27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: O válce médiíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 5.2.2007 20:56, přehled diskusí

proč:
Autor: tazatelka Datum: 5.2.2007 20:56

vím, že antisemitismus (ač se předtím tak nenazýval) se začal vyskytovat už někdy ve středověku a mě by velmi zajímalo proč? kde je ten důvod nenávisti proti židům?

Libanon:
Autor: Adriana Datum: 22.10.2006 15:22

:-) abych taky něco připsala, v Libanonu jsem byla minulý týden a dolary berou všude, i ve stánkách na ulici.

Dukazy LZIVOSTI LEVIČÁCKÝCH medii:
Autor: kopretina Datum: 13.10.2006 20:38

Mezinarodni levice ma potrebu stat za kazdou cenu proti Izraeli. Jiste nas napadne otazka proc?? Vzdyt prece Izrael byl dlouhou dobu milackem levice, Golda byla licena jako romanticka prukupnice kolektivistickeho hospodarstvi v kibucech. Odpoved je na snade, Frantici odkopli Izrael r.1967 (stejně jako ČSR r.1938 na jednání v Mnichově), odmitli se za něj postavit a hlavním spojencem se stal podle levičáků a muslimských zemí, velký Satan USA. Izraelští politici získali záruky, že USA podpoří preventivní úder Izraele. Izrael slavil obrovské vítězství, snad největší od Jozuova dobytí Jericha. Evropská levice se dostala do pozice shrzené milenky a začala Stát Izrael nenávidět, jakýkoliv teroristický útok na Izraelce byl líčen jako tzv."národně osvobozenecký boj", Izrael byl pranýřován jen proto, že se bránil, zdůrazňuji nezcizitelným a nevyvratitelným právem každéhé národa je právo na sebeobranu. A od r.1967 byl Izrael chápán levičáky jako bašta imperialismu na Blízkém východě. První skutečně ralistický politik byl Egypťan Anvar Sadat, který se rozhodl ukončit nepřátelství s Izraelem, r.1977 navštívil Jerusalém i Kneset, poslanci Knesetu byl "elektrizován" (stejně jako kdysi, když David ben Gurion pronesl zprávu, že byl zatčen SS-Obergruppenfuehrer EICHMANN, zodpovědný za deportace evropských Židů do likvidačních táborů), úhlavní nepřítel Státu Izrael navštívil izraelské hlavní město. R.1978 pánové Sadat a Begin uzavřeli mírovou smlouvu, skutečně jedna z mála pozitivních událostí v 70.letech. Izrael vyhrával vojesnky, ale v evropských médii pod vlivem mezinárodní levice byl hnusně pranýřován stejně jako na půdě OSN, jenž byla ve vleku muslimských států a komunistického východního bloku, bohužel lživé informace se dopustil i levicový plátek v USA, deník The New York Times. Jedná se o případ Tuvieho Grossmana, Američana židovského původu z Chicaga.

Židovský mladík Tuvie Grossman navštívil r.2000 jeruzalémskou ješivu v Izraeli.

Re: Dukazy LZIVOSTI LEVIČÁCKÝCH medii-příběh Tuvieho Grossmana:
Autor: kopretina Datum: 13.10.2006 20:57

Jedná se o školu vyššího vzdělání, kde chtěl Tuvie získat znalosti, kde chtěl získat vědomosti z Tanachu a Talmudu. Jeho příběh popsal deník The Jerusalem Post. Byl jsem šokovaný, když jsem se uviděl v novinách jako zbitý Palestinec izraelskými vojáky. Nechápal jsem, že New York Times, Associadet Press mohl tuto moji fotografii vyslala do světa a i jiná masmédia se dopustila takového podvodu vzpomíná Tuvie Grossman.Bylo to běhěm oslav židovského Nového roku Roš Hašana, kdy si Tuvie se svými přáteli najali taxíka, aby se jeli pomodlit ke Zdi nářků do Jeruzaléma.Řidič jel zkratkou přes arabskou čtvrť, kde narazil na skupinku asi 40 Palestinců.Okamžitě měli kameny rozbita auta, útočnící otevřeli dveře a chicagského studenta vytáhli ven, bili hlava nehlava, tloukli jeho obličejem o zem, mezitím dostal několi ran kamenem a jeden z palestinských Arabů mu nožem roztrhal sval na noze.Ztratil jsem hodně krve a šly na mě mdloby, řekl jsem si Šma Jisrael, což je vyznání víry, kterou my Židé říkáme před smrtí vrací se Tuvie ke svému nejhoršímu zážitku.Pokoušel jsem se udržet při vědomí, protože jsem věděl, že jinak bude konec.Byl právě svátek Roš Hašana, proto mi problesk obrázek šofaru, zvířecího rohu, na který se poprvé troubilo na při zjevení na Sinaji. Vybavil se mi biblický příběh, který jsem se učil ve škole. Prorok Gedeon a jeho 300 mužů stáli proti obrovské přesile midiánské armády v počtu 130.000 vojáků.Gedeonovi muži začali rozbíjet nádoby a troubit na šofary v naději, že hluk nepřítele vyděsí.S pomocí Boží tento trik zabral a Gedeon zvítězil. Tuvie proto začal kříčet z posledních sil, Palestinci se zarazili, čeho mladík využil a dal se na útěk.Bylo to pro něj složité, protože byl krátkozraký a navíc při těkém bití ztratil čočky.Téměř slepý až na pokraji vysílení se dostal k benzínové pumpě, kde měli své stanoviště izraelští policisté.Zhroutil se k jejich nohách a tu zde byli fotografové, aby

Re: Dukazy LZIVOSTI LEVIČÁCKÝCH medii-příběh Tuvieho Grossmana-dokončení:
Autor: kopretina Datum: 13.10.2006 21:04

pořídili unikátní záběry mučeného Palestince izraelskými policisty.Přitom to byli právě izraelští policisté, kteří zachránili Tuvieho před palestinským lynčem.

Takhle lživě nás informují levičácká média, stačí vzpomenout na doby, kdy Rudé právo chrlilo zprávy o tom, jak jsou Izraelci nejhorší, Palestinci nejlepší atd. Pravda je ovšem jiná.

Long live president G.W.Bush. Je škoda, že musí odejít. Byl to člověk čestný,upřímný a spravedlivý, proti tomu praseti Clintonovi, jehož morální kredit konverguje k nule.

"Antisemitismus" je běžný termín pro nenávist proti Židům,:
Autor: EmillXX Datum: 12.10.2006 20:56

a "klasikové" antisemitismu to sami tvrdí.

Re: "Antisemitismus" je běžný termín pro nenávist proti Židům,:
Autor: kopretina Datum: 13.10.2006 13:31

To je samosebou. Inteligentní lidé tomu rozumí.:-)

dolary vs. libanonske liry:
Autor: beda Datum: 12.10.2006 20:45

pred rokem sem byl v Libanonu a mohu vas ujistit ze $ a lira jsou zcela rovnocena platidla. Pochybuji ze se na tom cokoli zmenilo. Dale se mi libi pouzivani slova  antisemitsky ve spojeni vztahu arabu z zidy oba narodove jsou semitske:-)

Za páté je to mizerně odvedená práce:
Autor: portwyn Datum: 12.10.2006 13:52

Novináři prostě opakují vžitá klišé, protože je to pohodlnější.

je zajimave, ze rozdavali dolary...:
Autor: americky dolar Datum: 12.10.2006 11:29

proc nerozdavali nejakou jejich menu, asi by si za ni nic neporidili;-D

Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: gerontusinza-náhodně Datum: 12.10.2006 10:36

Mohou mít semité (což palestýnci samozřejmě jsou) antisemitské nálady? To je sebezničující a mě začíná bolet to mezi ušima. Tady skutečně píše jeden bl... pardon, neznalec vedle druhého

pane gerontusi:
Autor: jepice Datum: 12.10.2006 13:08

autor mluví především o západních médiích a západní společnosti.

Re: Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: kopretina Datum: 12.10.2006 13:42

Arabové jsou sice semité, i když jsem v literaturách vyčetla pojem "arabský antisemitismus", ale Peršané (Iránci) ne, takže Irán je anti-semitský a co se týče autora napsal velmi dobrý článek o pokrytectví evropksé zahraniční politiky, která je ve vlivu mezinárodní levice. Jak pokrytecké, když evropští politici pláčou, když je např. výročí osvobození Osvětimi či jiného likivadčního tábora, souruzi se dušují, jak nikdy nic takového "nedopustí", přitom k mrtvým žádné závazky nemáme. Závazky máme k živým, potomci obětí holocaustu žijí v Izraeli, povinností každého slušného člověka, který má v sobě alespoň krapet morálky, je stát při Izraeli. Izrael se jen brání bestiálním fanatikům, těm se ubrání, ale lžím a nenávistným výšplechům levičáckým novinářů se těžko brání. Nechápu, čeho tím chtějí levičácký pseudointelektuálové dosáhnout, píší podobné výšplechy jako Rudé právo. Rv

Re: Re: Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: Otta Datum: 12.10.2006 15:26

Myslím,že vy jste přesně ten typ člověka,kterých když jsou miliony nastanou situace na které poukazujete.Každý musí začít u sebe a u vás to bude dřina.Přeji vám úspěch v širším oboustraném chápání spletitého dnešního světa.Neni všechno úplná pravda co se vám předkládá.Krásný den.

Re: Re: Re: Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: kopretina Datum: 12.10.2006 16:22

Právě, že nemám otrávenou mysl BOLŠEVIKEM, vážený.

Re: Re: Re: Re: Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: Otta Datum: 12.10.2006 17:01

Myslíte,že zlý je pouze bolševik to vám závidím tu jednoduchost,právě na to jsem reagoval,jak vidím bezúspěšně.Lidí zlých a špatných je co svět stojí vždy většina a ti druzí to mají snad jako koníček,že nepodlehnou radikální špatné většině.Stejně vám znovu přeji krásný den.

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: kopretina Datum: 13.10.2006 13:31

To jistě je, ale odmítám tu levičáckou jednostrannou antiizraelskou propagadnu.

Re: Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: CD Datum: 12.10.2006 18:10

Zda se, ze jste pri cteni clanku nepouzil "To" mezi usima:-)

Re: Pane Reiniši, přemýšlejte než něco napíšete:
Autor: cxx Datum: 13.10.2006 12:19

"a mě začíná bolet to mezi ušima"

To su fantomove bolesti. Z prispevkov vyplyva, ze je tam uz len vakuum a osuchany vytlacok Poucenia z krizoveho vyvoja.

Válka médií existuje:
Autor: Milan Datum: 12.10.2006 10:29

v obecné rovině souhlasím. Válka médií opravdu existuje. To není nic nového. Bylo to vždy. Čili žádný podiv. Koneskonců autor to dokazuje svým příspěvkem. Zřejmě nepatří mezi astronomy tj. lidi, kteří podstatu jevů zkoumají a přemýšlejí o nich, ale astronauty, tedy lidi, kteří se snaží jevy ovlivňovat a přijímají účast v nich k prospěchu jedné strany sporu. Takových je 99%. Nevyčítejme mu to. Je to lidské. Skutečných astronomů bylo vždy jako šafránu.

Přidám::
Autor: A.S. Pergill Datum: 12.10.2006 7:52

Jedna a ta samá mrtvá holčička se objevuje na fotografiích z více rozbombardovaných lokalit. Stále víc a víc "zaleželá", jak odhalili odborníci na soudní lékařství. Nakonec se ji podařilo identifikovat a zjistit skutečné přičiny smrti: Spadla z houpačky a zemřela v nemocnici několik hodin před začátkem izraelských vojenských operací.

Závěr je jednoznačný: Na novináře v řadách nepřátel pohlížet jako na regulérního nepřítele, se všemi důsledky chování k nim.

Doporučuji prozkoumat důkazy.:
Autor: Borek@Exil Datum: 12.10.2006 7:07

http://www.youtube.com/watch?v=t_B1H-1opys

Doporučuji shlédnout důkazy.:
Autor: Borek@Exil Datum: 12.10.2006 7:01

http://www.aish.com/movies/PhotoFraud.asp

Re: Doporučuji shlédnout důkazy.:
Autor: gakusei Datum: 12.10.2006 20:57

hehe, ani nestojí za to dívat se na ten prolhanej arabskej ksindl zcela obdobnej jinému přičmoudlému etniku z našich luhů a hájů, ne tak nebezpečnému, ale podobně línému a sprostému.

To je samosebou, ze hodne medii lze-viz probeh Tuvieho Grossmana:
Autor: kopretina Datum: 12.10.2006 6:41

Staci vzpomenout na pribeh Tuvieho Grossmana, Žida z Chicaga, odjel na prazdniny do Izraele, jel tam studovat do jeruzalémské ješivu, zkrátil si cestu pres arabskou čtvrt, jel se skupinkou autem a skupinka Palestincu prerpadla auto, zbila ho do nemoty,uz se modlil Sma Jisrael (židovská modlitba před smrtí), nakonec se mu podarilo utéct a doplazil se před izraelskou policejni stanici, která mu zachránila život. Levicky platel The New Zork Times otiskl nejprve příběh tzv. "zbiteho Palestince!" izraelským policistou, při tom se jednalo o zbitého židovského mladíka od palestinských Arabů. Pravdivý příběh pretiskl deník The Jerusalem Post. Taková jsou levičácká média, lhát, lhát a zase lhát.

zatím máme štěstí, že muslimové blogosféru ještě neobjevili!:
Autor: Quetzal Datum: 12.10.2006 1:19

už to vidím, tisíce povinně nepovinných blogů trpících libanoských a palestinských bloggerů. :-/