19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Konzervativní obrat?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 27.3. 2007 14:01, přehled diskusí

Re: Populista:
Autor: Jiří Zahrádka Datum: 27.3.2007 14:01

Vy fakt nezklamete. Za sebevraždu mohou křesťané, kteří jsou právě popíráni těmi, kdo tu zoufalou holku k sebevraždě dohnali svým hnusným, nekřesťanským a těžce hříšným chováním. Válka je mír, že?

Re: Á tady někumu chybí pevná ruka,:
Autor: Jiří Zahrádka Datum: 27.3.2007 13:58

Hm. Mně taky chybí. Ale v bordelu mi nabídnou jiné služby (za které platit nechci). Takže bych výzvu otočil: jelikož ani vám, anarchistům, tato planeta nepatří (i když se automaticky stavíte do pozice, jako by tomu tak bylo), tak jděte do bordelu vy. Nelíbí? Pak je nutno se dohodnout na společném obývání společných území. Slyšíte to slovo? "Dohodnout." To znamená stanovit pravidla. To znamená řád. Anarchista to nechce chápat. To je ale jeho problém.

Re: Re: Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: Jiří Zahrádka Datum: 27.3.2007 13:55

Šlo o reakci na připodobnění k SSSR a komoušům. A tato paralela čistě fakticky prostě nesedla, jak dokázal autor polského příspěvku.

no, v necem maji Polaci pravdu:
Autor: Adi Datum: 26.3.2007 12:35

Nazdarek, Skolni uniformy mne prijdou jako dobry napad - setrou se tak socialni rozdily, zaroven tak muze, doufejme v dobrem zafungovat urcita prislusnost, hrdost na skolu/ke skole. Totez lze bez nadsazky rici o zakazu mobilu, ktere podobne jako obleceni funguji jako bic na chude, jako 'ulehcovace vyucovani' a jako obecne rusivy element ve tride.  Jinymi slovy nevidim jediny padny a rozumny duvod proti tomu. 

Co se tyce zakazu vychazeni bez doprovosu rodicu - jasne, ze ano, nikdo z kritiku asi nikdy nezil na sidlisti, kde hlucne a casto i podnapile skupinky pubescentu rvou casto do noci.;-€ se vsemi doporovodnymi jevy jako jsou vysypane kose atd.... Kdyz si rodice neumi anebo nechteji sjednat poradek, neni jine cesty, bohuzel. BTW. Bydlim v prizemi a policii jsem volal nekolikkrat a to nejen po 22. hodine. Zel na lhostejnost tzv. 'mlcici vetsiny' jiny metr asi neexistuje.;-€ nez volat policajty anebo resit nejaky zakon. Nerikejte mi neco o osobni svobode pubertaku. K smichu. Ona by u toho musela byti i zodpovednost, jenze temto skupinam lidi to slovo nic nerika.;-O

Pro pana Pergilla - ona znasilnena skolacka nema s pusobenim krestanu co delat. Prave naopak s jejich absenci. Mozna, kdyby jich v te skole, tride bylo vice, nic by se nemuselo treba stat. Myslim tim uprimne verici, nikoliv pokrytce.  Prodej alkoholu mladistvym je zakazan obecne v cele Evrope. Jde jen nastavit tvrda pravidla aby byl zakon dodrzovan a predevsim aby moralni klima tomu zkratka a dobre nepralo. Zel je tomu presne naopak. Zakon omezuje coz pro nektere obecni zblbliky je obecne spatne.  Asi tak

Re: Re: troufnu si nesouhlasit...:
Autor: BOMBON Datum: 25.3.2007 22:42

humanni je lidske.

Re: Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: Patron Divný Datum: 25.3.2007 22:25

Když něco dělá kdekdo, tak tím ještě není dáno, že to není blbost.

Re: troufnu si nesouhlasit...:
Autor: karlos Datum: 25.3.2007 20:42

Za to můžeme poděkovat multi-kulti pseudohumanistům.Co to vlastně je,humanní,humanista?

Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: Benek Datum: 25.3.2007 20:38

Obecnie się nosi mundurki szkolne praktycznie w całej Europie (np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii) a także w Japonii i w Australii. Poza tym w szkole powinna być dyscyplina. ;-)

Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: karlos Datum: 25.3.2007 20:32

Proboha,kolik je ti let:

Něco nového pod sluncem?:
Autor: Hnyk Datum: 25.3.2007 17:39

Možná už mám sklérózu, ale mám dojem, že si vzpomínám na toto: Školní uniformy se nosily v SSSR. Za komunistů existoval zákaz (obecní?, celostátní), že děti bez doprovodu rodičů se nesmějí zdržovat venku po dvacáté či dvadvacáté hodině. Že by komunisti vlastně byli katolíci???

Re: Taliban se nevyplaci !!!:
Autor: nnn Datum: 25.3.2007 17:38

nas.ralo tě to, soudruhu muslimáku, že? to je dobře :-)

Re: Jen bez svazující morálky:
Autor: nnn Datum: 25.3.2007 17:38

bez svazující morálky nastane anarchie, vraždění, znásilňování a vláda lůzy

Jen bez svazující morálky:
Autor: Alfons Datum: 25.3.2007 16:28

lze vybudovat prosperující společnost, šťastné a funkční rodiny a právní stát. Pak budeme moci zbourat všechny věznice.

Re: Re: Re: Ta CEVRO revue,:
Autor: jízlivec Datum: 25.3.2007 10:00

Bílá tma existuje... a je to svinstvo!

Re: Problémy s chováním? Dávno vyřešeno.:
Autor: julo Datum: 25.3.2007 6:58

Plne souhlasim ze problem je v pokryteckem mysleni ale i konani mravokarcu !!!

Clovek je "HOMO SAPIENS" mnel by pouzivat mozek !!!

Taliban se nevyplaci !!!:
Autor: julo Datum: 25.3.2007 6:48

Metody talibanu Polsku nebubou prospesni !!!

Mladi se otoci zady cirkvi e jejim metodam !!!

Klerofasimus musi byt minulosti a jeji zavadeni nikomu neprospeje !!!

Re: Á tady někumu chybí pevná ruka,:
Autor: albert Datum: 24.3.2007 23:09

presne takR^

Re: Zdá se mi to jen:
Autor: albert Datum: 24.3.2007 22:59

nezda,podporuje.Sepsal kok.tinu jaka nema obdoby.Se svou touhou po radu a poradku v takoveto podobe at tahne do...Polska.(Y)

Re: Re: Re: Problémy s chováním? Dávno vyřešeno. nové je to,:
Autor: 68 Datum: 24.3.2007 22:24

Tož OK. (Mmch.)

Re: nezlobte se,:
Autor: 68 Datum: 24.3.2007 22:14

Ale tak jo. Go ahead s tím koštětem. Máte recht. Já vždy tušil, že ten morální relativismus nakonec zvítězí. Jako onehdá ta pravda.

Zdá se mi to jen:
Autor: Pobavený® Datum: 24.3.2007 21:05

nebo i ve skutečnosti podporuje autor svým posledním odstavcem polský klerofašismus, inkvizici, homofobii a xenofobii?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: ps Datum: 24.3.2007 19:34

Liberální demokracie přežili mnohem víc krizí než konzervativní diktátorské režimy. Základy společnosti existují v každé civilizované zemi, pokud dojde ke krizi v tradiční liberální demokracii zhroutit se může jedna vláda ale demokracie má nástroje na to aby ji nahradila další. Pokud dojde ke krizi a konzervativní diktaruře a ta se zhroutí neexistuje nástroj na její nahrazení a země se tak může propadnout do chaosu mnohem snadněji.

V Rusku se komunismus rodil již za vlády cara, a to díky zaostalosti země, která pramenila právě z konzervatismu a neoochoty k reformám. A rovněž z tohoto důvodu země propadla do chaosu, ze kterého vyšel vítězně komunismu díky tomu, že ta tradiční ruská společnost nebyla ochotna za své hodnoty bojovat. Tváří tvář rudým zahodila, spolu se zbraněmi, i svoje tradice. Přimknutí běžných rusů ke komunismu není otázka identifikace ale otázka přežití. Během 20.let komunismus v Rusku zakořenil díky teroru.

Máte dojem, že se v konzervativní společnosti lidé méně orientuj na zisk? Já ten dojem nemám. Hedonismus je velké většině všech  lidí společný ať žijí v jakékoliv společnosti. Pokud někdo tvrdí opak je to pokrytectví.

Á tady někumu chybí pevná ruka,:
Autor: Sk/ept/icus Max/im/us Datum: 24.3.2007 19:25

tak ať zajde do bordelu, kde ho seřežou a neotravuje s tím ostatní lidi a nelinkuje jim život dle křesťanské "morálky".

nezlobte se,:
Autor: BOMBON Datum: 24.3.2007 19:25

ale porad to nechapu. me pravnicke vzdelani mi na to nestaci.

zkuste to, prosim, definovat nejak vice polopatisticky. destrukce proverene formy existence... negace spolecnosti....  nejak mi to hlava nebere...

je spousta veci (vcetne mravnich norem), ktere se meni, a to v horizontu desitek let, o vami zminovanych tisiciletich nemluve. libertarianstvi zduraznuje (zjednodusene) nepripustnost buzerace jednoho obcana druhym (byt ve jmenu neceho, co je provereno tisiciletimi), vymezuje hranici mezi jednotlivymi obcany pouze rovnym rozsahem jejich prav a svobod.

uvedu priklad - kdyz budete mit v oblibe si doma do konecniku strkat nasadu od smetaku, libertarianovi to bude jedno, protoze tim nijak nenarusujete jeho prava a svobody a priznava vam pravo delat si co chcete. konzervativec z toho bude nervozni, bude volat po pouziti monopolu statni moci k tomu, aby vam v teto cinnosti bylo zabraneno, pripadne abyste byl umisten do "nejakeho" ustavu. oduvodni to prave tim, ze "to neni normalni", "je to proti prirode", "tisice let proverily nespravnost a neprijatelnost takove cinnosti".

no a ja si myslim, ze nasada ve vasem konecniku nijak muj zivot neovlivni. to je asi ta relativizace uchylek, ze?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: k.k. Datum: 24.3.2007 18:19

Za ultraliberální považuji stav, kdy se destruují tisíciletími prověřené formy existence a uspořádání lidské společnosti a čím dál více se zdůrazňuje jen svoboda jednotlivce jdoucí až k negaci společnosti a tím vytvářející iluzi, že jednotlivec je vlastně na společnosti nezávislý a že jí nepotřebuje, orientace pouze na zisk za každou cenu, rušení obecně platných mravních norem a relativizace jakýchkoli úchylek.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: k.k. Datum: 24.3.2007 18:08

Liberální demokracie jsou bezpečnější do první krize. Pak se ukáže, že základy společnosti neexistují a dojde k okamžitému kolapsu. Lidé se totiž nemají s čím identifikovat.. Hodnoty jako orientace na zisk a všeobecně vynucená tolerance, kterou vyžaduje tlak peněz se v krizi ukážou prázdnými a nicotnými. Rusko nepřešlo z carství ke komunismu, ale z bojů mezi prozatimní vládou a bolševíky. Tedy až po svržení cara, kdy se lidé neměli s čím identifikovat. Proto pro ně byl pochopitelnější komunismus než nějaká liberální změna a k tomu se nakonec přimkli.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: BOMBON Datum: 24.3.2007 18:08

prosim, definujte pojmy "ultraliberalni" a "konzervativni system". abychom vedeli, o cem mluvite...

troufnu si nesouhlasit...:
Autor: BOMBON Datum: 24.3.2007 18:06

jestlize primarni ulohou statu je bdit nad tim, aby prava a svobody jednoho obcana byly omezeny pouze pravy a svobodami jineho obcana (shodneme se alespon na tomto?), pak samozrejme vami uvadena (napr.) zlodejina by byla statem stihana a trestana. proc by stat, poskytujici (v zasade pouze) tuto funkci mel podlehnout destrukci moc nechapu.

co ma s vasim radem spolecneho to, ze mi statni moc ukradne penize a da je nekomu jinemu, to moc nechapu. nemyslim tim plneni asi nezbytne solidarni funkce statu (druha role statu, zajistujici, aby nikdo nemusel umrit hlady, nemusel bydlet pod mostem a nemusel umrit na nedostatek zakladni zdravotni pece), myslim tim ruzne prerozdelovani od studia planktonu diluvialnich vod po dotace zemedelcum. co ma s vasim radem spolecneho vydavani obcanskych prukazu, organizace zdravotnictvi, statni organizace duchodu, ministerstvo prumyslu, dopravy, skolstvi, mistniho rozvoje, vyzkumny ustav dopravni.... a milion dalsich veci, ktere platim a nepotrebuju je.

nevim, zda relativizace nutnosti obcanskych prukazu a vetsiny uredniku je levicove. mozna jste me proste nepochopil...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: ps Datum: 24.3.2007 17:31

Toleranci homosexuality, případně potratů ve společnosti za ultraliberální postoj nepovažuji. Považuji je za naprosto normální a mající ve společnosti tisíciletou tradici. Nazval byste carské Rusko liberální? Já osobně jej považuji za jeden z konzervativnějších režimů tehdejší Evropy a přece z něj vyšel komunismus. Krutovlády vycházejí především z chaosu a ten může vzniknout i v ultrakonzervativním režimu jakým třeba právě carské Rusko určitě bylo. Naopak si myslím, že liberální demokracie je proti takovýmto zvratům mnohem bezpečnější.

Populista:
Autor: A.S. Pergill Datum: 24.3.2007 16:46

Obecně uvolněné mravy, žáci znásilňující spolužačky apod., to je prostě výsledek působení křesťanů ve školách (i následná sebevražedná reakce těch spolužaček).

Navrhovaná opatření: Policejní hodina (aby nebylo tak vidět na to, jak se teenageři například opíjejí), zákazy mobilů (aby se ta znásilnění nedala doložit na základě fotografií) apod., to je jen zametání problémů pod koberec.

Zákazy potratů (= maskování absence sexuální výchovy i mizerné zdravotní péče).

Nenávist k homosexuálům (homosexuálové porušují zhovadilé bláboly z bible), snaha je zamést pod koberec - zákazy veřejných průvodů apod.: Aby bylo možné dál blábolit, že je to vzácná nemoc, úchylka, či spíš "zůsob sexuální nezdrženlovosti", jak vykřikují křesťanští "vědci".

Giertych opravdu není nic jiného než trapný populista.