23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Dějiny se opakujíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 28.2. 2007 12:14, přehled diskusí

Re: Re: Komu připadá 19 miliard jako částka z polstrované cely psychiatrického ústavu,:
Autor: karlos2502 Datum: 28.2.2007 12:14

Proč nadavš na ODS když neschopni jsou vČSSD.

Otázka:
Autor: Bourák Datum: 28.2.2007 9:30

Pane Perlíne, z jakých zdrojů je financován ten váš tzv. Institut evropské demokracie?

... a co dál???:
Autor: Ryšánek Datum: 27.2.2007 20:10

Palacký v roce 1865 v knize Idea Rakouského státu jasně řekl: "Byli jsme před Rakouskem, bedeme i po něm!" Já říkám: "Byli jsme před Evropskou únií, snad budeme i po ni!"

Pod Rakousko jsme se dostali roku 1526. Dobrovolně jsme si zvolili Habsburky a spojili jsme se s nimi proti Turkům. Trvalo nám však 300 let než jsme se z tohoto svazku vymanili. Kvůli Habsburkům jsme přišli o svá práva, o samostatnost, o Lužice, o Slezsko a málem i o svůj jazyk atd.

Národ, který si nepamatuje své dějiny, je nucen si je zopakovat!!!

V roce 2004 jsme dobrovolně přišli do EU. Jak to bude dál??? Bude za 100 let také nějaká Bílá hora??? A O rok později popravy na Staroměstském náměstí??? Možná, že za 300 let už ani nebudou Češi, kteří by se chtěli osvobodit a vymanit z EU, možná že už Češi nebudou vůbec...>-

MOC PEKNY - ale Cech se stejnak nepouci:
Autor: f-PRAG Datum: 27.2.2007 19:46

moc pekny, moc, ale Cech se pri volbach nepouci, CSSD nas poucovala co je moralka, pravo , platit dluhy je mutne, PADNI KOMU PADNI, ze jo a ted padlo skutecne ne CSSD - PAROUBKA, Skromacha, Sobotky a spol. , 7 let to meli resit, neresili, nebo spise resili a predtava jak to resili zname -za sluzbu nejlepe pozdrav, mozna foto pred vlajkou CSSD......... TED ZASE vytahuji pana Zemana ze on za to muze... neskutecne ...... min. 7let to mel resit PAROUBEK paroubek. Uvidime pri dalsich volbach , ale Cechovi staci zamavat pastelkami, nebo necim podobnym a je jejich....................

hegemonem levice prý bude KSČM:
Autor: kucera Datum: 27.2.2007 18:33

plánuje Vojtěch Filip na včerejším zasedání Úv KSČM

Bývalý člen ODA Perlín:
Autor: Pamětník Datum: 27.2.2007 17:15

patřil do užšího vedení ODA, takže ví o čem mluví, neboť sám pomáhal zametat dluh pod koberec. Když viděl, že už mu z ODA nic nekápne, tak si založil jakýsi Institut evropské demokracie, který je prapodivným způsobem financován z Evropské unie. Možná, že by článek na toto téma byl mnohem zajímavější, než uvedené hospodské bláboly.  

Bývalí členové i představitelé ODA vědí, že zametat dluhy pod koberec se nevyplácí. Možná by ČSSD mohla jako svého právního zástupce v této kauze použít služby advokáta Jana Kalvody.

Re: Jak na to ODA doplatila?:
Autor: Olga Datum: 27.2.2007 16:16

Mám ten pocit, že Lidový dům vůbec nemuseli získat, protože se sice pojmenovali jako bývalý vlastník Lidového domu, ale návaznost nebyla vůbec jednoznačná.

ten češtin je v rychlosti hrozný. Omlouvám se.Re: S takovýmto hodnocením smlouvy tak jak je proklamována musím beze zbytku souhlasit. Re: Re: Jaká je cena Lidového domu?:
Autor: gerontusinza Datum: 27.2.2007 15:39

;-):-(

S takovýmto hodnocením smlouvy tak jak je proklamována musím beze zbytku souhlasit. Re: Re: Jaká je cena Lidového domu?:
Autor: gerontusinza Datum: 27.2.2007 15:38

Jen jsem nikdy tu smlouvu nevyděl. Pokud je taková tak jak se proklamuje, nemá strana která ji uzavřela mnárok na vedení státu. Ale mezi námi, jsou ti druzí lepší. Bohužel nejsou.Je to státní bankrot.

Re: Jaké lichvářské úroky?:
Autor: jirka.s. Datum: 27.2.2007 15:12

To jsou úroky na trhu naprosto běžné!  Zkuste si, Vlastimile, půjčit si u banky 10 000 Kč a sedm let je nesplácet? Samozřejmě za předpokladu, že byste ještě podplatil exekutora!

Re: Jaká je cena Lidového domu?:
Autor: jerry Datum: 27.2.2007 14:36

Šťáva za ty prachy aspoň kultivuje Bechyni a tedy něco po něm zůstane a možná je to líp, než kdyby ty prachy stát prošustroval, zatímco Altner je jen hloupý Harpagon. No , ono to vypadá , že za ČSSD tu smlouvu připravovali právničtí experti Buzková a Gross. Nevím jakou cenu má Lidový dům, ale jeho osazenstvo má nulovou cenu.Když neumí ani uzavřít smlouvu a dodržet ji, tak neumí ani vládnout.;-D

Jak na to ODA doplatila?:
Autor: jerry Datum: 27.2.2007 14:31

Sice zanikla, ale její bývalé špička si rozhodně nežijí špatně. A dluhy rozhodně platit nemusí. Co se týká ČSSD, nějak nechápu, jak mohla uzavřít tak idiotskou smlouvu. :-)

Jaká je cena Lidového domu?:
Autor: Vlastimil Datum: 27.2.2007 13:00

Nevím, ale k těm 19-ti miliardám to asi bude mít hodně daleko. Altner mi připomíná jistého pana Šťávu, který požaduje od státu miliardy za ušlý zisk z nerealizovaného podnikání s krevními deriváty. Na druhé straně je otázka, proč ČSSD na takovéto lichvářské podmínky přistoupla? To neměli nějakého svého vlastního advokáta např. Buzková či Gross? Toho Altnera jim snad podstrčila ODS.

Re: Re: Komu připadá 19 miliard jako částka z polstrované cely psychiatrického ústavu,:
Autor: Gandalf Datum: 27.2.2007 12:45

Proc pouzivate nick 'dobra vule', kdyz z Vas nenavist jen kape? Ale to je Vas problem. Jen bych Vas chtel poprosit, abyste nemluvil o lekarich jednim dechem s advokaty. Kdyby lekari vyzadovali honorare jako advokati (a bez nich nepracovali), polovina naroda by uz byla na pravde bozi. Ale lekari jsou - aspon vetsina z nich - celkem slusni lide. (Aby nedoslo k omylu - ja nejsem lekar, takze z konfliktu zajmu :-D me nepodezirejte.)

Re: Komu připadá 19 miliard jako částka z polstrované cely psychiatrického ústavu,:
Autor: goodwill Datum: 27.2.2007 12:02

Spor o Lidovy dum byla od pocatku akce ODS, realizovana jejim tehdejsim ministrem financi Kocarnikem proti CSSD a mela slouzit jiz tehdy k politicke likvidaci CSSD financnimi pakami (vcetne zablokovani financnich kont). Tento spor ODS (stat) prohrala, ale CSSD zrejme nedostala pravo na nahradu nakladu, ktere ji v tomto viteznem sporu vyvolanem ODS vznikly. Jak se ukazuje nyni, ODS stejne dosahla sveho, protoze cile dosahla timto zpusobem. Na cele veci je pouze kuriozni, jak tak slabomyslnou smlouvu s panem Altnerem mohl za CSSD Zeman podepsat. Takovych advokatu jako je pan Altner jsou mraky a napr. zavazat se k trvale platbe 10 % z vynosu nemovitosti vypada jako tunelovani vlastni strany. Nepomer mezi praci tohoto advokata a jeho odmenou je astronomicky - jedna kauza staci na to, aby byl financne zajisteny na generace dopredu. Kdo si da praci zjisti, ze jednim z uplne prvnich pravnich predpisu "demokratickeho" statu byla "deregulace" advokatnich tarifu - hosi advokatsky vedeli do ceho jdou a za co bojovat. O neco podobneho se, zatim mene uspesne, pokouseji i lekari. V obou pripadech jde o nejdrazsi komodity - pravo a zdravi - a kdo necaluje nema narok ani na jedno ani na druhe.

přináším Vám naději na konci tunelu: :
Autor: šimon klein Datum: 27.2.2007 11:33

tím milosrdenctvím ad 2) - tím budete odměněn......šimon sybila klein

P.S. vono bude stačit ta nevyslyšaná 1)......

Komu připadá 19 miliard jako částka z polstrované cely psychiatrického ústavu,:
Autor: Saša Datum: 27.2.2007 11:19

měl by si především uvědomit, že v okamžiku vzniku pohledávky ta částka taková ani zdaleka nebyla.

Původně šlo o pouhých 10 % ceny nemovitosti a o 10 % podílu na ročním výtěžku nemovitosti. Pro případ, že by vlastník nemovitosti odmítal zapalatit, byly dohodnuty sankce.

Stačilo, aby vlastník nemovitosti zaplatil včas. Před léty.

10 % je velmi malá částka. Obvvykle berou advokáti mnohonásobně více - v malých městech 20 %, v Praze až 33 %. Dlužníci však obvykle advokátům platí rychle, nebo jsou jimi rychle exekvováni. V tomto případě však ČSSD manévrovala a uhýbala a zneužívala svou moc, až se její dluh vyšplhal do té závratné výše.

Zabavení majetku a jeho nucené rozprodání k uspokojení věřitele je plně na místě. Není důvodu zacházet s politickou stranou jiným způsobem než s jinými dlužníky. Demokracii to nijak neohrozí, politických stran je přehršel.

Autor článku je členem Republikové rady SNK Evropských demokratů:
Autor: Barclay Datum: 27.2.2007 11:05

Re: Re: Víte o někom z vedení ODA, :
Autor: Kobylka Lajda Datum: 27.2.2007 10:40

Nám nejde o jednotlivce, ani na chvíli nepochybuji, že se osobně dobře zajistí, ale jak a kdo uhájí čest oranžové partaje, kdo ji podepře, aby finančně i jinak nevrávorala, ne-li padla úplně? Osobně by nebylo proti mysli, kdyby Parub dostával presidenstskou rentu až do smrti, jen kdyby už nezavazel a neškaredil českou politickou scénu.  ČSSD  by si taky mohla vypomoci tím, že by Paroubka za 10,-Kč ukazovala - a za 1.000 Kč schovávala! Myslím, že plátců té vyšší částky by se našlo dost a strana nás, drobných a dělných lidí, živících se vlastní prací (viz dr. Rát) by tímto byla vyvedena z krize !;-D;-D;-D

Re: Zajímavé!:
Autor: Kobylka Lajda Datum: 27.2.2007 10:35

Už aby to bylo se stejným výsledkem jako u ODA. Teď tomu ještě pomůže Kato s gripeny. Co ale bude s Lihovým domem a dělnickou universitou.? Strachuji se o Jelínka (ne z Vizovic)!!!;-D;-D;-D;-DR^R^

Re: Asi nezvyknu.:
Autor: Netřeba Datum: 27.2.2007 10:32

A ač nevěřící (nebo právě proto), marně prosím Boha o dvě věci:

1) "Bože, dej mi sílu snášet věci, které nemohu změnit."  Sílu mi nedal a asi nikdy nedá.

2) "Bože vezmi mi i chuť, až mi jednou vezmeš sílu."   To do budoucna, až se mi nebude dostávat testosteronu.

dějiny se opakují:
Autor: lucina Datum: 27.2.2007 10:14

kéž!!!Pane Altnere, kočka přes cestu znamená VELKOU smůlu!!

Zajímavé!:
Autor: jirka.s. Datum: 27.2.2007 10:06

Obzvláště by byla sympatická už vyplněná poslední kolonka  (zatím s otazníky).

Re: Víte o někom z vedení ODA, :
Autor: šimon klein Datum: 27.2.2007 9:16

vím bezpečně, že nikdo bídně nedopadl.....a na šibaly si holt zvykněte, je to traďice..;-(

Kdy SNK ED:
Autor: čtenář Datum: 27.2.2007 9:07

vrátí peníze těm, kteří je finančně podporovali v různých minulých volbách? Dlužné miliony z MF ČR už snad na účet strany přišly?

Čili: "Když někdo nechce splácet svoje závazky, které předtím podepsal, ......je nedůvěryhodný."

Re: autore:
Autor: raul Datum: 27.2.2007 9:03

Mohl byste to upřesnit ?

Re: No, není to pravda,:
Autor: StandaT Datum: 27.2.2007 8:50

Těch faktorů bylo mnoho a dluh byl jen ranou z milosti. Hlavní problém byl v tom, že ODA byl v podstatě trucpodnik proti Klausovi a jeho ODS. Pokud dvě strany měly obdobný program, tak většina pravicových voličů stála před otázkou proč ke kovaříčkovi, když zde máme kováře. Hlavně ale ODA neměla členskou základnu. Tu se snažilo získat tzv. pragmatické křídlo kolem Vladimíra Dlouhého iniciováním puče v LDS zkorupováním Viktorie Hradské. Tím se snížil koaliční potenciál strany, která sice rozšířila členskou základnu, ale jen částečně, protože přešlo víceméně jen moravské křídlo LDS. Navíc se jednalo o značně znechucené a zpasivnělé členy, kterým pozdě došlo, že fůze byla podvod na vlastní členské základně a v místních organizacích ODA se neprosadili. To prohloubilo rozpory s tzv. Maškovým křídlem, takže pod hlavičkou ODA de fakto působily dvě strany a to až do okamžiku, kdy Dlouhý - jako strůjce krachu strany - utekl od zodpovědnosti do bussinesu. Pak už bylo pozdě na záchranu vlivu a strana odumřela.

No, není to pravda,:
Autor: TOM Datum: 27.2.2007 7:33

byl to dluh, který zde lámal vaz... byť zpočátku nenápadně.

autore:
Autor: jirka Datum: 27.2.2007 7:30

blábolíš, ověř si fakta

Víte o někom z vedení ODA, :
Autor: Netřeba Datum: 27.2.2007 6:40

kdo by dopadl bídně? Jestli i v tom je bude ČSSD následovat, tak jsou pěkní šibalové.