25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Frakce a platformy na cestě do nicotyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 23.6. 2007 8:08, přehled diskusí

Tlustý-plány pustý! Tvrdší reformu nelze za stávající situace uskutečnit. V zemi je mnoho levičáků, kteří nejsou ochotni přistoupit na pravicovou poloitiku.:
Autor: dada Datum: 23.6.2007 8:08

Nejslavnější platforma:
Autor: Jindřich Datum: 22.6.2007 23:19

a taky docela úspěšná se jmenovala "Za demokratické Slovensko" nakonec se převtělila v Hnutí.

"Liberálové" v ODA z ní ovšem udělali ODS2, takže voliči neviděli důvod, proč by ji měli volit.

Re: VT bych veril vice........ :
Autor: PetrH Datum: 22.6.2007 20:28

Já tu TV debatu viděl taky, Tlustý od začátku říkal, že to nechce zveřejnit, protože těm lidem slíbil, že to nezveřejní. Dokonce se psalo, že si Moravec naběhl, když mu to slíbil, že se tím stal rukojmím. Záznam Otázek je třeba tady. Proč lžete, když se na to stejně přijde?

...je to tak, Tlusty nejradeji presvedcuje presvedcene.....:
Autor: Karim Datum: 22.6.2007 19:38

...nepresvedcene nanejvys popichuje.  Nyni se "moudre" vzdal ukolu presvedcovat o svych stanoviscich koalicni partnery - tam by mohl narazit. Jeho protitak je frakce - nema co ztratit - misto radoveho poslance jej uz tak nezajima - ale muze hodne ziskat - rozvratit ODS a prodrat se do cela a ku korytum, pres nejakou formu velke koalice.

VT bych veril vice........ :
Autor: Karim Datum: 22.6.2007 19:31

...kdyby:  5)krome dojemne starosti o Synot nepatril VT tez k hlavnim 2 podporovatelum idiotskeho aquaparku bez vody na Bublave 6)kdyby firma VAL REAL a.s. (drive JMT CZ a.s.) nepripominala svou majetkovou strukturou (anonymni majitel - akcie na drzitele) tak trochu pracku na spinave penize 7)kdybych nevidel Tlusteho lhat v TV besede, kde rekl, ze kazdy se muze podivat, kdo mu pujcil na barak, a kdyz to mederator chtel precist, tak mu to VT vytrhl s tim, ze jde o vysoce duvernou informaci (byl to tatik a manzelka) 8)kdyby vedome nelhal ve vyse zminenem rozhovoru ze o firme JMT vsechno rekli - jedine co kdy Tlusty o firme rekl je to, co si muzete precist v OR.  

Re: Re: Re: Re: Pane politologu,:
Autor: loula Datum: 22.6.2007 19:23

Ale to já samozřejmě vím, dokonce vím, že by to bylo - podle původních návrhů v Modré šanci - asi 100 až 120 mld ročně. Dokonce jsem se přesně na toto ptal volebního štábu ODS před více než rokem, jak tento propad bude eliminován. Neodpověděli. Takže se mohu zeptat znova, jak chtěla ODS eliminovat propad v příjmech státního rozpočtu ve výši 100 až 120 mld, když prosazovali ekonomickou reformu Modré šance.

VT bych veril vice, ze ma na srdci hlavne zajem volicu o nizsi dane, kdyby.... :
Autor: Karim Datum: 22.6.2007 19:18

..kdybyl:1)si docetl clanek o Lafferove krivce, kde se rika, ze Lafferova krivka funguje v rychle rostoucich ekonomiich mnehem pomaleji, popriapde vubec, na rozdil od rozrvracenych statu, kde byla dan ze zisku 60% jako v Rusku 2)kdyby priznal svou chybu, ze reforma nejde realizovat uplne tak jak nalajnoval bez znacne brutalniho propadu vyberu dani 3)kdyby nehlasal blbosti, ze se ten propad dozene ideologicky spravnym zdanenim drobneho prodeje ovoce a kraliku a pdobnych prokotin 4)kdyby se na postu ministra financi nevenoval hlavne kseftum sve rodiny (drive jmt nyni VAL): 

Firma, v jejímž vedení působí manželka a otec ministra financí Tlustého, získává peníze od společností sázkového impéria rodiny Valentů. Právě o regulaci hazardu Tlustý coby ministr rozhoduje a minimálně jednou zasáhl ve prospěch Synotu. Sám Tlustý se nadto v minulosti angažoval ve prospěch Synotu při získání státní dotace na uherskohradišťský fotbalový stadion. A to v době, kdy holdingu ještě patřil prvoligový celek 1. FC Synot.

Jak před třemi lety informoval časopis vydávaný holdingem rodiny Valentů, Vlastimil Tlustý spolu se svým tehdejším kolegou z ODS Jaroslavem Plachým, pomohl na stadion přihrát stomiliónovou dotaci ze státního rozpočtu. 1. FC Synot - tehdy jeden z nejbohatších celků ligy - měl stadion pronajatý na deset let. Nájem? Symbolická koruna. Krátce poté manželka Vlastimila Tlustého podepsala smlouvy za firmu JMT CZ, která společnostem z holdigu Synot pronajala prostory ve svých budovách ve Slaném a Rakovníku.

Děkuji. A střet zájmů a peníze Vaší paní z firmy JMT CZ?  Tlustý: NIC nemůže být ve střetu s NIČÍM. V.T.A: Děkuji. A poslední dotaz: peníze Vaší paní od JMT CZ?  Tlustý: Tak to jsme určitě zveřejňovali opakovaně.A: Bohužel archivní služba tyto údaje nemá. Můžete mi, prosím odpovědět? Nejde mi o přesné částky měsíc co měsíc, ale alespoň řádově za loňský rok. Děkuji   Tlustý: Tak to máte špatný archiv a já Vám víc v útocích na mne pomáhat nemohu. V.T.

Re: Taky máte ve své straně LiRA nějakou frakci?:
Autor: Jenda Datum: 22.6.2007 19:17

Pockejte, vono je jich fakt devet? Ja myslel, ze je tam sam, maximalne s manzelkou.

Re: Zajímalo by mne čím se liší platfoma:
Autor: fafnir Datum: 22.6.2007 17:45

tím,že se z platformy časem vytvoří pidistrana,opačně to nejde.

Re: Frakce a platformy na cestě do nicoty:
Autor: xyz Datum: 22.6.2007 17:09

......nepitomec ví,že raformy by měly být tvrdší.......

Vaše Výsosti, foxi, jak se zřejmě sluší Vás titulovat, který používáte slovo "chátra" a cítíte se  zřejmě chátře nadřazen: ono to s těmi reformami je daleko složitější, než jste schopen si ve své prostomyslnosti uvědomit. V tom je zase ta chátra mentálně nad vámi  

Re: Re: Re: Pane politologu,:
Autor: Quick Datum: 22.6.2007 16:59

Topolánek se nelekl, ale Tlustého reforma akcelerovala růst státního dluhu...vždyť o tom již mluvil Kalousek a docela srozumitelně.

Re: Re: Re: Pane politologu,:
Autor: Quick Datum: 22.6.2007 16:57

Jak prokázal Paroubek, že demokracie není zárukou svobody?Kdo nebo co je zárukou svobody? Zdá se, že nechcete uznat ani komunistický princip "demokratického centralismu" (tj. uvnitř diskutovat a navenek postupovat jednotně). Uznáváte pouze "centralismus"? (tj. co praví vůdce platí bez diskuse???

Re: To, co předvádí Tlustý . . . :
Autor: hormon Datum: 22.6.2007 14:03

To Bubu: ...a kdy jsi z KSČ vystoupil?

Zajímalo by mne čím se liší platfoma:
Autor: nepolitik Datum: 22.6.2007 13:27

od pidistran. Vysvětlí mi to někdo? :-/

Re: Frakce a platformy na cestě do nicoty:
Autor: loula Datum: 22.6.2007 13:06

Já si osobně myslím, že první cesta k tomu, aby lidi začali trochu politikům věřit (což je základní předpoklad, aby začali brát vážně i potřebu reforem) je, že politici se začnou chovat jako státníci. To jest přestanou se vzájemně obvinovat ze lží a podvodů, prostě proto, že je toho nebudou dopouštět, bez ohledu na ideologii začnou hledat konsensus problémů  atd atd. Pro začátek věrohodnosti by stačilo, kdyby konečně po 15 letech uporné snahy schálili omezení svojí imunity.  Nebo kdyby vedle omezování mandatorních výdajů ( což je správné) se zasadili o to, aby kilometr dálníce nebyl 3x dražší než v Německu. Nebo aby vedle poplatků za pobyt v nemocnici (což je správné) předložili koncepci zdravotní péče. Nebo aby řekli, kam zmizela půlmiliarda z konsolidační agentury a co stát udělal pro potrestání zlodějů ( jsou jmenovitě známí) A takto by šlo pokračovat donekonečna.

nicka píše o nicotě :
Autor: huhu Datum: 22.6.2007 12:42

:-D

Nic proti frakci:
Autor: Cricket Datum: 22.6.2007 12:41

Málokoho by uspokojila tato reforma-nereforma, zvláště členy ODS, kteří nejsou členy jen pro korýtko. Nicméně i Vlastovi Tlustému musí být jasné, že ODS je po volbách zase jen vazalem koaliční smlouvy, navíc s nesourodým prvkem v podobě zelených, které jen osobnost Bursíka drží v koalici vlastně proti jejich přirozenosti, neb jsou v podstatě levicová strana.  Tudíž, co dělá nyní vládní zastoupení ODS je opravdu jen to nejnutnější v oblasti veřejných financí. Daleko více, než vznik frakce nespokojeného tvůrce větší části ekonomického programu strany mi ale příjde hrůzným ten nekončící předvolební boj, který nedopřeje koalici uskutečňovat ani tu malinkou minireformičku. Šance koalice a tím i ODS realizovat alespoň část svých předvolebních slibů je tak neustále jen stéblem ve vichru se klátícím. Tůlustý k tomu jen přispívá. Neměl by. Měl by své představy, návrhy a ambice obhájit na kongresu i s představou personální. Obávám se ale, že žádný stranický kongres nepředělá popletené představy poloviny voličů o jejich odpovědnosti vůči vlastním životům a životům jejich rodin. To se pořád bude promítat do volebních patových, nebo skoropatových výsledků. Škoda. Evropa je na tom stejně.

Re: Frakce a platformy na cestě do nicoty:
Autor: VL Datum: 22.6.2007 12:18

Obávám se, že by nebyl příliš pochopen.

Dopadlo by to asi tak, jak mi kdysi líčila má vedoucí - poté co začala navštěvovat VUML  ji roztrpčil, jako přesvědčenou komunistku, jejich třídní výrokem "Hlavně se nesnažte studovat na jedničky, takové posílají školit dělníky do ČKD a ti jim tam rozbijí hubu".

Re: Re: Pane politologu,:
Autor: Transalp Datum: 22.6.2007 11:34

Vážená paní, kdo horuje za demokracii, musí tohle skousnout. Už v minulém období měla KSČSSD 111 křesel v PSP, což jí garantovalo pohodlnou vládu. Takže jestli se bojíte vlády socialistické levicové většiny, pak je iracionální prosazovat demokracii. Vzpomínám si, že studenti v listopadu křičeli zejména SVOBODU, SVOBODU, to je to, oč jde především. Bohužel tady vládne pojmový guláš a svoboda se s demokracií zaměňuje. Že demokracie není absolutně žádnou zárukou svobody, což prokázal Hitler, Gottwald, Paroubek, vám dle mého názoru jaksi uniká.

Re: no, uz komentare rikaji, ze autor ma pravdu :-):
Autor: dušek Datum: 22.6.2007 11:12

Neřekl bych to tímto slovníkem, ale je to přesně tak s tou ODS, prostě jsou to národní socialisti, a to ptosím není urážka, to je jak byla Horáková a Zenkl.

Re: LIRA:
Autor: lirák Datum: 22.6.2007 11:09

Není to sice otázka na mě, ale znám důvěrně situaci v LiRA a myslím, že spojení s paní Bobošíkovou je vyloučeno na 148,5%, toť vše milý Brnuno.

Re: Re: To, co předvádí Tlustý . . . :
Autor: BuBu Datum: 22.6.2007 11:01

R^R^R^ :-D

Re: no, uz komentare rikaji, ze autor ma pravdu :-):
Autor: huhu Datum: 22.6.2007 10:59

zase utekl z klece :-D:-D:-D

Re: To, co předvádí Tlustý . . . :
Autor: pepa Datum: 22.6.2007 10:47

jakych 41 let???

snad  41 +  8 !!!!!!!!!!!!!!!!!

Frakce a platformy na cestě do nicoty:
Autor: fox Datum: 22.6.2007 7:57

Pan Tlustý by se měl vydat na demonstraci odborářů,tam je přesvědčit tak,aby ty jeho reformy pochopili a požadovali.To by byl krok hodný státníka.Jinak je to opravdu pitomost.Každý nepitomec ví,že raformy by měly být tvrdší,ale jak je prosadit s tou potměšilou polodebilní ukřivděnou odstavenou sockomančskou chátrou v počtu 96 ve sněmovně.Ti dva přeběhlíci jsou naše spása,ve kterou jsme nedoufali.Jejich činy jsou smysluplnější než ty Tlustého.

Taky máte ve své straně LiRA nějakou frakci?:
Autor: jerry Datum: 22.6.2007 7:45

U Vás by to bylo nebezpečné - stačí 3 lidi a už je to třetina strany.:-)

no, uz komentare rikaji, ze autor ma pravdu :-):
Autor: tich@dohoda Datum: 22.6.2007 7:42

ODS je proklamovane konzervativni demokratickou stranou, ale cela jeji historie je klasickou ukazkou strany stalinskeho typu. Ano "Talibanci" kolem Ivana Maska /ODA/ ti varovali, ze pravice se odklani od skutecne politiky reforem a vymenou za lukrativni posty se stava loutkou vlivnych klientskych skupin. Taky podle toho "talibanci" dopadli , skoncili v cerne dire zapomeni, nepochopili, ze  vetsine spolustraniku nejde o zadnou demokracii a reformy, nybrz pouze se zabetonovat v ziskanych pozicich a nahrabat si co nejvic. Skutecne reformy jsou totiz bolestivy proces a jsou provazeny ztratou volicu a moci a MOC = pristup k verejnym penezum. Proto zustala slupka prvicovych kecu a delala a dela se klasicka levicova politika, co taky cekat od od strany, ktera se od komunistu lisi pouze barvou prebarvene kamizolky. Cest :-)

Re: "povinně jednotné strany vystavené kolem vůdce/lídra":
Autor: Bruno Datum: 22.6.2007 7:37

Kefalín čo je to také politolog? Kde to roste? ;-D

LIRA:
Autor: Bruno Datum: 22.6.2007 7:36

Pane předsedající , je pravda že se vaše parlamentní strana chystá spojit s uskupením paní Bobošíkové?

Re: Re: Pane politologu,:
Autor: loula Datum: 22.6.2007 7:32

každá mince má dvě strany. Fakt, že Tlustý vystoupil s určitou kritikou Topolánka a nabádá ho k návratu k volebnímu programu ODS,  lze vysvětlovat dvěma způsoby:

1. Topolánek je realista a dělá maximum z toho, co za dané situace může. a Tlustý je fundamentalista, který toto neuznává. Tím skutečně může Tlustý rozbít ODS.

2. Topolánek je populista, který se lekl možné nepříznivé reakce, a raději lavíruje, a Tlustý reálně vidí nebezpečí vyplývající s tohoto postupu. Tím skutečně může Topolánem rozbít ODS.

A ted si vyberte.