26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POSTŘEHY: okamžiky uplynulého týdneŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 59, poslední: 8.1. 2007 13:23, přehled diskusí

Re: Re: Když jsou zde nepřijatelné vulgarismy...:
Autor: Abbik Datum: 8.1.2007 13:23

pche sou to amateri zapomeli na papír co treba poplatek 3kc za list apapiru formatu A4 traky se na nej da lecos zaznamenat.

Blokujte a zase blokujte je to tvrdý:
Autor: Ferda Datum: 1.1.2007 16:41

Než platit a platit a platit Ose a podobným poplatky tak si už nebudu nic kupovat ,až PC doslouží tak nebo tiskárna bohužel nic mít nebudu když kouřim kazim si zdraví tak jak se řiká za každou blbost se musí platit to je věc jiná,ale elektroniku k životu v tak velký míře mít nemusím. A když ostatní büdou stejného názoru tak bude OSA časem bezvýznamnou zkratkou a zrušení analogové TV taky asi vyřeším jednoduše vše dávaj sto krát TV zahodit odhlásit a hurá na pivo. 

Co přijde dál? Zákaz zpěvu?:
Autor: Zm-dobijec Datum: 28.12.2006 9:53

Tak nevím, jestli bude za pár let ještě vůbec možné prozpěvovat či pohvizdovat si na veřejnosti jiné než vlastní skladby (obzvláště ty od Olympicu či A. Brichty) aniž by hrozil finanční postih ze strany OSA. Pro voliče ODS: to nás těch 7 (zajisté "nezištných") koncertů Olympicu na předvolební kampani do PS (2006) stálo draho!!!!! (Y)

Re: Re: Poplatky za kopírování jsou skandální:
Autor: Ladislav N. Datum: 5.12.2006 0:12

Poplatky z kopírek (tisk) sdružení DILIA, ostatní datové nosiče OSA Nostra. Možná, že na  něčem parazitují OSA Nostra i DILIA společně.

Re: Poplatky za kopírování jsou skandální:
Autor: xx Datum: 4.12.2006 22:15

Nikoliv pro OSA, nýbrž pro Dilii.

Re: poplatky OSA:
Autor: Medák Datum: 4.12.2006 18:24

Když na dovolené budu fotit digi foťákem, filmovat kamerou na záznamové medium (paměťovou kartu, analogovou či digi kazetu nebo microdrive) bude z mé práce mít užitek jakýsi panák z OSA

Ani nic fotit nemusíš a užitek budou mít taky,prostě zaplatíš při koupi.

Re: Když jsou zde nepřijatelné vulgarismy...:
Autor: Medák Datum: 4.12.2006 17:47

položka : "Jandovné " ?  :-)

Re: Autorovi Kadlecovi ::
Autor: gossip Datum: 4.12.2006 17:23

Kecas!Kazdy chce byt chirurgem,kdyz nemuze byt chirurgem,tak gyndarem,kdyz nemuze byt gyndar....No a nez delat nekde v horach praxi.....tak bude"taxikar" v Praze.

Re: Re: Re: Re: Kterým "autorům" ty poplatky z prázdných nosičů, kopírek a pod. budou předávány?:
Autor: krmič Datum: 4.12.2006 16:00

Proč do této diskuse taháte zrovna Káju? OSA vybírá autorské poplatky. Karel Gott toho moc nenapsal. Na něčem spolupracoval, ale to by se dalo spočítat na prstech.

Re: poplatky OSA:
Autor: Malý Aston Datum: 4.12.2006 15:38

Já s Vámi nesouhlasím.Já mám naše chudobné umělce a uměleckou veřejnost rád a rád se s nimi podělím o kousek žvance.Z čeho prosím Vás mají žít? Když nebudou žít,kdo nás bude kulturně ovlivňovat,jen ty poplatky za CD a DVD jsou zbytečně složité.Já navrhuji zvýšit naše daně o 5% a to každému a losováním určit koho budou podporovat.Mám telefon,fotím a nic nikomu neplatím,to není dobré. Jistě by Kájovi nějaká kačka byla dobrá.Bez umělců zahyneme a já nechci zahynout,kdo tady zase bude dělat revoluci až nastane čas? My si je musíme pěstovat,vykrmovat jen aby nic netvořili.Protože jedině hlad je požene k nějakým uměleckým výkonům a já o ně nestojím.:-D

Re: Re: Re: Jenom upřesnění:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.12.2006 15:36

... za vládu ODS. Nebo je tam Štěpánek za lidovce?  OSA Nostra má v ODS své velké podporovatele....

Re: představa, že bychom měli například po studentovi, který zaplatí za zkopírování dvacetistránkového článku v japonštině chtít dvacaet korun a z nich odvést OSA (skutečně jde o OSA NOSTRA) celých 14,- Kč, je tak skandální, že z toho jde hlava kole:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.12.2006 15:33

:-/R^ ..... Přesné!!

Poplatky za kopírování jsou skandální:
Autor: Olga Datum: 4.12.2006 15:26

Pracuji v knihovně, jejíž knižní fond je z velké části mimoevropského původu. Knihy půjčujeme domů a čtenáři si množili za poplatek téměř výlučně části knih, které jsou obtížně přeložitelné (z nelatinkových abeced například). V souvislosti s tímto prožlluklým zákonem jsme proto zrušili poplatek za rozmnožování, protože představa, že bychom měli  například po studentovi, který zaplatí za zkopírování dvacetistránkového článku v japonštině chtít dvacaet korun a z nich odvést OSA (skutečně jde o OSA NOSTRA) celých 14,- Kč, je tak skandální, že z toho jde hlava kolem. A ještě skandálnější mi připadá, že jsem na jakémsi sezení knihovníků byla před lety téměř jediná, kdo proti tomu veřejně vystupoval.

No dyť !:
Autor: Šedovous Datum: 4.12.2006 15:23

;-OTvrdím totéž.

Re: Re: Re: hruzne polatky tu jsou uz dele:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.12.2006 15:22

Ticho bylo proto, že nikdo z ODS neměl zájem dělat ROZRUCH - sponzorem je OSA Nostra.

Jindy, když sponzorem (viz kauza daň z piva v EU) jsou výrobci piva, ODS naopak rozruch dělá - za jejich zájmy (a peníze).

"Za vším hledej peníze..." (M. Fridman? ;-))

Pardon, to jsem odporoval Šedovousovi, ne Kadlecovi :
Autor: Milda Datum: 4.12.2006 14:37

;-P

Re: Autorovi Kadlecovi ::
Autor: Milda Datum: 4.12.2006 14:34

Nechce se vzdát přesčasů, protože bez nich má plat vůbec ne na vyskakování :-(

Re: Re: Re: Kterým "autorům" ty poplatky z prázdných nosičů, kopírek a pod. budou předávány?:
Autor: h Datum: 4.12.2006 14:26

Ono je těch šedesátníků, kteří Káju nebo Míšu můžou je dost málo. Je mi 64, ale rozhodně raději sahnu po Kabátech, Landovi a když není zbytí, tak už raději Babouky. (skvělá dechna). Ale Kája? k zblití.   

poplatky OSA:
Autor: h Datum: 4.12.2006 14:03

Když na dovolené budu fotit digi foťákem, filmovat kamerou na záznamové medium (paměťovou kartu, analogovou či digi kazetu nebo microdrive) bude z mé práce mít užitek jakýsi panák z OSA. Ta karta, kazeta, disk bude zřejmě také dražší. Je to paměťové medium jako CD. Poté si své vlastní fotky vypálím na CD či DVD a za jednu fotku, film tak zaplatím panu Jandovi, Janečkovi Gottovi, Davidovi podruhé. Kde zůstal rozum?! Jak se pánové z mafie zvané OSA podíleli na mé tvorbě, že jim musím platit autorský poplatek? A když už budu členem OSA, budu dostávat honorář za svou tvorbu? A musím nutně tuto svou tvorbu zveřejňovat? A jak? Budu prodávat fotky z pláže v Caorle na náměstí? Ale to budu muset z toho výdělku odvádět daně! A organizaci OSA budu vykazovat kolik a které fotky jsem prodal. Ať žije ABSURDISTAN  

Škoda, že ministr financí Tlustý ministru Štěpánkovi tenhle nápad ve vládě nevetoval:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.12.2006 13:57

Kouzelné na tom všem je, že když si nahrajete (třeba z FM rádia) písničku do počítače, platíte ji v rozhlasovém poplatku. Když použijete flash kartu (třeba klíčenku) na přenos z jednoho do druhého počítače, zaplatíte zas. Stejně tak platíte za flash paměťové karty ve fotoaparátech, kde je opravdu výjimkou, že by na ně někdo kopíroval jiné, než vlastní fotografie. OSA Nostra, Petr Janda (Olympic, nyní fanda ODS) a celý příživnický spolek na výběr poplatků vázaný si připravil geniální a prakticky bezpracný zdroj financování.

Škoda, že ministr financí Tlustý ministru Štěpánkovi tenhle nápad ve vládě nevetoval, mohl se ukázat jako "frajer" na domácí půdě, když už tak usiluje o "rovné" zdanění piva s ostatními alkohol obsahujícími nápoji....

Re: Nehádejte se tak nahlas,:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.12.2006 13:47

Však taky poplatky za přepisovatelná média jsou x-násobně vyšší, než za obyčejná. Viz vyhláška ministra Štěpánka (ODS).

Tyto poplatky jsou nepředstavitelné zvěrstvo, opravdu:
Autor: Stredocech Datum: 4.12.2006 13:24

si neumím představit, že bych xeroxoval dílo kteréhokoliv z lidí, které OSA NOSTRA zastupuje. Opozice proti tomu tu byla vždycky, leč média jí prostor samozřejmě neposkytla.

Jedná se o mafiánské výpalné, normální zdanění je (alespoň částečně) pro veřejný prospěch, ale tohle...

A mimochodem, OSA NOSTRA vybírá autorské poplatky i za díla lidí, kteří s ní nemají naprosto nic společného a to do kapes svých členů.

 

Autorovi Kadlecovi ::
Autor: Šedovous Datum: 4.12.2006 13:09

Problém lékařů má i druhu stranu pohledu :není nedostatek lékařů, pro mladého absolventa je těžké sehnat místo, protože všude je plno , nikdo se nechce totiž vzdát přesčasů, vůbec nevíte o čem kecáte...

Ale já to pochopil:
Autor: jerry Datum: 4.12.2006 12:30

Pokud někdo chce kuřáckou restauraci,ať ji má.Pokud chce někdo nekuřáckou...ať zůstane sedět doma!

Re: Re: Nehádejte se tak nahlas,:
Autor: KROKODYL Datum: 4.12.2006 12:27

jen bych doplnil ze jsou i dila ktera byt na prepisovatelne medium vypalite tak poslechnete ani ne do poloviny a uz radeji zase premazete tedy i toto bych prosil zohlednit ;-D

Re: Ale řešení je velice jednoduché.:
Autor: Malý Aston Datum: 4.12.2006 12:26

Váš návrh není demokratický.Navrhuji se vrátit do doby totality,kdy jsme museli veškeré kopírovací stroje mít opatřeny zámkem. Kdo chtěl kopírovat,musel vzít klíč,zapsat se a napsat kolik stránek a co kopíroval a jednu stránku přiložit.Takže kdo bude chtít kopírovat zavolá,přijde prověřený a pověřený občan,odemkne,zaplatíš na místě a problém je vyřešen.Klíč si zase odnese.Nevím jak ale dořešit tiskárny.Každý psací stroj byl evidován a jedna stránka napsaná,byla uložena na útvaru zvláštního určení,včetně našich vojenských knížek i když jsem jel k Balatonu.Takže počkejme Brusel vydá nějakou směrnici,která to bude řešit.

Re: Re: hruzne polatky tu jsou uz dele:
Autor: matoha Datum: 4.12.2006 12:17

Jenže je divné, že v době, kdy se o tom jednalo, bylo téměř ticho. Možná, kdyby se ozývalo více hlasů, mohlo dojít aspoň k nějakému omezení. Osobně jsem proti tomuto pokutování nevinných, preventivně považovaných za ožebražovače bavičů. Přitom, když třeba tu a tam napíšete nějaký malý článek a chcete se u osy nostry registrovat, musíte platit zas! Já bych umělcům dal tu radu, co např. politici či ochránci občanů/kupců dávají každému, že si má pořádně přečíst smlouvu; ať si sepisují smlouvy tak, aby vydavatel nemohl způsobit, že se něco bude šířit bez poplatku nebo bez souhlasu. Svého času jsem se ptala na MK, ale dostalo se mi poměrně obsáhlé, asi prefabrikované odpovědi v tom smyslu, že přeci nechci, aby byli umělci okrádáni. To nechci. A svět bez Karla... Raději ani nepomyslet.

Re: Nehádejte se tak nahlas,:
Autor: loula Datum: 4.12.2006 11:27

To je fakt, ale novým zápisem se ten předchozí smaže, takže by na přepisovatelná media měl být zaveden poplatek a vracení poplatku při přepisu. Na druhou stranu jste ale přepisované dílo vyslechli, takže by se měla vracet pouze část poplatku, no řeknu vám, že to není žádná sranda. Když to rozvedete do důsledků, tak je vidět, že vláda i poslanci mají jenom na tomto zákonu práci na celé 4 roky.

Re: Když jsou zde nepřijatelné vulgarismy...:
Autor: loula Datum: 4.12.2006 11:23

Mýlíte se, ještě to zdaleka není vyčerpávající. Četl jsem, že by se měl zavést autorský poplatek i ze zraku, sluchu, paměti a mluvení, protože každý může zhlédnout nebo vyslechnout nějaké dílo a potom je někomu jinému převyprávět nebo přezpívat. A to by v tom byl čert, aby za tuto "kopii"  autoři poplatek nedostali. takže se ještě od poslancůmůžeme dočkat věcí, stačí, aby ten svaz vhodně zatlačil a poplatek "za hlavu" bude na světe.

Nehádejte se tak nahlas,:
Autor: Haui1 Datum: 4.12.2006 11:19

protože někomu dojde, že na přepisovatelná CD a DVD média se dá zapisovat opakovaně a budeme muset odvádět ty poplatky taky opakovaně.