25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Odpověď Petru Uhlovi a zeleným přátelůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 63, poslední: 2.6. 2006 9:55, přehled diskusí

Zelení a perpetuum mobile:
Autor: Standa Datum: 2.6.2006 9:55

Za vlády Zelených bude snadné perpetuum mobile postavit:

Pořídíte si vytápění s kogenerátorem. Nakoupíte plyn, vytápíte dům, kogenerovanou elektřinu dotovaně prodáte. Za utržené peníze pořídíte vyhřívaný venkovní bazén, vytápíte dům a bazén, kogenerovanou elektřinu dotovaně prodáte. Za utržené peníze postavíte vedení na vytápění blízké řeky, máte perpetuum mobile a jste za vodou (doslova i obrazně).

Jiný příklad:

Nakoupíte noční proud. Pořídíte vysoce účinné reflektory, které budou svítit na vysoce účinný fotovoltaický článek. Elektřinu dotovaně prodáte. Dosáhnete-li účinnosti cca 5%, máte perpetuum mobile.

Re: Re: Petr Uhl = starej vůl.:
Autor: atomčik Datum: 31.5.2006 13:37

Jak by řekl klasik: Petr Úd je opravdu Úd

Ultramarxisti, zelený a StBáci:
Autor: Haf Datum: 31.5.2006 1:25

Sešlost věru náramná je v řadách zelených - není divu, že jejich nevyzpytatelný směřování budí obavy. Moje taky a ještě odpor. A to žiju v přírodě a mám ji rád. Ale jeďte se podívat na Horní Mísečky, co tu povolil KRNAP v I zóně ! Byty pro prominenty ! Zrušit KRNAP bez náhrady !! Je taky plněj takovejch zelenejch - hubou !!! Skutek utek !

Demokracie:
Autor: Novák Jiří Datum: 30.5.2006 23:49

Při

matematickém výpočtu, kdy do Poslanecké sněmovny bude kandidovat 22 politických

subjektů a z nich bude mít 20 po 4 % a zbývající dva po 10 %, bude výsledkem

politická garnitura zvolená 20 % voličů a hlasy 80 % voličů se ztratí.

Re: Re: Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: kdosi Datum: 30.5.2006 23:02

Bylo to pěkné počasí skutečně způsobeno tím rozprašováním nebo by bylo i tak?

Re: Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: I.L. Datum: 30.5.2006 22:54

Zapomnel jste na schopnosti ruskych vedcu, ti i letos

rozprasovanim vhodnych latek z letadel zajistili pekne

pocasi na den Vitezstvi. Nejen tedy superpocitace. S temi tornady je to opravdu celkem jasne, jak jsme videli loni v zari... A kam se hrabou naklady na atomovou bombu vuci uhrnnym nakladum -treba- na nektere pocitacove hry (treba i o vyvoji klimatu, takove existuji i pro deti) a dalsi nezbytnosti, reklamu na praci prasky ci novinky na displejich mobilnich telefonu. Moc nesudte podle uhrnnych nakladu na "globalni dulezitost" jednotlivych veci pro osudy lidstva :-)

Re: Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: Milan Datum: 30.5.2006 21:27

Výkonný počítač v ČHMÚ slouží hlavně k výpočtům atmosférického modelu ALADIN, tedy k předpovědi počasí. Výpočty odhadů budoucího podnebí nejsou hlavním úkolem; kupovat tento počítač pouze pro účely odhadů budoucího klimatu by asi nebylo příliš rozumné. Podobně tomu je i v ostatních případech. Jsou ovšem i výjimky, především u čistě výzkumných organizací a univerzit, které to mají jako hlavní činnost.

Ke klimatické změně: ta byla složitá vždy. V dobách, kdy se v Polabí pěstovaly melouny (tedy bylo asi tepleji než dnes), i v časech, kdy lidé zažili malou dobu ledovou (kolem 17.-18. stol). Ti by asi naprosto nechápali, proč chceme chladnější počasí ... ;-)

Re: Re: Taky jsem si přečetl volební program zelených.:
Autor: MilanS Datum: 30.5.2006 21:10

U všech stran musíme počítat s jistou mírou nadsazených slibů. Pominu-li komunisty a jejich (konečné) řešení, tak jednu z nejhorších demagogií produkuje Strana Zelených, tvářící se jako sbor nových Mirků Dušínů.

Ekonomové považují za jednu z nejrealističtějších slibovanou politku ODS (aniž by si člověk měl dělat přehnané iluze). Když to probírám, tak tato strana mě má aspoň za přemýšlivého - podle toho co z jejích materiálů v poslední době čtu. O materiálech ČSSD/KSČm a jejich brnkání na strunu žlučovité závisti a nenávisti škoda mluvit.

Re: ZEMĚ V NAŠICH RUKOU:
Autor: soslomos Datum: 30.5.2006 21:07

Po precteni tohoto prispevku se asi picnu do hlavy kdyz se neuzivim a neuzivim rodinu nezbyva nez se picnout.

Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: qwert Datum: 30.5.2006 20:21

jo shoda to je potvora, hlavně když vymeze blok textu a slepíte to dohromady.

Číslo je odvozeno z nákladů na kosmické programy, které se zaměřují na výzkum klimatu a interpolováno na větší počet států. Např. ČR - nemá jaderné zbraně, ale nejvýkonější počítače v republice se používají právě v chmi. Tímto způsobem, když se to sesumuje za celou Zeměkouli, dostanete přibližný odhad, který se zdá být vyšší než finance vynaložené (známé) na vývoj a výrobu jaderných zbraní. Dost možná že jen někdo hledal náplň pro nevužité superpočítače, a tak začal řešit klima, ale spíš bych se přiklonil k tomu, že není třeba válčit, stačí jen relativně přesně vědět kdy a kde udeří tornádo a pod. S tornády je to celkem jasné, horší jsou právě ty nenadálé průtrže, které známe už i v ČR,  při nichž se "vyleje nebe" za 15 minut, tedy takovým fofrem, že to satelity s periodou snímkování 30 minut vůbec nezachytí (myslím, že už tam jsou čerstvě nové s periodou snímkování 15 minut).

Státy s méně přesnou předpovědí pak budou velmi ekonomicky znevýhodněny a to i přes veškerou výměnu dat a možnost sledovat cizí zpravodajství atd. Příklady ze sklizně bavny a tabáku ve vztahu k počasí snad není třeba uvádět.

Re: Pytel blech:
Autor: pavel 99 Datum: 30.5.2006 18:17

No co by - levicová se dále rozdělí a ty rozdělené také...... jenom doufám, že to skončí co člověk to frakce a nebudou se dalším dělením množit.

Re: Andělo,:
Autor: pavel 99 Datum: 30.5.2006 18:04

Však ho má pan Pávek pěkně nainstalované a provádí tam turisty. A výstup vede rovnou do jeho peněženky.

Re: Petr Uhl = starej vůl.:
Autor: J.Horák Datum: 30.5.2006 17:53

A budou si topit větrníkem

Plyn:
Autor: PetrM Datum: 30.5.2006 17:17

Ještě k tomu Gazpromu - nedávno byl v ČR "přítel" Schröder; nikoli však kvůli politické podpoře Paroubka, ale kvůli tomu, aby soudruhy přesvědčil o tom, že pro stavěnou automobilku Hyundai (a stavět se bude, už jsou zpracovány odborné studie, vybrána stavební firma - z Japonska, podotýkám - a potvrdil mi to i sám hlavní projektant) MUSÍ odebírat plyn od Gazpromu. No považte, hořáky o celkovém výkonu 15 MW, to už je slušný byznys, ne?

ZEMĚ V NAŠICH RUKOU:
Autor: www.andele-svetla.cz Datum: 30.5.2006 16:51

Většina lidí se NESTARÁ o přírodu a jen přijímá HMOTOVÉ OVLÁDACÍ PROGRAMY. Psudovýmluva o nezbytnosti drancování živé planety Země je již zcela NEPLATNÁ neboť dnes existuje nespočet alternativních zdrojů energie, tyto jsou ovšem křečovitě tajeny a brzděny ovládanými loutkami ve vedoucích pozicích z důvodu zachování jejich moci ve vykořisťování a ovládání lidstva. Planeta Země OČISTNÉ PROCESY už spustila, množství hrubých lidských vibrací si očistí. ZASTAVTE proto lidé pozemští v ničení božské přírody, která darem je původně od Prvotního Stvořitele všeho a všech.Planeta Země může říci : Nepotěšili jste mne , ani já vás nepotěším“ Více na našem (místo jména)- sdělení č. 2580 2649 a obrázek 2133

Re: Jaderná energetika.:
Autor: Balu Datum: 30.5.2006 16:23

Ste u ropy zapoměl započítat ložiska, kde jsou vyšší náklady na těžbu barelu. O tej fuzi se mluvi už 50 let a kde nic tu nic. Ale jinač s vama souhlasim, budoucnost energetiky leži v jadru. Větru moc není a slunce se taky imrvere schovava za mraky.

Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: Jura Jurax Datum: 30.5.2006 16:19

prachy, prachy a prachy, které se vkládají do výzkumu klimatu již dalece převýšili prostředky, které se studené války utratily za vývoj a výrobu jaderných zbraní.

Zajímavé. Odkud to máte?

A promiňte ty prachy převýšily

i když:
Autor: cca1 Datum: 30.5.2006 15:19

se Zelení dostanou do parlamentu stane se leda prd.... ČEZ & comp. je jiný kalibr

Pro koalici s lidovci:
Autor: Saša Datum: 30.5.2006 14:56

by pan Bursík nejprve musel důkladně objasnit finanční a právní souvislosti nabytí a údržby svého malostranského domu.

Pokud lidovci lpěli až doposud na tom, aby jejich koaliční partner měl své finance čisté a průhledné, a trvali na tom vůči ODS, ODA i ČSSD, nemohou v případě Zelených a Bursíka udělat výjimku.

Paroubek tohle ví a proto také jednal se stranickou dvojkou Holubovou a ne s Bursíkem. Bursíka má za odepsaného právě pro problémy s objasňováním toho, jak mohlo dojít k odkoupení části nemovitosti za cenu menší, než která byla poté prodávajícím darována k údržbě prodané nemovitosti. A samotné nabytí nemovitosti, které bylo právně zpochybněno, je též překážkou společného působení lidovců a Bursíka ve vládě, ať už by to byla vláda vedená Paroubkem nebo Topolánkem.

To sice odhadl Paroubek správně, ale uniklo mu, že i ve vysokých policejních funkcích se mohou vyskytovat poctiví lidé, kteří na špinavou socdemáckou hru neskočí. A tak má teď větší problém než Zelení. Výrazně větší.

Re: Re: Re: Re: Ceho by se tady tak clovek nadal...:
Autor: Stredocech Datum: 30.5.2006 14:54

Vzhledem k tomu, jak to vypadalo r. 1990 v Tjumenské oblasti (severočeský kraj v mnohem větším měřítku) bych též věřil tomu, co říká ten Rus.

Re: Franto, plně souhlasím:
Autor: Vocílka Datum: 30.5.2006 14:45

I já souhlasím. Přesto si myslím,že v koalici s ODS a lidovci budou prospěšní.

Pytel blech:
Autor: Ladislav Datum: 30.5.2006 14:45

Tak bych nazval stranu zelených.Ještě nebyly volby a už mají levicovou frakci.Co bude po volbách,až se začnou dělit koryta ?

Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: honzak Datum: 30.5.2006 14:16

a co inflace, mudrlante?

Re: Re: Franto, plně souhlasím:
Autor: Jan Hájek Datum: 30.5.2006 13:50

A o co jiného jde?

Re: Re: Re: Ceho by se tady tak clovek nadal...:
Autor: vita Datum: 30.5.2006 13:21

Klidně věřím, že tam, kde je plyn už v trubkách, jsou ztráty minimální.

Ohledně těžby bych spíš věřil ruskému těžaři. Zná své pappenheimské - a i když doba, kdy dispečeři zaregistrovali snížení tlaku, tak přidali na kompresoru, je nejspíš pryč, skutečně bych sázel spíše na ruskou velkorysost. Nebo "velkorysost".

(Tenkrát plyn naplnil nějaké údolí, kterým vedla trať. Bohužel elektrifikovaná a bohužel dvoukolejná. Nikdo nezjistil, od kterého pantografu to zajiskřilo... Ani počet mrtvých nebyl stanoven nijak exaktně. Nas mnógo...)

Re: Re: Nechápu.:
Autor: kocourek Datum: 30.5.2006 13:17

Proc do toho pletete Klause?Ja o nem zadnou zminku v clanku nevidim.Ono je to vlastne jedno,protoze stejne za vse muze i za to ,ze  zeleni vubec existujou.

Re: Franto, plně souhlasím:
Autor: vita Datum: 30.5.2006 13:16

Politicky nic moc. Ale pro českou energetiku by to mohlo mít následky zničující.

Franto, plně souhlasím:
Autor: Caletka Datum: 30.5.2006 12:56

měl jsem tu možnost pozorovat vznik a vývoj německých zelenáčů a jejích t.zv. "expertů", a nepřestával jsem se zpravidla divit. Naštěstí jsou dnes v opozici, a jejích Jožka se vytratil ze scény. Nemohu dobře posoudit, co by znamenala účast zelených v nové české vládě politicky. Pro jednu generaci by to ale mohlo být dost katastrofální.

Andělo,:
Autor: Hovorka Datum: 30.5.2006 12:40

když se chcete hádat o slovíčka a terminologii, tak jediným obnovitelným zdrojem energie je PERPETUM MOBILE :-)

taky heslo:
Autor: amigo Datum: 30.5.2006 12:40

Pravda a láska a zelení zvítězí  lží a nenávistí nad modrými.Havel