20.4.2024 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
František 3.5.2006 22:35

Servisní organizace

Stát je v podstatě servisní organizací, která je ustavena proto, aby zajstila občanům služby, na které obce nestačí ( obrana, pořádková služba, soudnictví atp ). Pokud by se stát věnoval jen tomu, pro co byl vytvořen, potom by vystačil s mnohem menší zdaněním ( viz výše daní za Rakouska a v první ČSR ). Za bolševika začal přibírat a plnit funce, které mu nepřísluší a které neumí. Tak zajišťuje za velké peníze občanům služby, které by si dokázali zajistit jednodušším způsobem a podstatně levněji. Vše je zamlženo sociálním cítěním a vpodstatě je občan stavěn do postavení pitomce, který si neumí ani koupit housku. Jedna povídka na toto téma to popsala jako panelák, kde všichni odevzdají výplaty domovnici a ona určuje, kdy a kdo si koupí sako a co a kdo bude mít k večeři. Je to absurdní, ale výstižné. Stát by měl být vrácen k původnímu poslání, ale pochybuji, že je to politicky průchodné. Potom by totiž význam politiků dost poklesl.

Mrchožrout 3.5.2006 22:13

Zase ty strašlivý daně.

Kurnik šopa, to pořád budete bečet, jak vy chudáci musíte živit půlku národa a nebýt vás, tak žerem votruby?Kdo chce, může jít kam se mu zachce, třeba tam, kde je ten daňovej ráj.

Pete 4.5.2006 0:26

Re: Zase ty strašlivý daně.

Makej, ty takoví jako ty to možná vytrhnou, ty osle.

Pepa 3.5.2006 20:36

Stále stejné

Také jsem se rozohňoval v diskusi se svým dědou na podobné téma. On mě řekl ať se na tyhle řeči vy.eru, žë on zažil pět režimů a je to stále stejné, nic se nemění!

Jura Jurax 3.5.2006 20:12

No, nemusí nutně;

ale musí na dovolenou tak do Rumunska, Podněstří, Moldávie, případně Čadu a tak podobně ;-P

Slavek 3.5.2006 19:03

Technická poznámka - spotřební daně se nezbavíte

Ani když přestanete kouřit, pít a jezdit autem se spotřební daně nezbavíte. Je obsažena v každém výrobku a službách které koupíte, jelikož každý výrobek se od někud někam musí vozit a na jeho výrobu je potžeba energie.

Propočítáte - li pak kolik odvete státu na odvodech i nepřímých ze svého hrubohrubého příjmu je to 60 - 70 % ! (komunisté brali 90 - 100 % oproti současným socanům). Tudíž od ledna do září každý rok vyděláváte jen na stát, a za to dostáváte, či nedostáváte, nebo jen někdo dostává různé služby od státu, které jsou často nepotřebné, a platíte chyby politiků, protože oni nic za své chyby neplatí, a platíte, a platíte ! A pak už vůbec nevíte ani za co. Rv

MPL 3.5.2006 17:53

Český ministr financí nezná počet nul u českého státního dluhu

Proč musíme platit nehorázné daně, vysoké sociální a zdravotní pojištění a další a další povinné odvody a platby státu, je krásně vysvětleno v příloze Lidových novin z 29.4. Stačí když v lidovkách.cz do okénka napíšete tento název článku: Veřejné výdaje: tušení stínu. Klikněte na hledej a po přečtení článku Vám bude všechno jasné i to proč ministr financí svou rodinu nezadlužuje, ale výši českého dluhu nezná.     

lesnik 3.5.2006 17:48

GRATULUJI- velmi hezky příspěvek

GRATULUJI- velmi hezký příspěvek.

Stredocech 3.5.2006 16:01

Ještě k tomu příkladu

Jestliže na jednu hodinu práce člověka, kterého si najmu musím sám pracovat 4 hodiny, mám ještě jednu možnost - dělat si pokud možno všechno sám. Pochopitelně, v mnoha oblastech to jde navíc formou služeb a protislužeb. Češi toto mají poměrně zažité, umějí si toho udělat více, než občané řady jiných států.

Pochopitelně tím se také přispívá k nezaměstnanosti, pokud budou služby drahé, moc pracovních míst ve službách nevytvoříte. Zaplácnout to mohou jen granty a dotace od státu = další zdanění a neefektivně (většinou) vyhazované peníze.

A takový sociální stát, jako je např. Německo po vzájemně si poskytovaných službách běžných občanů už silně jde a snaží se je také zdanit. Tím ovšem přispívá k atomizaci společnosti.

A ještě, na nadměrné zdanění tržně dodávaných produktů a tím pádem k likvidaci tržní produkce = pokles daní a snaha je vymoci, jakt to jen jde dojel starověký Řím. Venkovan přestal nakonec město potřebovat, dělal si vše sám, tak se předepisovaly naturální daně atd. A nakonec dospěla řada obyvatel dokonce k názoru, že oni vlastně říši ani nepotřebují a smířili se s nadvládou barbarských náčelníků.

Saša 3.5.2006 17:28

Velmi přesně jste to napsal.

Také jsem si všiml zvětšujícího se návratu ke kutilství a melouchářství...

Sch.glosátor 3.5.2006 19:53

Psssst !

Aby nám to nezdanili. Daňové přiznání z nepeněžního prospěchu.....

Cesilko 3.5.2006 14:44

Mnohdy chuda pastyrova chyska

:-D>-Vpro narod mu' vice delati/nezli tabor, z nehoz valcil Zizka!!!>->-

moebius@seznam.cz 3.5.2006 14:14

pocit chudoby

pocit chudoby nemá žádnou spojitost s množstvím peněz, které má člověk k dispozici, ani s výškou zdanění. Člověk je chudý, když si o sobě myslí, že je chudý, a může mít milion nebo miliardu. A naopak, může být bohatý bez vindry v kapse. Pocit chudoby v české společnosti, to je takový druh sebenenávisti a sebetrýznění. Mám xy peněz=jsem chudý= jsem špatný= nikdo mě nebude mít rád= láska neexistuje= urvi co můžeš. Češi se budou cítit chudí do té doby, dokud si budou myslet, že to, co je naplňuje, jsou věci z venčí (peníze), že někdo jiný musí přijít a naplnit jejich potřeby (z daní). Ale v celém vesmíru není nikdo, kdo by to dokázal, kdo by měl tolik, aby mohl naplnit nekonečná přání cizích lidí. Ale každý z nás má tolik síly, aby dokázal naplnit svá vlastní přání. Jde o to ovšem vědět, co opravdu chceme. A první, co potřebujeme, je láska. Láska je energie v našich srdcích, máme jí tam nekonečně, tahle láska je neposuzující, je jí jedno, kolik má kdo peněz. Když sami naplníme své potřeby, budeme vždy bohatí bez ohledu na to, co si o tom myslí, lidé kolem.

Cesilko 3.5.2006 14:48

Re: pocit chudoby

Amen.Taky ndmerny bohatstvi, zvlste nepoctive nabyty (tedy jinejm nesprvedlive! ukradeny!!!) bejva pricinou padu...8-o8-o8-o!!

pooh 3.5.2006 14:53

Re: pocit chudoby

Mno, není snad třeba mířit až tak vysoko, stačilo by, kdyby se každý dokázal postavit na své dvě nohy a někam vykročit a nesedět pořád na zadku. Ostatní procesy se pak zpravidla dostaví v plné míře.

Sch.glosátor 3.5.2006 14:57

Re: Re: pocit chudoby

Rasisto jeden hnusnej.....

Saša 3.5.2006 15:16

Moebie, hezky jste to napsal,

ale autoru článku tuším nešlo o subjektivní pocity lidí v české společnosti, ale šlo mu o objektivní situaci, kdy on ač nikoli nezaměstnaný a nikoli začínající mladíček musí před běžným obědem v běžné restauraci počítat a jídlo vybírat podle jeho ceny, z níž většina připadne do kapsy státu, nikoli do rukou kuchaře a číšníka a jejich zaměstnavatele. 

Vilém 3.5.2006 15:52

Při poctivosti dnešních číšníků

a majitelů restaurací by bylo životu nebezpečné jíst v restauraci, nebýt státu.:-D:-D

Jura Jurax 3.5.2006 20:10

Re: pocit chudoby

Moebie, Vy jste chytrej jak rádio Jerevan :-D

A první, co potřebujeme, je láska. Láska je energie v našich srdcích, máme jí tam nekonečně, tahle láska je neposuzující, je jí jedno, kolik má kdo peněz. Jojo, ale lásky se nenažeru, že, aniž mne neošatí ... a mimochodem jen hodně pošetilé lásce je jedno, kolik má kdo peněz - ono totiž v hádkách o každou korunu láska hyne rychleji než pěšák bez PCHOJ pokropený yperitem ...Když sami naplníme své potřeby, budeme vždy bohatí bez ohledu na to, co si o tom myslí, lidé kolem.  No ale zouplna nejlíp se naplňují potřeby skrzevá dostatečné množství peněz, není-liž pravda :-D

Pepa 3.5.2006 20:41

Re: pocit chudoby

Budeme žít láskou a šlupky házet z okna kačenám.

Sch.glosátor 3.5.2006 10:06

Pocit spokojenosti od určité úrovně nemusí neodpovídat absolutní výši bohatství.

Spokojenost : Já mám Trabanta, soused má trabanta. Nespokojenost : Já mám Volkswagen, soused má BMW...Z nějakého důvodu pro část populace je přijatelnější  rovnost v chudobě než  nerovnost v bohatství....

Pavla B. 3.5.2006 11:55

Re: Pocit spokojenosti od určité úrovně nemusí neodpovídat absolutní výši bohatství.

Přesně. Onen důvod náhodou netušíte?

Stredocech 3.5.2006 12:07

Re: Re: Pocit spokojenosti od určité úrovně nemusí neodpovídat absolutní výši bohatství.

Jeden z důvodů je např. postavení člověka ve smečce.

Ale mám protiotázku, proč lidem některé vysoké příjmy nevadí a jiné ano. Dokonce i v případech, kdy je evidentně jasné, že člověk kterému ty peníze nepřejí přinesl společnosti více, než ti, kterým je přejí a ještě jim rádi přidají ze svého??

Fafa 3.5.2006 12:47

Stredocechu:

Mozna dva duvody.

1. to, co pripada evidentni Vam, nemusi ani zdaleka pripadat evidentni Vasim sousedum

2. myslim, ze lide lepe toleruji nadprumerne priojmy u "atraktivnich" povolani (fotbalisti, rockove hvezdy). Ti uz ziji v uplne jinem svete a nepotkavame je. Ale kdyz by nahodou zbohatnul soused a dokonce necim tak kazdodennim jako je napred siti bot a pozdeji vedeni firmy na prodej tech bot!  "To prece neni mozny. Dyt jenom sil ty boty, urcite si nakrad' s Vietnamcema" atd, zbytek si jiste doplnite sam. 

Sch.glosátor 3.5.2006 14:08

U části populace je to možná způsobeno nedostatkem alkoholu.

;-D

Hnyk 3.5.2006 8:57

Fundamentální rozdíl mezi (reálným) socializmen a kapitalismen

Za socialismu měl každý relativně dost peněz, ale nebylo co koupit. V kapitalismu je všeho dost ke koupi, ale průměrný občan nemá dost peněz. ;-D Neboli milý autore buďte nadprůměrný a nadprůměrně úspěšný. Že přijdete tak lehko k penězům jako za socializmu a přitom bude všeho dost jako teď, to Vám asi nezajistí ani ODS.

Jinak bych ale rád věděl jak jste dospěl k tomu, že Vám 50% výdělku bere stát? Žil byste raději ve státě kde byste každou návštěvu doktora musel zaplatit, ve stáří, pokud byste nebyl během života nadprůměrně úspěšný a nebo neměl děti, které by se o Vás staraly, tak byste musel žebrat? A na každé cestě a silnici platit mýtné a pro svoje bezpečí platit soukromou ochranku? 

hodne neRath 3.5.2006 9:13

Re: Fundamentální rozdíl mezi (reálným) socializmen a kapitalismen

"jak jste dospěl k tomu, že Vám 50% výdělku bere stát

je to divne Hnyku, ale prostym vypoctem na zaklade vyplatni pasky

Hnyk 3.5.2006 9:36

Re: Re: Fundamentální rozdíl mezi (reálným) socializmen a kapitalismen

Nemotáte dohromady daně a splátky na důchodové a nemocenské pojištění?

Což takhle zrušit důchody, kdo nemůže pracovat ať žije z toho co naspořil a nebo chcípne? To samé s tím kdo nemá peníze na soukromou zdravotní pojišťovnu a v případě nemoci nemá na zaplacení doktora?

Hnidopich 3.5.2006 10:01

Re: Re: Re: Fundamentální rozdíl mezi (reálným) socializmen a kapitalismen

Nemotáte dohromady daně a splátky na důchodové a nemocenské pojištění?

Ale urcite. Totiz u nás mají i tyto položky formu daní, včetně způsobu přerozdělění.

Hnyk 3.5.2006 11:01

Re: Re: Re: Re: Fundamentální rozdíl mezi (reálným) socializmen a kapitalismen

Tohle "přerozdělování" si vymyslel starej Bismarck. Protože dělňasové všechno prochlastali, nic nespořili a žádné pojištění si neplatili, tak buď pak museli žebrat a nebo se dali k socanům (komouši tenkrát nebyli) a chtěli kapitalistům podřezat krky. V rámci politiky cukru a biče Bismarck zřídil pro dělňasy sociální pojištění, pak  vzal na dělnasy bič a nařídil povinně odvádět pojistné prémie, obdobně jako se platí daně.

Kdyby v Čechách bylo pouze dobrovolné soukromé zdravotní a důchodové pojištění, kolik lidí by peníze radši prožralo a prochlastalo namísto se pojistit a spořit na stáří ?