22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Konzervativní obrat?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 27.3.2007 14:01, přehled diskusí

no, v necem maji Polaci pravdu:
Autor: Adi Datum: 26.3.2007 12:35

Nazdarek, Skolni uniformy mne prijdou jako dobry napad - setrou se tak socialni rozdily, zaroven tak muze, doufejme v dobrem zafungovat urcita prislusnost, hrdost na skolu/ke skole. Totez lze bez nadsazky rici o zakazu mobilu, ktere podobne jako obleceni funguji jako bic na chude, jako 'ulehcovace vyucovani' a jako obecne rusivy element ve tride.  Jinymi slovy nevidim jediny padny a rozumny duvod proti tomu. 

Co se tyce zakazu vychazeni bez doprovosu rodicu - jasne, ze ano, nikdo z kritiku asi nikdy nezil na sidlisti, kde hlucne a casto i podnapile skupinky pubescentu rvou casto do noci.;-€ se vsemi doporovodnymi jevy jako jsou vysypane kose atd.... Kdyz si rodice neumi anebo nechteji sjednat poradek, neni jine cesty, bohuzel. BTW. Bydlim v prizemi a policii jsem volal nekolikkrat a to nejen po 22. hodine. Zel na lhostejnost tzv. 'mlcici vetsiny' jiny metr asi neexistuje.;-€ nez volat policajty anebo resit nejaky zakon. Nerikejte mi neco o osobni svobode pubertaku. K smichu. Ona by u toho musela byti i zodpovednost, jenze temto skupinam lidi to slovo nic nerika.;-O

Pro pana Pergilla - ona znasilnena skolacka nema s pusobenim krestanu co delat. Prave naopak s jejich absenci. Mozna, kdyby jich v te skole, tride bylo vice, nic by se nemuselo treba stat. Myslim tim uprimne verici, nikoliv pokrytce.  Prodej alkoholu mladistvym je zakazan obecne v cele Evrope. Jde jen nastavit tvrda pravidla aby byl zakon dodrzovan a predevsim aby moralni klima tomu zkratka a dobre nepralo. Zel je tomu presne naopak. Zakon omezuje coz pro nektere obecni zblbliky je obecne spatne.  Asi tak

Něco nového pod sluncem?:
Autor: Hnyk Datum: 25.3.2007 17:39

Možná už mám sklérózu, ale mám dojem, že si vzpomínám na toto: Školní uniformy se nosily v SSSR. Za komunistů existoval zákaz (obecní?, celostátní), že děti bez doprovodu rodičů se nesmějí zdržovat venku po dvacáté či dvadvacáté hodině. Že by komunisti vlastně byli katolíci???

Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: karlos Datum: 25.3.2007 20:32

Proboha,kolik je ti let:

Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: Benek Datum: 25.3.2007 20:38

Obecnie się nosi mundurki szkolne praktycznie w całej Europie (np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii) a także w Japonii i w Australii. Poza tym w szkole powinna być dyscyplina. ;-)

Re: Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: Patron Divný Datum: 25.3.2007 22:25

Když něco dělá kdekdo, tak tím ještě není dáno, že to není blbost.

Re: Re: Re: Něco nového pod sluncem?:
Autor: Jiří Zahrádka Datum: 27.3.2007 13:55

Šlo o reakci na připodobnění k SSSR a komoušům. A tato paralela čistě fakticky prostě nesedla, jak dokázal autor polského příspěvku.

Jen bez svazující morálky:
Autor: Alfons Datum: 25.3.2007 16:28

lze vybudovat prosperující společnost, šťastné a funkční rodiny a právní stát. Pak budeme moci zbourat všechny věznice.

Re: Jen bez svazující morálky:
Autor: nnn Datum: 25.3.2007 17:38

bez svazující morálky nastane anarchie, vraždění, znásilňování a vláda lůzy

Taliban se nevyplaci !!!:
Autor: julo Datum: 25.3.2007 6:48

Metody talibanu Polsku nebubou prospesni !!!

Mladi se otoci zady cirkvi e jejim metodam !!!

Klerofasimus musi byt minulosti a jeji zavadeni nikomu neprospeje !!!

Re: Taliban se nevyplaci !!!:
Autor: nnn Datum: 25.3.2007 17:38

nas.ralo tě to, soudruhu muslimáku, že? to je dobře :-)

Zdá se mi to jen:
Autor: Pobavený® Datum: 24.3.2007 21:05

nebo i ve skutečnosti podporuje autor svým posledním odstavcem polský klerofašismus, inkvizici, homofobii a xenofobii?

Re: Zdá se mi to jen:
Autor: albert Datum: 24.3.2007 22:59

nezda,podporuje.Sepsal kok.tinu jaka nema obdoby.Se svou touhou po radu a poradku v takoveto podobe at tahne do...Polska.(Y)

Á tady někumu chybí pevná ruka,:
Autor: Sk/ept/icus Max/im/us Datum: 24.3.2007 19:25

tak ať zajde do bordelu, kde ho seřežou a neotravuje s tím ostatní lidi a nelinkuje jim život dle křesťanské "morálky".

Re: Á tady někumu chybí pevná ruka,:
Autor: albert Datum: 24.3.2007 23:09

presne takR^

Re: Á tady někumu chybí pevná ruka,:
Autor: Jiří Zahrádka Datum: 27.3.2007 13:58

Hm. Mně taky chybí. Ale v bordelu mi nabídnou jiné služby (za které platit nechci). Takže bych výzvu otočil: jelikož ani vám, anarchistům, tato planeta nepatří (i když se automaticky stavíte do pozice, jako by tomu tak bylo), tak jděte do bordelu vy. Nelíbí? Pak je nutno se dohodnout na společném obývání společných území. Slyšíte to slovo? "Dohodnout." To znamená stanovit pravidla. To znamená řád. Anarchista to nechce chápat. To je ale jeho problém.

Populista:
Autor: A.S. Pergill Datum: 24.3.2007 16:46

Obecně uvolněné mravy, žáci znásilňující spolužačky apod., to je prostě výsledek působení křesťanů ve školách (i následná sebevražedná reakce těch spolužaček).

Navrhovaná opatření: Policejní hodina (aby nebylo tak vidět na to, jak se teenageři například opíjejí), zákazy mobilů (aby se ta znásilnění nedala doložit na základě fotografií) apod., to je jen zametání problémů pod koberec.

Zákazy potratů (= maskování absence sexuální výchovy i mizerné zdravotní péče).

Nenávist k homosexuálům (homosexuálové porušují zhovadilé bláboly z bible), snaha je zamést pod koberec - zákazy veřejných průvodů apod.: Aby bylo možné dál blábolit, že je to vzácná nemoc, úchylka, či spíš "zůsob sexuální nezdrženlovosti", jak vykřikují křesťanští "vědci".

Giertych opravdu není nic jiného než trapný populista.

Re: Populista:
Autor: Jiří Zahrádka Datum: 27.3.2007 14:01

Vy fakt nezklamete. Za sebevraždu mohou křesťané, kteří jsou právě popíráni těmi, kdo tu zoufalou holku k sebevraždě dohnali svým hnusným, nekřesťanským a těžce hříšným chováním. Válka je mír, že?

Zatím ve světě:
Autor: AeroKarel Datum: 24.3.2007 15:20

vždy nejlépe prosperovaly relativně nejliberálnější země z toho, co bylo v dané době k dispozici. Má-li někdo dojem že s Giertychem se takovému stavu věcí blíží .....

Nebo nechce-li v rámci možností prosperovat co nejlépe .....

Na Polácích oceňuji jejich hrdost. Bigotnost ne.

Je to i pro nás:
Autor: Richard III. Datum: 24.3.2007 10:06

I v naší "ateistické" zemi je silná poptávka po víře a zejména po hodnotách, které víra představuje. Jde jen o to, naplnit tuto poptávku skutečnými hodnotami, nejlépe těmi, na kterých evropská civilizace vznikla. Půjde asi o trochu jinou formu než v Polsku, ale problém je stejný. Když to neuděláme, necháme morálku napospas současné nezodpovědné filosofii požitkářství nebo dokonce pokryteckému islámu, který káže mír a jásá nad vraždami.

Re: Je to i pro nás:
Autor: k.k. Datum: 24.3.2007 10:57

Každé volnomyšlénkářství a požitkářství skončí rozvratem společnosti. To je přímo konstanta táhnoucí se dějnami napříč. Ale dřív než dojde k úplné destrukci objeví se silná ruka, která řád navrátí. Bylo by dobré, kdyby to nemuselo bolet tak jako za Hitlera či Stalina.

Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: ps Datum: 24.3.2007 12:25

Rozvrat společnosti či  její destrukci způsobují právě tzv. silné ruky a nikoli volnomyšlenkářství.

Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: mik Datum: 24.3.2007 12:27

Hitler i Stalin byli jen logickym pokracovanim destrukce, nikoliv navrat radu. Rad by totiz musel znamenat respekt k radu i z jejich strany. To se nekonalo.

Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: k.k. Datum: 24.3.2007 14:17

Destrukce tu je,společnost se mravně i morálně pod tlakem multikulti homosexuální politiky postupně demontuje. A reakce na to příjde. Proto říkám, že by bylo lepší se vrátit ke zdravému rozumu než o nápravu začnou usilovat noví Hitlerové a Stalinové.

Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: ps Datum: 24.3.2007 14:48

Společnost demontují především různí rádoby "mravokárci a zastánci zdravého rozumu", kteří ve jménu prosazení svého pohledu na svět a snahy zabránit publikování opačných názorů než je ten jejich, jsou ochotní připustit různé "Hitlery a Staliny" či je dokonce volit a podporovat.

Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: k.k. Datum: 24.3.2007 16:12

Nevím jaký je přesně váš názor na tyto otázky, ale já jsem přesvědčený že právě tento ultraliberální přístup otvírá dveře vřažedným diktaturám. Žádná krutovláda nevzešla z konzervativního systému, který dbá na morálku a drží na uzdě všechny, a to zdůrazňuji, všechny extrémnosti.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: ps Datum: 24.3.2007 17:31

Toleranci homosexuality, případně potratů ve společnosti za ultraliberální postoj nepovažuji. Považuji je za naprosto normální a mající ve společnosti tisíciletou tradici. Nazval byste carské Rusko liberální? Já osobně jej považuji za jeden z konzervativnějších režimů tehdejší Evropy a přece z něj vyšel komunismus. Krutovlády vycházejí především z chaosu a ten může vzniknout i v ultrakonzervativním režimu jakým třeba právě carské Rusko určitě bylo. Naopak si myslím, že liberální demokracie je proti takovýmto zvratům mnohem bezpečnější.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: k.k. Datum: 24.3.2007 18:08

Liberální demokracie jsou bezpečnější do první krize. Pak se ukáže, že základy společnosti neexistují a dojde k okamžitému kolapsu. Lidé se totiž nemají s čím identifikovat.. Hodnoty jako orientace na zisk a všeobecně vynucená tolerance, kterou vyžaduje tlak peněz se v krizi ukážou prázdnými a nicotnými. Rusko nepřešlo z carství ke komunismu, ale z bojů mezi prozatimní vládou a bolševíky. Tedy až po svržení cara, kdy se lidé neměli s čím identifikovat. Proto pro ně byl pochopitelnější komunismus než nějaká liberální změna a k tomu se nakonec přimkli.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: ps Datum: 24.3.2007 19:34

Liberální demokracie přežili mnohem víc krizí než konzervativní diktátorské režimy. Základy společnosti existují v každé civilizované zemi, pokud dojde ke krizi v tradiční liberální demokracii zhroutit se může jedna vláda ale demokracie má nástroje na to aby ji nahradila další. Pokud dojde ke krizi a konzervativní diktaruře a ta se zhroutí neexistuje nástroj na její nahrazení a země se tak může propadnout do chaosu mnohem snadněji.

V Rusku se komunismus rodil již za vlády cara, a to díky zaostalosti země, která pramenila právě z konzervatismu a neoochoty k reformám. A rovněž z tohoto důvodu země propadla do chaosu, ze kterého vyšel vítězně komunismu díky tomu, že ta tradiční ruská společnost nebyla ochotna za své hodnoty bojovat. Tváří tvář rudým zahodila, spolu se zbraněmi, i svoje tradice. Přimknutí běžných rusů ke komunismu není otázka identifikace ale otázka přežití. Během 20.let komunismus v Rusku zakořenil díky teroru.

Máte dojem, že se v konzervativní společnosti lidé méně orientuj na zisk? Já ten dojem nemám. Hedonismus je velké většině všech  lidí společný ať žijí v jakékoliv společnosti. Pokud někdo tvrdí opak je to pokrytectví.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: BOMBON Datum: 24.3.2007 18:08

prosim, definujte pojmy "ultraliberalni" a "konzervativni system". abychom vedeli, o cem mluvite...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to i pro nás:
Autor: k.k. Datum: 24.3.2007 18:19

Za ultraliberální považuji stav, kdy se destruují tisíciletími prověřené formy existence a uspořádání lidské společnosti a čím dál více se zdůrazňuje jen svoboda jednotlivce jdoucí až k negaci společnosti a tím vytvářející iluzi, že jednotlivec je vlastně na společnosti nezávislý a že jí nepotřebuje, orientace pouze na zisk za každou cenu, rušení obecně platných mravních norem a relativizace jakýchkoli úchylek.