25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Bude se průměrný Čech cítit stále chudý?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 4.5. 2006 13:59, přehled diskusí

Juro, v přirozeném monopolu, například, si na sebe vydělat:
Autor: Stredocech Datum: 4.5.2006 13:59

také NEMUSÍ, resp. VŽDYCKY bude pro něho na plat a když ne, zvýší se nám příslušně ceny. Ani v ČD si de fakto na sebe nevydělá, počet zaměstnanců NENÍ primárně odvozen od množství práce ale od toho, kolik lidí lze, včetně státní dotace, ufinancovat.

Samozřejmě, v malé soukromé firmě si na to majitel dohlédne u větších +- též. U nepříliš velkých zahraničních firem se lidé neflákají, je jich "akorát."

Re: Zase ty strašlivý daně.:
Autor: Pete Datum: 4.5.2006 0:26

Makej, ty takoví jako ty to možná vytrhnou, ty osle.

Servisní organizace:
Autor: František Datum: 3.5.2006 22:35

Stát je v podstatě servisní organizací, která je ustavena proto, aby zajstila občanům služby, na které obce nestačí ( obrana, pořádková služba, soudnictví atp ). Pokud by se stát věnoval jen tomu, pro co byl vytvořen, potom by vystačil s mnohem menší zdaněním ( viz výše daní za Rakouska a v první ČSR ). Za bolševika začal přibírat a plnit funce, které mu nepřísluší a které neumí. Tak zajišťuje za velké peníze občanům služby, které by si dokázali zajistit jednodušším způsobem a podstatně levněji. Vše je zamlženo sociálním cítěním a vpodstatě je občan stavěn do postavení pitomce, který si neumí ani koupit housku. Jedna povídka na toto téma to popsala jako panelák, kde všichni odevzdají výplaty domovnici a ona určuje, kdy a kdo si koupí sako a co a kdo bude mít k večeři. Je to absurdní, ale výstižné. Stát by měl být vrácen k původnímu poslání, ale pochybuji, že je to politicky průchodné. Potom by totiž význam politiků dost poklesl.

Zase ty strašlivý daně.:
Autor: Mrchožrout Datum: 3.5.2006 22:13

Kurnik šopa, to pořád budete bečet, jak vy chudáci musíte živit půlku národa a nebýt vás, tak žerem votruby?Kdo chce, může jít kam se mu zachce, třeba tam, kde je ten daňovej ráj.

Re: pocit chudoby:
Autor: Pepa Datum: 3.5.2006 20:41

Budeme žít láskou a šlupky házet z okna kačenám.

Stále stejné:
Autor: Pepa Datum: 3.5.2006 20:36

Také jsem se rozohňoval v diskusi se svým dědou na podobné téma. On mě řekl ať se na tyhle řeči vy.eru, žë on zažil pět režimů a je to stále stejné, nic se nemění!

No, nemusí nutně;:
Autor: Jura Jurax Datum: 3.5.2006 20:12

ale musí na dovolenou tak do Rumunska, Podněstří, Moldávie, případně Čadu a tak podobně ;-P

Re: pocit chudoby:
Autor: Jura Jurax Datum: 3.5.2006 20:10

Moebie, Vy jste chytrej jak rádio Jerevan :-D

A první, co potřebujeme, je láska. Láska je energie v našich srdcích, máme jí tam nekonečně, tahle láska je neposuzující, je jí jedno, kolik má kdo peněz. Jojo, ale lásky se nenažeru, že, aniž mne neošatí ... a mimochodem jen hodně pošetilé lásce je jedno, kolik má kdo peněz - ono totiž v hádkách o každou korunu láska hyne rychleji než pěšák bez PCHOJ pokropený yperitem ...Když sami naplníme své potřeby, budeme vždy bohatí bez ohledu na to, co si o tom myslí, lidé kolem.  No ale zouplna nejlíp se naplňují potřeby skrzevá dostatečné množství peněz, není-liž pravda :-D

Re: Majitel RD platí 19% DPH plyn,elektřinu.Paneláčník 5% teplo.:
Autor: Jura Jurax Datum: 3.5.2006 20:02

Pokud paneláčník nemá etážové topení, voni dodatku jeden závistivej ...

Re: Bude se průměrný Čech cítit stále chudý?:
Autor: Jura Jurax Datum: 3.5.2006 19:59

Vy ovšem neračte být průměrný Čech, vlastně Češka - tedy pokud se Váš názor týká i Češek - není-liž pravda? A co podle Vás Moravani a Moravanky? :-D

Re: Re: Re: Re: Folklórní slabomyslnost:
Autor: Jura Jurax Datum: 3.5.2006 19:57

Středočechu, to platí snad o státních zaměstnancích - firma si na sebe musí vydělat, že, a zaměstnanec na sebe taky. Jinak přestane být zaměstnancem. Takže dost kecáte.

Psssst !:
Autor: Sch.glosátor Datum: 3.5.2006 19:53

Aby nám to nezdanili. Daňové přiznání z nepeněžního prospěchu.....

Technická poznámka - spotřební daně se nezbavíte:
Autor: Slavek Datum: 3.5.2006 19:03

Ani když přestanete kouřit, pít a jezdit autem se spotřební daně nezbavíte. Je obsažena v každém výrobku a službách které koupíte, jelikož každý výrobek se od někud někam musí vozit a na jeho výrobu je potžeba energie.

Propočítáte - li pak kolik odvete státu na odvodech i nepřímých ze svého hrubohrubého příjmu je to 60 - 70 % ! (komunisté brali 90 - 100 % oproti současným socanům). Tudíž od ledna do září každý rok vyděláváte jen na stát, a za to dostáváte, či nedostáváte, nebo jen někdo dostává různé služby od státu, které jsou často nepotřebné, a platíte chyby politiků, protože oni nic za své chyby neplatí, a platíte, a platíte ! A pak už vůbec nevíte ani za co. Rv

Český ministr financí nezná počet nul u českého státního dluhu :
Autor: MPL Datum: 3.5.2006 17:53

Proč musíme platit nehorázné daně, vysoké sociální a zdravotní pojištění a další a další povinné odvody a platby státu, je krásně vysvětleno v příloze Lidových novin z 29.4. Stačí když v lidovkách.cz do okénka napíšete tento název článku: Veřejné výdaje: tušení stínu. Klikněte na hledej a po přečtení článku Vám bude všechno jasné i to proč ministr financí svou rodinu nezadlužuje, ale výši českého dluhu nezná.     

GRATULUJI- velmi hezky příspěvek:
Autor: lesnik Datum: 3.5.2006 17:48

GRATULUJI- velmi hezký příspěvek.

Re: Re: Re: Folklórní slabomyslnost:
Autor: Pawell Datum: 3.5.2006 17:42

Skeptiku, ty's byl jako zaměstananec v březnu na FÚ vystát frontu u kasy a zaplatit daň??? Pokud ne, pak za tebe platí daň a všechny další odvody zaměstnavatel, který tě musí umět využít tak, abys vydělal na sebe i se všemi odvody a ještě firmě na náklady, další daně a konečně na samém závěru i zisk.

Velmi přesně jste to napsal.:
Autor: Saša Datum: 3.5.2006 17:28

Také jsem si všiml zvětšujícího se návratu ke kutilství a melouchářství...

Re: Re: O 20% vyšší ceny plynu,elektřiny KAŽDÝ rok je avizováno!:
Autor: Stredocech Datum: 3.5.2006 16:41

ČEZ opravdu nemá důvod prodávat elektřinu levněji, to by mu musel stát NAŘÍDIT, což se v případě tzv. přirozených monopolů děje z části dokonce i v USA (věcně usměrňovaná cena).

Je to čistě věc vlády a EU jakou politiku v tomto zvolí. To by ovšem museli politikové přiznat barvu a tak se ten mluvčí státem ovládaného ČEZu politikům hodí - přitom mají např. možnost ho odvolat.

Pokud budou v parlamentu zelení, můžete se těšit na ještě masivnější zdražení, oni mají "ekologické daně" na elektřinu v programu.

Re: Ubozí podnikatelé:
Autor: také zaměstnanec Datum: 3.5.2006 16:29

Mnozí podnikatelé by pak možná zjistili, že jim chybí ostré lokty a kachní žaludek.

Re: To já pořád říkám, že největším nepřítelem kapitalistů je dělnická třída. :
Autor: Stredocech Datum: 3.5.2006 16:28

Glosátore, dělnictvo a předtím nevolníky a předtím otroky vyšší třídy POTŘEBOVALI.

Dnes je situace poněkud jiná, ve světě jsou mraky lidí, kteří jsou opravdu ostatním jen na obtíž pokud je přímo neohrožují.

Politické implikace jistě chápete sám...

Re: O 20% vyšší ceny plynu,elektřiny KAŽDÝ rok je avizováno!:
Autor: jogín Datum: 3.5.2006 16:08

Jo, zapomínáte, že trh je od slova trhnout. Jak vám vysvětlil mluvčí CEZu , není důvod proč by měli prodávat elektřinu laciněji než v Německu. Ty 5x nižší platy nejsou jejich starost, ať se každej stará o sebe. Tak asi zaměstnanci budou muset začít stávkovat ve velkém, což se jaksi s modrými ideami neslučuje.

Ještě k tomu příkladu:
Autor: Stredocech Datum: 3.5.2006 16:01

Jestliže na jednu hodinu práce člověka, kterého si najmu musím sám pracovat 4 hodiny, mám ještě jednu možnost - dělat si pokud možno všechno sám. Pochopitelně, v mnoha oblastech to jde navíc formou služeb a protislužeb. Češi toto mají poměrně zažité, umějí si toho udělat více, než občané řady jiných států.

Pochopitelně tím se také přispívá k nezaměstnanosti, pokud budou služby drahé, moc pracovních míst ve službách nevytvoříte. Zaplácnout to mohou jen granty a dotace od státu = další zdanění a neefektivně (většinou) vyhazované peníze.

A takový sociální stát, jako je např. Německo po vzájemně si poskytovaných službách běžných občanů už silně jde a snaží se je také zdanit. Tím ovšem přispívá k atomizaci společnosti.

A ještě, na nadměrné zdanění tržně dodávaných produktů a tím pádem k likvidaci tržní produkce = pokles daní a snaha je vymoci, jakt to jen jde dojel starověký Řím. Venkovan přestal nakonec město potřebovat, dělal si vše sám, tak se předepisovaly naturální daně atd. A nakonec dospěla řada obyvatel dokonce k názoru, že oni vlastně říši ani nepotřebují a smířili se s nadvládou barbarských náčelníků.

Ročně daň ve statisících...?:
Autor: Karlos Datum: 3.5.2006 15:58

Spočítejme to opačně:

Daň 32% = 100.000,- Kč, Základní odeč. položka = 38.040,- Kč, Základ daně = 350.540,- Kč, Soc. a zdrav. poj. 13,5% = 54.708,- Kč, Hrubá mzda ročně = 405.248,- Kč, Hrubá mzda za měsíc = 33.770,- Kč

Toho místa si važte. A ještě jeden postřeh - zaměstnanců je několikanásobně více, než podnikatelů - fyzických osob. A raději jim říkejme živnostníci - spousta z nich prostě pracuje sama na sebe, místo aby se nechala zaměstnat, a příjem se od průměrného platu nijak neliší. Další spousta z nich má ŽL na vedlejší činnost a roční příjem ze živnosti dosahuje částek někdy s bídou pěticiferných...

Při poctivosti dnešních číšníků:
Autor: Vilém Datum: 3.5.2006 15:52

a majitelů restaurací by bylo životu nebezpečné jíst v restauraci, nebýt státu.:-D:-D

Ubozí podnikatelé:
Autor: Vilém Datum: 3.5.2006 15:50

Tak ať se nechají zaměstnat, pokud je to tak výhodné, nezdá se, že by tím kdokoli utrpěl.

Jen aby nezjistili, že přeci jen musí odvést pro ně až neúnosné množství práce.:-D:-D:-D

Moebie, hezky jste to napsal,:
Autor: Saša Datum: 3.5.2006 15:16

ale autoru článku tuším nešlo o subjektivní pocity lidí v české společnosti, ale šlo mu o objektivní situaci, kdy on ač nikoli nezaměstnaný a nikoli začínající mladíček musí před běžným obědem v běžné restauraci počítat a jídlo vybírat podle jeho ceny, z níž většina připadne do kapsy státu, nikoli do rukou kuchaře a číšníka a jejich zaměstnavatele. 

Re: Re: pocit chudoby:
Autor: Sch.glosátor Datum: 3.5.2006 14:57

Rasisto jeden hnusnej.....

Re: pocit chudoby:
Autor: pooh Datum: 3.5.2006 14:53

Mno, není snad třeba mířit až tak vysoko, stačilo by, kdyby se každý dokázal postavit na své dvě nohy a někam vykročit a nesedět pořád na zadku. Ostatní procesy se pak zpravidla dostaví v plné míře.

Re: pocit chudoby:
Autor: Cesilko Datum: 3.5.2006 14:48

Amen.Taky ndmerny bohatstvi, zvlste nepoctive nabyty (tedy jinejm nesprvedlive! ukradeny!!!) bejva pricinou padu...8-o8-o8-o!!

Mnohdy chuda pastyrova chyska:
Autor: Cesilko Datum: 3.5.2006 14:44

:-D>-Vpro narod mu' vice delati/nezli tabor, z nehoz valcil Zizka!!!>->-