25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Se Sarkozym do ZimbabweŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 15.7.2007 23:24, přehled diskusí

Wie so? Jak to, že německá pracovní síla je dlouho nejjdražší na světě (plus požitky o kterých se zaměstnancům v USA ani nezdá, natožpak aby je požadovalï) ... a SNR má stále, se silným eurem přebytky a USA stále zoufalejší obchodní deficity? Mo:
Autor: občan ČR a USA Datum: 15.7.2007 17:10

Podle ortodoxní pravicovosti, když se zaměstnanec má trošku dobře, něco je špatné, akcionář a vlastník, ekonomika trpí. Bežte se vycpat se svojí demagogií 19. století!

Lacině DEMAGOGICKY článek, zejména od LibInst: Nepamatujou jak lžiprofesor Klaus vinil ČNB z tight credit a "způsobení" konečného krachu Klausova ekonomickeho fiaska v roce 1997:
Autor: obcan CR atd. Datum: 15.7.2007 16:45

Vykládat zde "odborně" o Mugabem je stejně "náročné" a stejné nošení sov do Atén, jao vykládat dětem v kondergarten o tom, že muž s knírkem (Hitler, ne Klaus, tomu to fešně sluší) je špatný člověk.

Sarkozy, v sebestředném pokusu nového malého napoleonka (i náš Klausík, také negojim, má podobné samospasitelné, pilné, intenzivní komplexy) chce Francii naordinovat šokovou terapii. Jako Mugabe, ale třeba i náš (chozraščotní, Západu dlouho ke smíchu) "národohospodář" Klaus chce aby banka tiskla peníze pilně a hodně, umožnila mu ukázat bulíkům v národě, že jeho liberální terapie funguje.

I vzor pravičáků, našich modrých strak, USA a Bushík, tiskne už 6 let peněz jako o závod, úroky drží uměle na 44 ročním minimu. také, jako Sarkozy, volá po "ne tak silné měně", aby se "pomohlo exportérům". Jasněže dolar, přes svoji obrovskou kapitalizaci (a to, že díky bajonetům svět musí mít dolary na ropu a suroviny) padá jako kámen, dtto rozpočtové deficity a obchodní bilance. Jako za Klause, když ani do svého odstranění, za 8 let coby všemocný MF, "architekt transformace", opakovaně premiér, rádoby laureát nobelovky za kupónovku, nedokázal HDP na hlavu dotáhnout ani na komunistickou úrověň roku 1989.

Je typické, tragické a depresivní, že LibInst nebo za jeho jméno se hrdě skrývající polovzdělanec, populisticky káže proti bandě Mugabeho (do kterého už netřeba kopat) i Sarkozymu (který přece chce dělat oživení, o kterém modré straky, CEP a otec-zakladatel modrého rabovaní, Klaus tak pilně bukíkům v národě kážou).

Re: Lacině DEMAGOGICKY článek, zejména od LibInst: Nepamatujou jak lžiprofesor Klaus vinil ČNB z tight credit a "způsobení" konečného krachu Klausova ekonomickeho fiaska v roce 1997:
Autor: H.K. Datum: 15.7.2007 21:55

Kde jste byl v roce 1989? Škoda, že jste se nechopil ekonomické transformace.

Re: Lacině DEMAGOGICKY článek, zejména od LibInst: Nepamatujou jak lžiprofesor Klaus vinil ČNB z tight credit a "způsobení" konečného krachu Klausova ekonomickeho fiaska v roce 1997:
Autor: Kodl Datum: 15.7.2007 23:24

Blábolíte, Bush žádné peníze netiskne!

Velice slušný článek.:
Autor: Doktor Živago Datum: 15.7.2007 10:38

Obsah článku je velice výstižný,dle reakcí diskutujících mám ale pocit,že není daleko doba kdy se nějaký český Mugabe ujme vlády nad hordou závistivých hlupáků i v Evropě.Každá země byla hezká,dokud se v ní nepřemnožili lidi a totálně jí nezničili.Rhodesii nevyjímaje.Držet inflaci v mezích je umění.Zatím se to díky dobré finanční politice EU daří.Proč to tedy chce Sarkosy měnit.Asi už má nakoupeno!

ale sarka snad není socan či komunista?:
Autor: www racek Datum: 15.7.2007 10:22

pokud vím je to míšenec maďara a žida. z těch vyrůstají kvalitní lidé (von neumann, edvard teller ...) :-D

ale jinak je nadějí francie a velice mu fandím.

s tím zimbabwem, jistě, jak horoucí zanalostmi nepolíbené ruce zdevastujíé na co sáhnou ... ale že by sarka? autor si asi popletl světadíly ... ne?

test:
Autor: test Datum: 15.7.2007 7:21

test

Mugabe:
Autor: zp Datum: 15.7.2007 0:37

v Rhodesii je učebnicovým  příkladem, kam to dojde, když se lékař  rozhodne  řídit stát.  Kdysi Allende v Chile budiž dalším odstrašujícím příkladem. Che Gevaru alespoň včas zastřelili, než mohl začít v jižní Americe páchat další ekonomické škody. A kolik takových je u nás v parlamentu  a senátu - MUDr. Sobotka viz !!!

Re: zp:
Autor: Ladislav N. Datum: 15.7.2007 7:18

Jestli máte na mysli toho finančního "génia", co spolu s dalšími socany zadlužili stát a tím i občany 800 miliardami Kč, tak ten je právník. Ale jestli JUDr, to nevím. Falešný JUDr Křeček už si titul sehnal taky... ;-)

Krmíte nás lživou, lacinou modrou propagandou: USA jsou 9vzhledem k rozpočtu, HDP) zadluženy mnohonásobně víc než ČR (i záp Evropa, včetně SNR):
Autor: know how Datum: 15.7.2007 16:55

Dtto zadluženost Američanů jako fyz osob vzhledem k jejich ročním příjmům a trendům (od roku 1978 realné mzdy drtivé většiny Američanů nevzrostly, naopak o 12% klesly].

Milý brachu,  zejména modrými strakami tak obdivovaná síla americjkého ekoniomického růstu je ve skutečnosti silou KREDITU NA STEROIDECH.  Míra zadluženosti je pro západoevropany, natožpak čechy atd. nepředstavitelná a co je nejhorší, už nejde dále jakkoliv stimuklovat. Bezuzdné tištění dolarů posledních 6 let (Bushova vláda se už anui nenamáhá zveřejňovat ztv money supply údaje) jsou m.j. vidět na pádu dolaru.

Ekonomika ČR, díky postklausovským vládám (zahraniční investoři, lepší právní prostředí, atd.) roste jako jedna z e špičkových v Evropě. Oproti Klausovi tedy roste export, tedy měna (v roce 2006 podle WSJ nejvíce posílila na celém světě). Ano, kde ekonomika sílí, občané bohatnou, trend je nahioru, tam si stát i obřa¨čané, firmy zodpovědně a zcela kapitalisticky mohou půjčovat.

Je-li dluh ČR asi 60% ročního rozpočtu a v USA dluh federálu asi 10.000 mld USD asi 4-krát roční rozpočet (za Bushe jako Reagana neuvěřitelně zvětšený) pak si krákorejte své pravicové demagogie někde jinde.

Re: Sobotka viz !!!:
Autor: Ladislav N. :-))) Datum: 15.7.2007 9:05

Já už měl strach, že mluvíte o Sobotkovi z ČSSD, co je právník a dělal ministra financí...;-D A těch stamiliard dluhů, co po něm a vládě socanů zbylo....

Alo to není lékař. ;-P

Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.:
Autor: Wabi. Datum: 14.7.2007 20:13

Mohl jsem si odpustit četbu. To je ten institut, jehož představitel ještě půl roku před listopadem pořádal školení o přednostech soc. hospodářství.

Kdepak, modří svazáci po padesáti letech znovu na scéně  - nezklamou.8-o;-D

Re: Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.:
Autor: Ladislav N. Datum: 15.7.2007 9:56

Vy jste na těch přednáškách o "přednostech socialistického hospodářství" byl?

Re: Re: Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.:
Autor: Wabi. Datum: 15.7.2007 10:38

Bylo mi o nich referováno, přímým účastníkem. Stačí?

Re: Re: Re: Že ste to nenapsal hned na začátek. Z Lib. institutu pán ráčí být.:
Autor: strycek Bob Datum: 15.7.2007 13:32

pan popleta si jen plete Prognostický ústav s Liberálním institutem. Hlavně že se tu zviditelnil, obsah není důležitý.

Zimbabwe:
Autor: kacir Datum: 14.7.2007 18:48

druhá nejbohatší země Afriky - ovšem před Mugabem , který ji dovedl svým experimentováním na pokraj občanské války.  Mugabe je dobrý následovník Amina, Bokassy a dalších Kouzelníků, kteří vydojili své státy na dřeň

Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL:
Autor: tich@dohoda Datum: 14.7.2007 9:32

Zimbabwe se sice mezi africkymi staty vyjima v populismu, ovsem zakladni problem je v negrech/cernouscich samotnych. Ekonomika Zimbawe stala na bilych farmarich kteri dokazali bohate nasytit/zasobit trh vlastni zeme a navic uspesne  exportovat potraviny. Nestestim je silenec Mogabe ktery je fanatik /stejne jako vy a vetsina modrych komousu , vy zase na rozdil od Mugabeho verite jinym kravinam . Podivejte se k sousedum do Polska, ti totiz za komousu ponechali vetsinu pudy soukromym zemedelcum, tito "zahumenkari" s par hektary a kravskym povozem sice zustali "svobodni" ovsem Polsko se utapelo v bide a nedostatku/dokonce hladu. V te dobe kolektivizovane zemedelstvi /bohuzel nasilne/ v CSSR velce slusne zasobovalo domaci trh. Tak se paradoxne stalo, ze po padu komousu se CR se svymi velkofarmami /JZD/ stat. statky blizila standardum zapadniho vyspeleho zemedelstvi. A mohlo byt daleko dal nebyt "genialni" privatizace soudruha profesora, ktery zemedelce odstrihl od zpracovatelskeho prumyslu a udelal z nich jejich otroky. Jinak soudruha profesora a jeho "bankovni socialismus" zastavila prave az centralni banka/CNB , tehdy se prozraly/rozkradly obrovske prijmy z privatizace, ktere mely slouzit jako zaklad pro reformu zdravotnictvi, socialni, duchodovou. Pravda socani si 8 let nevedli nijak slavne ovsem predali zemi slusne nastartovanou k dalsimu rustu, coz o Mugabem z Hradu rici nelze ani nahodou, ten koncil s "balicky" . Cest :-)

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL:
Autor: Abdéřan Datum: 14.7.2007 10:39

Výborně, tleskám!R^:-)

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL:
Autor: Mamut Datum: 14.7.2007 11:47

No to je ale nářez, a podle tědlech názorů jste za bolševika řídil tu fabriku?

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL:
Autor: H.K. Datum: 14.7.2007 13:30

Jak by šlo ukrást půdu a dobytek zemědělcům nenásilně? Víte za kolik korun pracovali zemědělci ad rána do večera? Vy jste si požíral rohlíček za 30 hal. To bylo žužo.

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL:
Autor: cb Datum: 14.7.2007 18:45

Osel je lichokopytnik, hnupe. Zbytek textu jsou stejne nesmysly.

Re: Huhu'e vy sudokopytniku / cti OSEL:
Autor: huhu Datum: 14.7.2007 20:16

tak ty vaše názora jsou dobrá směska rasismu a bolševismu. Vy asi vůbec netušíte, že  třeba taková černošská a kapitalistická Botswana hned vedle Zimbabwe si vede docela dobře.

Jinak k tomu sudokopytníku - neříkají vám vy vole nebo vy bůvole či vy velbloude ? - to jsou sudokopytníci. Umíte počítat do dvou ?

No jó, v komunistickém ČSSR byly Státní Statky a JZD korunou socialistického hospodářství . . . :
Autor: J.G. Pašek Datum: 14.7.2007 23:08

a ignorantní Poláci záhumenkáři a soukronmíci byli 100 let za vopicemi . . . . hmmmm, dobrý.

Nejdříve vláda nakradla a znárodnila půdu a nahnala soukromníky za almužny do JZD ať se jim to líbilo nebo ne . . . . a ten kdo se vzpíral tak na něj uvalilitako é dodávky, že se buďto zastřelil nebo vstoupil do socialistického kolektivního JZD, kde měl každý velký kulový a prcek prezident Novotný na tribůně lidu slíboval a mlátil pěstičkou do tribůny A VAJÍČKA BUDOU . . . . a vajíčka nebyly . . . .  jó, ty pověstné zlaté české ručičky a hlavičky plánovačů z ÚVKSČ . . . na ty nikdo neměl.

Souhla. Můj strýc (nekomunista atd.) učil na VŠZ v Suchode, popisoval, jak Holanďané atd. kladně hodnotily úrověň mechanizace, sdružování celých JZD, velkovýrobu a produktivitu:
Autor: know how Datum: 15.7.2007 17:02

Pan chozraščotní polovzdělanec, souputník nomenklatury, Klaus ortdoxně nechal transformaci tak, jak proběhla, navíc v rukou tradicionalisty Luxe.

Klaus by měl být (jako všemocný MF, architekt transformace) dávno stát před vyšetřovací komisí.

Re: Souhla. Můj strýc (nekomunista atd.) učil na VŠZ v Suchode, popisoval, jak Holanďané atd. kladně hodnotily úrověň mechanizace, sdružování celých JZD, velkovýrobu a produktivitu:
Autor: H.K. Datum: 15.7.2007 21:52

Říkal Holanďanům Váš strýc, nekomunista, že to lidem sebrali a nechali je dělat denně za 10 Kčs? Nedávejte V.K.božské schopnosti. Je to jenom člověk.

Jižní Rhodesie je opravdu škoda:
Autor: huhu Datum: 14.7.2007 6:30

ta země měla po Jižní Africe druhou nejvyšší životní úroveň, k tomu nádherná příroda, věčné jaro. Ale socialismus/ lidová demokracie tradičně nezklamal....

Re: Jižní Rhodesie je opravdu škoda:
Autor: nosál Datum: 14.7.2007 12:51

Zkuste si najít na interenetu kolik dnešních novinářů nědávno psalo o Mugabem jako o "naději " afriky a o Zimbabwe jako o vzoru soužití bílých a černých. A jak jásali nad přejmenováním Rhodesie.

Re: Re: Jižní Rhodesie je opravdu škoda:
Autor: chetgar Datum: 14.7.2007 14:47

27 let bych nenazval nedávnem :o)

A s panem Rybáčkem do p.....:
Autor: Pierre Datum: 14.7.2007 0:44

Autor se snad domnívá,že změna kursu z 1€/ 0,8$ na 1€/1,38$ ma blahodárný vliv na export z eurozony. Za Atlantikem si mnou ruce... Pro turisty via USA je to samozřejmě požehnání.

Re: A s panem Rybáčkem do p.....:
Autor: Rudolf Datum: 14.7.2007 3:51

Nesedl jste si nějak mimo mísu? A neb jeden o voze, druhý o koze. Hlavně, že to je v p.....