani současnosti a budoucnost sama sebe je jí volná. A to nejen politikům, ale i občanům.

Re: Kdyby to bylo takhle jednoduché...:
Autor: Majda Datum: 24.8.2007 21:24

Nemůžu si pomoct, ale to je skoro jako u nás, ne? Za chvíli to podle stejného mustru dovedeme k dokonalosti taky, když koukám na tu reformu. Zatím čajíček, ale Myrek s Jyrkou to zvládnou...

To známe!:
Autor: Richard III. Datum: 24.8.2007 20:58

Celý život jsem si užíval "lidové" ceny našeho lidového potažmo socialistického státu. Takže vím dobře, že se nic nedalo sehnat. Leč dnes abychom se báli, že nám podobnou regulaci nadirigují z Bruselu. Pracují na tom velmi pilně.

Re: Kdyby to bylo takhle jednoduché...:
Autor: Jenda Datum: 24.8.2007 18:24

Byvaly doby, kdy staty takhle nefunkcni nepresily dlouho. Rozebrali si je sousedi, zlikvidovali sefstvo a zavedli funkcnejsi model. Ve vysledku podstatne min mrtvych. Jenze to prece nejde, valka je spatna a je treba ji za kazdou cenu zabranit. Zrovna jako rozpadu nefunkcniho statu slozeneho z narodu, ktere spolu proste nehodlaji zit. Posvatna krava statnich hranic.

Re: Pro pf čerstvé údaje http://www.infinance.cz/readpz.php?ID=1086:
Autor: pf Datum: 24.8.2007 15:52

tesinska jablka, trpelive vyckame na ucetni knihy. v kazdem pripade 2006  byl ~2%.

Ovsem k uplne jinym cislum dojdeme, pokud si spocitame kumulovany dluh federalni vlady ...

Re: Re: takhle může skončit socialismus,:
Autor: PP Datum: 24.8.2007 15:32

Kdyby byl senilní, bylo by to snad lepší. Ale když on se těší dobrému zdraví...!

Kdyby to bylo takhle jednoduché...:
Autor: PP Datum: 24.8.2007 15:31

Jenže tak jednoduché to není. Mugabe má k "socialismu" dost daleko. Navíc jsou v ZW dva hlavní "kmeny", které se nemají rády asi jako ODS s ČSSD - v africkém provedení a s patřičným temperamentem. Mugabe tedy nejprve zatočil "s opozicí", pak se pustil do "třídního nepřítele" - farmářů. (Spravedlivě: nejen bělošských.) Získané "farmy" rodělil svým věrným, kteří však umí válčit mnohem lépe než orat (což nebezpečně připomíná práci a ta, jak potvrdí Krásný princ, namáhá a námaha hyzdí).

Nicméně tak polovina obyvatel je schopna fungovat "nezávisle na vládě", podniká, farmaří, snaží se. Druhá půlka jsou "vládní zaměstnanci", vojáci, bezzemci a "nezaměstnaní". Obě skupiny dost trpí. Ale protože Mugabe se snaží tu "nespokojenější" půlku uklidňovat kroky jánošíkovského typu, můžete si tipnout, komu je tam hůř.

Já bych si to s tím neposkytováním humanitární pomoci ještě rozmyslel. (I když hrozí, že ta podnikavější půlka to bude té "lenivější" prodávat.)

Re: Dobře vám tak,:
Autor: Finrod Felagund Datum: 24.8.2007 15:20

R^ velmi trefně řečeno. A co mám informace z JAR, tak tam to za pět let může vypadat velmi podobně.

Dobře vám tak,:
Autor: richard Datum: 24.8.2007 15:08

bývalá Rhodesie byl stát,  ve kterém jste, vážení černí, nikdy neměli hlad, bídu, inflaci, nikdo vás nezabíjel, nemučil. Vám se to zdálo "apartheidem", dohodli jste se s boševiky a pěkně třídně jste s těmi bílými "vykořisťovateli" zatočili, kdo z bílých včas neutekl, toho jste povraždili s celou rodinou, sám soudruh Mugabe ještě před pár lety veřejně halekal "pro bílé letenky nebo rakve".

Takže si žijte v Zimabwe, tak jak jste chtěli žít, jak jste si to tam zařídili, takové to tam máte, z bývalé obilnice Afriky jste si vy sami udělali zónu hladomoru, je to jen váš problém.

Jakoukoliv humanitární pomoc pro Zimbabwe - NE!!!!!!

Re: takhle může skončit socialismus,:
Autor: doktor Datum: 24.8.2007 15:07

To není otázka socializmu nebo kapitalizmu. Tak končí každá organizace, vedená nevzdělanci a fanatiky, v Zimbabwe navíc senilním starcem.

Pro pf čerstvé údaje http://www.infinance.cz/readpz.php?ID=1086:
Autor: Foundryman Datum: 24.8.2007 15:02

"Deficit státního rozpočtu USA poklesne. Deficit

federálního rozpočtu USA v tomto fiskálním roce do konce září klesne na

158 miliard dolarů, tedy něco přes jedno procento ročního výkonu

ekonomiky, ze 248 miliard dolarů v předešlém roce. Odhadl to Rozpočtový

úřad Kongresu."

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zimbabwe je jedna z prvnich obeti ...:
Autor: M Datum: 24.8.2007 14:37

Filtrovat ... no to se je fakt dobry, .... kdyz se panum nehodi nazor, tak filtrovat ... to uz jsem nekde zacil ...hmmmmm

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zimbabwe je jedna z prvnich obeti ...:
Autor: M Datum: 24.8.2007 14:34

Nebo je to tu od reality moc daleko ... jak jste si tak jisty, ze tady na NP vsechno vite tak dobre.      No uvidime...

Re: Re: To je tím, že Mugabe je klasický socialista:
Autor: Jenda Datum: 24.8.2007 14:14

Je humanita a humanita. Pomahat nekomu, kdo si zlikvidoval funkcni stat a jeste mi nadava a plive po me, neni znak dobroty ale imbecility.

takhle může skončit socialismus,:
Autor: janoryna Datum: 24.8.2007 14:13

ale i ten bankovní nebo poslanecký. nakonec, v roce 1997 k měnové reformě nebylo daleko podobně v roce 1953 (tehdy jsme se uzbrojili). a je jedno, jestli je to pod rudou hvězdou nebo modrým ptákem. na další růst deficitu státních financí je po úterku zaděláno.

Re: Re: Zimbabwe je jedna z prvnich obeti ...:
Autor: Jenda Datum: 24.8.2007 14:08

"a trva to jiz vice nez 80 roku" ... to zni skoro ... skoro jako kdyby to fungovalo. Jenom holt do toho plebs usty svych volenych zastupcu nemuze moc kecat. Coz je jak se zda dobre.

A co se tyce podlozeni ... rekl bych, ze jsou podlozene dost. Aspon jsem si nevsiml, ze by je nekde odmitali prijmout ze strachu, ze si za ne nebudou sami moct nic koupit. Spis naopak, ve spouste zemi berou dolary mnohem radsi nez svou vlastni menu. Ovladanou vladou kterou si sami zvolili.

Re: Re: a nekecaji zase trosku?:
Autor: Pytel Datum: 24.8.2007 13:30

Do pytle, uklik jsem se, to patří dolů...