25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Máme válku v genech?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 99, poslední: 14.6. 2007 17:05, přehled diskusí

Re: Mame:
Autor: pepazdepa Datum: 14.6.2007 17:05

..nekteri z nas asi trosku jednodussi ze zamenuji DŮSLEDKY činů

dementnich politiku kteri si chcou jen nahrabat takovejten šit (peníze)

takovyhlema kecy o nicem, misto toho aby resili PŘÍČINY proc tam ty lidi protestujou!!! Né každej to pochopí...jednoduší je si vytvořit mindrák a u piva nadávat...

Takze nasrat a mejte se :-D PEACEV

Re: Re: Borkovi@exil a jiným jazykovým puristům:
Autor: Ivanhoe Datum: 11.6.2007 19:46

Tak například Papáček a kol.: Zoologie. Scientia, Praha 1994. Schváleno MŠMT ČR dne 30.3.1994 pod čj. 13 855/94-23 k zařazení do seznamu učebnic pro gymnázia a další střední školy.

Jako dlouholetý učitel biologie Vás mohu velmi bezpečně ujistit, že termín predátor je ve výuce biologie běžně používán, a vztah predátor - kořist  je probírán v rámci učiva ekologie (což mimochodem není nauka o demonstrování za plotem jaderné elektrárny nebo blokování hranic, je to zcela seriózní biologická disciplína) jako jeden ze základních typů mezidruhových vztahů mezi živočichy (kteréžto vztahy jsou zase velmi důležitým biotickým faktorem prostředí).

Zkrátka vše se vyvíjí, odborné nároky rostou, kdo dnes neví to, za co by ještě před 50 lety dostal Nobelovu cenu, letí s pětkou od tabule. Nemůžete se domnívat, že to, co jste bral ve škole koncem padesátých let, neexistuje. Brali jste například pojmy fytofág, endoparazit, stenoekní druh, klimaxová fáze, semipermeabilní membrána, kutikulární transpirace (a porovnání jejího objemu s transpirací stomatární), endodermis, synapse, feromony, Jacobsonův orgán, ... ? To vše jsou pojmy, jejichž znalost je vyžadována u maturitních zkoušek i u přijímacích zkoušek na vysoké školy biologických oborů. Bez ironie i bez legrace. Není to sranda dneska studovat.

Mame:
Autor: Jirka Datum: 11.6.2007 18:40

Ale zajimalo by me, jestli mame taky v genech blbost. Premyslim, jak to, ze se k tematu "nasili v genech" neustale nekdo vraci s podobnymi otazkami.

Válku máme v genech.:
Autor: peen Datum: 11.6.2007 10:54

A proto zase bude. Bude hrozná, horší než cokoli co jsme zažili, ale lidstvo jako rod to přežije.

A k násilnostem na ulicích: Vyprávěl mi kamarád, který sloužil koncem šedesátých někde u paragánů nebo průzkumáků, snad v Holešově nebo v Kroměříži:  "Najednou poplach a ráno už jsme stáli u Václaváku, v Jindřišské, v kordonu, proti klukům stajně starejm jako my. Každej jsme měli nafasovaný dva zásobníky ostrejch do samopalu a čuměli jsme na sebe. Nějaký plastový nebo gumový kulky tu nikdo neznal. My jsme byli totálně nepřipravený na takovu situaci, jak výzbrojí -  žádný štíty, žádný vesty, -  tak psychicky: Střílet do svejch? Rozkaz ke střelbě můžou dát, ale nemůžou přikázat se trefit. Ale co když přiletí dlažka a rozmydlí kolegovi vedle obličej? Kam bych pak mířil? Nevím."

Re: Re: Vysvětlete mi někdo jinou věc:
Autor: lucina Datum: 10.6.2007 0:09

Fotbaloví hooligans bývají nezaměstnaní s nižším IQ, přesto mají na pivo i na vstupné. Myslím, že jejich rodiče asi také nebudou nijak vysoko na společenském žebříčku. Je to ta sociální síť nebo co vlastně?

Re: RE::
Autor: lucina Datum: 9.6.2007 23:40

To jako myslíte v srpnu 68? Nynější důchodci stáli s holýma rukama proti ruským tankům, dokud je vlastní vláda neprodala, místo demonstrací se učte dějepis, ať nevypadáte jako blbec, pak z toho třeba jednou vyrostete.

smysluplná diskuze???:
Autor: antabus Datum: 9.6.2007 15:03

Já mám jenom jednu otázku. Třeba v případě G8 mám smyluplnou diskuzi vést s kým? S politiky kteří se lidem odcizili takovým způsobem že cizí názor je jim volnej? Kde může dnes člověk vyjádřit svůj nesouhlas když na něj všichni dlabou? Násilí se mi nelíbí, na několika demonstracích sem byl a mnohdy bylo násilí vyprovokováno policií(né provokatéry). Násilí se mi nelíbí ale chápu že frustrovaný mladý člověk který prostě nemá šanci někde říct svůj názor nebo jak bylo řečeno tady vést s někým smysluplnou diskuzi bere ve vzteku do ruky tyč. Ono totiž dneska je nám předkládán dostatek všeho a "demokracie" jenom ze cenu když se drží huba a krok...

Tak a ted me zpranýřujte ;-)

RE::
Autor: Jean Pierre Cretain Datum: 9.6.2007 7:42

Výkřik připosranýho důchodce. V roce 68 se na ulicích stavěly barikády a dělal se bordel,ale to těm důchodcům nevadí,protože dřív bylo všechno lepší a lidi dělali bordel z nějakých vyšších pohnutek.. Článek o ničem (asi mu platí od písmena).

Kontrolní otázka pro Pergilla::
Autor: jezevec Datum: 9.6.2007 1:53

Kolik policejních provokatérů spráskali a posléze pochytali ti mírumilovní demonstranti, mezi něž se vluzují a jejichž ušlechtiolým nenásilným myšlenkám takto strašlivě škodí?

Představte si například že by přišel týpek se zápalnou lahví na bohoslužby do kostela, kolik vteřin by tam přežil, než by byl zpacifikován a předán policii. Kolik takových je z demonstrací za posledních deset let? Můžete zahrnout i zahraničí.

jak tomu zabránit? jednoduše:
Autor: jezevec Datum: 9.6.2007 1:38

zavřít je do uzavřené zóny za šestimetrový plot, a nechat je at se tam pomlátí meti sebou.

Re: Re: Ne! Není to o genech!:
Autor: withson Datum: 8.6.2007 23:03

Mimochodem u zvířat se tomu říká beta-samci, mladí samci, kteří nejsou schopni zaujmout místo na vyšší části sociální hierarchie, tedy nemají možnost se pářit, se spojují a terorizují okolí...

Re: Lidé mají opravdu "válku" v genech:
Autor: Alfred Datum: 8.6.2007 23:00

Proc je nenechat se vyradit. Za mestem mych zridil verejne bojiste, kde by se mohli fotbalovi fandove, anarchisti a nackove legalne pobit. Na place by mohli nafasovat samopaly a granaty. Kdo by prezil, uklidil by plac a do pristi dejinne bitvy by znovu sklouzl do nudne sedi bezneho zivota.

Vývoj psychiky člověka:
Autor: Hledajíci Datum: 8.6.2007 21:20

Professor psychologie Clare W.Graves  http://www.clarewgraves.com/ navrhl v 60-tých letech minulého století model vývoje psychiky člověka. Jeho žáci professor psychologie Don Edward Beck http://www.wie.org/bios/don-beck.asp a Christopher C.Cowan na tonto modelu dále pracovali.

Nynějši stav tohoto modelu je zhruba popsán na http://spiraldynamics.net/DrDonBeck/essays/stages_of_social_development.htm . Zevrubně je popsán v knize “Spiral Dynamics” http://www.amazon.com/Spiral-Dynamics-Mastering-Values-Leadership/dp/1405133562/ref=pd_bbs_sr_1/002-8588675-2991217?ie=UTF8&s=books&qid=1181329666&sr=1-1

Lidé, které popisuje pan Petr Litoš, jsou v knize Spiral Dynamics zařazeny do Red Values Meme – The Egocentric Meme. Co je to Meme naleznete v pojednáních anglického biologa Richard Dawkins. Lidé z této skupiny považují život za džungli, ve které přežíjí jenom ti nejsilnějši. Co dělají dělají bez pocitu viny, protože je nezajímá to co ještě nenastalo.

Re: Borkovi@exil a jiným jazykovým puristům:
Autor: Borek@exil Datum: 8.6.2007 19:23

Biologii jsme ve škole probírali kocem padesátých let minulého století. Slovo "predátor" se v učebnicích nevyskytovalo. Vyskytuje se vůbec toto slovo v současných učebnicích biologie?......prosím o informaci o názvu učebnice a datu vydání, děkuji předem.

Re: ostrá střelba proti vandalům a násilníkům:
Autor: Johann Datum: 8.6.2007 18:51

vlado ty jsi tak trosku jednodussi nebo chodis hrat airsoft ze :-))) kdyz zacnou policajti strilet tak si analove dotahnout par kulometu a pokosi robokopy jak obili :-) a pak policajti udelaji odvetu a zabijou par analnu a uz to pojede :-)

ale takhle se kriket nehraje, obe strany vi az kam se zajde. najdi si holku a nepis na internet a prodej svoji airsoftovou zbran.

Re: Proč jim to rodiče dovolí? Hloupá otázka.:
Autor: Johann Datum: 8.6.2007 18:48

za toho bordelu tady v praze pri MMF jsem sel domu s moji starou od Karlova namesti. Policajt co stal na krizovatce bylo klasicke hovado s pupkem, nevedl nic jetsli uz je to ok jit domu. tak jsme sli, ja a moje stara a nedaleko morane jsme potkali 4 smrady, vek tak 16-17 let vyznamne si pohazovali kameny a meli takove ty pohledy jake maji mladi smradi kdyz maji pocit ze neplati zadne pravidla a zakony a vyznamne se na nas divali :-))))

mel jsem u sebe sveho Glocka, kdyz by po moji stare zacali hazet tak je tam postrilim, akorat jsem mel hruzu ze to fakt udelaji a jak pak budu dochazet k soudu a budu tam poslouchat narek hysterickych matek a jejich vresteni ze "to by nas petricek nikdy neudelal aby vzal kamen a snazil se nim trefit nejakou cizi pani a jeji chlapa" :-)))

no hlavne ze je to za nama a nikomu se nic nestalo :-)))

Re: Nejen mladí!:
Autor: Johann Datum: 8.6.2007 18:43

Ale tohle uz je jina kategorie demonstrantu, tihle nejsou "mladici", jedna se casto o policisty v civilu :-)))

Mainstream media obcas (a casto) zkresluji informace...:
Autor: pepazdepa Datum: 8.6.2007 18:26

MEJTE V

Máme válku v genech?:
Autor: Kubeš Datum: 8.6.2007 18:24

Stojí to opravdu za zamyšlení, a všechno co s tím souvisí. Bohužel ti násilníci se rozhodně zamýšlet nebudou.

Nenechte se opijet rohlikem konzumu:
Autor: pepazdepa Datum: 8.6.2007 18:22

škodí to zdraví

Pisatel clanku je zmasirovan mainstrem medii, nevytahl nikam paty, nevi o cem pise a h*vno vi..:
Autor: pepazdepa Datum: 8.6.2007 18:19

Ze na vetsine demostraci je par hovadek co hodi tu dlazku na cajty ktery nekdy provokujou sami a jsou to rozhodne vetsi prasata, to vime.. ale jaksi autor clanku zapomel zminit ty stovky i napr. duchodcu, rodinek s detmi atd atd.. ti asi jedou proc??? pouzivej mozek kdyz te vzali jako pisalka... bóže růžo.......8-o

PEACE FOR ALL !!!!!!!

Nejen mladí!:
Autor: Richard III. Datum: 8.6.2007 17:29

Žel, nejde jen o mladé, kteří by tímto způsobem dávali najevo svůj odpor k autoritám. V záběrech různých televizí se většinou vyjadřují lidé od třicítky nahoru, kteří by měli mít dostatek odpovědnosti, schopnosti argumentovat, vést debatu. Místo toho házejí kameny a zápalné láhve. Šunt!

Obávám se, že bude opravdu nutné, aby Evropu těmto dovednostem znovu naučila válka.

Re: "U příležitosti podobných událostí u nás":
Autor: J.Mach Datum: 8.6.2007 17:26

Pergille, ony ty vaše komentáře nikdy nebyly příliš inteligentní, ale tento váš komentář je do nebe volající ukázkou hloupé zavilosti. Píšete o věci, o které nic nevíte, ale máte dojem, že je to teď trendy, že? Ale co je módní, nemusí vůbec být pravdivé. Ta agresivita opravdu není vyprovokována policií, ale je, nevím proč, v těch lidech. On málokdo totiž je agresivní jen tak, potřebuje nějakou záminku, nejlépe ušlechtilou. A ono je to trendy, být proti globalizaci. To se pak ničí, když je to tak ušlechtilý cíl. A proti referendu jsou střídavě všechny strany stejně, podle situace, ale toho jste si nestačil všimnout. A jste převědčen, že referendum je tak báječná věc? Ono je to toiž o něco složitější, než jste schopen pochopit a referendum se dá použít pouze v málo případech, jinak jde spíše o zneužití.

Je to...:
Autor: aalle Datum: 8.6.2007 16:53

Je to vychazejici z přirody předběžna připrava na valku,ktera se bude vest v Evropě v dusledku  dnešni zločinne multikulturni politiky.

Re: Re: Výtržníků a násilníků je pouze omezený počet:
Autor: elektrická mrkev Datum: 8.6.2007 16:52

Ha haha to je nápad!!!! Aspoň by  se tam neodvážil kandidovat kdejaký  hadr se skládacím metrem místo páteře :-D

Což jistě není lehký úkol.:
Autor: Sch.glosátor Datum: 8.6.2007 15:08

Jako převést žraloka na vegetariánskou stravu.

A nakonec omluva:
Autor: portwyn Datum: 8.6.2007 14:53

za všechny ty překlepy.

U Němců jsem tomu ochoten věřit ....:
Autor: Buvol Datum: 8.6.2007 14:50

Proč jim to rodiče dovolí? Hloupá otázka.:
Autor: portwyn Datum: 8.6.2007 14:50

Protože nikdy neuvěří, žer jejich andílek hodil jen tak pro zábavu po jiném člověku zápalnou láhev. To byl přece policajt a diskriminoval ho. Můj syn je osobnost a nesmí se mu nic nařizovat.  Prostě opičí láska.

Protože sice v hloubi duše sice vědí, že jejich dítě je bezohledný agresor, jenže se ho bojí a doufají, že když mu polezou do řitního otvoru, obrátí svou zlobu jinam. Prostě strach.

Protože si odmítají přiznat, že v době, kdy se s tím dalo ještě něco dělat, se na to vyflákli. Buď uvěřili věrozvěstů moderních výchovných trendů, nebo byli prostě líní. Tzv. výchova dítěte jako osobnosti je zpravidla nevýchova. Rodiče jsou velmi citliví na porušení svobody svého dítěte, o¨všem je vůbec nepálí, že jejich dítě porušuje svobodu jiných. Proč taky - to se jich netýká.

Je spousta slušných rodičů a slušných dětí. Jenže ti agresívní je prostě uřvou - za potlesku užitečných idiotů, kteří ve jménu ideologie absolutní svobody budu do krve hájit kdejakého bezohledného grázla.

Proč to dělají? Hloupá otázka:
Autor: portwyn Datum: 8.6.2007 14:41

Protože vědí, že se jim nic nestane.

Zapomeňte na žvásty o nesvéprávných dětech. Když je vám pod 15, smíte naprosto vše - protože když uděláte něco, co máte zakázáno, nic vám nehrozí. Nikdo vás nesmí potrestat. Pokud před vámi někdo vysloví to hnusné slovo "povinnost", prohlásí ho vaši ochránci za komunistu nebo nacistu.

Pak vám je 18. Dostanete řidičák, pas, prostě všechna práva - jen o těch povinnostech nechcete slyšet. Pochopitelně - doteď jste mohli vše a najednou za sebe máte odpovídat? Takže (pokud vás náhodou rodiče slušně nevychovali) se chováte jako dobytek. Zaštítíte se lidskými a občanskými právy, svobodou jednotlivce a řečmi o policejním státě. A jestli dostanete od policajtů po čuni, zas přiletí nějaký ochránce nevinných.

Takže si děláte co chcete, tudíž děláte bordel, protože smysluplné aktivity vyžadují námahu (duševní nebo tělesnou) a tu po vás nikdo nikdy nechtěl. No, možná ve škole, ale tam to přece bylo týrání dětí.

Pravdu má pisatel, který napsal, že na argumentaci většina generace nemá.