21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Ústavní smlouvu nepotřebujemeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 27.1.2007 13:24, přehled diskusí

EU, EP, EK, EC, EUR, ...:
Autor: Kulak Datum: 26.1.2007 17:48

Musím se usmívat naivům, kteří žijí představou, že jejich problémy s kouřením v restauracích, ožralým sousedem, fetujícím mladíkem u vchodu do honosního panelákového  EU bytu vyřeší "bruselský evropský nadúředník". Kdo si měl možnost na vlastní kůži jenom na chvilku odzkoušet skvělý belgický "sava system", nikdy o EU stát nebude.

Zásadním problémem je, že pitomci, kteří tady proklamují pozitivní hodnoty evropské integrace nemají ani minimálního ponětí o tom, jak funguje život v zodpovědnosti a jak funguje život v pojetí parazita. Neznají rozdíl mezi EU, EP, EC atd. Vůbec nemá cenu diskutovat o budoucnosti EU. Nejlepší cestou je, ač se to v této chvíli mnohým může zdát jako fantasmagorie, hodit zpátečku. My ještě máme čas nepřijmout EURO. A to je dobrá cesta, jak se vymanit ze socialistické EU.

Re: EU, EP, EK, EC, EUR, ...:
Autor: Petr Brodský Datum: 27.1.2007 13:24

Odmítnutí Ústavnísmlouvy znamená zachování práva veta a to zase znamená zachování msoučasného stavu, včetně věčného dotování přemnožených francouzských zemědělců.

S EMU to naopak vůbec nesouvisí, to je samostatná organizace. Pokud nechcete současnou EU, pak  jste velmi naivní, domníváte-li se, že svých cílů dosáhnete odmítnutím návrhu ústavní smlouvy. Naopak by bylo účelné, kdybyste požedoval vystoupení z Unie.

Nechci se přít:
Autor: vládík Datum: 26.1.2007 10:41

Jen bych připomenul obdobnou tezi z 90. let:  "Právo není zajímavé. Právo by nás brzdilo. Právníci si jen vymýšlí složitosti."  Není ani tak důležité, kolik set miliard nás tato teorie stála. Důležité je, zda pro nás obdobná teorie o zákonodárství poměrně široce provázané Unie nebude mnohem dražší. Děsí mě totiž, že nositeli (v čele s Hlavním Nositelem) jsou právě ti, kteří odmítali úpravu práva na nové poměry v porevoluční ČSFR a posléze v ČR.

Re: Nechci se přít:
Autor: Petr Brodsky Datum: 26.1.2007 15:10

Pokud tím hlavním nositelem myslíte pana presidenta, tak ten věří, že Unii zevnitř zlikviduje a nahradí ji spolkem několika desítek dokonale suverenních, ale navzájem se gentlemansky respektujících malých a krásných Klausů, kterým se do jejich vládnutí nebude nikdo plést. O nějaké Unijní právo se tedy nebude muset starat.

Milý pane Jaronymo,:
Autor: Petr Brodský Datum: 25.1.2007 15:22

pokud jste to myslel jako humor, je málo pravděpodobné, že to zdejší antiintelektuálové v tomto smyslu pochopí. Pokud jste to myslel vážně, bylo by možná užitečné vysvětlit, v čem spočívají ty otřesné zkušenosti Texasu s USA případně i další Vámi uváděné případy.

Co EU potřebuje, jsou nepopulární reformy v Německu a Francii,:
Autor: Ivan Nový Datum: 25.1.2007 11:33

bez nich se nepohneme dále.

...Já myslím,...:
Autor: šakal Datum: 25.1.2007 12:34

...že mě nějaké reformy v Německu nebo ve Francii ani moc nezajímají. Nejvíc mě zajímají reformy v České republice. A co si s tím vším počne EU, je mi celkem jedno ;-P

Podle mě potřebuje:
Autor: JK Datum: 25.1.2007 9:29

Jedná se o území celého kontinentu a je třeba vytvořit skutečně jednotné prostředí. Jedině tak bude Evropa schopná konkurence USA, Číně, Indii atd. Otázka zní jaká ústava to bude, jakých kompetencí se vzdáme a jaké pravomoci budou mít volené orgány. 

JK, jednotné prostředí?:
Autor: Ivan Nový Datum: 25.1.2007 11:34

proč? V USA žádné jednotné prostředí není. V Číně a Indii také ne.

Re: Podle mě potřebuje jednotné prostředí. jakoby už nestačilo:
Autor: janoryna Datum: 25.1.2007 14:27

zavedení metrické soustavy a závitů, rozchodu železnic 1435 mm. žádné spojené státy evropské nechceme. takový texas vám řekne, co je zač taková federace. podobné otřesné zkušenosti s unií mají spojené státy mexiké, austrálie, brazílie nebo švýcarská federace. v tom švýcarsku dokonce místní levice zavedla o všem referendum. pryč s levičáckými výstřelky jako unifikace práva, předpisů a norem.

Re: Podle mě potřebuje:
Autor: jkotek Datum: 25.1.2007 17:03

Pozor pozor pozro. Nejde vubec o to, jakých kompetencí se vzdáme a jaké pravomoci budou mít volené orgány, ale o to, KDO bude mit "zakonodarnou", "vykonnou" a "soudni" moc a jak je bude moci obcan kontrolovat a ovlivnovat.

Protoze: evorpsky parlament (= jediny voleny organ EU!) ma nyni a bude i podle ustavy mit pravomoc temer nulovou. "Vykonna" i "zakonodarna" moc EU je v rukou Evropske komise a "pridruzenych uradu", ktere NIKDO nevoli a ani nekontroluje (respektive i Evropsky soudni dvur je na tamni korupci kratky). A to je ta dulezita vec.

A k prvni casti otazky - zejmena se v EUstave vzdame VSECH kompetenci a dostaneme (docasne) pridelene jen nektere od EU. (na rozdil od nynejsiho stavu, kdy ma Cesko veskere kompetence a o nekterych se rozhoduje o jejich predani EU. Takze naproste prevraceni soucasneho stavu.

Re: Re: Podle mě potřebuje:
Autor: Cesilko :-) Datum: 25.1.2007 19:24

Dotaz: on dnes v CR "obcan" neco "kontroluje a ovlivnuje"? ? ? 8-o?;-(

Cesilko,:
Autor: Ivan Nový Datum: 26.1.2007 7:51

ano, je to občan.

Re: Cesilko,:
Autor: sláva Datum: 26.1.2007 12:54

Tři čtvrtiny občanů nekouří a přesto dýchají v restauracích kuřácký rakovinotvorný vzduch. Přemýšlím, jak ovlivnit poslance ČR, aby donutili "restauratéry" (od slova "obnova zdraví") oddělit kuřáky od nekuřáků. Můj vliv na ně je 0, vliv Phillipe Morrise patrně 100%. Asi hlasují dle svého svědomí jako Melčák a Pohanka, na které taky nemám vliv ač jsem třeba volil jejich stranu, ale oni si dělají, co chtějí, či za kolik jim platí .. Takže, než český malý smrdutý (vždy byl takový) rybník, raději diskutující celoevropu. KDyby čeští vynálezci práva bývali přeložili v r . 1990 rakouský či německý právní řád do češtiny a zvedli proň ruku, žili jsme dnes v právních rakouských či německých poměrech - kdo, vyjma podvodníků, by to dnes nechtěl? Místo toho naši poslanci vydělávači dnes vymýšlejí, jak se vyhnout kontrole svých příjmů se strany veřejnosti. ...USA jsou federací spíš než konfederací, čím decetralizovanější rozhodování, tím nižší jeho úroveň... Kdo žije na okrese, ten o tom ví své... mafie, mafie, Liberec, Liberec, Česká Lípa atd. Je v tom i geopolitický faktor: hejtman zná svého soudce, starosta obce své policajty, všichni spolu chodili do školy nebo do tanečních nebo jsou švagři... tam se spravedlnosti nedovoláte, a když ano, propíchají vám pneumatiky - dobře vědí, kde bydlíte, kudy chodíte.... A kolik našich občanů uspělo "u Evropy" se svými spory s naším státem, když se u našich soudů nedomohli práva? ˇProcento neznám, ale čtu co chvíli kladný výsledek. A tak chci žít. Tvrdých českých nevzdělaných palic mám  po krk. Poslechněte projevy v parlamentu, podívejte se na facky v přímém přenosu a máte úroveň našeho parlamentu. NEbo jinak: Topolánek bigamista, Čunek nejspíš úplatník a lhář, Klaus záletník, když to na 24 hod. viděla  zblízka Třeštíková ("ta co se nevyzná") tak dala hned ruce pryč. ..Jak to volal v prvních volbách náš první antievropan Klaus? ZPĚT DO EVROPY! - Tak tam chci.

EWG, EHS a EU.:
Autor: Plzák Datum: 25.1.2007 9:14

Připadá mi, že zastánci a bojovníci za EU nejsou nic jiného, než poněkud modifikovaní bojovníci za socializmus.

EWG (Europäische Wirtschaftsgemeinschaft), čili česky Evropské hospodářské společenství, byla ještě instituce všem zúčastněným prospěšná.

EU - Evropská unie má s EWG čím dál tím méně společného. Je to zřejmě tím, že statisíce sociálních inženýrů, kteří zhroucením komunizmu ztratili práci, bojují teď, z nedostatku jiného zaměstnání, za EU.

Stačí se jen podívat co byli dříve Prodi, Barroso, Solana, Cresson a další.

Re: EWG, EHS a EU.:
Autor: ted Datum: 25.1.2007 10:23

Nutno ještě připodotknout, že největší rozmach mafií byl vždy za vlády socialistů. Ať už vezmete Itálii či Francii. Proto je taky třeba vidět za snahou utužení socialistického vládnutí v Evropě mafiánské zájmy. Vše co je korumpovatelné je pod neustálým zájmem mafie. I ony odbory jsou původně mafiánský produkt. Dají se snadno ovládat a používat k nátlaku na vlády demokratických států. Ve jménu sociálních jistot pracujících lze prosazovat a ukrývat nejrůznější zlodějny. Používání názorů tzv. mas je ten nejlepší vyděračský způsob nátlaku. Proto si myslím, že vítězství socialistických stran v Evropě je vlastně vítězství mafií. EU ústava má zajistit trvalost tohoto mafiánského systému.

Re: Re: EWG, EHS a EU.:
Autor: Ivan Nový Datum: 25.1.2007 11:35

R^

Re: Re: EWG, EHS a EU.:
Autor: sláva Datum: 26.1.2007 13:21

Autor: ..."používáme názorů tzv. mas je ten nejlepší vyděračský způsob nátlaku"... Správně, je na čase, aby do toho masy nekecaly a rozhodovala šlechta jako tomu bylo po tisíciletí. Je třeba zrušit všeobecné volební právo (dávat ho ženám byla už tehdy hloupost, ty volí hezké kravaty a fešáky (VK), rušit majetkový census byla blbost (kdo neplatí daně a neživí stát nemá o něm rozhodovat), volit by neměli lidé co nedosáhli ani na střední školu svou inteligencí a šli do učňáku a tvoří základ té "masy" a čtou, pokud to  nezapomněli, denně Blesk a pak jdou k volbám rozhodovat o osudech země neřkuli Evropy v historickém kontextu... Ale pane, znamená to zrušit volební systém a vrátit se k osvícenému feudalismu. Masy si skutečně neumějí vládnout, čtěte dějiny Ruska 20. století, tam to všechno je... Pokud toto ale nedokážeme, pak raději do sjednocené Evropy, která (ta  původní Unie) nepropadla svodům komunismu a v žádné jejich zemi nemají komunisti 12-14% hlasů! Pořád se bojíte evropských socialistů - ale kdo je volí než ten lid? Já se ale bojím našich komunistů, a proti nim je EU nejlepší záruka. KDyž bude socialismu moc (vy ho nechcete vůbec, ale s tím se musíte smířit, pokud nechcete žít někde sám v jeskyni kdežto jezdit tramvají), tak nastane odklon jako tomu bylo nedávno ve Skandinávii. Ale ruku na srdce: kdo z nás by tam nechtěl (kromě vás, jenž jste zásadový) žít? To ale musíte vědět, že sociální demokracie není socialismus, kdežto humánní osvícený kapitalismus, ale vaše zaslepenost vám v tom brání. Vy jste  tvrdý liberál, že? A k volbám za socíku jste ze zásady nechodil a jejich vládu nelegitimizoval , že ? ...Z vás mluví jen špatné svědomí...

Co to autor článku mele ?:
Autor: Lájoš B. Datum: 25.1.2007 9:00

.... Jakákoli snaha přesouvat pravomoci jednotlivých národních vlád do jednoho centra znamená návrat k nedemokratickému rozhodování „shora“ nevolenou elitou .....

Kde vyčet tu nedemokratickou nevolenou elitu a navíc při jakékoli snaze ?

Re: Co to autor článku mele ?:
Autor: hodne neRath Datum: 25.1.2007 9:07

Vy jste si tu EUstavu neprecetl?

Jediné co EU skutečně potřebuje:
Autor: Skepticus Maximus Datum: 25.1.2007 7:52

je vyházet na dlažbu několik desítek tisíc úředníků a všelijakých socialistických vyžírků, zvláště Evropskou komisi. Bohatě stačí, když lidem nebudou házet klacky pod nohy a bude se podporovat volný obchod bez všelijakých nesmyslných ochranářských opatření. Vše ostatní přijde samo.

Re: Jediné co EU skutečně potřebuje:
Autor: ted Datum: 25.1.2007 8:48

Napsal jste to příliš radikálně. Ale v podstatě máte pravdu. Je to stejný problém, jako u nás, kdy byrokracie drží faktickou moc i přes politickou vůli občanů. Taky v EU vyrostla byrokracie do gigantických rozměrů a žije(parazituje) nezávisle na vůli obyvatel Evropy. Není snad lepší "existence" než být byrokratem v EU. Ze sluhů se stali páni a budou se držet zuby nehty. Euroůstava má jen potvrdit jejich nezbytnost a zajistit jim celoživotní profit. Budou nadále vymýšlet nejrůznější hovadiny, jen aby jejich důležitá nezbytnost byla stále potvrzována. To může dovést Evropu až na pokraj krachu. Stejné se mi to jeví i u nás v Česku. Taky by to chtělo byrokracii zeštíhlit a decentralizovat moc státu.

Re: Re: Jediné co EU skutečně potřebuje:
Autor: Lájoš B. Datum: 25.1.2007 9:04

ano i já jsem proti nesmyslné byrokracii, ovšem o její nezbytnosti není pochyb. Například základní princip ekonomiky státu je jasný od nepaměti - někdo musí vybrat daně. A mnoho dalších.

Re: Jediné co EU skutečně potřebuje:
Autor: Malý Aston Datum: 25.1.2007 9:07

Souhlasím s Vámi ale to nepůjde.Pokud budou vlády členských zemí házet do černé díry EÚ peníze svých občanů,byrokraté budou narůstat a to geometrickou řadou.Každý již sedící úředník v Bruselu vytváří podmínky pro další úředníky a to bez omezení.Každý musí dokázat,že za naše prachy je užitečný a píše a píše jednu volovinu za druhou.Například včera nějaká rudá komisařka přišla s geniálním nápadem.Děti jsou tlusté a proto je nutné dát do škol zeleninu a ovoce.To že se přežírají doma není podstatné.Nevím která zemědělská lobující skupina ji za to zaplatila. A tak my,kteří máme kulové,budeme platit ovoce německým,francouzským a jiným dětem aby jejich zemědělci měli odbyt.Není jiný prostředek proti bruselským socialistickým úředníkům jen omezit rozpočet tak,aby se nemohli množit.Tak jak do nás hustili,že bez RVHP zahyneme,tak se nás snaží zase jiní ale povahou stejní zase přesvědčit,že jen příkazy,rozkazy a přerozdělováním dosáhneme konkurenceschopnosti proti jiným ekonomickým systémům,jako je USA nebo Čína,Japonsko nebo Indie.Moci v Evropě se uchopili socialisté,kteří nemají rádi práci ale přerozdělování jim jde vždy dobře.Neznám žádného francouze,němce nebo rakušáka kromě politiků,který by jásal nad EÚ nebo nad EUR jako platidla.Všichni nadávají a vinu svalují na přijetí nějakých zemiček Východního bloku a domníváji se,že za jejich ekonomickou a sociální stagnaci můžeme my z Východu.

Naopak, Evropa by nový jednoticí text zákaldního dokumentu EU potřebovala:
Autor: David Datum: 25.1.2007 1:45

Ovšem v podobě, která přes politické špičky Bruselu i většiny členských zemí nemá šanci projít.

! Obnovení rovnosti zemí mezi sebou (bylo před smlouvou s Nice), !výrazná redukce všech různých národních vyjímek (nemusí být okamžitá, úspěch by byl i splatnsotí od roku třeba 2020 nebo 2030), ! jasné institucionální oddělení exekutivní činnosti ve věcech s bezpochyby přenesenou pravomocí do Bruselu (celní unie atd.) od věcí politických, které se musí z rukou úředníků Komise přenést do rukou volených (Evropský parlament, národní parlamenty a vlády).

To je ale principiálně jinak řízená a jinak politicky a institucionálně stavěná unie, než ta dnešní.

Re: Naopak, Evropa by nový jednoticí text zákaldního dokumentu EU potřebovala:
Autor: 68 Datum: 25.1.2007 4:24

To opravdu myslíte že to, co dnešní Evropa potřebuje nejvíc, jsou dokumenty? At už základní dokumenty, nebo nějaké jiné, doplnkové? Byl bych praktičtější, což ale dnes ještě nebude možné, a tak asi máte zatím pravdu. Dokumenty. (A ovšem nějakou skřín na dokumenty. A sál na skříně s dokumenty.)

Re: Naopak, Evropa by nový jednoticí text zákaldního dokumentu EU potřebovala:
Autor: Honzak Datum: 25.1.2007 6:59

sopuhlas! Ale to soudruzi z Brusele nepřipustí. Tím by se jim ten zatím plíživý socialismus zcela z EU vytratil.