27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: V srpnu 68 byl zlý džin vrácen do láhve. Nic vícŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 24.8. 2007 17:23, přehled diskusí

Zlý džin +:
Autor: Ivan Hochmann Datum: 24.8.2007 17:23

Nejedná se pouze o komunistické pomatení mysli,podobně je tomu s nacionalismem,fašismem,anarchií,vědomým zlovolným konáním s následkem ubližovat (nejen lidem) a všem podobným anomáliím  v civilisované společnosti, která je životně závislá na dodržování psaného a zvykového práva.Násilnosti,revoluce,ideologické války nikdy k ničenu dobrému nepřispěly.Komunistická ideologie je právem označena jako protiprávní a zločinecká.Takže jakákoliv diskuse je k ničemu.Je mi jen s podivem,že celá tlupa těchto zločinců sedí v českém  parlamentu.Ivan.

Zlý džin...:
Autor: Ivan Hochmann Datum: 24.8.2007 17:06

Četl jsem pozorně i reakce na na uvedený článek.Někde bylo napsáno,že utečenci před bolševismem nemají co mluvit do historie,poněvadž jsou poznamenaní nenávistí.Chci říci Vám i těm podivným psavcům,že je štěstím pro společnost,když se najdou vzdělanci s geneticky zakodovaným smyslem pro realistické posuzování historie.Čachrů s minulostí se dopustila rádobyvědecká garnitura komunistických historiků až hanba.I proto někteří zabedněnci nejsou schopni akceptovat Váš názor.Pozoruji sám na sobě,že díky  těmto blbům ztrácím smysl pro názorovou toleranci.Vždyť zde jde o zásadní a prioritní pravdy.Zde se nevyplácí ustupovat ukecaným socanům a komunistům.Už jsme na to jednou strašně doplatili a jen blbec se dvakrát spálí o jedny kamna.Tady nejde o demokratickou diskusi .Tady jde o fakt:Komunismus je neslučitelný se svobodou člověka.A já doplňuji:Dobrý komunista-mrtvý komunista.Konec diskuse.Ivan.

Stále omyl:
Autor: Josef K. Datum: 24.8.2007 15:48

trvalým důsledkem, pane Bystrove je společenská inverze, díky tomuto imperiálnímu sovětskému zásahu se v Československu dostal k moci to, co rád nazvu "lumpenproletariát" , došlo k naprosté destrukci hodnot, z nichž mnohé i přes padesátá léta měly hluboké historické kořeny. Důsledky jsou dnes zřejmé, lumpenproletariát vládne dál.

Je to na hodně dlouho. A v tom je ona skutečná tragedie. Ostatně Váš článek je toho odrazem.

Stále omyl:
Autor: Josef K. Datum: 24.8.2007 15:43

nejsem komunistou, ale vadí mi ta intelektuální i čistě rozumová ochablost, neboť komunismus spojený s ruským imperialismem břežněvovské éry (neostalinistické?) není komunismus. Komunismus má více podob, stejně jako kapitalismus. Takové hodně zavádějící a nepřesné úvahy, beru vše jedním šmahem, pane Bystrove, že?

Re: Re: "Až budou psány dějiny světa ve dvacátém století, nejspíš se v nich o okupaci Československa vojsky ostatních států takzvaného socialistického bloku nenajde žádná zmínka.":
Autor: No Datum: 23.8.2007 13:28

Chtěl bych si tím být jist, nicméně literatura o "Pražském jaru 1968" je daleko četnější než o "Sametové revoluci 1989". A formálně, vojenský zásah v Československu byl největší vojenskou operací v Evropě po roce 1945.

Re: Re: Re: nedozirne nasledky:
Autor: No Datum: 23.8.2007 13:20

Paradoxně se komunističtí ministři do dostali do vlád v Paříži a Římu až po roce 1968. Jinak je zajímavé, jak v lidech stále přežívají komunobolševické pojmy jako např. "mezinárodní komunistické hnutí".

Re: Vstoupí 21. srpen do dějin?:
Autor: Hrad Datum: 23.8.2007 11:52

Pane. V tomto okamžiku neznám přesný název, ale v Brně na filozifické fakultě vznikla taková práce, kde byl seznam profesí. Myslím, že šel do období I. republika a starší. Měl jsem ji  asi před dvěna lety v ruce. Půjdu se podívat do knihkupectví, jestli tam ještě je. V našem městečku takové věci nikdo nekupuje, ani školy. Což je velká škoda. Mamky, které mají za úkol vzdělávat svěřené děti, se rychle naučili "zážitkové pedagogice", dříve to byly dovednosti pro pionýrské vedoucí, tyto znalosti nepotřebují. Takové znalosti nepotřebují ani jejich nadřízení(manažeři výskytu), kteří mají dbát o úroveň výuky.  

Srpen a svoboda?:
Autor: Hrad Datum: 23.8.2007 11:38

Těm, kteří spojují komunismus=nesvoboda, kapitalismus=svoboda, bych chtěl v souvislosti se srpnem připomenout. Již car, tuším Mikuláš I. věděl že nejbezpečnější hranicí Ruska je ta hranice, kterou brání ruský voják ze dvou stran. Tuto prostou pravdu  zná každý, kdo uvažuje o národní a státní nezávislosti, a je jedno jaké náboženství vyznává. Je snadné někomu přičíst expanzionistické úmysly, i když mu jde pouze o bezpečí. Je málo známou skutečností(verbálním komunistobijcům intelektuálně nepřístupnou) že takový komunista a "přítel" SSSR Novotný, na jednom jednání ÚV řekl: Raději budu zbroji, zbrojit (jinými slovy, lidé budou mít nižší životní úroveň, než si zaslouží), ale já je sem nepustím. Vždyť srpen mohl být ne bojem o koryta komunistické "verchušky", ale sofistikovanou strategickou hrou Sovětského svazu, jak čelit ohrožení. V této souvislosti vypadají naše polistopadové vlády jako Skuteční obhájci národních zájmů(Y)  Napřed odzbrojit, ušetřené prostředky dobře přelít na správná konta, občanům zbylé zdroje rozdat, aby se konečně "nažrali"(o kolik vzrostla průměrná váha jednoho obyvatele v této kotlině?  O kolik vzrostla celková hmotnost obyvatel ČR?)  A potom sem pozvat cizí vojáky i s radarem. A ještě zaplatit 15 milionů mediálnímu stratégovi za kampaň mající zdůvodnit, že je to národní zájem. Zaplatit člověku, který již nasával to, že národní zájem je pouze veteš z 19. století, jehož jediným zájmem je  vexslácké heslo:  "prachy, prachy". Divíte se že začíná zaznívat "Tondo kde jsi"? Prachy pro ty, kterým se kdysi říkalo zrádci, a o kterých tak ráda mluví skřehotvá individua jako o české povaze, jsou již přichystány. Třeba se rozhodnout rychle.Není jich totiž nekonečné množství. Kupčíci jsou lakomí. Kdo se však dokáže rychle rozhodnout, může si třeba koupi riflovou bundu.

Mě bylo už od 70 let jasné, že Západ může uzbrojit SSSR,:
Autor: Pametnik starejch dob Datum: 23.8.2007 9:06

pakliže se k tomu najde politická vůle, v což jsem nedoufal. K tomu přispěl fakt, že na konci Brežněvovy éry se zbrojilo i na úkor obnovy stojního vybavení továren a SSSR byl zaangažován po celém světě. S příchodem Reagana byl SSSR z těchto pozic vytlačován, neměl na jejich udržení materiální prostředky. Podle Rusů byl konec Brežněvovy éry provázen neuvěřitelným marasmem, každý týden se vyhlašovaly nové "smělé plány," které ale nikdo nebral vážně.

Bylo tady ale nebezpečí, že se SSSR vrátí k nějaké variantě Stalinova "socialismu v jedné zemi," tj. omezí se na udržení toho, co už má (tedy východní a střední Evropu), což by, vzhledem k jaderným zbraním mohl zvládnout. Tento vývoj naštěstí nenastal, izolacionismus s s dalším zaostáváním nenašel dost podpory.

A výsledek je znám.

 

Dubčekova:
Autor: zp Datum: 23.8.2007 0:07

parta tehdy přestřelila. Namíto plíživé  legalizace tržní ekonomiky formou postupných kroků, např. legalizace malých živnostníků jako tehdy běžně v Maďarsku či NDR ,  chtěla po  Moskvě příliš velký krajíc. Taky proto dopadla špatně.

Autor nemá pravdu:
Autor: Pametnik starejch dob Datum: 22.8.2007 22:06

21. srpen přispěl k vystřízlivění levičáků na západ od našich hranic ale i řady domácích, pokud toho ovšem vůbec byli schopni. A normalizace byla už jenom o korytech.

Re: souhlasim - slo o lekci z politicke naivity:
Autor: Mirek F. Datum: 22.8.2007 21:23

Komunismus byl rozpínávý už z principu a tuto rozpínavost prosazovali soudruzi bez ohledu na národnost. I v roce 1968 byli nejvíce horliví pro invazi Poláci a východní Němci (Brežněv zprvu váhal). .

Re: Re: Re: "Až budou psány dějiny světa ve dvacátém století, nejspíš se v nich o okupaci Československa vojsky ostatních států takzvaného socialistického bloku nenajde žádná zmínka.":
Autor: jepice Datum: 22.8.2007 21:02

Jo, to je pravda, že taky nějakou dobu mohl pokračovat beze změny, a pak důslednou severokorejskou cestou dospět až k vyhladovění obyvatel. Možná by se tudy vydal, kdyby nenašel inspiraci - viz moje teorie.

souhlasim - slo o lekci z politicke naivity:
Autor: ginANDtonix Datum: 22.8.2007 20:02

S odstupem se i zda, ze komunisticka doktrina SSSR byla jenom zpusob jak prosazovat ve svete Ruske mocenske zajmy a tedy neslo o spor s rigidnimi dogmaty ale o spor o nezavislost na jedne bezskurpulentni mocnosti.

Takze autorova veta "s komunisty nikdy nelze dosáhnout svobody" by mela byt zobecnena na "pokud se poddame Rusku a jeho silove vedene, tupohlave velmocenske politice, nikdy svobodu mit nebudeme". A to je odkaz 21. srpna aktualizovany pro dnesni situaci.

Re: Včera Jakešovi komunisté - dnes kapitalističtí kabrňáci. Tehdy i nyní řídí naše životy. :
Autor: ginANDtonix Datum: 22.8.2007 19:41

Pane Vizku, jak muzete v noci spat potom, co vase strana nepokryte spolupracuje s komunisty, kteri se idealu normalizacnich dob nezrekli? Vzdyt vase strana ruku v ruce s nimi jde po krku demokracii a na ruku mocensky vzestupujicimu Rusku.

Re: Re: Re: nedozirne nasledky:
Autor: Pišta Datum: 22.8.2007 19:28

V Maďarsku zůstali Rusové, na rozdíl od nás i po válce. Když došlo k převratu ,na podzim 1956, žádné exesy se nejprve nekonaly. Vyřizování účtů s komunisty nastalo až po té ,co Rusové zasáhli. Protože se proti nim postavila i maďarská armáda, byli  z Budapešti vytlačeni. Teprve potom došlo k útokům na maďarské komunisty.  Pak do Maďarska dorazily ruské jednotky z Ruska, S těžkou technikou  a protože měli obrovskou početní i materiální převahu, dopadlo to tak jak dopadlo. Tak mi to vyprávěli Maďaři. 

Nazor jednookeho:
Autor: Zet Datum: 22.8.2007 19:21

Dalsi extrem, otri si celo(Y)

Re: S komunisty nelze nikdy dosáhnout svobody :
Autor: Kubeš Datum: 22.8.2007 18:03

R^

Re: "...s komunisty nikdy nelze dosáhnout svobody...":
Autor: Kubeš Datum: 22.8.2007 17:59

Připojuji seR^

Re: Re: Re: Re: nedozirne nasledky:
Autor: jirka.s. Datum: 22.8.2007 17:57

Jestli to nebylo náhodou za SS-Panzerdivision "Das Reich" zajaté Američany v květnu 45 v Jižních Čechách.

Re: Re: Re: nedozirne nasledky:
Autor: Karel Datum: 22.8.2007 17:52

Za koho bojoval, že padl do zajetí Američanům? To snad muselo být za Wehrmacht, ne?

Re: Takhle je to správně, Vízku.:
Autor: jirka.s. Datum: 22.8.2007 17:49

Oakmane, jste si jist, že tento barevný bonmot, senilní komouš vízek pochopí?

Re: Xaver IP: 82.117.130.xxx:
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:27

Komunisté rádi mluví i za ty, co si to nepřejí.Rv

Jistě jste pochopil, že jsem mínil i vás...:
Autor: Xaver 82.117 Datum: 22.8.2007 16:26

;-)

Obávám se, že to tam bude i po Castrovi...:
Autor: Xaver 82.117 Datum: 22.8.2007 16:25

Kámoš tam podniká a nepřináší zrovna optimistické histroky.

Re: Svoboda přišla. Zn. Ne naší vinou.:
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:25

Že ji nepřinesli komunisté, přece autor napsal... ;-)

Re: Ano. :
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:23

Jenomže tohle komunista Vízek, přítel milionářských dávek, progresívních daní a teorie stejných žaludků, nikdy nepochopí. ;-)

Svoboda přišla. Zn. Ne naší vinou.:
Autor: Xaver 82.117 Datum: 22.8.2007 16:23

"...s komunisty nikdy nelze dosáhnout svobody...":
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:20

Souhlas s obsahem článku. Díky!

Vstoupí 21. srpen do dějin?:
Autor: M-STULÍK Datum: 22.8.2007 16:12

Prošel jsem si nejrůznější rozporuplné reakce - nicméně v zásadní otázce - co by historik - docházím k závěru,  že každá velmoc má svůj 21. srpen. Bývá to okamžik, v němž se dovrší nastřádané historické chyby, a jejich hlavní viník bývá vyplácen. V tomto případě šlo o bývalý Sovětský svaz, který se ovšem, jak bývá v dějinách zvykem, nepoučil. Skončil tak, jak mu bylo určeno. Což se v dějinách mocností stalo bezpočtukrát. Co se dějin týče, 21. srpnu přijdou historici "na chuť" teprve s odstupem času. Bude to v periodizaci dějin výrazný přelom, k němuž jsme je přiměli svou tvrdohlavostí my, Čechoslováci. Vše co se odehrálo poté, bylo jen dějinným následkem. Včetně toho, že dostali za vyučenou i bývalí komunisté, zejména ti, kteří si užili moci a stali se nástojem teroru v padesátých letech. Půl milionu lidí bylo tedy existenčně potrestáno a dostalo příležitost k pokání. V této souvislosti už nemá smysl další třídění kdo v partaji byl či nebyl, kdo se stavěl tankům či nikoli. Nastala nová zkouška - normalizace a bolševické lámání charakterů. Bohužel našli se noví parchanti druhé vlny, často puberťáci nebo mocichtiví postpubertální miliardáři a ti dnes otáčejí českou mocenskou poloosou. Jsou to ve skutečnosti dnešní miliardáři. Hrdinové srpnové invaze byli dávno zapomenuti zatímco posrpnoví, často novopečení komunisté vládnou této zemi. Což je ovšem již jiná kapitola. Můj přítel archivář, který se dneška nedožil, snil o tom, že jednou vytvoří seznam profesí, které jsme vykonávali: byli to studnaři, výrobci polyetylenových pytlíků, skladníci, opékači buřtů, trafikanti, bagristé říčních strojů, etc. Tomuto seznamu profesí měl odpovídat další seznam - jmenný. Ve skutečnosti však nakonec vyšly lustrační seznamy a z celé dramatické historie se vyklubal Pepa Dvořák, herec Kanyza, Jiří Suchý a jiné drobotiny, takže se nakonec podařilo zmenšit velikost události na trapnou noticku, která ani nestojí za řeč.