17.6.2019 | Svátek má AdolfDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Kde se tu vzal pesimismus?Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 13.7.2006 22:48, přehled diskusí

Ztratili jsme smysl života:
Autor: Hladajíci Datum: 12.7.2006 7:57

Pan Reiniš píše „lidský věk se prodloužil a ještě se prodlouží a stáří je a bude příjemnější a zdravější.“ --- To je velmi hezké, ale co budou lidé s tim prodlouženým věkem dělat, z čeho budou žít?  Celý západní svět má problémy s financováním školství,  zdravotnictví, důchodovým zabezpečením. Lidé, kteří se v 50-ti stanou nezaměstnanými, a ne proto že jsou líní a nefachčenko, už velmi těžko najdou práci. --- Západní civilizace je civilizací technickou. A ta technika je čim dále více komplikovanějši, čim dále méně lidí ji rozumí. Nejde o to se něčemu naučit nazpaměť, a jako stroj to neustále dokola opakovat, ale to něco pochopit,  být schopen to něco udržovat a hlavně dále vyvíjet. Tuto schopnost má čim dále méně lidí, ten zbytek jsou pouze uživatelé – Anwenders - users. Technická civilizace  je dále závislá na dostatečném množství  laciné energie a surovin.  A Země přidělená druhu Homo Sapiens Sapiens se nezvětšuje s růstem potřeby energie a surovin. --- A ono vlastně nejde o tu materiální stránku, jde hlavně o duši každého z nás, o to o duši čistou, nezkaženou lacinou zábavou západní civilizace. Lidé jsou čim dále nešťastnějsí, nespokojenějši sami se sebou, a aby zapoměli cestují z místa na místo. Jsou také čim dále více otupěnějši, a potřebují čim dále větši vzrušení. --- Na co prodlužovat život, když jsme ztratili smysl života? Za smysl života nepokládám nákladné zábavy, luxusní bydlení, opíjení se alkoholem, brát čim dále horši drogy, nezřizený sexuální život bez lásky! Takový způsob života přináši čim dále více otázku A Co Potom. A tato otázka, jestliže není zodpovězena, přináši pesimismus. A tu otázku si musí zodpovědět každý sám pro sebe, tu odpověď nenalezne v žádných učených knihách. --- Když jsem poslal redakci NP pojednání Jeho Svatosti Dalajlamy o altrusimu tak mi redakce odpověděla, že se takovými věcmi nazabývá, protože to čtenáře NP nezajímá.--- Takže Kdo Chce Kam Pomožme Mu Tam!    

Tak koukám, že Vám :
Autor: M. Zima Datum: 12.7.2006 9:58

neffovskowágnerovská cenzura působí pesimismus. Ti dva jednoduší manipulátoři za to nestojí, oni se pouze přizpůsobují ČT, ČR, ... Na víc nemají, tak raději zopakují ubohého Zahradila, posadí ódu na kLause, nebo uveřejní senilního Jičínského, .... To je české politikaření, je to sice ubohost, ale většině Čechů se to líbí. 

Ad Hladajíci:
Autor: Vodnik Datum: 12.7.2006 10:16

R^

Re: Ztratili jsme smysl života:
Autor: Harpyje Datum: 12.7.2006 13:15

Hledající, pokud Váš článek o altruismu (předpokládám, že se jedná o altruismus, i když píšete "altrusimu") odpovídal kvalitě Vašich příspěvků, tak se nedivím, že Vám ho redakce vrátila. BTW, plurál od Anwender je Anwender a ne Anwenders.