19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Sám sobě prorokemVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 11, poslední: 16.10.2006 22:16, přehled diskusí

autor mluví nesmysly,:
Autor: saša Datum: 16.10.2006 4:05

posoudit oovbnost Václava Havla přísluší vzdělaným, inteligentním a nezaslepeným, což autor není. Havel podepsal Chartu, čel zato do vězení, byl fo role prezidenta spíše vehnán, nikdymo ni neusiloval. Chyboval jistě jako preident i člověk, ale za hranicemi nám udělal nezapomenutelné, skvělé renomé (na rozdíl od Václava Klause,který nám svým archaickým nacionalismem a sebestředností uškodil). K jeho hrám můžeme mít výhrady, co se týče dramatického pojetéale snaží se v nich  o prosazování určitých myšlenek.

Navíc je spíše nejistý, než aby sám  sebe prosazoval, své příjmy

 daruje na humanitární účely (zatímco manželka Klause, když byl předsedou vlády, hrabala v dozorčích radách miliony). Havel vejde do dějin jako ten, kdo se zasadil o likvidaci Varšavského paktu, přispěl k přijetí našeho státu do Nato atd, Neproslul jako prezident pouze, do historie vejde předevím jako osobnost svým myšlenkovým bohatstvím.Jak už to bývá, dom není nikdo prorokem - alespoň u části obyvatel. Které, to si lze domyslet.

Re: autor mluví nesmysly,:
Autor: Vsejasny(olbrajt) Datum: 16.10.2006 5:34

Kdyby jste veril(a) tomu co pisete, tak by jste svuj poznemku uzavrel(a) hned po sve prvni vete.

Re: autor mluví nesmysly,:
Autor: Petr Holubec Datum: 16.10.2006 7:13

Diky, uz jsem si myslel, ze jsou tu opet jen bezmezne tupy idioti.

Re: Re: autor mluví nesmysly,:
Autor: honzak Datum: 16.10.2006 10:48

za bezmezně tupé idioty byz se ozval. Jednak k meritu věci - Havel je skutečně neprakta a člověk nečestný a hašteřivý, druhak k pravopisu. Ten by neomezeně ostří neidioti měli ovládat.

Re: autor mluví nesmysly,:
Autor: Jiří Datum: 16.10.2006 9:33

Děkuji Vám za krásný důkaz, že v rámci příspěvků může být napsáno i něco inteligentního, rozumného, čtivého a i zajímavého. Jinak jsem ostatními příspěvky naprosto zděšen.

Re: autor mluví nesmysly,:
Autor: Jaroslav Datum: 16.10.2006 10:41

já si myslím, že hodnocení úlohy V. Havla nepřísluší pouze někomu, kdo se označí za "vzdělaného a inteligentního", ale že se o to může pokoušet kterýkoliv občan. Lidi snad nejsou žádné stádo a nemáme tady kasty vyvolených.    

Kdyby Havel splnil svůj slib,:
Autor: Saša Datum: 16.10.2006 11:19

že dovede zemi k svobodným volbám a pak politiky nechá, měl by navždy v českých i evropských dějinách zajištěno čestné místo. A dnes by byl stačila jediná jeho věta k likvidaci politické kariéry či naopak k jejímu vybudování pro kohokoli jiného...

Ale Havel jakmile urval presidentskou funkci (a že ji urval, o tom svědčí statisíce přes noc vytištěných /?/ plakátů a letáků s fotografií i positivně upraveným životopisem), snažil se ovládat stát a společnost téměř totalitářským způsobem a s velkým podílem zákulisních intrik, přičemž však nedovolil provést řádnou debolševisaci.

Mluvil o pravdě a pravdu nepřipustil. Odsuzoval lež a nadále ji kryl. Hovořil o lásce a neprojevoval ji, brojil proti nenávisti a přitom ji svou činností vyvolával...

Nepředpokládám, že by soud dějin k němu v budoucnu zaujal příliš postivní stanovisko.

Re: a přispěl k nebývalému rozpolcení společnosti,:
Autor: vlasta Datum: 16.10.2006 11:34

ačkoliv měl ty nejlepší předpoklady k tomu, aby ji sjednotil. Tuhle jedinečnou šanci, kterou po Havlovi hned tak někdo mít nebude, zcela promarnil. Tohle zhodnotí historie. Ještě k tomu, kdo smí Havla posuzovat: myslím, že je známkou "intelektuálské" nabubřelosti napsat, že Havla směji posuzovat jen vyjmenovaní. Byl presidentem všech, takže posoudit ho má stejné právo každný občan republiky.

Myslím si, že klady budou převažovat.:
Autor: Xaver X.X. Datum: 16.10.2006 15:03

Sašo, souhlas.:
Autor: Xaver X.X. Datum: 16.10.2006 15:02

Re: autor mluví nesmysly,:
Autor: jerry Datum: 16.10.2006 15:27

Vy jste nějaký zajímavý tvor,žijící,pouze v noci. Takoví lidé jako Vy pomáhali vytvářet kult osobnosti,to si uvědomte! Argumentovat nemá smysl, jenom by mě zajímalo,jak nás chcete přinutit ,abychom tyto Vaše Nové pověsti české přijali za své.Možná jste někomu k smíchu,ale já si říkám, každý člověk věří nějaké blbosti,tak proč mu to přesvědčení brát.