26.4.2019 | Svátek má OtoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Černobyl - strach, který zabíjíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 276, poslední: 28.4.2006 20:57, přehled diskusí

500 000 lidí evakuováno:
Autor: qwert Datum: 26.4.2006 12:00

No, když už si i totalitní Sovetský Svaz, který se řídil vždy heslem "nas mnogo" a celkem vždy prděl na ztráty na životech, evakuoval půl milionu osob, tak to zřejmě nezaslouží žádné zlehčování. A mimochodem je evakuoval pozdě!!!

jsi opravdu tak blbej? Nebo si myslíš, že mám čas hledat "vše o kostinovi" přes google? :
Autor: Mysch Datum: 25.4.2006 20:31

ja ne, ale ten blbej holt neumi hledat, a navic tyhle clanky nejsou ani v cestine, ani v rustine.

takze jsou mu nahovno. ano soudruhu desatniku absolvente.

nebo jste tenkrat:
Autor: Mysch Datum: 25.4.2006 20:32

trval na tom, aby vas vojenskej plebs oslovoval pane desatniku absolvente?

prispevky:
Autor: namor Datum: 25.4.2006 20:01

tady je to samy nuklearni expert, proc melete pitomosti o necem o cem vubec nic nevite, hlupci cesti

Re: prispevky:
Autor: Nika Datum: 25.4.2006 20:09

Hmm, a vy jste jaké národnosti ? Hotentot ? ;-P

No klobouk dolů:
Autor: Nika Datum: 25.4.2006 19:35

ČT dnes ve zprávách až nezeleně objektivní - Černobyl - desítky mrtvých a tisíce zdravotně postižených ...8-o

Re: No klobouk dolů:
Autor: honzak Datum: 25.4.2006 20:10

Taky jsem na to koukal. Když vezmu koeficient vlezdoprdelnosti ČT vůěi ekologistům, tak mi vychází, že Brezinovy argumenty jsou pravdivé. Tím nikterak nechci snižovat utrpení těch postižených a jejich blízkých, kteří se o ně starali (vím o čem mluvím). Takže souhrn - ekofašisti, Vilémové a Myschové - běžte už konečně tam, kam patříte. Do brusele!

no honzaku,:
Autor: Mysch Datum: 25.4.2006 20:40

Myschove chtej, aby jejich deti a vnuci mohli na tyhle zemekouli zit. nejen v bruselu.  nevzdelani blbecci, razi holt heslo o nas potopa. stejne jako bolsevik po 40 let.

Re: no honzaku,:
Autor: MilanS Datum: 27.4.2006 22:13

Proto raději věřím I. Brezinovi, protože něco dělá pro životní prostředí, ve kterém chci žít i já a moje děti -  zveřejňuje objektivní fakta a vyvrací lži zelených, kteří baží po moci a po možnostech tady udělat ráj na zemi (pro sebe) po vzoru svých rudých předchůdců.  Vaše příspěvky jsou důkazem, že jakákoli podlá lež  a pomluva je pro dosažení cíle vhodným prostředkem.

jsem rad,:
Autor: Mysch Datum: 27.4.2006 23:32

ze mu verite, tak hura s vlajkou za nim. a nezapomente skandovat ta spravna hesla.

Lawrence Livermore biomedical scientists began studying the Chernobyl accident almost as soon as it occurred as part of a Department of Energy effort to help assess the accident's biological effects.:
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 18:24

http://www.llnl.gov/str/Jones.html

Hovori sa stary otec - dedecek je ceske slovo.

Re: Lawrence Livermore biomedical scientists began studying the Chernobyl accident almost as soon as it occurred as part of a Department of Energy effort to help assess the accident's biological effects.:
Autor: cxx Datum: 25.4.2006 18:36

Si neprekonatelna jednotka aj v slovenskej gramatike. Siltovku dole.

Veta "Jsem svuj vlastni dedecek." nie je moja a obsahuje iba ceske slova.

Mozeme s tym nesuhlasit, mozeme o tom viest spory, ale to je asi tak vsetko co sa proti tomu da robit. Iba ak pri pokladni stat.

To Petr Vaňura: S tou fůzní bombou jste byl docela blízko!:
Autor: Loki_F Datum: 25.4.2006 18:07

Skutečně byla "testována" v roce 1961. Byla to vodíková megabomba -> vůbec co do výkonu největší kalibr, který kdy byl v rámci jaderných testů odpálen. Ten první stupeň odstartuje jadernou fúzi, která teoreticky (fyzikálně) není co do výkonu omezena, dokud je v epicentru vodík, reakce probíhá...

Tato bomba pojmenovaná "Car" (něco jako Car puška) měla "výkon" 58 Mt TNT. Byla svržena na padáku nad Novou Zemí (Novaja Zemljá) a odpálena ve výšce 6 km nad zemí. Atomový "hříbek" vystoupal až do mezosféry (cca 68 km) a tlaková vlna obkroužila Zemi 3x než začala zpomalovat.

Plocha o poloměru 25 km pod epicentrem se změnila v seškvařený popel, srmtící dosah pro "živou sílu" (tím byli míněni lidé) kruh o poloměru 180 km. O tom kolik bylo uvolněno radioaktvního spadu do atmosféry existují jenom bohupusté dohady, protože i Rusy samotné výkon Cara "malinko" zaskočil a malinko si "říhli" do kalhot.

Již dva roky poté začali být nakloněni jednání o jaderném odzbrojení...

ne úplně přesné:
Autor: mant Datum: 25.4.2006 18:37

jen na doplnění: to, čemu se říká "Car-bomba", bylo třístupňové zařízení (běžná štěpná puma, jejíž energie se využije k odpálení fúzní pumy, jejíž energie se využije k odpálení podstatně větší fúzní pumy);

a co do spadu byla relativně (v poměru k výkonu) extrémně čistá, protože naprostá většina energie pocházela z fúze, nikoli ze štěpení. Bomba byla projektována ještě na dost větší "přídavný štěpný" výkon, ale pro tento pokus byly některé díly z uranu na třetím stupni nahrazeny olovem

a rázová vlna sice obkroužila Zemi třikrát, ale rozhodně ne "než začala zpomalovat" - to by si hrála na perpetuum mobile

jen na doplneni k cistote, ty vybuchy byly vyznamne pro lidi zabyvajici se datovanim:
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 18:48

Partly as a result of public pressure world-wide, both the Americans and the Soviets agreed to a moratorium on atmospheric testing. But in 1961, the Soviets broke it with a sixty megaton atmospheric burst over Novaya Zemlya, the biggest on record In late 1961, Alfred and I went to the Ministry of Defence in London, and had the temerity to ask for the services of an RAF bomber to sample the stratosphere for radiocarbon. To our great surprise, they said "Yes".

A specially equipped Canberra Bomber had been outfitted with wingtip ducts used to sample the British series of atmospheric nuclear tests at a place in the Pacific called, incongruously enough, Christmas Island. This plane was put at our disposal for a stratospheric flight once a month. We trapped the carbon dioxide in the stratosphere using a molecular sieve which was exposed to the outside air at the correct altitude. Recovering the gas from the sieve proved quite easy in a high temperature vacuum furnace, and we never had the slightest hint of contamination to affect our dating, even though we measured activity of more than ten times normal after the big Soviet explosion. This high activity proved to have one beneficial outcome for it provided a unique tracer spike with which to follow the decrease in atmospheric radiocarbon activity as it gradually migrated to the troposphere, and thence to the upper levels of the oceans. Radiocarbon from bombs thus became an invaluable tool in constructing atmospheric turnover models and troposphere / upper ocean carbon dioxide exchange rates. Again, these carbon dioxide exchange rates proved crucial to modelling the rate at which fossil fuel produced carbon entered the oceans from the atmosphere with its implications for global warming trends.

http://www.quaternary.group.cam.ac.uk/history/radiocarbon/

a take pro "atomove meteorology Loki_F" a spojare ...

Re: ne úplně přesné - souhlas, :
Autor: Loki_F Datum: 25.4.2006 19:01

to už psal pan Vaňura.

Proto byla odpálena v 6 km nad zemí a nikoli pod zemí nebo na povrchu -> snížilo se tím množství materiálu vyneseného do atmosféry, ale i tak to byl pořádný pakl.

Černobyl proti tomu bylo jenom mysch(í) upšouknutí.

Pravda s tou rázovou vlnou jsem to přehnal. };-D

doplnit:
Autor: jeste je nutne Datum: 25.4.2006 18:47

ze konstrukce te bomby umoznovala podstatne vetsi vykon pravdepodobne ~100 MTSovetsti soudruzi znejisteli a malou zmenou designu snizili vykon na polovinu.

A obrazky "bez americkeho copyrightu":
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 19:01

http://en.wikipedia.org/wiki/Tsar_Bomba

Re: To Petr Vaňura: S tou fůzní bombou jste byl docela blízko!:
Autor: www racek Datum: 26.4.2006 0:11

ne úplně přesné ... ta demonstrace síly jim teprve dala argumenty k jednání o jaderném odzbrojení. tehdy totiž měli méně než 200 pum proti nejméně 2000 amerických. a vůbec se nelekli ...

pro upřesnění ... bombu svrhla posádky letdla TU 95 Bear. Letoun nesl vodíkovou pumu, která byla otestována 31. října 1961. Tato puma vážila kolem 27500 kg a měla účinek ekvivalentní 58 megatunám TNT

a cetli to vubec brezina?:
Autor: pf Datum: 25.4.2006 17:59

http://www.who.int/ionizing_radiation/chernobyl/chernobyl_digest_report_EN.pdf

vrozene malformace:  vzrust jen na dvojnasobek. 'Mozna'  v dusledku lepsi evidence...

Ze by sovetskemu zdravotnictvi pred Cernobylem unikalo 50 % deti s dvema hlavickami a bez rucicek?

OZÓNOVÁ DÍRA a varování před atomovou energií:
Autor: www.andele-svetla.cz Datum: 25.4.2006 17:16

Člověk se vydal na cestu sebezničení. Neváží si přírodního bohatství Země.Znečistil životní prostředí a tak tisícinásobně ničí život, aniž by si uvědomil, že on sám je součástí tohoto života.Nukleární pokusy a havárie(Černobil!) neutralizovaly ochrannou ozónovou vrstvu, která chrání před slunečním zářením. Tím utrpěla atmosféra silnou ionizační ztrátu.Více na našem webu(místo jména)- sdělení 1661

Nukleární pokusy a havárie(Černobil!) neutralizovaly ochrannou ozónovou vrstvu.Solární záření je energie, která se vymkla kontrole bez přirozené filtrace ozónovou vrstvou, a tak působí přímo na všechny molekuly.Šíří se a budou se šířit abnormální neurózy, stejně jako agresivita, dekadence, degenerace a duševní nemoci a také změny v DNA. Více na našem webu(místo jména)- 36

Re: OZÓNOVÁ DÍRA a varování před atomovou energií:
Autor: Ivan Brezina Datum: 25.4.2006 17:29

Hrome, to vypada uplne jako kdyby to psali WtD a pf!

Obema "andelum svetla" se omlouvam...

:-))

Re: Re: OZÓNOVÁ DÍRA a varování před atomovou energií:
Autor: cxx Datum: 25.4.2006 17:52

Keby bola tema clanku USA / Izrael / a pod. podla retoriky a pastovania narychlo nagooglovanych odkazov od veci by som skor typoval WtD na nezbudnutelneho JJ zo Seattle.

Mam pre Vas navrh pan Brezina, napiste nabuduce clanok o tom, ze  1+1=2, rucim Vam za to, ze sa docitate v diskusii, aka je to blbost.

Logika dokazovania svojej pravdy niektorych superstar tohto fora je pouzita v starom vtipe:

Dezo, ake je najlepsie jedlo na svete ? Prosim rezance s makom. A ty si ich uz jedol, ze to tak dobre vies? Nie, ale brat ich  videl.

Zamenme brata/Google za nejakeho rychlokvaseneho Danikena naplnajuceho terabajty webu svojimi axiomami a da sa dokazat, ze 1+1= -143,17. Cili, jsem svuj vlastni dedecek.

Re: Re: Re: OZÓNOVÁ DÍRA a varování před atomovou energií:
Autor: WtD Datum: 25.4.2006 18:14

Čo bolo, bolo, cxx

Re: Re: Re: Re: OZÓNOVÁ DÍRA a varování před atomovou energií:
Autor: cxx Datum: 25.4.2006 18:29

Ehm...

Cize uz nie JJfromSeattle,

terazky som WtD?

Prajem obom taborom prijemny podvecer a prijatelne pozadie na noc. Pripadne aj popredie.

Za dalších 20 let se dozvíme,:
Autor: Kantor Datum: 25.4.2006 16:31

že bylo zbytečné reaktor zasypávat a podbetonovávat, stačily pouze drobné systémové úpravy a reaktor by opět "naskočil" k novým sovětským testům.

Re: Za dalších 20 let se dozvíme,:
Autor: Petr Vaňura Datum: 25.4.2006 17:03

že v důsledku havárie zemřelo několik miliónů lidí.

Re: Za dalších 20 let se dozvíme,:
Autor: honzak Datum: 25.4.2006 20:14

kamaráde, jsi opravdu tak blbej, nebo mě chceš jen vytočit?

ps: 'spolecensky' casopis maxim:
Autor: pf Datum: 25.4.2006 16:22

Bijologiji temer preteka.

alelaleale brezino:
Autor: pf Datum: 25.4.2006 16:17

najednou tolik viry v OSN.

ma ji taky pro globalni otepleni, snizovani plochy tropickych pralesu  a zvysovani hladiny oceanu?

nebo si z ekologickych produktu OSN vybirame jen to co se nam hodi do kramu?