23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: V pokušení syrských mírových sondážíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 19.2. 2007 18:25, přehled diskusí

coo ????:
Autor: Peta Datum: 19.2.2007 18:25

Prosim lidišky řekne mi někdo co to jsou ty Golánské výšiny???;-(8-o

co??:
Autor: Petula Datum: 19.2.2007 18:23

Plosim vas lidišky co to jsou ty Golánské výšiny;-(8-o

Re: Re: Re: „nemecké“ územia:
Autor: Woe#terim Datum: 9.1.2007 21:18

V istom zmysle (až snáď na to Lotrinsko) by to drzosť nebola: tieto územia vlastnili Nemci (Prusi, Brandenburčania) príliš dlho a žilo tam viac Nemcov ako Nenemcov...

Jak se žije křesťanům pod vládou Hamasu? :
Autor: kopretina Datum: 8.1.2007 23:24

http://www.rozhlas.cz/cro6/internet/_zprava/308576

USA potrebuje Syriji k reseni Iraku - proc se do toho plete Izrael?:
Autor: George II Datum: 8.1.2007 20:46

ne naopak - ctete Baker-Hamilton zpravu - kterou ovsem bude Bush ignorovat a zacne "posledni bitvu o Bagdad".

Irak, Syrie, Iran ... se davaji dohromady:
Autor: George II Datum: 8.1.2007 20:41

Mr Allawi proposed decentralisation in Iraq, with the central government acting as "adjudicators" between regions. He said a series of regional conferences should be called to start the process of establishing international bodies with Iraq's neighbours to encourage security co-operation (to je hlavne Syrie) and act as a guarantor of civil rights.

Re: Sýrie je už na tom asi špatně:
Autor: Jarda Datum: 8.1.2007 20:32

Vyloucene neni nic priteli, cekal bys od Kaddafiho rozumne chovani? Az na ty bulharske zdravotni sestry samosrejme.

trochu malo a trochu pozde pro Izrael a USA:
Autor: George II Datum: 8.1.2007 20:21

Irak, Syrie, Iran ... se davaji dohromady. Po US-Israelske Iracke katastrofe a 30 deni bombardovani Lebanonu (to melo trvat 3 dny) - jak Izrael tak USA jsou v koutu - jejich bomby to nevyhraly. A pres kriceni AIPAC (spioni pro Izrael)americka podpora Izraeli ma meze (ani Izraeli by se nelíbilo, kdyby třeba Američané za zády Izraele začali jednat s Ahmadínežádem!) proc ne?

Bush a pro Israelsti neoconi bojuji posledni bitvu o Bagdad - ktera vice a vice pripomina "Pad Berlina". Americanum to doslo a zmenili kongres. Kdy to dojde Israeli - ktery jsem povazoval ze lepe informovany - a zmeni vladu Saronvych pohrobku? Olmert pro moc a stranu asi znici Izrael jako ten jiny veliky vudce v Berline.

Re: Re: Re: jeden jedinej rozumnej duvod:
Autor: daniel Datum: 8.1.2007 20:02

Golany jsou větší problém, než Sinai: z Golan celá 50. a první polovinu 60.let syrské dělostřelectvo pálilo na půl Izraele, proto je v roce 1967 obsadili - a kdo jim dá záruku, že Sýrie, která neuznává ani právo Libanonu na existenci, natož nějakého židovského státu nebude "mírová" , stejně jako jsou dnes "míroví" Palestinci a Hisbulláh, že by OSN, které postaví na Golany nějaký nový UNIFIL, co budě ještě dělat syrskému dělostřelectvu zeď stejně jako na jihu Libanonu to dělají čtvrtstoletí Hisbulláhům? Golany jsou pro jejich bezpečnost důležitější, než byla Sinai.

Re: "Mírová ofensiva":
Autor: VLK Datum: 8.1.2007 19:37

Kdyby byvali Mein Kampfu verili tehdejsi nenemecti politici, nikdy by k druhe svetove nedoslo. Byli by Hitlera zkrouhli uz po obsazeni Poruri

Re: Re: jeden jedinej rozumnej duvod:
Autor: VLK Datum: 8.1.2007 19:34

Cena za mir s Egyptem byla vysoka. Vracenim Sinaje Izrael ztratil bezpecnost Eliatske uziny a tudiz  jedineho pristupu k Rudemu mori a do Indickeho oceanu, kontrolu nad Suezskym kanalem, moznost ohrozovat Kahiru, velkou oblast potencialniho rozvoje.

Oproti tomu je cena za mir se Syrii - vraceni Golan - nizsi. Jde o mensi uzemi s omezenou moznosti vyuziti, bezpecnost urciteho uzemi pro pripad valky, no uznejme, ze trochu dulezitejsiho, nez v pripade Sinaje, ale ne o moc, nejake strategicke body, ale podstatne mene nez u Sinaje, a jedine podstatne, zdroje vody. Ale to se da osetrit. Na druhou stranu Izrael krome zaruky miru se Syrii vyrazi z ruky jeden klacek Hizballahu, ktery si brousil zuby na cast uzemi Golanskych vysin. Pokud se tim podari oslabit spojenectvi Hizballahu a Syrie, bude jen dobre. Ale chce to dobre to vyjednat a zajistit si tam urcitou kontrolu.

Zápas o duši:
Autor: kopretina Datum: 8.1.2007 16:50

http://www.hcjb.cz/Zapas_o_dusi/73/zodc7311.phtml

Re: Pane Lahav, Vy jste židovského původu? (Nebo liberál.):
Autor: kopretina Datum: 8.1.2007 16:48

Pan Lahav je obojí, židovský liberál.

Re: To je ale židovina!:
Autor: kopretina Datum: 8.1.2007 16:47

Pán býti antisemi? Co to je židovina?

Jen tak . . . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 8.1.2007 16:42

Autor napsal . . . "Sýrie netrvá ani na tom, aby Izrael zásadně souhlasil s navrácením Golanských výšin. "

Když jsou Golanské výšiny odstraněny ze stolu, co brání Izraeli sednout ke stolu se Sýrií? . . . .  na to jsem odpověď v článku nenašel. Možná to je tím, že autor nosí růžové brýle a píše jak by svět měl být a ne takový jako je bez ohledu na realitu. V ČR jsou také strany KSČM, ODS, ČSSD, Zelení atd. a každá chce to nejlepší pro ČR podle svého . . . . . a nějak tak podobně tomu je v Izraeli . . . . . Extrémisti jsou na obou stranách . . . . kde ale leží ta zlatá střední cesta a trvalý mír ne jenom se Sýrií, ale se všemi tam sousedy a hlavně s Iránem. Doufám, že nám autor napíše jak to on vidí, jak by zařídil trvalý mír Izrael - Irán. 

Re: držím palce Izraeli:
Autor: Jura Jurax Datum: 8.1.2007 16:35

R^R^R^

Re: Re: je to celé syrská komedie pro média:
Autor: Jura Jurax Datum: 8.1.2007 16:34

Jojo, území, o které přišli, když pez vyhlášení války přepadli souseda .... a co myslíte, když by Německou chtělo Alsasko a Lotrinsko, půl Polska a Východní Prusko, byla by to taky drzost?

Re: Re: Re: je to celé syrská komedie pro média:
Autor: jirka.s. Datum: 8.1.2007 16:33

S takovým duševním potenciálem to není vůbec žádné umění!

Re: Re: je to celé syrská komedie pro média:
Autor: Auto Datum: 8.1.2007 16:33

Začít válku, prohrát a potom chtít zpět území v té válce ztracené, docela drzost je. Ale drzé čelo je lepší, než poplužní dvůr - nevytýkám to Sýrii.

"Mírová ofensiva":
Autor: richard Datum: 8.1.2007 16:08

Sýrie je věrohodná jako Mein Kampf.

Re: Re: je to celé syrská komedie pro média:
Autor: cebik Datum: 8.1.2007 16:02

Racku, jak to děláš, že máš nejhloupější příspěvky?

Re: Re: Mírová smlouva se Sýrií:
Autor: kopretina Datum: 8.1.2007 15:56

K míru jsou třeba obě strany, musejí chtít Izraelci i Syřané.

Re: Mírová smlouva se Sýrií:
Autor: www racek Datum: 8.1.2007 15:40

hmm, to by ale měl mít izrael o mír zájem. nevypadá to na to.

Re: je to celé syrská komedie pro média:
Autor: www racek Datum: 8.1.2007 15:38

lumpové, chtějí vlastní území zpět. nebývalá drzost.

je to celé syrská komedie pro média:
Autor: Stachanov Datum: 8.1.2007 14:53

proč? dalšími kanály dává Sýrie najevo, že chce bezpodmínečně farmy Šibaa, Golany a kdo ví, co ještě. Nic než komedie na uklidnění

Re: Re: Re: Asadův návrh ....:
Autor: Sam Datum: 8.1.2007 13:39

Zakaz tezkych zbrani na Golanech by mel byt samozrejmou podminkou.

Otazkou je jestli je Syrie schopna vubec nejake podminky dodrzet.

V opacnem pripade by bylo velmi tezke a krvave Syrany zase vyhnat.Resenim by bylo zachovat stavajici radarove stanice a kontrolni stanoviste na Hermonu pod Israelskou kontrolou a ostani vojenska zarizeni, kibucy a osadniky presunout do vnitrozemi.

Nemyslim, ze by to byl realny scenar...;-)

Mírová smlouva se Sýrií:
Autor: kopretina Datum: 8.1.2007 13:38

by jistě znamenala velikou stabilizaci Blízkého východu. Tak jako mírová smlouva mezi Anvarem Sadatem a Menachenem Beginem r.1978-1979. Sadat, první realisticky uvažující arabský politik, udělal nevídaný krok, navštívil r. 1978 Knesset a Jeruzalém. R.1979 byla v Camp-Davidu uzavřena s konečnou platností mírová smlouva mezi Izraelem a Egyptem. Egypt zrušil obchodní embargo na Izrael, uznal jeho právo na existenci, Izrael vrátil celý Sinaj včetně ropných polí. Byla to spravedlivá mírová smlouva. R. 1994 stejný proces se odehrál mírový proces mezi Jordánskem a Izraelem.

Mír se Sýrií je dle mého názoru nutný, ale musí to být skutečný mír- SALLAM, nikoliv HUDNA (příměří, které jen vyčkává k příležitosti na další válku). Musí to být rovněž SPRAVEDLIVÝ MÍR. Dle mého názoru by bylo rozumné přijmout stát Izrael do NATO. Izrael by měl záruky bezpečnosti. Sýrie musí přestat podporovat Hamas, Hizballah. Myslím si, že mír mezi Izraelem a Sýrií je uskutečnitelný. Sýrie již mnohokrát naznačila, že by se ráda vymanila z vlivu radikálního šítského islamistického režimu Íránu. Navíc vládnoucí Alavité jsou v okolním arabském světě chápáni jako sekta. Něco mezi sunity, ale slaví i některé tradice mají hodně blízké křesťanským. Navíc je syrská vláda sekulární, proto je dohoda možná. Uzavření mírové smlouvy mezi Izraelem a Sýrií by byl největší počin 21. století a tento počin by byl na nominaci Nobelovy ceny míru.

Je to podezřelé,:
Autor: PetrK Datum: 8.1.2007 12:23

když se Sýrie staví kladně k možnosti jednání, která ještě před nedávnem tak vehementně odmítala a současně podporovala (podporuje) protiizraelské nálady v Libanonu. Proto pozor, těm Arabášům se nedá moc věřit.

Re: Re: Asadův návrh ....:
Autor: Tutti Datum: 8.1.2007 11:21

Mno tak si musi dat nejake rozumne podminky pro navraceni.

Co treba ze tam bude zvlastni zona. Kam nesmi ani jedna strana umistit tezke zbrane.

A izrael by mel treba pravo mit tam nejakou pozorovaci a radarovou stanici.

Re: Asadův návrh ....:
Autor: Jojin Datum: 8.1.2007 10:40

Je to možné,pokud bude podél východního pobřeží Středozemního moře"zaparkováno"několik letadlových lodí v"plné jaderné polní"s rozkazem tyto zbraně v případě napadení Izraele použít.Pak by"ručníkářům"přešla chuť na nějaké všivárny.;-)