20.4.2019 | Svátek má MarcelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Nebezpečí sociální demokracie.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 8.10. 2006 22:02, přehled diskusí

Re: státníci:
Autor: terra Datum: 6.10.2006 10:54

Jo, souhlasím. Ale nějak mě to nepřekvapuje, v zemích českých přece bývalo vždycky nejvíc vynikajících myslitelů, státníků, ekonomů, fotbalových a hokejových trenérů a obecně hrdinů - v nejbližší hospodě po šesti pivech... No a Pes je poslední dobou tak nějak ta čtvrtá cenová s politým stolem a bez obsluhy. Říkám to nerad.

Re: státníci:
Autor: pavel 99 Datum: 6.10.2006 15:48

ten přeživší by musel být toliko jeden. Kdyby byli dva či více, tak je zase nepořádek.

Zajímavé:
Autor: Z Datum: 6.10.2006 10:17

je že v severských státech mají socialismus uš skoro 90 let. A jak dobře jim funguje.

Re: Zajímavé:
Autor: KROKODÝL Datum: 6.10.2006 10:36

Jak jim funguje ten severský socialismus???

Na bázi lží a podvodů,viz.volby ve Švédsku a přiznání 10% nezaměstnanosti.A zrovna právě Švédsko se potýká s obrovským odlivem firem díky obrovským daním,finská Nokia uvažuje o odchodu z Finska-světe div se,také kvůli obrovským daním a to by byla pro Finsko obrovská pohroma,zaměstnává skoro 200 tisíc lidí.Všechny severské státy začínají mít obrovské problémy s přivandrovalci z arabských zemí,kteří se jen pasou na různých dávkách a pracovat nebudou,jen se množit podle starého arabského textu -NAŠÍ ZBRANÍ JSOU DĚLOHY NAŠICH ŽEN.Ostatně jako celá Evropa,že?Francie-kapitola sama pro sebe,Německo už taky jede do háje.Proč?Protože na sociální stát jsou potřeba peníze a ty se právě v takových státech zoufale těžko shánějí,protože už princip socialisticko-sociálního státu dělá ze všech občanů stádo.Tupé stádo závislé na různých dávkách.VE VÝSLEDKU JSOU PAK VŠICHNI ŽEBRÁCI A LŮZA NEMAJETNÁ.Všichni vlasntně ne,ti schopní vezmou roha tam,kde je tolik škubat nebudou.

Re: Re: Zajímavé, chtěl bych :
Autor: janoryna Datum: 6.10.2006 13:53

se topit ve švédských nebo německých problémech. 

Re: Re: Re: Zajímavé, chtěl bych :
Autor: pavel 99 Datum: 6.10.2006 15:43

to že ony problémy nejsou zjevně viditelné vůbec neznamená že neexistují nebo že nejsou závažné.

Re: Re: Re: Zajímavé, chtěl bych :
Autor: jirka.s. Datum: 6.10.2006 17:36

Kdo ti v tom brání? Seber se a neopruzuj tady.

Amerika se do Evropy nehodí:
Autor: demokrat Datum: 6.10.2006 9:54

Autor je asi modrý svazák.  Myslím si, že nutit sem Ameriku je nevhodné, protože všude kolem vládne koncep sociálního státu. Navíc je názorné, jak Amerika "zdravě a energicky" prosazuje svoje imperiální zájmy v Iráku, kde tečou denně potoky krve těch druhých. A o latinskoamerickém liberálním ekonomickém modelu radši ani nemluvit. V našem případě by na místě měla být spíše diskuse, jaký sociální stát zvolit, aby byl efektivní a nemrhal prostředky.

Re: Amerika se do Evropy nehodí:
Autor: Šerlok Homeless Datum: 6.10.2006 12:48

Aha, pořád jsem nevěděl, čemu ti sociálisti říkají "modráý svazák". Teˇd už to vím. Je to člověk s pronikavým myšlením, realistickým pohledem na politiku a schopností formulovat dvé myšlenky. :-D

Nicméně se domnívám:
Autor: A Datum: 6.10.2006 9:48

že socialisti, stejně jako odboráři, jsou užiteční, že vytvářejí jakousi zpětnou vazbu nadnárodním firmám a brání jim (se střídavým úspěchem) aby se tu chovali jako v dobytých koloniích. Zdaleka ne každý má vzdělání a genetickou výbavu na to, aby se živil podnikáním. Takže tahle kategorie lidí je odsouzena k tomu, být zaměstnanci a potřebuje aby někdo částečně korigoval jejich nerovnoprávné postavení vůči zaměstnavateli. Ale chraň nás pámbu aby se levičáci dostali k moci ve státě! Kdekoli se tak stalo, nastala pouze rovnost v chudobě. A to v tom lepším případě.

Re: Nicméně se domnívám:
Autor: Jura Jurax Datum: 6.10.2006 17:32

R^R^

jen na správnou míru a mohutnost té zpětné vazby jsou hodně odlišné názory :-(

Re: Re: Nicméně se domnívám:
Autor: pavel 99 Datum: 6.10.2006 18:14

Ono taky dost záleží na tom, zda je zpětná vazba kladná nebo záporná.

proč hledá řešení?:
Autor: Vlali Datum: 6.10.2006 8:33

Již ve staré Spartě měli problémy se sociálním státem vyřešeny. Kdo byl nemohoucí šup s ním ze skály (Tarpejská se tuším jmenovala). Jakj pak sociální stát. NP má zřejmě smlouvu s Bohnicema aspoň některé příspěvky tak (zvonku) vyzerajů.

Re: proč hledá řešení?:
Autor: Agésiláos Datum: 6.10.2006 9:02

Jasně héliote, mazej do procesu a válčení přenech bojovníkům.

Vlali,:
Autor: terra Datum: 6.10.2006 10:49

nepouštějte se na tenký led, který očividně neznáte. Tarpejská skála byla součástí raného římského práva a svržením z ní se trestal jediný zločin - křivé svědectví. Takže opatrně. Si tacuisses, philosophus mansisses...;-)

Re: Vlali,:
Autor: Vlali Datum: 6.10.2006 10:52

jó mám v tom zmatek. Já sice tušil, že to pochází z těch časů ale plést si Řecko s Římem fuj hanba kaji se do desátého kolene. Ovšem to schazování jako řešení by (to je problém) bylo konzervativní nebo liberální?

Re: Re: Vlali,:
Autor: terra Datum: 6.10.2006 10:55

IMHO konzervativní. Aby bylo liberální, musel byste tam skočit sám a dobrovolně;-P

Re: Re: Vlali,:
Autor: cca1 Datum: 6.10.2006 10:56

podle toho kto schazuje a kto je schazovaný... ;-P

O.K. Presne!:
Autor: JE Datum: 6.10.2006 11:46

R^

Re: Re: proč hledá řešení?:
Autor: Jura Jurax Datum: 6.10.2006 17:33

héliote nebo hélote?

Re: Re: Re: proč hledá řešení?:
Autor: pavel 99 Datum: 6.10.2006 18:16

on to skloňuje podle vzoru "i*diot"

To je přesné:
Autor: Bob Datum: 6.10.2006 8:21

Tady nemá cenu se pouštět do odborných diskusí nad tímto článkem. Ty jsou pro přívržence sociálního státu příliš tvrdým oříškem.

další géňijus:
Autor: cca Datum: 6.10.2006 7:58

který "vyřešil svět" jedním článkem na NP, BRAVÓÓÓ !!!

Sociální ne !!:
Autor: Alfons Datum: 6.10.2006 7:51

Stát může pořádně prosperovat jen tehdy, použije-li osvědčená pravidla džungle. Silnější vyhrává, ostatní necháme chcípnout, nebo lépe silnější slabší sežerou. Sociální výdaje jsou pro stát evidentně neefektivní. Jen zbytečně zatěžují státní rozpočet.

Stará vesta komunistického myšlení.:
Autor: R Datum: 6.10.2006 5:09

No, já bych sociální demokracii zas tak neurážel, i když ji nevolím. To, co je v článku popsáno, nemá co do činění s sociálnědemokratickými myšlenkami, ale s myšlenkami komunistickými. Jinak řečeno komunismus v Evropě i jinde nebyl poražen, jen nabyl jiné formy. A to takové té formy plíživé a infiltrační, kdy místní debilové si léčí své mindráky a  řvou po těch, kteří se komunisty nazývají a leckdy i pořád hrdě nazývají, zatímco skutečné komunistické myšlenky jsou potichu prosazovány jinými. Komunistické myšlenky ve stylu sebrat těm schopným a rozdat těm neschopným, co nepracují. Tím se nedosáhne nic jiného než že schopní přestanou tolik pracovat, ti méně schopní se přestanou tolik snažit dostat se na úroveň těch více schopných.  

Re: Stará vesta komunistického myšlení.:
Autor: R Datum: 6.10.2006 5:09

A jako "bonus" tady máme vůbec potenciální snížení až znemožnění těm méně schopným (viz pálení aut ve Francii) dostat se ze závislého stavu nezaměstnaných na podpoře do  stavu zaměstnaných díky masívnímu zbytnění hlavně odborářskou lobby prosazených ochranářských výhod pracujících.

Japonsky model:
Autor: Zdenek Datum: 6.10.2006 2:30

Pane Potapovic mimo modelu Evropskeho a Anglosasskeho existuje jeste model Japonsky. Rad bych se onem neco dozvedel protoze je uspesnejsi nez ty dva o kterych jste psal, prosim napiste o nem neco.

Poučte se, co je to sociální stát:
Autor: Josef Datum: 6.10.2006 2:20

a potom se pusťte do psaní.

Viléme,:
Autor: Modrý pták Datum: 6.10.2006 1:04

nebylo to čistě náhodou tak, že Evropa byla tak sešněrována privilegii pro určité vládnoucí skupiny (šlechtu, buržoazii atd.), že to vedlo k takové bídě, že lidé raději vypadli někam jinam? Nebylo to náhodu tak, že si ty privilegované skupiny rozparcelovaly Evropu způsobem, že každý patník patřil nějakému potentátovi, který si to privilegium vlastnění patníku vylobboval u jiného podobného idiota?

Kromě toho, tu kauzalitu v druhém odstavci jste mimořádně odfláknul. Tohle nikdy neprokážete. Británii se vedlo nejlépe po zrušení obilných zákonů, kdy se stala dílnou světa (společně s Holandskem). Francie mezitím ochraňovala svoje trhy tak dementně, až si vytvořila autentickou levici - nejprve socialisty a potom komunisty. Byla to v roce 1848 u jakési zdi, jakéhosi hřbitova, taková moc hezká taškařice. A tohle chcete dávat do souvislosti s koloniemi a Indiány? To je dobré tak akorát na nějaký mítink lidí, kteří dodnes věří, že tady máme zakuklené imperialistické a vatikánské agenty, kteří brání zavedení lidově demokratického zřízení, kde budou vládnout dělníci, rolníci a pracující inteligence. Zkuste vymyslet něco, s čím se dá polemizovat.

Nebylo to střílení za Komuny :
Autor: Sch.glosátor Datum: 6.10.2006 9:38

asi 1871, Pearl Lachaise (nebo tak nějak) ? Já bych šel dál do minulosti a vytknul nedostatečnou obranu Bastilly. No, drobný incident a její velitel a další zamordovaní v tom byli dost nevinně. Problém je v tom, že vládnoucí tu a tam opustí takové obecné poměry, že revolucionáře doslova vyrobí. Představa, že vládnoucí se budou chovat slušně (nebo alespoň přijatelně) aniž by k tomu byla nuceni, je iluzorní.