19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Národ po intelektuálním holocaustu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 346, poslední: 8.7. 2006 12:10, přehled diskusí

Re: Pan Hedvicek:
Autor: MM Datum: 8.7.2006 12:10

Nevyrovnání se s komunizmem v praxi - http://www.lide.cz/Vranik4

Rosta z Moravy?:
Autor: knedlik Datum: 16.6.2006 19:55

Neni ten "nas" Rosta take z te Moravy?

Re: Ossies jsou úplně jiní Němci...:
Autor: knedlik Datum: 16.6.2006 19:54

Zkusil jste nekdy souloz v tanku?

Re: Re: Re: Re: Cesi maji divne hrdiny:
Autor: Lucifer Datum: 15.6.2006 23:29

Nicméně je to tak. A to jsme zatím opomenuli významný příliv genofondu z bývalého CCCP. Až na pár kvalitních odborníků většinou zdegenerované mafiány či mužiky s tvrdou komunistickou výchovou a neukojitelným hladem po kapitalistických požitcích. Devatstace ruského genofondu je tragédie sama o sobě. Už jste oprášil ruštinu?:-/

Re: Re: Re: Cesi maji divne hrdiny:
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 22:14

Ale to vůbec ne, udržovali ho v chodu lidi. Ale když se podíváte koho odsunuli nebo zavraždili během třicetileté války, tak se jednalo skoro beze zbytku o českou (i když v některých případech německy mluvící) inteligenci. Před rokem 1620 bylo Česko protestantská země, a to se muselo změnit. Jediné české etnikum které v Česku přežilo byl prostý lid. Naši prvorepublikoví dědové jsou jejich potomci. Ovšem; po druhé světové jsme odsunuli Němce, a pak odcházeli ještě emigranti. Životní úroveň a mravy během té doby klesly. Ale jestli si ten "pokles" vykládáte "úbytkem kvalitních lidí", tak Vás musím upozornit, že Česko tou dobou žilo pod bolševickou oligarchií. Teď se nám životní úroveň rok od roku zvedá, a přitom vládnou generace vychované za komunismu.

Abych to shrnul. Já jsem alergický na to, když někdo vysvětluje dnešní české problémy tím, že nám "genofond" ztratil na kvalitě.

Re: Ossies jsou úplně jiní Němci...:
Autor: Auiam Datum: 15.6.2006 21:21

Objevily se Kocky.

Re: Re: Cesi maji divne hrdiny:
Autor: Auiam Datum: 15.6.2006 21:20

Ten rezim se v praxi uplatnoval uplne sam, ze ano. (Y)

Re: Re: FOTO - ROSTISLAV HEDVICEK.:
Autor: Auiam Datum: 15.6.2006 21:17

A v Monterey ho cesky ucil Benes, k nemuz taktez chodil do kursu tvurciho psani :-)). Pooosledniiii biiitva vzplaaaalaaa...Beobachtera zastrelili!!! No, to vlastne neva, stejne neme smysl pro humor. ;-)

Re: Re: Re: Mily Bambuse. (to i jste asi zapomněl v USA co?):
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 18:54

jj

Re: Re: Mily Bambuse. (to i jste asi zapomněl v USA co?):
Autor: Adam Datum: 15.6.2006 18:30

Ach jo! Vy nejste bambus ale spis bambula. ;-D

Re: Mily Bambuse. (to i jste asi zapomněl v USA co?):
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 17:49

Jen si nefanděte, moje myšlení už Hedvíčka předběhlo. A asi i Vaše. Neslyšel jste náhodou o posledním pokusu vysvětlit historii lidstva "geneticky"? Říkalo se tomu Nacismus. A propos: Komunismus zase vysvětloval historii lidstva tak, že nic kromě morálky naučené během života neexeistuje. Jak tak koukám, Hedvíček a Vy jste se vzhlédli v tom prvním.

Mily Bambuse.:
Autor: Adam Datum: 15.6.2006 17:30

Herdek, vy mi nejak lichotite, to musim hned rict manzelce ze i kdyz jsem v kuchini jak hrom do police, tak aspon dobre pisu.

BTW, nemyslim si ze by Hedvicek predbehl dobu nebo evoluci, ale doufam ze jeho clanek prispeje k evoluci vaseho mysleni. ;-D Na druhe strane , ale o tom pochybuji. Vas Rosta ;-D;-D;-D

Re: Re: Re: Re: FOTO - ROSTISLAV HEDVICEK.:
Autor: Adam Datum: 15.6.2006 17:14

No von mi pripada trochu uslapnutej. Ovsem nekdy pouzivam eufemismy abych neurazil jeho "odusevnelost". ;-D

Milý Adame:
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 17:11

Nejsi náhodou Rosťa? Sám jsi přece psal, že "potrefená husa vždycky zakejhá." Vzhledem k tomu že po Hedvíčkovsku útočíš na každý ÚTOK (ATAK) na Hedvíčka, a argumentuješ tím, že všechny protiargumenty vyvrací právě Hedvíčkův článek, "kdybyste si ho ráčili přečíst, místo ho šmahem odsoudit." Celá ČR, milý Adame (Rosťo?), je podle Vás jeden velký marast, a někteří z přispěvatelů "zní opravdu omezeně". Místo 'duhá světová válka' píšete poamericku WW II, a nepoužíváte diakritiku, stejně jako Rosťa (Vy). Zato Hedva (Vy), to je vědec co předběhl nejen dobu, ale i evoluci.  

Bylo by navíc opravdu divné, kdyby se takový grafoman jako Vy neobjevil v diskuzi pod svým článkem.

Re: Re: Re: FOTO - ROSTISLAV HEDVICEK.:
Autor: Veselin Vackov Datum: 15.6.2006 16:42

Co Chocholousek, ale jeho vlastni manzelka mu da uz zase pres drzku. Onen Beobachter je utiskovany manzel jmenem Zdenek Vranik, co ma doma po ptakach!(Y)  

Re: Re: FOTO - ROSTISLAV HEDVICEK.:
Autor: Adam Datum: 15.6.2006 16:18

Doufam ze to nebude cist Dr. Chocholousek, to by vam nepovolil zitra vychazku. ;-D

Milej zlatej fakíre:
Autor: Hnyk Datum: 15.6.2006 15:41

Dávám to dál, jak jsem se to učil ve škole. Jestli to bylo jinak, tak to ale asi (především čtenářům NP) nikomu nevadí. Protože se tu okolo května pravidelně objevují články o osvobození Prahy, o tom jak se osvobození Prahy hrálo jako historicke divadlo, o zlolajných pletichách "Landsmanšaftů" atd. Ale ani slovo o pověstném "davaj časy", natož o nějakých hrubších excesech Rusáků. Tož tak;-€.

Re: FOTO - ROSTISLAV HEDVICEK.:
Autor: Beobachter Datum: 15.6.2006 15:28

Na tech googlepages to neni Hedvickova fotka - je kdosi jiny. Ross Hedvicek je mystifikace. Vsechny jeho udajne vzpominky na detstvi v Ceskoslovensku a vojenskou sluzbu s Paroubkem jsou fikce. Ross Hedvicek ani neni Cech. Narodil se v roce 1946 v Bloemfontein v Jizni Africe a jeho prave a puvodni jmeno bylo Raff Hoedwiek. Jeho rodnou reci je afrikaans, i v anglictine mluvi s cizim prizvukem. Ti, kdo se nim setkali osobne potvrdili, ze cizi prizvuk ma i v cestine - proto nedavno odmitl zadost o interview z Ceskeho rozhlasu, protoze by hned bylo vsechno jasne. Cesky se naucil ve vojenske jazykove skole v Presidio of Monterey v Kalifornii. Tamtez se naucil i vietnamsky.   Ve Vietnamu byl trikrat, v roce 1968 byl jeho nadrizenym Lieut. William Calley Jr., Hoedwiek ale temer urcite u My-Lai nebyl. Paroubek ma uplnou pravdu, kdyz tvrdi, ze Hedvicka nezna, v te dobe byl Hedvicek kontraktorem v jihovychodni Asii a v Africe.  Ze stejneho duvodu nejsou znamy zadne Hedvickovy fotografie (na slovenskem webu je vyfocen zezadu), on sam tvrdi, ze je to kvuli velke jizve, kterou ma na prave strane oblicej (puvod jizvy neznam), ale je to protoze by ho z Ceska nikdo nepoznal.  V Ceskoslovensku byl poprve v roce 1995.

Re: FOTO - ROSTISLAV HEDVICEK.:
Autor: Adam Datum: 15.6.2006 15:13

(Y), a tohle je tvoje fotka? ;-D

Re: KDO JE ROSTISLAV HEDVICEK..?:
Autor: Adam Datum: 15.6.2006 15:12

No,no, nesmis si brat ten clanek tolik na sebe, a vubec mel bys bejt rad ze se o tobe pise. ;-D

To je pravda?:
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 12:22

Tak už vím že na Hedvovo članky reagovat nebudu. Ale byl mi hned nějakej podezřelej.

FOTO - ROSTISLAV HEDVICEK.:
Autor: Beobachter Datum: 15.6.2006 12:11

A tady mame foto:

http://ross.hedvicek.googlepages.com/

KDO JE ROSTISLAV HEDVICEK..?:
Autor: Beobachter Datum: 15.6.2006 12:10

Kdo je autor článku? Jeho "vyplody" naleznete ZDE:

http://www.militaria.cz/index.php?ac=readcomments&idcl=351&uin=313308e8da5b

Jo,jo: nas slovutny Kanadan z Kojetina, co uz pres 20 let usiluje o americke obcanstvi...

Re: Cesi maji divne hrdiny:
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 10:54

Souhlas až na jednu věc. S hrdiny nám trochu zamíchal komuniskmus. Jinak největší vlna emigrace ze zemí českých proběhla v době třicetileté války. Tehdy se jednalo o skutečně masivní odsun všech "nekatolíků", včetně J. A. Komenského a jiných. Pravda, přišli sem jiní sekáči, například jezuité, ale přes to všechno se české země kolem roku 1900 opět dostaly mezi "ekonomickou" špičku světa (naposledy za dob Karla IV.) Většinu národa tvoří obyčejní lidé, a ti v Česku nejeví známky "intelektuální degenerace". Budoucí elity proto mají dobrý základ na kterém můžou růst. Ty "staré" elity holt neměly štěstí na systém.

Re: špatně pochopený Darwin:
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 10:29

jenže teď je tu globální oteplování, a lední medvěd vymírá... Asi chudák není přizpůsobivý.

Re: Re: Re: Hitler by měl radost...:
Autor: Bambus Datum: 15.6.2006 10:27

Ok, ještě si trochu přihodím. Líbí se mi, jak dokážou být Češi sebekritičtí. Národní sebechvála je tu téměř tabu, narozdíl od Ruska, Polska, Francie, Anglie... a to ani nemluvím o patriotech v USA. Všechno, kromě piva a hokeje, stojí v Česku za h*v*o.  Jestli je sebekritické myšlení základem úspěchu, čekají nás poměrně světlé zítřky. A na to se těším... 

PS: je fakt dobrý, že mě Lucifer kritizuje za "generalizace", JV a Veronika za pána profesora, který žije ve svém umělém světě (jak to víte?), a Alex mě kritizuje za mou přezdívku. To je kritika, panečku.

ano :
Autor: občan z kraje města Datum: 15.6.2006 10:17

v letech 1945 až 1949 ve východním německu nebyli prakticky žádní Němečtí muži (zajatecké tábory byly většinou mimo toto území a vojáci se vraceli ze sibiře až do roku 1956), zato Ruských tam bylo hodně. Nemuseli ani znásilňovat.

pravda, ale doplňuji:
Autor: občan z kraje města Datum: 15.6.2006 10:13

ještě migraci do ČR. Vybudování těžkého průmyslu, který zde nikdy nebyl a byl naordinován z Moskvy se sem přitáhla méně kvalifikovaná pracovní síla, kterou včetně její geneticky zatížené populace je obtížné vzdělat a posunout do vyšší úrovně dělby práce. A sociální systém je pro neschopné jako světlo pro můry, sjíždějí se z okolí, kde je krmí zadarmo méně.

migrace má prokazatelný vliv:
Autor: občan z kraje města Datum: 15.6.2006 10:06

Zatímco v Číně je průměrné IQ=100, v Hongkongu je průměr IQ=106 a na Tchajwanu je to IQ=108. Rasa je to stejná, většina obyvytel se v těchto sídlech nenarodila. Ono je to podobné jako poměřovat IQ zaměstnanců OKD a IBM.

špatně pochopený Darwin:
Autor: občan z kraje města Datum: 15.6.2006 10:02

Evoluce druhů je značně závislá na vnějších podmínká. Lední medvěd je ideálně přizpůsobený Arctickým podmínkám, které jsou poměrně stabilní, a proto je úspěšný. V proměnlivém prostředí je úspěšný nejpřizpůsobivější. Je to vztah podmínek k životu a schopností v těchto podmínkách žít.