22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Odpověď Petru Uhlovi a zeleným přátelůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 63, poslední: 2.6.2006 9:55, přehled diskusí

Ultramarxisti, zelený a StBáci:
Autor: Haf Datum: 31.5.2006 1:25

Sešlost věru náramná je v řadách zelených - není divu, že jejich nevyzpytatelný směřování budí obavy. Moje taky a ještě odpor. A to žiju v přírodě a mám ji rád. Ale jeďte se podívat na Horní Mísečky, co tu povolil KRNAP v I zóně ! Byty pro prominenty ! Zrušit KRNAP bez náhrady !! Je taky plněj takovejch zelenejch - hubou !!! Skutek utek !

Demokracie:
Autor: Novák Jiří Datum: 30.5.2006 23:49

Při

matematickém výpočtu, kdy do Poslanecké sněmovny bude kandidovat 22 politických

subjektů a z nich bude mít 20 po 4 % a zbývající dva po 10 %, bude výsledkem

politická garnitura zvolená 20 % voličů a hlasy 80 % voličů se ztratí.

Plyn:
Autor: PetrM Datum: 30.5.2006 17:17

Ještě k tomu Gazpromu - nedávno byl v ČR "přítel" Schröder; nikoli však kvůli politické podpoře Paroubka, ale kvůli tomu, aby soudruhy přesvědčil o tom, že pro stavěnou automobilku Hyundai (a stavět se bude, už jsou zpracovány odborné studie, vybrána stavební firma - z Japonska, podotýkám - a potvrdil mi to i sám hlavní projektant) MUSÍ odebírat plyn od Gazpromu. No považte, hořáky o celkovém výkonu 15 MW, to už je slušný byznys, ne?

ZEMĚ V NAŠICH RUKOU:
Autor: www.andele-svetla.cz Datum: 30.5.2006 16:51

Většina lidí se NESTARÁ o přírodu a jen přijímá HMOTOVÉ OVLÁDACÍ PROGRAMY. Psudovýmluva o nezbytnosti drancování živé planety Země je již zcela NEPLATNÁ neboť dnes existuje nespočet alternativních zdrojů energie, tyto jsou ovšem křečovitě tajeny a brzděny ovládanými loutkami ve vedoucích pozicích z důvodu zachování jejich moci ve vykořisťování a ovládání lidstva. Planeta Země OČISTNÉ PROCESY už spustila, množství hrubých lidských vibrací si očistí. ZASTAVTE proto lidé pozemští v ničení božské přírody, která darem je původně od Prvotního Stvořitele všeho a všech.Planeta Země může říci : Nepotěšili jste mne , ani já vás nepotěším“ Více na našem (místo jména)- sdělení č. 2580 2649 a obrázek 2133

Re: ZEMĚ V NAŠICH RUKOU:
Autor: soslomos Datum: 30.5.2006 21:07

Po precteni tohoto prispevku se asi picnu do hlavy kdyz se neuzivim a neuzivim rodinu nezbyva nez se picnout.

i když:
Autor: cca1 Datum: 30.5.2006 15:19

se Zelení dostanou do parlamentu stane se leda prd.... ČEZ & comp. je jiný kalibr

Pytel blech:
Autor: Ladislav Datum: 30.5.2006 14:45

Tak bych nazval stranu zelených.Ještě nebyly volby a už mají levicovou frakci.Co bude po volbách,až se začnou dělit koryta ?

Re: Pytel blech:
Autor: pavel 99 Datum: 30.5.2006 18:17

No co by - levicová se dále rozdělí a ty rozdělené také...... jenom doufám, že to skončí co člověk to frakce a nebudou se dalším dělením množit.

Franto, plně souhlasím:
Autor: Caletka Datum: 30.5.2006 12:56

měl jsem tu možnost pozorovat vznik a vývoj německých zelenáčů a jejích t.zv. "expertů", a nepřestával jsem se zpravidla divit. Naštěstí jsou dnes v opozici, a jejích Jožka se vytratil ze scény. Nemohu dobře posoudit, co by znamenala účast zelených v nové české vládě politicky. Pro jednu generaci by to ale mohlo být dost katastrofální.

Re: Franto, plně souhlasím:
Autor: vita Datum: 30.5.2006 13:16

Politicky nic moc. Ale pro českou energetiku by to mohlo mít následky zničující.

Re: Re: Franto, plně souhlasím:
Autor: Jan Hájek Datum: 30.5.2006 13:50

A o co jiného jde?

Re: Franto, plně souhlasím:
Autor: Vocílka Datum: 30.5.2006 14:45

I já souhlasím. Přesto si myslím,že v koalici s ODS a lidovci budou prospěšní.

Pro koalici s lidovci:
Autor: Saša Datum: 30.5.2006 14:56

by pan Bursík nejprve musel důkladně objasnit finanční a právní souvislosti nabytí a údržby svého malostranského domu.

Pokud lidovci lpěli až doposud na tom, aby jejich koaliční partner měl své finance čisté a průhledné, a trvali na tom vůči ODS, ODA i ČSSD, nemohou v případě Zelených a Bursíka udělat výjimku.

Paroubek tohle ví a proto také jednal se stranickou dvojkou Holubovou a ne s Bursíkem. Bursíka má za odepsaného právě pro problémy s objasňováním toho, jak mohlo dojít k odkoupení části nemovitosti za cenu menší, než která byla poté prodávajícím darována k údržbě prodané nemovitosti. A samotné nabytí nemovitosti, které bylo právně zpochybněno, je též překážkou společného působení lidovců a Bursíka ve vládě, ať už by to byla vláda vedená Paroubkem nebo Topolánkem.

To sice odhadl Paroubek správně, ale uniklo mu, že i ve vysokých policejních funkcích se mohou vyskytovat poctiví lidé, kteří na špinavou socdemáckou hru neskočí. A tak má teď větší problém než Zelení. Výrazně větší.

taky heslo:
Autor: amigo Datum: 30.5.2006 12:40

Pravda a láska a zelení zvítězí  lží a nenávistí nad modrými.Havel

Pane profesore děkuji.:
Autor: ppp Datum: 30.5.2006 11:22

klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: qwert Datum: 30.5.2006 11:12

pro pochybovače stačí předložit jasný a pádný důkaz: prachy, prachy a prachy, které se vkládají do výzkumu klimatu již dalece převýšili prostředky, které se studené války utratily za vývoj a výrobu jaderných zbraní. To myslím závažnost problému zcela jasně potrvzuje.

Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: honzak Datum: 30.5.2006 14:16

a co inflace, mudrlante?

Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: Jura Jurax Datum: 30.5.2006 16:19

prachy, prachy a prachy, které se vkládají do výzkumu klimatu již dalece převýšili prostředky, které se studené války utratily za vývoj a výrobu jaderných zbraní.

Zajímavé. Odkud to máte?

A promiňte ty prachy převýšily

Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: qwert Datum: 30.5.2006 20:21

jo shoda to je potvora, hlavně když vymeze blok textu a slepíte to dohromady.

Číslo je odvozeno z nákladů na kosmické programy, které se zaměřují na výzkum klimatu a interpolováno na větší počet států. Např. ČR - nemá jaderné zbraně, ale nejvýkonější počítače v republice se používají právě v chmi. Tímto způsobem, když se to sesumuje za celou Zeměkouli, dostanete přibližný odhad, který se zdá být vyšší než finance vynaložené (známé) na vývoj a výrobu jaderných zbraní. Dost možná že jen někdo hledal náplň pro nevužité superpočítače, a tak začal řešit klima, ale spíš bych se přiklonil k tomu, že není třeba válčit, stačí jen relativně přesně vědět kdy a kde udeří tornádo a pod. S tornády je to celkem jasné, horší jsou právě ty nenadálé průtrže, které známe už i v ČR,  při nichž se "vyleje nebe" za 15 minut, tedy takovým fofrem, že to satelity s periodou snímkování 30 minut vůbec nezachytí (myslím, že už tam jsou čerstvě nové s periodou snímkování 15 minut).

Státy s méně přesnou předpovědí pak budou velmi ekonomicky znevýhodněny a to i přes veškerou výměnu dat a možnost sledovat cizí zpravodajství atd. Příklady ze sklizně bavny a tabáku ve vztahu k počasí snad není třeba uvádět.

Re: Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: Milan Datum: 30.5.2006 21:27

Výkonný počítač v ČHMÚ slouží hlavně k výpočtům atmosférického modelu ALADIN, tedy k předpovědi počasí. Výpočty odhadů budoucího podnebí nejsou hlavním úkolem; kupovat tento počítač pouze pro účely odhadů budoucího klimatu by asi nebylo příliš rozumné. Podobně tomu je i v ostatních případech. Jsou ovšem i výjimky, především u čistě výzkumných organizací a univerzit, které to mají jako hlavní činnost.

Ke klimatické změně: ta byla složitá vždy. V dobách, kdy se v Polabí pěstovaly melouny (tedy bylo asi tepleji než dnes), i v časech, kdy lidé zažili malou dobu ledovou (kolem 17.-18. stol). Ti by asi naprosto nechápali, proč chceme chladnější počasí ... ;-)

Re: Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: I.L. Datum: 30.5.2006 22:54

Zapomnel jste na schopnosti ruskych vedcu, ti i letos

rozprasovanim vhodnych latek z letadel zajistili pekne

pocasi na den Vitezstvi. Nejen tedy superpocitace. S temi tornady je to opravdu celkem jasne, jak jsme videli loni v zari... A kam se hrabou naklady na atomovou bombu vuci uhrnnym nakladum -treba- na nektere pocitacove hry (treba i o vyvoji klimatu, takove existuji i pro deti) a dalsi nezbytnosti, reklamu na praci prasky ci novinky na displejich mobilnich telefonu. Moc nesudte podle uhrnnych nakladu na "globalni dulezitost" jednotlivych veci pro osudy lidstva :-)

Re: Re: Re: Re: klimatická změna tu je a je daleko složitější než se čekalo:
Autor: kdosi Datum: 30.5.2006 23:02

Bylo to pěkné počasí skutečně způsobeno tím rozprašováním nebo by bylo i tak?

Nechápu.:
Autor: Plzak Datum: 30.5.2006 10:34

Proč pan Janouch, zřejmě význačný vědec, tak urputně hájí skleníkový efekt a jeho vliv na oteplování Země. Za dobu jejího trvání se už odbývalo bezpočet period, kdy na zemi bylo daleko tepleji než dnes a to bez přičiněni lidí. Poslední dvě, na začátku našeho letopočtu a potom na přelomu prvního tisíciletí, lidstvu nejen že neuškodily, ale naopak posunuly ho dál. Zelené pohádky o ekologické katastrofě nejsou nic jiného než propaganda vedená ve stylu nacisty Goeblse: Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Re: Nechápu.:
Autor: vita Datum: 30.5.2006 10:38

Pan Janouch je jaderný fyzik, tudíž v jiném oboru má stejné znalosti jako (poučený) laik.

Je tady ovšem možnost, že úmyslně otočil proti zeleným trotlům jejich vlastní argumentaci. Což zase není tak obtížné, občas stačí postavit vedle sebe dvě jejich argumentace - a ony se nádherně potírají. Pravda, zeleným a jejich přívržencům to obvykle nedochází...

Re: Re: Nechápu.:
Autor: I.L. Datum: 30.5.2006 11:46

Proc nevmest zelenym i jejich

vlastni dogmata, kdyz jdou (ty jejich dogmata) proti (jejich) dalsim dogmatum...

Je to politika, ne veda, tam by seriozni vedec

radsi o "zmenach klimatu" asi mlcel. Vzdyt

je to striktne vzato protimluv, pojem "klimatu" v sobe tu "zmenu" vicemene vylucuje, nezbyva pak

nez zonglovat s casovym usekem, za ktery ten "klimat" definujeme...

Re: Nechápu.:
Autor: I-Worm Datum: 30.5.2006 10:40

no, já to chápu. To, že si Václav Klaus žádného oteplování nevšiml, pro mne není argument.

Re: Re: Nechápu.:
Autor: kocourek Datum: 30.5.2006 13:17

Proc do toho pletete Klause?Ja o nem zadnou zminku v clanku nevidim.Ono je to vlastne jedno,protoze stejne za vse muze i za to ,ze  zeleni vubec existujou.

Jaderná energetika.:
Autor: Honza z Ostravy. Datum: 30.5.2006 10:29

Dobrý den, jaderná energetika pro dnešek a hlavně pro budoucnost je zatím hlavním zdrojem pro získávání tolik potřebné energie pro náš plný život. Nynější reaktory musí býti zdokonaleny, bezpečnost jejich provozů zvýšena, použití nových reaktorů s jadernou syntézou (nebo podobným pochodem), kde odpad již nebude tak nebezpečný, jako odpad z reaktorů dnes.

Ropa a zemní plyn do 30 let má býti z 75% vytěžena, hnědé uhlí u nás do 80 let taky a černé uhlí máme snad na 150 let. A co pro naše další generace? Globální odzbrojení a rekonstrukce jaderných náloží na palivo do jaderných reaktorů. Děkuji a přeji Vám dobrý den.

Re: Jaderná energetika.:
Autor: Balu Datum: 30.5.2006 16:23

Ste u ropy zapoměl započítat ložiska, kde jsou vyšší náklady na těžbu barelu. O tej fuzi se mluvi už 50 let a kde nic tu nic. Ale jinač s vama souhlasim, budoucnost energetiky leži v jadru. Větru moc není a slunce se taky imrvere schovava za mraky.

Hnědý a bílý vodík?:
Autor: Saša Datum: 30.5.2006 10:14

To je tam vážně napsáno? To je tedy síla 8-o:-D;-D!!