19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

RECENZE: Petr Heteša, Šest diamantů 1. a 2. díl

Zatímco předigitalizovaný svět nabývá sám o sobě stále většího významu a vlivu, lidstvo jako takové jej naopak ztrácí, aniž si to uvědomuje. Přesto se najde pár jedinců, kterým to dojde a vrhnou se do boje, který nemohou nikdy vyhrát. Tedy až do chvíle, než se do celého konfliktu omylem zapojí naprostý outsider živící se jako novinář v bulvárním plátku. Zpočátku vůbec netuší, že má v ruce digitální rozbušku schopnou rozmetat celý svět a že ten, koho hledá, může být jejím iniciačním impulzem. Možná by bylo lepší, kdyby jej ani nenašel. To by ale nebyl Roger Dalmont, aby se jen tak vzdal a nechal to plavat.
Je to trošku ztřeštěné, trošku cyber, trošku americká drsná škola. Žádné fantasy. Spíše o tom, jestli ten svět kolem nás už skutečně nějakou dobu takto nefunguje.
(anotace)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jiřina 8.9.2008 10:53

spolužákovi

Knížku mi podstrčil známý, s podotknutím moc jsem tomu nerozumněl, ale je to tvůj spolužák, tak si to přečti. Vracet mi to nemusíš. Spolužáka Péťu jsem vždy milovala a zajímalo mne, jak ve svých fantazijních představách pokročil. Kupodivu jsem všemu rozumněla a dokonce i autora v tom poznala. Jen mi to jako scifi nepřipadlo, spíše vykreslení reality, kterou někteří již prožívají a ostatním se zatím daří zakrývat. Zlo pod rouškou dobra pro všechny. Líbí se vykreslení dialogů, ratmus a také to, že jsem si vše jasně dokázala představit a prožít. Tak to mám ráda. Nešťourám se v detailech, ale potřebuji atmosféru. Mě na velké zamilované romány nikdo nenaláká, ale na mého spolužáka ano! Takže pokud se mi dostane do rukou další díl, zas si jej na jeden zátah přečtu.

nelde 16.7.2007 10:59

Pěkná kniha

Kniha je opravdu pěkná, živá s pěknými dialogy, ale pár věcí mně tam štvalo - názvy čtvrtí a firem velkými písmeny a velká neznalost reálií. Pár příkladů: Philadelfia je od NY vzdálena 100 mílí (na mapě to vypadá blíže). Při současné hustotě obyvatel NY (bez složitých komplexů do výšky) by to v pohodě stačilo na 100 milionu obyvatel. Navíc leží mezi celý jeden stát New Jersey (do kterého samozřejmě NY expanduje, ale mezi leží asi kilometr široká delta řeky Hudson). V USA se neřadí, auta mají automatickou převodovku (nicméně se dá dosáhnout i zrychlení, které vás zatlačí do křesla, zejména pokud je výkonnější motor). Telefonní čísla jsou 10 místná už teď a s číselným schématem ČR nemají nic společného. Ceny jsou už dneska výše, než co autor používá, 100 USD je nic moc. Vzhledem k inflaci bych doporučoval tak 100krát větší. Já vím, jsou to drobnosti, ale kazí to jinak skvělý dojem.