19.4.2019 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Co jsme to za rasu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 93, poslední: 23.6. 2007 1:11, přehled diskusí

Re: nesmysl:
Autor: P.P. Datum: 20.6.2007 0:41

podrobne jsem nenasel, ale napriklad zajimava informace je zde:

http://www.osel.cz/index.php?clanek=708

Článků na toto tema je zde spoustu a rozhodně jsou fundovanější než ten nesmysl od autora tohoto článku

nesmysl:
Autor: P.P. Datum: 20.6.2007 0:27

Promiňte ale tento článek je zcela a od podstaty nesmyslný. Rasy existují, toto popírat je popírání nosu mezi očima. Říkat že černoši jsou opálenými bělochy je naprosto absurdní. Například černoši se od bělochů liší naprosto ve všech antropologických znacích, na které se podíváte. Zubař v Africe na první pohled rozliší zub černocha od bělocha o lebce nebo celém skeletu nemluvě. Svaly, kosti, pokožka to všechno je jiné a to nemluvím jenom o barvě. Černoši mají fyzickou převahu - podívejte se na vrcholové sporty a atletiku, tam již dnes běloši téměř neexistují. Naproti tomu běloši jsou výrazně inteligentnější. Podívejte se do inženýrských kanceláří kdekoli na světě. Běloši, Indové, sem tam asiat. Černoši vůbec nebo jenom formálně. Co se týče těch genů tak to už ten článek vysloveně lže. Byla udělána velkolepá genetická analýza a právě DNA u černochů je mnohem pestřejší než u bělochů nebo asiatů. Je to logické - černoši žijí v prapůvodní vlasti a chyby a mutace v DNA se kumulují po staletí. Naopak běloši a Asiati unikli z Afriky poměrně nedávno a to ještě celkem homogenní skupinky a mutace DNA se začaly vytvářet až od doby jejich odchodu z Afriky, t.j. pouhý zlomek času. Četl jsem na to loni několik rozsáhlých článků a to v celkem seriózních časopisech s odkazem tuším na Science či Nature, zkusím nějaký odkaz dohledat. V každém případě tento článek je tak zjevně odborně nesmyslný aby byl politicky korektní že je člověku z toho až špatně. Jsem zvědav, jestli tento příspěvek smaže nějaký cenzor. Je sice pravdivý, ale je to pravda kterou různí lidé nechtějí slyšet.

Autore, z odborného hlediska máte možná pravdu:
Autor: zdeněk Datum: 20.6.2007 0:21

Ale opravdu existují rozdíly mezi bílými, černými a žlutými.... Za těch 200000 let se jednotlivé skupiny od sebe natolik odlišily, že fyzické i duševní rozdíly jsou zřejmé i bez barvy pleti.

Navíc, proč nejsou indiáni v amazonské oblasti černí a proč jsou Mongolové žlutí a ne bílí? Podle vaší logiky že to závisí na vzdálenosti od rovníku?

Proč v Africe nevznikl žádný stát na vyšší úrovni než feudalismus(který se projevoval ale jen někde a nejblíže k evropskému byl v Habeši). Proč mají asiaté naprosto jinou mentalitu než my, proč mají "bílé" evropské národy vyšší úspěchy ve vědě než třeba černoši? S čistou rasou máte pravdu, to je nesmysl, ale v každém národě nějaká rasa převažuje....

Proč vlastně nejsme všichni stejní? :-P