26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Čtyři pády české sociální demokracieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 8.6. 2006 15:30, přehled diskusí

Re: Re: "Paměť mám":
Autor: Vašek Datum: 8.6.2006 15:30

Samozřejmně jsem školu po listopadu dodělal,takže dostatečné vzdělání mám.Ještě k těm komunistům, ono touto partají za posledních 40 let prošlo přez 3 miliony lidí,také určitě víte že po 68 z té partaje odešlo nebo bylo vyhozeno statisíce lidí.To myslíte že všechny tyto lidí je potřeba zahnat do nějakého gheta nebo poslat na Sibiř.A ještě něco pro příklad.V našem podniku pracoval začátkem 80 let ekomický náměstek.Nebyl členem KSČ ale vehementně se o to snažil.Jenže KSČ razila v těch dobách praxi aby zůstala tzv.,,dělnickou "stranou,že na jednoho přijatého technickohospodářského pracovníka musel být přijat jeden dělník.A dělníci jaksi nebyli kdežto THP spousty a milý náměstek měl ještě tu smůlu že jeho dědeček byl živnostník.A tak se milý náměstek snažil, lezl tehdejším pánům do ......,až z toho celý podnik včetně obyčejných členů KSČ měl legraci.Pak byl milý náměstek katapultován do Prahy a mě na dlouhých 25 let zmizel z očí.Jaké bylo moje překvapení,když jsem fotografii tohoto pána  uviděl  v propagačním letáku  co by kandidáta  do parlamentu doplněnou textem, kde tento pán vyzívá k stavění hráze proti KSČSSD.Hádejte a jaké kandidátce v našem kraji  tento pán byl.

Re: "Paměť mám":
Autor: Ladislav N. :-))) Datum: 8.6.2006 2:28

Píšete nesmysly. 50% členů ČSSD jsou komunisté ("bývalí"), což je publikovaný údaj přímo od lidí z ČSSD. Nevím, odkud jste sebral těch "pouhých" 27%, nejspíš jste si popletl nějaká jiná čísla, protože před volbami spočítali, že mezi kandidáty na poslance ČSSD je na volitelných místech cca 40% "bývalých" komunistů. To jsou všeobecně dostupná data a můžete si je ověřit podle čerstvě zvolených poslanců ČSSD, případně porovnat s poslanci ODS. ;-DTakže vaše porovnávání s ODS a "bývalými" tam  je na hlavu padlé - ODS jich má nesrovnatelně míň (spíš jako výjimky než pravidlo).

To vyšší vzdělání vám opravdu chybí - ale váš způsob myšlení se už "na stará kolena" těžko změní. Vy si nedokážete ověřit ani jednoduchá fakta....:-/

Re: Vítězství?:
Autor: Yaroukh Datum: 7.6.2006 23:19

zajimaly by me konkretni priklady tech "metod" a toho "slovniku"; a nez se do toho das, popremyslej, jaka barva zbyde na CSSD, ty jeden slovniku Rv

Re: Re: Re: Paměť mám:
Autor: vili Datum: 7.6.2006 23:02

jsi frajer a máš pravdu

Re: Re: Paměť mám:
Autor: Vašek Datum: 7.6.2006 22:18

Ale paměť mám moc dobrou pane, protože právě proto že jsem proti tomuto režimu vystoupil tak jsem skončil jako lesní dělník.Právě proto  my je z duše odporné  když my nyní  nalejvají pravicová moudra ala ODS do hlavy  ty různé bývalé kádrové rezervy,bývalí bojovníci proti režimu  z kursů stranického vzdělávaní a podobné existence.Je my daleko milejší komunista který komunistou byl a zůstal než komunista který nyní nosí knížku ODS a zaklíná se rovnou daní a školným(sám vystudoval zadarmo, včetně VÚMLu)

To dělení na pravici a levici jsem nevymyslil ale tak to je uváděno v článku na který reaguji.Jen tak pro zajimavost když jste takový znalec ČSSD počet bývalých komunistů v ČSSD je 27 % alespoň to tak bylo uvedeno v tisku, o ODS jsem nikdy takový údaj neslyšel a docela by mně to zajímal.Je zajímavé že mně stačil v roce 1970 jen jeden podpis na celkem neškodné petici a vylétl jsem ze střední školy a jakékoliv vyšší vzdělání pro mne až 89 tabu,tak ty různí nyní pravicový komunistobijci vystudovali za tohoto režimu vysoké školy a jezdili po zahraničních stážích a dělali  různé hospodářské funkce.

Re: mám paměť a ještě pamatuji do jaké hospodářské katastrofy nás ODS už jednou zavedla:
Autor: Ladislav N. Datum: 7.6.2006 21:42

Máte ho**no, a ne paměť. ;-D Zapomínáte, do jaké hospodářské katastrofy a zaostalosti  nás přivedl komunistický režim a "reálný socialismus", jehož představitelé a zastánci a aktivní podpůrci jsou teď nalezlí v ČSSD a tvoří 50% její členské základny...

Vaše "sčítání hlasů" je jeden velký nesmysl, protože ani zdaleka neplatí, že ODS volí "pravicově zaměření", resp. zelené že volí "levice"... atd.

Vítězství?:
Autor: Vašek Datum: 7.6.2006 20:30

Trochu mně pobavil váš názor proč tolik lidí volilo ČSSD a jaké k tomu mělo důvody.Já jako volič ČSSD vám mohu sdělit že to nebylo ze žádné závisti nebo nějakých  nízkých pudů ale zjednoho jednoduchého důvodu,protože mám paměť a ještě pamatuji do jaké hospodářské katastrofy nás ODS už jednou zavedla.Je zajímavé kolik bojovníků proti komunismu se po 16 letech nyní objevuje právě v ODS.Takový expert na protikomunistický boj jako třeba p.Tlustý, to je pane něco.Trochu mně baví chlubení o vítězství pravice v těchto volbách.Pro osvěžení paměti:hlasy pro pravici 2 278 tis.hlasů,pro levici 2 413 tis.hlasů.kde je to vítězsví.Přičítat hlasy SZ k pravici je dost úsměvné, o tom se brzy přesvědčíte.SZ není jen p.Bursík.Ještě k těm nízkým pudům a pohnutkám.Jedinou stranou která něco takového při kampani používala byla pravě ODS hraním na notu sobectví lidí a nenávisti k politickýmsoupeřům.Rozšiřování pomluv a podněcováním nenávisti byl její hlavní volební trumf..Stačí občas zalistovat v našem,,nezávislém tisku" a z většiny článků ,,spřátelených novinářů" tato nota nenávisti přímo čiší.ODS jsem původně nevolil pro nekompetentnost.Nyní bych ji už nevolil z jiného důvodu.Protože tato modrá barva této strany dostává čím dál více odstín do hněda.Alespoň co se týče metod a slovníku.

.

Re: Dnešní ČSSD...:
Autor: tonda Datum: 7.6.2006 19:32

Přejdou k ODS  asi...  ale to až podle koryt.

Re: Bafuňář ze Sparty radí trenérovi Slávie,:
Autor: nup Datum: 7.6.2006 18:07

Na-pro-sto přesný!

Dnešní ČSSD...:
Autor: Fred Datum: 7.6.2006 17:47

Dnešní ČSSD má problém, protože po nástupu bolševizujících Populistů Zemana a Paroubka zcela uvolnila místo v politickém středu, které rychle obsadila ODS. Ano, ODS je pravicová už jen verbálně a její praktická politika je středová, dost blízká soc-dem západního typu (OK, až na nějaký ten euroskepticismus, ale i ten se časem stane v EU mainstreemem). ČSSD tak byla víceméně vlastní vinou vytlačena extrémně doleva a její faktická fůze s KSČM se již uskutečnila! Protože se stále ještě mnoho slušných levicových voličů nechá zmást a spíše z tradice považuje ČSSD za stále demokraticou levici, považuji Soc Dem v této podobě za nebezpečnější, než bolševiky. Bolševici se se svou ideologií netají a hrdě se k ní hlásí. Pevně věřím, že se najde dostatek rozumných a slušných členů ČSSD, kteří si toto uvědomí, a něco s tím udělají.

Re: Bafuňář ze Sparty radí trenérovi Slávie,:
Autor: Čumil Datum: 7.6.2006 17:29

R^;-D

Ať vrátěj co ukradli - Lidový dům v Praze uloupili podvodem a porušením povinnosti při správě cizího (státního) majetku:
Autor: . Datum: 7.6.2006 17:26

ČSSD je ale strana loupežníků, podvodníků, lhářů a lotrů.

Re: Vážený pane Bartoni:
Autor: Kuťák Datum: 7.6.2006 15:59

Zapomněl jsem  Vám připomenout ještě jednu významnou část činnosti soc. dem. z období předválečné republiky. Soc.dem spolu s její německou "variantou" usilovala o pozotivní integraci německých občanů do ČSR, což se jim dlouho  dařilo. Republiku vzali za svou.Řada něm. soc. demokratů se postavila se všemi z toho pro ně vyplývajícími důsledky proti Mnichovu. O tom Vám mohou vyprávět ještě žijící občané, kteří žili např. v býv. tzv. Sudetech.

tichá@dohodo, neřvi tu tak Re: ano soudruhu Bartoni:
Autor: jakovy Datum: 7.6.2006 15:54

Správná komunistická demagogie: vyhráli jsme, máme 32,32 a oni prohráli, mají jenom 35,38. Tak za to by se nemusel stydět ani Vilém.

A ty  "jednoduse si moc dobre pamatuju na dobu, kdy byla u moci". Bylo fajn, že. Jenom ti utekl pes, štípali komáři, silnice nebyly jako v Itálii a tak je jasné, že to byla spálená země. A dnes - peklo. Všecko rudé. I zelení.

Bafuňář ze Sparty radí trenérovi Slávie,:
Autor: Xaver X.X. Datum: 7.6.2006 15:53

jak na to....;-P

Vážený pane Bartoni:
Autor: Kuťák Datum: 7.6.2006 15:49

V době l. republiky se k soc. dem. hlásila řada významných představitelů inteligence. Na to jste zapomněl ve svém přehledu, s nímž v podstatě souhlasím. Mnohé jsem z toho zažil jako svěděk doby pochopitelně včetně subjektivního vnímání stavu věcí, jemuž se nikdo nevyhneme. Vadí mi však Vaše hodnocení vzniku emotivně vypjaté atmosféry z posledního období snižující se k nízkým způsobům komunikace, jakoby na té druhé straně působili jen kultivovaní andělé, kteří na vzniku toho všeho negativního, co nás znechucuje, nenesou žádnou odpovědnost. Podle mého skromného názoru na jejím vzniku nese svůj díl viny i hlava státu. Těším se na jiné Vaše články.

Modré straky a bílá hora:
Autor: D.P. Datum: 7.6.2006 15:39

versus Tvrdík - a zas za to může ODS...

http://www.finexpert.cz/default.aspx?server=1&article=16893

Re: ČSSD by musela být padlá na hlavu kdyby poslouchala pana Bartoně:
Autor: AeroKarel Datum: 7.6.2006 15:34

Jen si to sjednocení s KSČM vychutnejte i s tím štěpením scény!

Re: ano soudruhu Bartoni:
Autor: AeroKarel Datum: 7.6.2006 15:33

Dost idiotský komentář k velmi solidnímu rozboru.

Děláte "čest" ČSSD, asi jako Paroubek a Sládek.

Tenhle způsob uvažování by slušel i jiným stranám...:
Autor: Xaver X.X. Datum: 7.6.2006 15:31

Re: Velmi dobře shrnuto a sečteno !:
Autor: Jarda Datum: 7.6.2006 15:16

Pllně souhlasím s autorem článku.Paroulek teď dělá stejnou věc,na kterou jsme v minulosti doplatili.Ve volbách v roce 1948 získala  Komun.strana 40%.To bylo málo pro uchopení moci ve státě.A tak se Soc.demokracie pod vedením Fierlingera spojila s komunisty a společně obsadili ve vládě klíčová místa.To jim v r.1948 umožnilo provést puč.Lidovým milicím byly rozdány zbraně .A tak za pomoci Soc.dem.jsme tu měli totalitu.Jistě tehdy né všichni členové strany souhlasili se spojením,ale pokud se neozvali jde o selhání.Věřím,že si to nynější členové Soc.dem.uvědomí,když se teď Paroulek snaží za pomoci KSČ se vřátit na post ministerského předsedy.A to jak se zdá,za každou cenu.A to ještě má tu drzost a varovat před novým únorem 1948.Jsem přesvědčený ,že si to členové Soc.dem.uvědomí.

Re: ČSSD by musela být padlá na hlavu kdyby poslouchala pana Bartoně:
Autor: Mamut Datum: 7.6.2006 14:30

No kdyby se vedení ČSSD umělo chovat, konflikty by nehrotilo a za vším nevidělo komplot, ale prostě jenom jinej názor, hned by bylo všem líp, ale současné v pravdě bolševické chování s třídním nepřítelem a přisluhovači a agenty, no nevím, nevím, kam se dostanem.

ČSSD by musela být padlá na hlavu kdyby poslouchala pana Bartoně:
Autor: Rolen Datum: 7.6.2006 13:41

Volby 2006 byly zásadní právě v tom, že ČSSD odvážně štěpila scénu na levo-pravicovou a vlastně uspěla (např. nižší volební výsledek KSČM) a to vše pod tlakem nepřátelských médií (nebo větší části). Názory pana Bartoně nejsou nic jiného než předsudky vůči levicovým voličům a jeho nápad, že ČSSD by měla být krotká a milá je spíše úsměvný a jen ten nejhloupější socdemák.

václavské náměstí dnes :
Autor: di Datum: 7.6.2006 13:21

dnes v 16:00 hod. na Václaváku!

www.free.cz

Re: Re: Re: ano soudruhu Bartoni:
Autor: ahoj Datum: 7.6.2006 12:57

zloděj je pořád zloděj, bez ohledu na barvu

pane bartoni-když ideový odpůrce a zapřísáhlý obdivovatel ods dává dobre rady čssd-je to k smíchu-myslíte si ,že lidé mohou takovým blábolům věřit-velmi je podceňujete-raději jděte na pivo:
Autor: jarda Datum: 7.6.2006 12:19

ČSSD, vrať se !:
Autor: neuropan Datum: 7.6.2006 12:11

Jediný, slušně vystupující a argumentující sociální demokrat, byl dle mého skromného soudu, pan Rudolf Battěk. Pamatuji se na jeho vystupování v roce 1990 a 1991 v roli šéfa sněmovny resp. Federálního shromáždění. Později jsem pochopil, proč ho nastupující zemanovská klika musela ze strany vypudit. S lidmi jeho ražení by se na reformách dalo rozumně dohodnout. Ty nejsou otázkou pravicovosti nebo levicovosti, ale otázkou, kolik peněz vyděláme a tím pádem i můžeme utratit. O současných členech KSČSSD se to rozhodně říct nedá.

Re: ano soudruhu Bartoni:
Autor: czenda Datum: 7.6.2006 11:17

Paní (nebo snad pane?) .Mám za to, že tady reprezentujete vy nějakou hysterickou odrůdu lidí (to je kontatování na základě vašeho textu, nikoliv diagnoza).. Vám, sociálním demokratům (nebo převlečeným komunistům), je vždy naprosto proti mysli číst názor, se kterým nesouhlasíte. Musíte na něj pak reagovat tak jako bratr (přítel nebo soudruh) Paroubek.Takže, pokud s názorem nesouhlasíte, dejte to najevo jakkoli jinak než urážkami. Mimochodem, jste schopen říct váš názor slovo od slova panu Bartoňovi v klidu do očí, abyste třeba vyvolal diskusi a třeba ho přesvědčil svými argumenty ? Asi ne, protože takhle si vylívat vztek umíte jen v anonymní diskusi, hrdino. A klidně namítněnte, že jsem anonym - na rozdíl od vás se snažím neurážet.

Re: Re: ano soudruhu Bartoni:
Autor: Vašík Datum: 7.6.2006 11:11

Je lepší být "modrý" zloděj než "rudý".

Dík za vysvětlení:
Autor: terra Datum: 7.6.2006 11:04

Už jsem tu kdesi jinde popisoval zkušenosti své rodiny s "původní" sociální demokracií a stěžoval jsem si na málo informací. Narozdíl od jiných diskutérů své občasné poznámky NEPASTUJI. Dost jste mi ty mezery ve vzdělání, pane Bartoni, doplnil. Dík a nenechte se otrávit. Ona spousta lidí bude velice nerada číst, co jste napsal. A Jestliže panu dr. Horákovi dělal poradce Paroubek... no, potěš koště. Krásný den:-)