25.4.2019 | Svátek má MarekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Černobyl - strach, který zabíjíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 276, poslední: 28.4. 2006 20:57, přehled diskusí

Re: Re: milý Ringo:
Autor: Dana Datum: 28.4.2006 20:57

Slovo do diskuse : zajímalo by mě jestli se někdo fundovaně zabývá problémem stále většího počtu homosexuálů, neplodých lidí, ..

Re: Petice za zřízení nikdo neorganisoval,:
Autor: Dana Datum: 28.4.2006 20:40

Sašo, máte děti? Ženu?... Pokud ano a přesto lpíte na svém názoru, pak "klobouk dolů" Jste odvážný.

Re: Re: Re: Re: Re: Victims of the Chernobyl accident (26 April 1986):
Autor: Dana Datum: 28.4.2006 20:34

Pane Březino, já postupně, jak vás poznávám, nabývám stále silnější přesvědčení, že ztrátou času je debata právě s vámi. Vaše  současná filozofie přesně odpovídá té "maximovské". Arogantní demagogie.Možná jste býval kdysi, na čundrech nebo na škole docela prima kluk, ale vaše nynější postoje a reakce na názory odlišné od vašich jen hovoří o tom, že čas ničí vaše původně asi dobré přesvědčení. To, co z vašeho pera vychází dnes nemá obdoby.  Přátelská rada - trochu víc sebereflexe by neškodilo. Ale možná se nadějeme překvapení. S věkem obvykle člověk trochu vyzraje a zmoudří.;-P

jsem rad,:
Autor: Mysch Datum: 27.4.2006 23:32

ze mu verite, tak hura s vlajkou za nim. a nezapomente skandovat ta spravna hesla.

Re: no honzaku,:
Autor: MilanS Datum: 27.4.2006 22:13

Proto raději věřím I. Brezinovi, protože něco dělá pro životní prostředí, ve kterém chci žít i já a moje děti -  zveřejňuje objektivní fakta a vyvrací lži zelených, kteří baží po moci a po možnostech tady udělat ráj na zemi (pro sebe) po vzoru svých rudých předchůdců.  Vaše příspěvky jsou důkazem, že jakákoli podlá lež  a pomluva je pro dosažení cíle vhodným prostředkem.

Re: no, sem snad nema ani smysl:
Autor: MilanS Datum: 27.4.2006 18:43

Myschi,

Váš příspěvek je krystalickou ukázkou myšlení ekofašistů - dojdou-li argumenty, vymyslím si nějakou lež, kterou pomluvím oponenty. Můžete uvést příspěvek, ve kterém Vaši oponenti popírají havárii v Černobylu a zdravotní následky na lidi postižené intenzívní radiací?

500 000 lidí evakuováno:
Autor: qwert Datum: 26.4.2006 12:00

No, když už si i totalitní Sovetský Svaz, který se řídil vždy heslem "nas mnogo" a celkem vždy prděl na ztráty na životech, evakuoval půl milionu osob, tak to zřejmě nezaslouží žádné zlehčování. A mimochodem je evakuoval pozdě!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Victims of the Chernobyl accident (26 April 1986):
Autor: Jakub Vosahlo Datum: 26.4.2006 11:38

A v jeho loňském zářijovém čísle se přiznal, že je masový vrah!!!:-D

Re: To Petr Vaňura: S tou fůzní bombou jste byl docela blízko!:
Autor: www racek Datum: 26.4.2006 0:11

ne úplně přesné ... ta demonstrace síly jim teprve dala argumenty k jednání o jaderném odzbrojení. tehdy totiž měli méně než 200 pum proti nejméně 2000 amerických. a vůbec se nelekli ...

pro upřesnění ... bombu svrhla posádky letdla TU 95 Bear. Letoun nesl vodíkovou pumu, která byla otestována 31. října 1961. Tato puma vážila kolem 27500 kg a měla účinek ekvivalentní 58 megatunám TNT

Re: Re: Re: nejen tajne ale i soukrome:
Autor: Jan Petr Datum: 25.4.2006 22:53

Četl jsem výklady některých statistik z těchto průzkumů, v nichž se má za to, že hlavní podmínkou pro zvýšení výskytu leukémií mezi pracovníky velkých staveb doprovázených vyššími migracemi pracovních sil je skutečnost, že již sám "výběr" této poněkud "kočovné" pracovní síly se rekrutuje z té části obyvatelstva, která žije obecně méně zdravě (alkohol, nikotin, málo spánku atd.). Tato situace spolu se zvýšenou "mixáží" lidí z různých oblastí pak způsobuje jak zvýšení výskytu infekcí obecně, tak i doprovodné snížení imunity sledované komunity. To je pak doprovázeno i zvýšením výskytu leukémií. Myslím, že tento výklad vypadá věrohodněji než hledání příčiny v účincích ionizujícího záření, které na těchto stavbách (a nejedná se samozřejmě pouze o stavby velkých jaderných zařízení) kolísá pouze v úrovni přírodního pozadí.

Re: media potřebují senzaci:
Autor: lesov Datum: 25.4.2006 22:46

Optimismus nakladatelů se rovná jistotě, jinak by přece museli zkrachovat.

Z toho ovšem vyplývá, že co čtenář to blbec!

Pan Werich prostě neměl ve své době, ve středověku, co číst... :-)

Komu se to nelíbí, ať mi (Y) políbí!

Re: Jak to víte, co by všichni odpověděli ???:
Autor: křovas Datum: 25.4.2006 20:59

naprosto by mně bydlení u úložiště nevadilo.

no honzaku,:
Autor: Mysch Datum: 25.4.2006 20:40

Myschove chtej, aby jejich deti a vnuci mohli na tyhle zemekouli zit. nejen v bruselu.  nevzdelani blbecci, razi holt heslo o nas potopa. stejne jako bolsevik po 40 let.

nebo jste tenkrat:
Autor: Mysch Datum: 25.4.2006 20:32

trval na tom, aby vas vojenskej plebs oslovoval pane desatniku absolvente?

jsi opravdu tak blbej? Nebo si myslíš, že mám čas hledat "vše o kostinovi" přes google? :
Autor: Mysch Datum: 25.4.2006 20:31

ja ne, ale ten blbej holt neumi hledat, a navic tyhle clanky nejsou ani v cestine, ani v rustine.

takze jsou mu nahovno. ano soudruhu desatniku absolvente.

Re: Za dalších 20 let se dozvíme,:
Autor: honzak Datum: 25.4.2006 20:14

kamaráde, jsi opravdu tak blbej, nebo mě chceš jen vytočit?

Re: No klobouk dolů:
Autor: honzak Datum: 25.4.2006 20:10

Taky jsem na to koukal. Když vezmu koeficient vlezdoprdelnosti ČT vůěi ekologistům, tak mi vychází, že Brezinovy argumenty jsou pravdivé. Tím nikterak nechci snižovat utrpení těch postižených a jejich blízkých, kteří se o ně starali (vím o čem mluvím). Takže souhrn - ekofašisti, Vilémové a Myschové - běžte už konečně tam, kam patříte. Do brusele!

Re: prispevky:
Autor: Nika Datum: 25.4.2006 20:09

Hmm, a vy jste jaké národnosti ? Hotentot ? ;-P

prispevky:
Autor: namor Datum: 25.4.2006 20:01

tady je to samy nuklearni expert, proc melete pitomosti o necem o cem vubec nic nevite, hlupci cesti

No klobouk dolů:
Autor: Nika Datum: 25.4.2006 19:35

ČT dnes ve zprávách až nezeleně objektivní - Černobyl - desítky mrtvých a tisíce zdravotně postižených ...8-o

Re: Brezino, od kdy jsou pro vas ekologove placeni OSN odbornou autoritou?:
Autor: Jakub Vosahlo Datum: 25.4.2006 19:33

WtD, dodneska jsem o vas v zivote neslysel, ale na zaklade sveho prvniho dojmu z techto dvou vasich komentaru vam rikam: Jste zoufalec, ktery pri nedostatku argumentu uziva tak lacine vtipy, ze by vas s nima vykopali i z toho vysmivaneho Maxima.  

Zadny debakl.:
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 19:10

Jak vidite zde, vlastne se nic moc nestalo.

A obrazky "bez americkeho copyrightu":
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 19:01

http://en.wikipedia.org/wiki/Tsar_Bomba

Re: ne úplně přesné - souhlas, :
Autor: Loki_F Datum: 25.4.2006 19:01

to už psal pan Vaňura.

Proto byla odpálena v 6 km nad zemí a nikoli pod zemí nebo na povrchu -> snížilo se tím množství materiálu vyneseného do atmosféry, ale i tak to byl pořádný pakl.

Černobyl proti tomu bylo jenom mysch(í) upšouknutí.

Pravda s tou rázovou vlnou jsem to přehnal. };-D

jen na doplneni k cistote, ty vybuchy byly vyznamne pro lidi zabyvajici se datovanim:
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 18:48

Partly as a result of public pressure world-wide, both the Americans and the Soviets agreed to a moratorium on atmospheric testing. But in 1961, the Soviets broke it with a sixty megaton atmospheric burst over Novaya Zemlya, the biggest on record In late 1961, Alfred and I went to the Ministry of Defence in London, and had the temerity to ask for the services of an RAF bomber to sample the stratosphere for radiocarbon. To our great surprise, they said "Yes".

A specially equipped Canberra Bomber had been outfitted with wingtip ducts used to sample the British series of atmospheric nuclear tests at a place in the Pacific called, incongruously enough, Christmas Island. This plane was put at our disposal for a stratospheric flight once a month. We trapped the carbon dioxide in the stratosphere using a molecular sieve which was exposed to the outside air at the correct altitude. Recovering the gas from the sieve proved quite easy in a high temperature vacuum furnace, and we never had the slightest hint of contamination to affect our dating, even though we measured activity of more than ten times normal after the big Soviet explosion. This high activity proved to have one beneficial outcome for it provided a unique tracer spike with which to follow the decrease in atmospheric radiocarbon activity as it gradually migrated to the troposphere, and thence to the upper levels of the oceans. Radiocarbon from bombs thus became an invaluable tool in constructing atmospheric turnover models and troposphere / upper ocean carbon dioxide exchange rates. Again, these carbon dioxide exchange rates proved crucial to modelling the rate at which fossil fuel produced carbon entered the oceans from the atmosphere with its implications for global warming trends.

http://www.quaternary.group.cam.ac.uk/history/radiocarbon/

a take pro "atomove meteorology Loki_F" a spojare ...

doplnit:
Autor: jeste je nutne Datum: 25.4.2006 18:47

ze konstrukce te bomby umoznovala podstatne vetsi vykon pravdepodobne ~100 MTSovetsti soudruzi znejisteli a malou zmenou designu snizili vykon na polovinu.

ne úplně přesné:
Autor: mant Datum: 25.4.2006 18:37

jen na doplnění: to, čemu se říká "Car-bomba", bylo třístupňové zařízení (běžná štěpná puma, jejíž energie se využije k odpálení fúzní pumy, jejíž energie se využije k odpálení podstatně větší fúzní pumy);

a co do spadu byla relativně (v poměru k výkonu) extrémně čistá, protože naprostá většina energie pocházela z fúze, nikoli ze štěpení. Bomba byla projektována ještě na dost větší "přídavný štěpný" výkon, ale pro tento pokus byly některé díly z uranu na třetím stupni nahrazeny olovem

a rázová vlna sice obkroužila Zemi třikrát, ale rozhodně ne "než začala zpomalovat" - to by si hrála na perpetuum mobile

Re: Lawrence Livermore biomedical scientists began studying the Chernobyl accident almost as soon as it occurred as part of a Department of Energy effort to help assess the accident's biological effects.:
Autor: cxx Datum: 25.4.2006 18:36

Si neprekonatelna jednotka aj v slovenskej gramatike. Siltovku dole.

Veta "Jsem svuj vlastni dedecek." nie je moja a obsahuje iba ceske slova.

Mozeme s tym nesuhlasit, mozeme o tom viest spory, ale to je asi tak vsetko co sa proti tomu da robit. Iba ak pri pokladni stat.

Re: Re: Re: Re: OZÓNOVÁ DÍRA a varování před atomovou energií:
Autor: cxx Datum: 25.4.2006 18:29

Ehm...

Cize uz nie JJfromSeattle,

terazky som WtD?

Prajem obom taborom prijemny podvecer a prijatelne pozadie na noc. Pripadne aj popredie.

Lawrence Livermore biomedical scientists began studying the Chernobyl accident almost as soon as it occurred as part of a Department of Energy effort to help assess the accident's biological effects.:
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 18:24

http://www.llnl.gov/str/Jones.html

Hovori sa stary otec - dedecek je ceske slovo.