25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Stehlíková odsouvá, Čunek stěhujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 123, poslední: 24.2. 2007 11:20, přehled diskusí

Re: Re: Re: Re: Ještě doplním::
Autor: nehistorik Datum: 24.2.2007 11:20

Je asi nepopíratelné, že odsun nevinných Němců (malé děti, velmi staří lidé atd.) navíc s takřka nulovým majetkem, je z dnešního pohledu zavrženihodný. Nicméně proč jsme dosud jediný stát, kterému Německo nikdy nezaplatilo válečné reparace? Protože - mám dojem - jsme se kdysi těchto reparací vzdali jako náhradu za to, že Německo tyto námi odsunuté (či vyhnané, záleží na úhlu pohledu) Němce finančně odškodní za majetek, který v ČSR museli zanechat. Prosil bych nějakého profesionálního historika, aby mi potvrdil/vyvrátil, zdali tomu tak skutešně bylo.

Re: Odvolejte Stehlíkovou z vlády!:
Autor: Abdéřan Datum: 24.2.2007 10:38

Souhlas, paní Stehlíková je prokazatelně jasný politický i lidský omyl dua Bursík-Topolánek.;-(

Re: Re: Re: Proslulá katolická láska k bližnímu svému:
Autor: chalupář Datum: 24.2.2007 4:58

Vždyť je to, proboha, jasné. Když se rozhlédnete po jakékoli české vesnici či městečku, jsou domy většinou výsledkem úporné mnohaleté práce vlastníků. Jenže to chce zajet koupit vápno, písek, cement, zednickou lžíci apod. a trochu zapracovat. A pokud to neumím, tak se jdu podívat na zedníky nebo si nechám od někoho poradit. Ale neřvu, že nemám zadarmo satelit a neobklopím obydlí tunami odpadků, ale vyspravím zeď a omítnu ji. Když to zvládnou desetitisíce tisíce českých zedníků amatérů, v civilu třeba úředníků, tak už snad každý  Záběry preferované minority před neomítnutou zdí, na dvorku plném odpadků a stěžující si, že takto nemohou posílat děti do školy jsou neuvěřitelné. Možná, že bohatší země mohou vydržovat takové komunity dost dlouho natolik, že jejich děti či vnuci nakonec pochopí, že se musí žít podle jakýchsi pravidel. Ale tady to nějak nefunguje. Akce paní ministryně je typická pro českou bezradnost s problémem. Navíc ošklivě poznamenaná její totální neznalostí české historie, do které se pouští jako slon do porcelánu, to je skutečně drzost srovnávat reakci národa, kterému hrozilo před šedesáti lety vyhubení s přestěhováním neplatíčů nájemného. Není divu, že ji tady řada lidí zkratkovitě posílá do rodného Kazachstánu a podepisuje se jako Borat. Pokud by měla upřímnou individuální snahu, tak se z toho ovšem nemúže vylhat jednorázovým příspěvkem z ministerského platu. To ne! Musí si domů vzít některou z těch rodin, kompletně (pozor, mají hodně příbuzných) a starat se o ně několik let, sdílet s nimi WC a koupelnu, uklízet po nich, zodpovídat za školní docházku jejich dětí atd. Je to katastrofa, že takovíto lidé sedí ve vládě.

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě doplním::
Autor: Lída Datum: 23.2.2007 13:06

Ale víte, že Češi, kteří v Sudetech žili odjakživa a nepřišli tam až po vzniku ČR jako státní úředníci nebo učitelé, ze Sudet odsunuti nebyli? A ještě jeden rozdíl, naše rodina odsunutá ze Sudet, si odvezla celý svůj movitý majetek, to Němci nemohli.

Odvolejte Stehlíkovou z vlády!:
Autor: Milda Datum: 23.2.2007 11:02

Ve vládě mají být lidi k užitku a ne ke škodě! (Tedy to by se museli odvolat všichni, ale ta Džamila je z nich zatím suveréně nejhorší!)

Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: Milda Datum: 23.2.2007 10:58

Jde o něco jiného! Džamila urazila všechny slušné Čechy ale i Němce! Chce, aby cikáni dále parazitovali na naší společnosti! To o čem hovoříte vy je v tomto případě až druho či třetí problém důležitosti.

Re: Re: paní Stehlíková:
Autor: Joska Datum: 22.2.2007 21:49

Hanko,bylo to myšleno samozřejmě ironicky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jane Havlicku:
Autor: pepe=Joska Datum: 22.2.2007 21:47

Re: Re: Re: Re: Re: Jane Havlicku:
Autor: pepe Datum: 22.2.2007 21:42

Omlouvám se .Nevšimnul jsem si,že jsem napsal špatný letopis.Opravdu jsme se museli stěhovat v roce 1939.Nevím kolik je Vám let,ale s odstupem času se vše jeví trochu jinak.Po válce byly rány rozjitřené.Že se dělaly exesy ,je jistě pravda.Ono těch 63%,které uvádíte je přeci jenom většina.Kdyby to Němci nechtěli,tak by to asi dopadlo jinak.To,že Hitler dal lidem práci,je pravda.Bohužel lidem je jedno,že vyrábějí zbraně.Jen když mají peníze.Popravdě jak tak sleduji,ani u nás nejsou lidé jiní.Žádné peníze nesmrdí.Je však něco jiného,pokud srovnáváme Sudety se Slovenskem.Němci sem byli pozváni za Přemyslovců jeko řemeslníci.Ale do území ,které patřilo nám.A tak zde nebyl vůbec žádný právní nárok na autonimii.Slovensko bylo na tom poněkud jinak.

Bohužel, geny jsou geny:
Autor: garyg Datum: 22.2.2007 21:39

Bohužel, geny jsou geny, viz okolní státy, je to všude to samé. Vyjímky potvrzují pravidlo.

Ať dají zelení osobám štítícím se práce co chtějí:
Autor: garyg Datum: 22.2.2007 21:35

Bohužel my pracující jim dáváme v daních miliardy každý měsíc i když nechceme .

Ta dáma z Kazachstánu je fakt dojemná:
Autor: garyg Datum: 22.2.2007 21:31

Ale ve straně zelených se opravdu soustřeďuje výkvět - Stehlíková, Kuchtová, Žakkk - prostě obrovská koncentrace hlouposti na malé ploše.

Re: Re: Ještě doplním: A co jiného??:
Autor: IK-HH Datum: 22.2.2007 21:13

a jak to tedy mělo dle vašich představ probíhat. Ty chudáci ženy a děti (v rámci dvou milionů) by tu měly zůstat, t.j. roztrřené rodiny, bez živitele (píše se rok 45/45! Tím by se dosáhlo jedině:

1)  že by ty - naštěstí marginální a rychle zaniklé - poválečné skupinky wehrwolfů se po odsunutí do Německa rychle zorganisovaly v pomsictivé ozbrojené skupiny a neustále - nejméně do roku ˇ50, dokud nebyla položena minová pole a postaven vysokonapěťový plot - se dost aktivně projevovaly

2) zbyla tady silná homogenní skupina nenávidící celý český národ. Jediné řešení by bylo je zavřít do koncentračních táborů a zavést pro ně nucenou práci.

Na něco takového jistě neměl president Beneš ani žaludek, ani by to neprošlo u západních spojenců. Pokud se někomu zdají vzájemné vztahy mezi Israelem a Palestinci optimální, bude jistě stoupencem toho, z  "humanitních" důvodů odsunout jen muže a ženy s dětmi tady nechat. Dobrou chuť!!..................

Re: Re: Re: Re: Jane Havlicku:
Autor: Jarda Datum: 22.2.2007 21:06

Mily Josko ctim Vas nazor, presvedcen ale jsem, ze to pomichane nemam,tedy od zacatku. J. Havlicek pise ze Sud. Nemecka strana dostala 63% skoro 2/3 Hlinkova nevim programy meli prinejmensim podobne, autonomii myslim ,ze kdyby ji dostaliproblemu aspon se Slovaky by tolik nebylo. Tekrat jeste Henlein nepozadoval odtrzeni, Hitler byl u moci jen dve roky jeste si neduveroval. Az v 38tem doslo k vyvrcholeni, zase Hitlerem vyprovokovane, a ti "Cesi pesi museli jit po vyhlaseni Slovenskeho Statu v 15.3.1939 s tim jsem si jist. V r. 1949 uz vladl Gottwald to uz bylo davno po vsim vyhaneni. Jen jsem si myslel,ze ti horale, drvari ze Sumavy,hor Orlickych,Krusnych kteri zili udreni z ruky do huby si nazaslouzili to co syti kriklouni z Karlovych Varu K. Henlein a K.H.Frank. A nakonec Hitler opravdu vyhral volby kdyz sliboval nezamestnanym zoufalcum praci, ale vyhral by je kdyby rekl co opravdu chce. Vyhladit vsecky zidovske spoluobcany, rozpoutat svetovou valku a znepratelit si cely svet?

Re: Re: Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: horduch Datum: 22.2.2007 20:59

vy si koupíte zdevastovanou ruinu po cikánech ?,proto je úplně jedno, komu  v současné době patří.Za plyn a elektřinu stejně neplatí to platí sociálka.

Re: Re: Re: Odsun Romů:
Autor: Abdéřan Datum: 22.2.2007 20:46

Omyl, Vietnamci vůbec nejsou integrováni. Tvoří dobře organizovanou a mafiánsky řízenou "tichou" komunitu, která zbytečně neprovokuje majoritní společnost. Ale problémy s nimi v budoucnu budou a nebude to dlouho trvat. Zatím nemají dostatek lidí s perfektní znalostí jazyka a reálií české společnosti. Ve třetí generaci s tím již nebudou mít problémy a pak si užijeme. 

Re: Re: Re: Takže :
Autor: dvd Datum: 22.2.2007 20:40

(1) to s těmi hvězdami je pouhá urban legend (však i M.Horáček se na tom přiživil)

(2) Ovšem Dánové valnou většinu svých židů převezli do Švédska

(3) těch pár zbylých židů se dostalo do Terezína

Ergo - kecáte

Re: Re: Odsun Romů:
Autor: Abdéřan Datum: 22.2.2007 20:33

R^R^R^!!

Re: Re: Krása:
Autor: Abdéřan Datum: 22.2.2007 20:28

Máte pravdu, tyrkysová Džamila stále kvoká, stále kvoká. Docent Chocholoušek (blahé paměti) a zapálení komsomolci by z ní měli radost.

Re: Re: Odsun Romů:
Autor: MirkaP Datum: 22.2.2007 18:50

Tak tak, vietnamci se integrovali ani nevíme jak, protože chtěli, romové nechtějí a nechtějí.

proč ne já:
Autor: zmat Datum: 22.2.2007 18:09

nevidím jediný důvod, proč by nemohl kdokoliv z nás požádat o dotaci ze státního rozpočtu, případně o soukromou sbírku na renovaci svého bytu (vyhojilo by mě cca 250 000 Kč). Pokud to mohou dostávat Romové, proč ne my ? Jsme také občany tohoto státu a daně platíme dost vysoké.

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě doplním::
Autor: mimu Datum: 22.2.2007 18:01

Ale nevinní Češi se po roce 45 (tedy po změně poměrů) vrátili zpátky. Popřejete to samé nevinným Němcům, když došlo v roce 89 ke změně poměrů?

Co se týká Němců, kteří zůstali-tedy  lidé pronásledovaní Hitlerem, odborníci v oborech, za které nebyla náhrada a kteří se prokazatelně neprovinili členstvím v NSDAP či službou u jednotek SS apod., platily pro ně stejné podmínky, jako pro odsunuté-50 kg na osobu a nazdar. Jen nemuseli do Německa...Jistě, Němci se provinili rozpoutáním války a mnoho z nich podporovalo Hitlera, mnozí také ze strachu nevystoupiy aktivně proti nacizmu. Ale kolik Čechů bylo za války v odboji a kolik jich bylo udavači? Kolik se jich zastalo židovských spoluobčanů, které nacizmus likvidoval a kolik na "konečném řešení" s nacisty spolupracovalo? Kdo se zachoval statečně, kdo ze strachu, nebo úpohodlnosti neselhal, může soudit protivníka. Ostatní jen blábolí.

Re: Jen ať dají poslanci, ministři a další ze svého.:
Autor: BERAN Datum: 22.2.2007 17:44

První případ: Jedna paní primářka se narodila ve smíšeném manželství. Matka Češka, otec Támil. Její DNA ale na první pohled prozradí, že solárium denně nepotřebuje. V telefonu to však nepoznáte, při osobním setkání budí respekt nejen svou odborností, ale i chováním dámy.

Druhý případ: Český Krumlov se stal za minulého režimu cikánským ghetem a z kvetoucího města neměl daleko k sudetským zanedbaným městům. Nikdo zdejší novousedlíky nevystěhoval a město přesto kvete. Místní jsou hrdí na své čisté a turisticky úspěšné město. VŠICHNI MÍSTNÍ. Bez ohledu na svou DNA.

To, že je někdo příslušníkem mešiny neopravňuje NIKOHO, aby na něj uplatňoval jiné, než platné zákony.

Pozitivní diskriminace je zlo, které ubližuje VŠEM. Ve většině budí nenávist,  v  "chráněné" menšině mylné představy o své budoucnosti.

Paní ministrině propaguje rasovou nenávist, je rasistka nejhrubšího zrna, a podle toho by s ní mělo být nakládáno. Že si to neuvědomuje, svědčí o její naprosto nulové sebereflexi.

Re: Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: Hanka Datum: 22.2.2007 17:38

obec nemůže jenom tak zakázat, aby si v ní někdo koupil nemovitost. takto omezit vlastnické právo může jenom zákon (Např. u "devizových cizozemců" ve stanoveném rozsahu devizový zákon), ale nemůže to udělat obec, ta zákony nevydává. a zákonem lze toto omezit jenom do té míry, v jaké to připouští náš ústavní pořádek, případně mezinárodní smlouvy, které jsou podle čl. 10 ? ústavy nad zákonem. samozřejmě, pokud b y lidi, či zástupci obcí protestovali, mohl by si ten dotyčný, kdo by nákupy v dané obci organizoval (jiná obec) , zase rozmyslet, s ohledem na veřejné mínění.

Re: paní Stehlíková:
Autor: Hanka Datum: 22.2.2007 17:34

a vy o tom snad  pochybujete ;-);-) ??? kde žijete ...? pomáhá se přece těm, které si ten, kdo má moc peníze z našich daní rozdělovat, prostě vybere. dle svých sympatií. k čemu pravidla? k čemu šetřit, dokud nám (státu s rozpočtovým schodkem :-) ) ještě půjčují?

Re: Pokud bude:
Autor: Grom Datum: 22.2.2007 17:33

Nápis v jednom kazašském hotelu: "Prosíme hosty , aby nestoupali na záchodovou mísu"

paní Stehlíková:
Autor: joska Datum: 22.2.2007 16:23

V dnešních novinách jsem se dočetl o dvanáctileté Kačce Langerové z Berouna.S mámou a pěti sourozenci musela odejít od otce,který rodinu týral.Krátce na to postihla Kačku zákeřná rakovina.A teď ji tato nemoc připravila o nohu.Rodina bydlí v asylovám domě,kde mohou být pouze jeden rok.Zastane se jich paní Stehlíková a bude iniciovat sbírku,třebaže nejde o Romy?Sežene jim byt?Jsem opravdu zvědav,jestli se v tomto měří všem stejně.

Jen ať dají poslanci, ministři a další ze svého.:
Autor: hubeňour Datum: 22.2.2007 16:17

 Ať dá kolik kdo chce ze svého špatně bydlící romům. Čím víc, tím líp. A po čase mohou zase dát ze svého znovu a opět co nejvíc. Můžou jim přispět i na auta aby nejezdili v takových křápech. Jen ať dají! Dokud mají. Můžou do nich utopit celý svůj majetek. Chybami se člověk učí a ten kdo dá romům majetek a ne za skutečnou práci plat, je odsouzený k poučení, jak chyboval.

 Komunisti posbírali romům koně a vozy a nacpali je do tehdejších novostaveb. To bylo po válce a socialismus směle kráčel k ideám. Časem museli je přestěhovat, protože byty byly zničené. Práce bylo(tedy zaměstnání) hromady a ze zákona. Sociální podpory brali jen romové, jiní neměli nárok. Zkoušeli s romy vše možně. Převychovávat, zavírat, uplácet, stěhovat po celé republice, rozstěhovávat rodiny, odebírat děti rodičům, stavět gheta pak zase stěhovat do moderních paneláků a výsledek VŽDY stejný. Vybydlené byty až do zřícení.

 Pan Čunek nepřišel s ničím novým! A dopadne to zase stejně. Náhradní bydlení, ke kterému jim pomohl, bude zase ZDEVASTOVÁNO.

 Romové jsou trest za to, že druzí se snaží. Jak se říká: "Dobrý skutek je po zásluze potrestán"!!

"..Představte si, že v takové obci žijete ..":
Autor: Charlie Datum: 22.2.2007 15:52

„..Představte si, že v takové obci žijete a najednou Vám do sousedství pan Čunek nastěhuje nepřizpůsobivé lidi...“

Co smím udělat ? Nic !  Co mohu udělat ? Hodně !

Mohu se postarat, aby žádný zloděj neodešel z mého pozemku po svých. „Slyšel jsem rámus v kurníku, říkám si zatracená kuna, bouchnu tam  a vono vypadlo cikáně ! To jsem pane vachmajstr nemohl tušit ! Dyť právě den předtím říkali v radiu, že cikáni vůbec nekradou !“

Co se může stát ? Při nejhorším mi ukradnou flašky slivovice a on v tom chlastu bude methylalkohol. Smůla.  ;-)

Re: Krása:
Autor: Eva D. Datum: 22.2.2007 15:39

nevidím jako problém, že čeština není její rodnou řečí. nevidím jako problém, že vyrostla někde jinde. Vidím jako problém, že má problém s tím, že zřejmě víc mluví, než přemýšlí. Bohužel.

Ty její dobré úmysly vedou ke špatným koncům, vlastně celou situaci spíše vyhrocuje.

Je ale fakt, jak sem napsala jinde, že v Kazachstánu by v péči o menšiny všeho druhu jistě měla co dělat a asi by to bylo náročnější.

Takhle jsem si větší podíl žen na politice nepředstavovala.;-(