24.3.2019 | Svátek má GabrielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Zelená se zelená...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 22.5.2006 11:12, přehled diskusí

Děkuji autorovi za článek:
Autor: drak Datum: 22.5.2006 0:10

Hřeje mne vědomí, že nejsem sám, kdo má ze zelených obavy. Tyto obavy se týkají jednak energetiky, to už autor rozebral v článku celkem podrobně a pak se mé obavy týkají oné nesourodé a podivné společnosti na kandidátkách zelených, kdy jako jeden příklad za všechny uvedu jméno pana Uhla, jehož kandidatura mne přímo děsí 8-o

Havel:
Autor: ivan.vitula Datum: 21.5.2006 20:59

Pana presidenta Havla jsem si velmi vážil. Jako člověka moudrého. Ale moudrý člověk by také měl vědět, čemu nerozumí.  Proto jsou pro mne jako člověka s technickým vzděláním  poslední vystoupení V. Havla  na adresu zelených zklamáním.

Musím ovšem konstatovat, že jsem viděl jistou změnu posteje zelených (konkretně Duhy) k jaderné energetice. Už nejsou elektrárny nebezpečné, ale uran je také vyčerpatelný. No, myslím, že toho se nemá šanci dožít nikdo z nás.

Re: Havel:
Autor: huhu Datum: 21.5.2006 21:20

"moudrý Havel" !!!!??8-o8-o:-D:-D:-D;-D;-D;-D (Y)

Re: Havel:
Autor: vita Datum: 22.5.2006 11:08

To není ani tak změna postoje, ale taktický manévr. Podobný, jako když se Beránek stal z bojovníka proti uhelným molochům a za Libkovice tátou severočeských horníků ohrožovaných Temelínem a pak zase bojovníkem za limity.

Kdyby Zelení změnili postoj k JE (a to by taky byla jediná možnost, jak by se stali skutečně zelenými), nepostavili by do čela kandidátky Kuchtovou. Kdyby konečně prohlédli ohledně VěE, distancovali by se od Pávka.

Umyjte si nohy Pane Janouch:
Autor: Havel Datum: 21.5.2006 20:20

správa věcí veřejných:
Autor: jfk Datum: 21.5.2006 10:55

Podpora zelených panem Havlem mne doslova dráždí. Vědí ti pánové - řečeno obrazně - něco o správě věcí veřejných?

Spravovat své - mnohdy zděděné - věci a statky dovedou jen když to slouží jim osobně - to jsou velmi iniciativní (bursík, Havel a další). Spravovat zděděné statky sloužící veřejnosti jim nějak nejde - viz prodaná Lucerna. O úrovni správy věcí veřejných dává pohled na barandovské terasy a bývalou restauraci. Vidět je to z velké části Prahy. Chce někdo lepší důkaz, jak je nakládáno s poděděnými statky, které by mohly reprezentovat práci minuých generací a sloužit i generaci současné?

Ale spolupracovat s levičáky, podporovat sebranou společnost zelených - to jde.

Co takhle místo různých nadací na jánevímco založit sro na opravu  restaurace na terasách a vložit do ní potřebný kapitál? To už by ale byla opravudu ukázka správy věcí zděděných i veřejných a ne filzofování o něčem. 

Poučení z historie:
Autor: Čtenář Datum: 21.5.2006 9:55

Komunistická elita, která v dubnu 1975 uchvátila moc v celé Indočíně, okamžitě zahájila celostátní programy sociálního inženýrství, které připomínaly Stalinovu kolektivizaci a v mnoha oblastech byly ještě nelidštější. Nejlépe dokumentovaná je „ruralizace,“ kterou prováděl v Kambodži komunistický Rudý Khmer. Zvěrstva začala 17. dubna. Prováděli je hlavně negramotní venkovští vojáci, ale už dva roky předtím je naplánovala skupina ideologů ze středních vrstev obyvatelstva, kteří si říkali Angka Loeu („Vyšší organizace“).

Angka Loeu se skládala asi z dvaceti profesionálních politických intelektuálů, většinou učitelů a byrokratů. Z osmi vůdců, kterým bylo asi kolem čtyřiceti, (mezi nimi jedna žena) bylo pět učitelů, jeden univerzitní profesor, jeden ekonom a jeden úředník. Všichni studovali v padesátých letech ve Francii, kde si osvojili učení o „nutném násilí,“ jež hlásala radikální levice. Byli to její odchovanci. Je příznačné, že ačkoliv tato skupina ideologů velebila přednosti života na venkově, nikdo z nich ve skutečnosti nikdy fyzicky nepracoval a neměl nejmenší zkušenosti s výrobou. V jiné době nebo na jiném místě by plány těchto pedantských šílenců zůstaly jenom výplodem jejich horečné fantazie. V Kambodži roku 1975 je bylo možné uvést do praxe.

Ačkoliv kambodžská zvěrstva vzbudila na Západě velkou pozornost, sociální inženýrství podobného druhu se opakovalo v Laosu a v Jižním Vietnamu. V Laosu byli příslušníci středních vrstev buď vyvražděni nebo vyhnáni do Thajska. V červenci 1976 byl Jižní Vietnam „sjednocen“ se Severním. Jako v Kambodži bylo obrovské množství lidí z měst (přesná čísla nejsou známa) násilím přestěhováno na venkov. Generální tajemník Vietnamské komunistické strany Le Duan oznámil, že životní úroveň nyní poklesne. „Lidé na jihu dosáhli příliš vysokého životního standardu než aby to vietnamské hospodářství uneslo. Taková konzumní společnost je pravým opakem skutečně šťastného a civilizovaného života.“

(Paul Johnson, Dějiny dvacátého století.)

Ad Janouch a vyzvy nevolte XY:
Autor: Cipot Datum: 20.5.2006 22:23

1. Nedomnivam se, ze tim, ze se do parlamentu dostane jina strana (i kdyby s 10% podporou, coz je fantasmagorie) vedlo by to ke zmene energeticke koncepce CR, prestalo by se topit uhlim, zacali bychom jezdit s povozy, atd? To je proste nesmysl. A rekl bych, ze to vedi i oni a budou prehodnocovat. Ale muzou prispet ke zmene pristupu v nasem drancovani "maticky Zeme" alespon v lokalnim meritku. Ale vzdy jen s ohledem na svoji politickou silu, ktera je omezena, coz ale nevadi.

2. Nase politicka scena potrebuje provetrat a to velmi. Nevidim proto jediny problem v tom, kdyz by se do parlamentu dostaly jine, nekomunisticky orientovane strany. Kdyz to budou strany, ktere budou klast vetsi duraz na setrny pristup k prirode a prirodnim zdrojum (viz vyse), nevim jak vy, ale budu jen rad.

3. Vzhledem k politicke kuture u nas, opravdu si myslite, ze do parlamentu pronikne strana slusnaku, Mirku Dusinu, atd? Ti ani nevzniknou, protoze uz z povahy sve osobnosti nemuzou neco takoveho v tomto prostredi delat. A kdyby si prece jen neco slehli a nejakym omylem by vystoupili, ostatni jim nedovoli ani zacit dychat. Proto, kdyz se omezi moc stavajici garnitury treba prostrednictvim SZ, SNK-ED, aj. , kdyz v parlamentu ubude Tlustych, Langru, Kalousku, Paroubku, Rimanu, Rathu, Nemcu, atd. (komunisty nejmenuju, to nema smysl :-( ) budu jen rad.

5. Kdyz priklon lidi k jinym politickym stranam donuti ty stavajici prehodnotit svoji politiku, vystupovani, chovani, prospeje to snad nam vsem. A dalo by se pokracovat.

Myslim si, ze tohle jsou nektere z duvodu, proc je p. Havel podporuje. Tak mozna by to chtelo min nenavisti a vic rozumu a spetku tolerance.

Re: Ad Janouch a vyzvy nevolte XY:
Autor: huhu Datum: 20.5.2006 22:54

Havlovi jde především o vlastní moc, a je mu jedno jestli s komunisty. Naopak on má stejné myšlení jako komunisti či fašisti - jsou nadlidi jako on a pak stádo k ovládání. Proč to tak zeširoka rozebíráte....

Re: Re: Ad Janouch a vyzvy nevolte XY:
Autor: Cipot Datum: 20.5.2006 23:16

Aha, jeste ze to tak vsechno dobre vite. Diky. Konecne jste mi otevrel oci... ;-D Kdyz uz hledate nekoho s nadlidskou touhou po moci, vyjimecnosti, s presvedcenim o vlastni neomylnosti - nadcloveka - tak bych rekl, ze jste strelil dobre, ale trefil tesne vedle ;-) - vic bych se orientoval na spravce soucasne prezidentske standardy...

Predpokladam, ze to ale vyvola takovy flame, ze smysl puvodniho prispevku bude uplne ztracen. Coz je skoda.

Re: Re: Re: Ad Janouch a vyzvy nevolte XY:
Autor: huhu Datum: 21.5.2006 0:20

do Havla jsem se trefil dobře, on se snaží volby obejít, prosazuje korporativní organizaci společnosti s nevolenými centry moci, blízkou fašistickému modelů.Klaus je zastáncem klasické parlamentní demokracie s volbami a politickými stranami. A porovnávat intelektuální schopnosti Klause s hospodským kibicem myšlenek jiných Havlem snad může jen blbec...

falesny mytus:
Autor: dosti bolo Veskrny Datum: 21.5.2006 1:10

Havel predevsim prakticky nicemu nerozumi, castecne proto, ze

nema slusny vzdelani (za coz samozrejme muzou komunisti;-D).

Ovsem snazit se k energetickym problemum pristupovat jenom s tim pseudo-humanitnim gulasem, kterym pouze Havel disponuje, je opavdu na nic - bude nam nabizet, at zakladame obcanske energeticko-ekologicke spolky na mistni urovni a ve volnych chvilich se modlime.

co vim tak president Havel ma DAMU:
Autor: loizik Datum: 21.5.2006 8:02

promoval snad na konci 60tych let ...

s clankem souhlas, autorovi dekuji

Re: co vim tak president Havel ma DAMU:
Autor: huhu Datum: 21.5.2006 8:30

na DAMU, a jeho bratr je CSc. takže s tím přístupem ke vzdělání nebyli asi diskriminováni víc nežli mnozí jiní. Ale mít diplom neznamená garanci, že něco umí či něčemu rozumí.

Svatá pravda, huhu:
Autor: franta Datum: 21.5.2006 17:08

znám i jednoho vysokoškolského profesora a je to taky vůl

Re: Re: co vim tak president Havel ma DAMU:
Autor: vita Datum: 22.5.2006 10:57

No - a dávno před tím byl dokonce přijat na ČVUT. Po prvním roce vystoupil a šel to zase zkoušet na FAMU, a zase neúspěšně. Tudíž šel na vojnu.

Takže to, že za Havlovu technickou neznalost můžou komunisti, je plác. Je stejně neznalý jako většina naší populace.

Re: Ad Janouch a vyzvy nevolte XY:
Autor: František Datum: 21.5.2006 10:43

Kdo se alespoň nějaký čas zůčastnil politického života ví, jak nesnadné je sebeprosazení ve straně. Dostat se na volitelné místo v primárkách vyžaduje věnovat tomuto cíli veškerý čas a energii. Odborně zdatný a neprůbojný člověk má menší šanci, než průbojný nedouk. Malá angažovanost občanů v politickém životě způsobuje permanentní personální nouzi v politických stranách ( stranické organizace i ve velkých městech mají pár desítek členů ). To umožňuje, že stranické organizace ovládají klany vzájemně se prosazujících a kryjících jedinců. To je systémová vada parlamentní demokracie. Je řešitelná pouze větší politickou angažovaností obyvatelstva. To je ale v ČR, kde panuje politická apatie, málo pravděpodobné. Přesto je to velmi účinný způsob regenerace politckého klimatu. Byl jsem svědkem, jak skupina nových členů rychle pochopila jednání starého klanu a v primárkách je jednoduše a legálně přesunula na nevolitelná místa.

Re: Ad Janouch a vyzvy nevolte XY:
Autor: Jenda Datum: 21.5.2006 15:29

Ad 1) Obavam se, ze nemate pravdu. Ony ty jazykcy na vahach maji podstatne vetsi vahu nez by odpovidalo poctu poslancu nebo hlasu. A pokud bude mit KSCSSD tesne pod 100 poslancu a melouni se dostanou do parlamentu tak (pokud by se nahodou nerozpadli a nedoplnili KSCSSD) si budou moct hodne vymyslet. A zrovna s energetickou koncepci jakozto necim co se neprojevi okamzite by zahybat mohli. Jinak nemam pocit, ze by vetrnikari projevovali zrovna setrny pristup k prirode a prirodnim zdrojum. O tisicich tun benzinu zbytecne propaleneho kvuli protiobchvatovym aktivistum nemluve.

Ad 2) Nesdilim vasi lasku k pruvanu. O nekomunisticke orientaci melounu by se obavam se taky dalo diskutovat. Rozhodne to o sobe tvrdi.

Rozum a zeleni to nejde dohromady. Zeleni mysli srdcem.

Cipote, mně stačí důsledky dvou období spoluvlády Zelených v Německu.:
Autor: vita Datum: 22.5.2006 11:05

Myslíte, že pokud se silná strana (kterákoliv) dostane a udrží u koryta výhradně s podporou Zelených, že nekývne na jejich fantasmagorie? Zejména pokud se ty fantasmagorie projeví až v příštím volebním období?

Kupř. pokud má někdy kolem r. 2020 začít vyrábět nová jaderka, ať už dostavba Temelína nebo fungl nová, nejlépe obé, musí se během roku-dvou začít s přípravou. Musí se počítat aspoň s 12 lety. Stačilo by tak 6, ale obstrukce Kuchtovních skupin spolehlivě výstavbu protáhnou. I když nebudou v Parlamentu.

A když budou a zarazí to na 4 roky?

s prádlem k řece?:
Autor: JAPA Datum: 20.5.2006 20:29

Omyl. Zelení by pravděpodobně zakázali všem přístup ke všem řekám a lukám.

Panu Havlovi jistě nebude vadit kWh elektřiny za 10 a kubík plynu za 30 Kč:
Autor: Pavel Datum: 20.5.2006 18:12

Nevím jestli si to ale uvědomují nezámožní potenciální voliči Zelených. Kdyby se všichni jejich zastánci namáhali zjistit si aktuální dopady činosti německých Zelených (odborná stanoviska jsou k dispozici na netu) možná by se jim trochu rozsvítilo.

Prosím Vás, co pořád blbnete s těmi:
Autor: M. Zima Datum: 20.5.2006 20:04

německými zelenými. Oni ztratili kredit ne kvůli ekologické politice, ať již energie, odpady, nebo zemědělství, ale proto, že se příliš přizpůsobili etablovaným poměrům a nechali se vtáhnout do "Schroedrovské reálné politiky" . (Fischer, ta Eu komisařka se zelenou hedvábnou šálou, ...)

bylo dobre, ze dal laskapravda nahnedlym melounum polibek smrti:
Autor: auauau Datum: 20.5.2006 17:02

Je vidět, že Havel je pořád osobnost:
Autor: franta Datum: 20.5.2006 15:59

jinak nechápu, proč tolik řečí kolem toho, když občan tohoto státu, který nemá žádnou funkci, řekne koho bude volit. Je to přece jeho právo. A mimochodem, všimli jste si toho, že když ve funkci prezidenta byl, tak nikdy neřekl koho bude volit ? Asi byl málo "nadstranický". Kam se hrabe na našeho dnešního skutečně, ale skutečně nadstranického kašpárka.  

Re: Je vidět, že Havel je pořád osobnost:
Autor: divana Datum: 20.5.2006 19:59

neříkal stranu, ale jména. je to velký rozdíl?

Re: Re: Je vidět, že Havel je pořád osobnost:
Autor: frantar Datum: 21.5.2006 10:24

A že odstraňování ústavně jmenované vlády sám pokoutním politikařením organizoval?

Věřím ne Havlovi, ale voličům - Brusinka a UHL - 4,5 % !!!:
Autor: Eda Datum: 20.5.2006 14:35

Volte uvážlivě !!!: :

Nevolte parlamentní strany  -  pokud chcete změnit systém vlády Vyvolených. ČT 1 zdarma provádí reklamu parlamentním stranám a zeleným, na základě fiktivních "výzkumů" , porušuje ústavu - rovné právo politických stran. Vedení zelených jsou umělým slepencem a strana je trojským koněm pro voliče, kteří nechtějí volit soc. dem. - s uměle vyzdvihovaným % preferencí. Volebním zákonem (5 % vstup) a mediální masáží je záměrně bráněno menším stranám vstoupit do politiky. Parlamentní strany mají na čele kandidátek servilní politické loutky, závislé na vedení stran. Tato jsou spojena s velkými firmami, které prostřednictvím obdržených státních zakázek  "sponzorují"  svoji  stranu.( Státní zakázky se prodávají, je -li tato 100mil, cena díla je 60mil, ostatní jsou "provize", "zisk", sponzoring a ...zlodějina.) Tito "volení odborníci" potom vyrábějí zákony na běžícím páse - ale legislativní zmetky (živnostenský 85 novel !!!) Méně státu, zákony srozumitelné, jednoznačné a vymahatelné. Odstranit korupci lze jen změnou rozpočtového určení daní, decentralizací , snížit přerozdělování. Odvolatelnost politiků. Postupné zavedení přímé demokracie - přímá volba starosty, hejtmana, prezidenta ale i soudce, policejního ředitele, st. zástupce a dalších vyšších úředníků. Politika musí být věc veřejná, ne výdělek pro Vyvolené ! Kapři si rybník nevypustí, Vyvolení si změnu systému nepřejí. Proto volte Pravý Blok , č. 14 - viz www.cibulka.net  !!!                              ;-D;-D;-D

Autore:
Autor: Starý J. Datum: 20.5.2006 10:44

….Chápu Havlovo znechucení současnou politickou scénou….

A to je pravý důvod, proč Havel podporuje Zelené. Je vidět, že si s Havlem zřejmě dopisujete již méně a neznáte jeho dnešní pohnutky, které ho k podpoře Zelených vedou. Očekávat, že Havel bude uvažovat racionálně směrem k rozvaze o potřebě jakékoli energie, je více než zbytečné. Havel uvažuje jen a jen účelově a politicky, a to již nejméně deset let! Každý pokus o likvidaci Klause a ODS stojí na prvním místě. Očekávaná inklinace Zelených směrem k Proubkovi (toto má jistit především kamarád – anarchista a věčný bolševik Uhl, který již organizoval první z pokusů Bursíka z vedení odstranit), uspokojí Havla, jeho pomstichtivost. Racionálníuvažování směrem k negativnímu působení Zelených v parlamentu proto nelze očekávat.

Re: Autore:
Autor: Mladý Datum: 20.5.2006 14:58

Ty vidíš zy vším svého proroka Klause, modrohnědý magore.

Pane Janouch, tak úplně ty Vaše starosti :
Autor: M. Zima Datum: 20.5.2006 10:41

se Zelenými nechápu. Že by to bylo zcela chybným odhadem a také až nesmyslným tvrzením :

"Podobně destruktivní přínos německých zelených k energetice SRN je známý a jeho katastrofické dimenze se stanou ještě zřetelnějšími v nejbližších letech. "

Bohužel tím předvádíte kvalitu srovnatelnou s vyjádřeními o absolutní bezpečnosti reaktoru černobylského typu (vzpomínáte si ještě?). Na závěr bych se Vás rád zeptal, neznáte poměry, nebo děláte politiku ve stylu NP?